Статьи

«Блокування всієї реклами - це занадто»: як Adblock Plus шукає свій шлях до демократії

  1. зміст матеріалу
  2. Хто блокує рекламу і чому
  3. Управління репутацій бренду
  4. Про нативной рекламі і створення комітету з «допустимої рекламу»
  5. Взаємини з Рунетом
  6. «Білий список» реклами Adblock Plus
  7. Про бізнес Adblock Plus: конкуренція, ризики, плани розвитку

Блокування реклами, білі списки, бізнес, етика і Рунет - про всі ці питання ми поговорили з операційним директором Adblock Plus Беном Вільямсом.

зміст матеріалу

зміст матеріалу

Хто блокує рекламу і чому

- Cossa: З звіту PageFair ми знаємо, що 200 млн осіб блокують рекламу і втрати видавців через це в 2015 році склали $ 21,8 млрд. Як вважаєте, ці числа відповідають дійсності?

- Бен Вільямс: Складно сказати. Я можу тільки відзначити, що у нас більше 500 млн завантажень і 100 млн активних користувачів / пристроїв. Але ж існують ще інші блокувальники реклами, крім нашого.

- За даними PageFair, головна причина використання блокувальника - побоювання за збереження персональних даних. Про які даних мова, і чому це так турбує користувачів, адже ці дані використовуються для поліпшення персоналізації реклами, а самі по собі навряд чи кому-небудь будуть цікаві?

Управління репутацій бренду

ORM - один з найбільш швидко зростаючих сегментів digital-ринку. Стань експертом в галузі управління репутацією разом з новим курсом Skillbox і Sidorin.Lab (Агентством №1 з профільного рейтингу Рувард).
3 місяці онлайн-навчання, робота з наставником, дипломна робота, працевлаштування для найкращих в групі. Наступний потік навчання стартує вже 15 квітня . Cossa рекомендує!

Реклама

- Я думаю, дані PageFair говорять трохи про інше: вони питають, що могло б стати причиною встановити блокувальник, якщо ви ще не користуєтесь ним?

Щоб з'ясувати справжню причину, варто запитати людей, які вже користуються блокувальником. Якщо ви так зробите, як це недавно зробив Teads , Результат завжди збігається: люди блокують рекламу, тому що вона занадто нав'язлива і дратує.

Це відповідає нашому дослідженню і відгуками наших клієнтів, не кажучи вже про дані IAB :

- А ви самі збираєте дані про користувачів Adblock Plus? Ви знаєте свою аудиторію?

- Ні, Чи не збираєтеся .

- Повертаючись до питання про причини блокування: тобто, якщо реклама відповідає інтересам людей і не дратує їх, вони не будуть її блокувати?

- І так, і ні: ми звернули увагу, що якщо реклама менш дратує, користувачі вважають за краще її не блокувати. Насправді це ключовий фактор успіху нашої «Програми допустимої реклами» (далі Acceptable Ads. - Прим. Ред.) Від 2011 про те, що користувачі погодяться бачити рекламу, яка буде ненав'язливою. Принцип Acceptable Ads - це потрапляння в наш білий список реклами, яка відповідає вимогам про ненав'язливою рекламі.

Далеко не всі користувачі блокують абсолютно всю рекламу, тобто і ту, яка знаходиться в нашому білому списку - але така можливість доступна кожному користувачеві Adblock Plus (ми фіксуємо мінімальну кількість відключень) - тому ми думаємо, що люди не проти ненав'язливою реклами.

Питання релевантності реклами і того, як це співвідноситься з приватних даних користувачів, - окреме питання. Контекстна реклама працює добре, якщо вона не дратує.

- Нещодавнє дослідження Sharethrought показало, що поведінка користувачів не завжди відповідає очікуванням маркетологів - 79% представників покоління Y не дратують відеоролики з автоматичного програвання. Ви багато знаєте про поведінку людей в інтернеті, поділіться цікавими спостереженнями, які можуть здивувати? Що саме вас зацікавило з останніх досліджень про споживання реклами?

- Дослідження Teads і наше показали протилежні результати, - автоматично запускаються відео є одним з найбільш дратівливих типів відео (тому варто поцікавитися джерелами даних дослідження Sharethrough).

Люди також вважають за краще блокувати «обволікаючу» рекламу, спливаючі вікна і рекламу з автоматичного програвання анімації або звуку.

Люди також вважають за краще блокувати «обволікаючу» рекламу, спливаючі вікна і рекламу з автоматичного програвання анімації або звуку

Приклад «огортає» реклами на сторінці

Про нативной рекламі і створення комітету з «допустимої рекламу»

- Як ви ставитеся до форматів реклами, які виглядають на сайті природно і позначені як «Реклама» або «Спонсорська посилання»? Адже всі п'ять пунктів маніфесту допустимої реклами відповідають розумінню правильної нативной реклами по стандартам FTC .

- Поки так звана «нативная» реклама маркується правильно, ставимося позитивно.

- Покажіть приклади реклами, яка відповідає маніфесту, і тієї, яка не відповідає.

- Будь ласка, візьміть до уваги, що маніфест, по суті, декларація - це не те ж саме, що програма Acceptable Ads.

Критерії допустимої реклами в маніфесті і правилах, звичайно ж, відповідають один одному - але для попадання реклами в білий список Acceptable Ads потрібно відповідати чітким вимогам .

Ще для прикладу подивіться Reddit (відключіть Adblock Plus і подивіться на інформацію, що з'явилася рекламу). Погана реклама, яка «не по темі», всюди Ще для прикладу подивіться Reddit (відключіть Adblock Plus і подивіться на інформацію, що з'явилася рекламу) - як 30-секундна самозапускающійся реклама на YouTube.

- Недавня перевірка FTC показала, що 70% Паблішер ігнорують стандарти нативной реклами . Ви блокуєте таку рекламу?

- Так.

- У 2015-му через блокування реклами паблішер недорахувалися $ 21 млрд, при цьому наповнення за рахунок нативной реклами не відбулося - ринок просів. Медіа втрачають дохід, а рекламодавці все ще воліють «класичну» рекламу нативной - яку важко продавати. Маркетингові агентства також втрачають прибуток. Як часто ви спілкуєтеся з представниками рекламного ринку, чи є діалог?

- Кожен день.

Насправді ми знаходимося в процесі передачі контролю над Acceptable Ads незалежного комітету, до якого увійдуть різні представники рекламної індустрії (і не тільки рекламної, в тому числі і некомерційні організації та ін.).

  • Почитайте, будь ласка, більше про чинне комітеті тут .
  • тут ви можете почитати про нашу зустріч з представниками індустрії в США, щоб обговорити формування комітету.
  • тут можна почитати про зустріч з представниками рекламної індустрії, яку ми провели в Європі для допомоги у формуванні комітету.

Взаємини з Рунетом

- Перерахуйте шляхи виходу з ситуації, що склалася для медіа з урахуванням реалій російського ринку - грошей менше, нативні формати реклами тільки з'являються. Що робити російським видавництвам рекламним агентствам? багато хто опинився на межі виживання . Розмови про те, що потрібно робити красиво і корисно, часто звучать як далекі від реальності ідеї - доходи різко впали, а рекламодавці про спецпроектах і нативной рекламі часто чути не готові.

- Кращий шлях - прислухатися до користувачів і показувати їм менш дратівливу рекламу - це для початку.

Крім того, ми запустили проект з Flattr - Flattr Plus, який допоможе медіа фінансуватися безпосередньо (Прим. Ред .: про цей проект Cossa розповідала в замітці « Схоже, ми стоїмо на порозі медіареволюціі », Обов'язково подивіться.)

- Якщо російські видавці та маркетологи запропонують зустрітися, щоб побудувати діалог, ви погодитеся?

- Звичайно.

- Розкажіть про заплановані кроки Adblock Plus, які вплинуть безпосередньо на Рунет в найближчому майбутньому.

- Чому б представникам Рунету не увійти в Комітет Acceptable Ads? Чим більше тим краще!

Ми також будемо раді, якщо ви приєднаєтеся до Flattr Plus - він автоматично фінансує підключені до нього сайти: паблішер знадобиться всього п'ять хвилин, щоб зареєструватися ... і почати отримувати гроші.

«Білий список» реклами Adblock Plus

- Розкажіть про «білому списку» Adblock Plus: що це, як туди потрапити і чи можуть майданчика на цьому заробити? Наприклад, у нас на сайті акуратний таргінг банер, що нам зробити, щоб він не блокувався Adblock Plus?

- Adblock Plus був захопленням однієї людини з 2006-го по 2011-й. Цією людиною був Володимир Палант, і через кілька років блокування абсолютно всієї реклами він зіткнувся з двома проблемами, коли наявність 30 млн користувачів стало несумісне з «хобі».

Він випробував багато ідей, наприклад, таких, як ця , Але всі вони провалилися.

Потім він запитав у користувачів, чи буде для них прийнятно бачити менше нав'язливу рекламу. Вони погодилися, після чого Володимир з їх участю розробив критерії для кращої реклами. Це вирішило обидві проблеми: він надав можливість видавцям охопити користувачів блокувальника і заробляти на так званій «втраченої аудиторії», а також це дозволило залучити «імениті» компанії (приблизно 10%, решта в білому списку безкоштовно), які відповідають критеріям за обсягом показу реклами, щоб помістити їх в білий список і таким чином залучити гроші.

Будь-яка реклама може потрапити в білий список, але вона повинна відповідати нашим вимогам . Ні для кого немає винятків.

- Microsoft, Google, Amazon і інші великі компанії платять вам за потрапляння в білий список . Як ви визначаєте, хто повинен платити, а хто ні?

- Тільки великі компанії повинні платити. До великої ми зараховуємо компанію, яка отримує більше 10 млн показів оголошень на місяць за участю в Acceptable Ads.

Більше інформації на цій сторінці .

- Владислав Циплухін, представник видання VC.ru, писав, що не зміг достукатися до білого списку - не отримав відповіді . Чому так відбувається? Американська підтримка чутливіший російської?

- Такого не повинно відбуватися. Можливо, сталася помилка. Передайте йому, щоб написав мені, якщо він хоче повернутися до цього питання: [email protected] .

Про бізнес Adblock Plus: конкуренція, ризики, плани розвитку

- Розкажіть про свій бізнес. Адже вже сформувався ринок блокувальників реклами: з'являються нові блокатори реклами для браузерів і мобільників, Microsoft вбудовує блокіратор в Edge, Opera робить так само. Як будете боротися з конкурентами?

- Ми просто продовжимо забезпечувати наших користувачів усім найкращим.

- Яку частку ринку блокувальників реклами займає Adblock Plus? Які тенденції спостерігаєте?

- Ми впевнені, що ми найбільший блокувальник реклами. Ми знаємо, що у нас 100 млн користувачів / пристроїв, але ніхто не знає, наскільки великий ринок - тому ми не можемо знати свою частку на ньому.

- Як плануєте розвивати Adblock Plus в майбутньому? Ви вже бачите якісь тренди, за якими не встигає ринок реклами?

Зараз ми фокусуємося на трьох речах: ринок мобайла (Adblock браузер для Android і iOS), Комітет з Acceptable Ads і Flattr Plus.

- У 2015 ми звернули увагу на публікації про блокувальник реклами в контексті майбутніх виборів президента США: наприклад, на TechCrunch і AdAge . Як ви вважаєте, з чим це пов'язано і чи дійсно Adblock Plus здатний нашкодити демократії?

- Звичайно ж ні. Adblock Plus за демократію! Інакше, користувачі ніколи б не отримали права голосу в рекламі. Тепер рекламодавці змушені прислухатися - Звичайно ж ні

- Бен, яке досягнення Adblock Plus ви вважаєте головним?

Надання користувачам права вибору. Це головне, що зробив і буде продовжувати робити Adblock Plus. До появи блокувальників реклами, користувачі були відомі по рейках рекламодавців зі спливаючими, миготливими і кричущими на них вікнами по шляху проходження.

Adblock Plus надає користувачам влада. Вони можуть блокувати рекламу, дозволяти кращу рекламу за допомогою Acceptable Ads, блокувати трекери, блокувати кнопки соціальних медіа, писати власні фільтри і ін. Це під їх управлінням, і так повинно бути.

- Бен, наостанок озвучимо питання, яке турбує нас як користувачів інтернету.

Інтернет ще зовсім недавно представляв собою якусь анархію, яка в останні роки перетворюється в капіталізм: обмежується безкоштовний доступ до книг, музики, кінофільмів. Відбувається перехід від «все безкоштовно» до «платно», тому що існують правовласники і автори.

На ринку ЗМІ реклама має критично важливе значення - читачі мають безкоштовний доступ до видань, але «платять» за це переглядами реклами. Це влаштовує видавців - авторів і правовласників, але Adblock Plus втручається в цю модель, знижуючи ефективність реклами і, відповідно, доходи видань. Ви не боїтеся, що через вашої роботи люди втратять вільний доступ до інформації: чи зможуть читати тільки те, за що попередньо заплатили, - замкнуться в вузькому інформпросторі, в урядів і корпорацій розширяться можливості для маніпулювання людьми через відсутність вільного доступу до різної інформації? Чи припускаєте ви такий розвиток подій, і чи не суперечить це місії Adblock Plus?

- Ні. Це головна причина, чому ми створили Acceptable Ads і Flattr Plus. Блокування реклами стало великим відкриттям, але, забороняючи абсолютно всю рекламу з самого початку, блокувальник став схожим на примітивний інструмент.

Acceptable Ads і Flattr Plus привносять нюанс в блокування реклами. В IAB зізналися, що вони (рекламодавці) «перегнули палицю» з рекламою. Коли таке трапляється, ви змінюєтеся або розвертається і рухаєтеся в іншу сторону. Ми побачимо, якщо вони щось змінять.

Але ми не стали чекати від них першого кроку: розуміли, що блокування взагалі всієї реклами - це занадто. Тому в 2011-му ми оголосили про запуск Acceptable Ads.

Зараз ми в перехідному періоді. Всі багато експериментують, і ніхто точно не знає, у що це виллється. Я вважаю, що завжди буде необхідність в рекламі і її блокувальників - але блокувати рекламу буде лише невелика частина користувачів. І такі користувачі зможуть блокувати рекламу на своїх умовах в рамках Acceptable Ads.

У міру того як програма Acceptable Ads ставатиме більш незалежною за допомогою раніше згаданого мною комітету, інші блокувальники реклами зможуть приєднатися до програми, і видавці зможуть монетизувати ще більше користувачів на своїх умовах. Так це все буде розвиватися. Для користувачів, які вважають за краще не блокувати рекламу, існує інша реклама.

Зрештою, повинні бути інші способи монетизації, як Flattr Plus. Особливо для тих, хто вирішив відключити Acceptable Ads і блокувати абсолютно всю рекламу.

На мій погляд, це досить обнадійлива картина майбутнього.

Розмовляв Роман Скрупнік, Cossa

Читати по темі: Схоже, ми стоїмо на порозі медіареволюціі

Джерело фото на тізері: magazine.startus.cc

Як вважаєте, ці числа відповідають дійсності?
Про які даних мова, і чому це так турбує користувачів, адже ці дані використовуються для поліпшення персоналізації реклами, а самі по собі навряд чи кому-небудь будуть цікаві?
Ви знаєте свою аудиторію?
Повертаючись до питання про причини блокування: тобто, якщо реклама відповідає інтересам людей і не дратує їх, вони не будуть її блокувати?
Ви багато знаєте про поведінку людей в інтернеті, поділіться цікавими спостереженнями, які можуть здивувати?
Що саме вас зацікавило з останніх досліджень про споживання реклами?
Ви блокуєте таку рекламу?
Як часто ви спілкуєтеся з представниками рекламного ринку, чи є діалог?
Що робити російським видавництвам рекламним агентствам?
Чому б представникам Рунету не увійти в Комітет Acceptable Ads?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача