Статьи

Блоговод | WordPress плагіни статистики трафіку

Будь-який поважаючий себе блогер хоче знати статистику відвідувань свого блогу Будь-який поважаючий себе блогер хоче знати статистику відвідувань свого блогу. Зрозуміло, тут же приходять на розум сервіси типу Google Analitics, LiveInternet і т.п. Звичайно, ці сервіси спеціально розроблялися для відстеження та обробки статистики сайтів і мають безліч позитивних аспектів для їх використання. Проте, розглядаючи WordPress зсередини, розумієш, що цей продукт ніби-то спеціально призначений для ведення власної статистики трафіку. І дійсно, запит будь-якої сторінки блогу WordPress супроводжується запитом до бази даних і це дозволяє точно відстежувати трафік блогу без особливих технологічних викрутасів. До речі, якщо з якоїсь причини зовнішній статистичний сервіс недоступний (необов'язково через власну непрацездатності), то частина інформації Ви втратите, власний же механізм обробки статистики буде непрацездатний лише в разі непрацездатності всього блогу і, як наслідок, втрат інформації не буде.

Зрозуміло, не я один такий розумний 😉. Вже існують, і досить давно, кілька плагінів призначених для відстеження трафіку WordPress-блога. Всі знають про плагіні WordPress.com Stats, але ми про нього говорити не будемо з кількох причин. По-перше, він є інкапсулятора зовнішньої системи статистики. По-друге, що надаються цим плагіном звіти досить примітивні, хоча і несуть достатню інформативність. Ну і по-третє, це досить відомий плагін, що-б про нього говорити. Поговоримо про менш відомих, але, від того не менш цікавих, представників цієї ніші WordPress-плагінів.

Хотів почати з представників вітчизняного плагіностроенія, а точніше, з єдиного його представника - myStats , За чутками, дуже непоганого і навороченного, але не зміг його запустити. Можливо це пов'язано з тим, що я «хощусь» на безкоштовному хостингу і не маю абсолютного контролю над власною базою даних, але ця обставина не заважає іншим подібним плагинам працювати без збоїв. А жаль …

FireStats - плагін з претензією на технологічну навороченность. Дійсно набір віджетів і інші навороти говорять про те, що автори знають усі таємниці WordPress. Є непогана російська локалізація (входить в пакет поставки).

Є непогана російська локалізація (входить в пакет поставки)

Однак жадібність зіграла злий жарт з творцями FireStats, пропонуючи полегшену версію безкоштовно, хлопці приділяють їй занадто мало уваги. Як результат, наявність глюків, пов'язаних з обмеженнями безкоштовного хостингу. Втім, вистачає і своїх «тарганів». А недоладність інтерфейсу і зовсім відштовхує, не даючи адекватно сприймати інформацію. Дуже багато таблиць - мені не дуже-то зрозуміло навіщо, а я базах даних дещо розумію.

Загалом, враження не надто.

StatPress Reloaded - дуже цікавий плагін. Добре продуманий, багато звітів на будь-який смак. Працює без збоїв. Показує, в тому числі, і обсяг власних таблиць бази даних.

Показує, в тому числі, і обсяг власних таблиць бази даних

До недоліків можна віднести використання WHOIS-сервісу незрозумілого походження - в результаті деякі IP, географічна приналежність яких очевидна, визначаються як IP невідомої прив'язки. Ну і російська локалізація залишає бажати кращого, явно виконана програмою-перекладачем. Втім цей недолік я виправив. Можете скачати пакет з моєї локалізацією (ru_RU)

statpress-rus   (89,9 KiB, 1 406 завантажень)   Wordpress плагін статистики відвідувань блогу statpress-rus (89,9 KiB, 1 406 завантажень)
Wordpress плагін статистики відвідувань блогу


CyStats

- теж дуже непоганий плагін, працює стійко, звітів ще більше, розрахований на довгострокове використання. Дозволяє налаштувати відстеження статистики як на моно-блозі, так і на блозі має кілька авторів.

На жаль, є і дрібні недоліки. Сервіси WHOIS не використовуються - користувачеві пропонується самому перейти на сервіс для визначення географічної приналежності. Втім, це не найстрашніший недолік, хоча було б дуже зручно. Видасться час - спробую «ріхтануть». Відсутність російської локалізації я, природно, усунув. Локалізований пакет можна завантажити.

cystats-rus   (163,4 KiB 2 250 завантажень)   Wordpress плагін статистики відвідувань блогу cystats-rus (163,4 KiB 2 250 завантажень)
Wordpress плагін статистики відвідувань блогу

Підсумую. У мене стоять всі три плагіна і один одному не заважають. Але це проба. Я поки вибираю між StatPress і CyStats. Думаю, що залишу, все-таки, CyStats, інші «знесу».

© 2009 minimus . Всі права захищені. При копіюванні і передруку статті, посилання на першоджерело обов'язкове.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача