Статьи

Бізнес-фреш: SMM своїми силами або просування інтернет-магазину konfetafpodarok

Сьогодні у нас інтерв'ю з Наталею Іщенко, співвласником інтернет-магазину konfetafpodarok . Як легко здогадатися з назви посади, SMM ведеться власноруч власниками. З огляду на, що цей інтернет-магазин давно вже переріс Одесу (на даний момент він обслуговує клієнтів з різних міст України та Росії), було цікаво розпитати про підходи і віддачі від реклами в соціальних мережах. Сьогодні у нас інтерв'ю з Наталею Іщенко, співвласником інтернет-магазину   konfetafpodarok

- Знаю, що konfetafpodarok - не просто назва для магазину подарунків, але концепція. Як до неї прийшли? Чи завжди запитують про цукерку при покупці?

Проект konfetafpodarok.com народився з нашої любові до незвичайних речей, які ми бачили під час подорожей за кордон. Спочатку не було ні стратегій, ні бізнес-планів, просто ми вирішили, що було б здорово, якби круті речі продавалися і в Україні. Так, про цукерку запитують часто, але, отримавши своє перше замовлення з цукеркою в подарунок, щиро радіють. Один клієнт розповідав, що зробив покупку півроку тому, а потім назву магазину стерлося з пам'яті. Згадував-згадував назву, а потім згадав про цукерку на дні упаковки і в свідомості виникла назва.

- А чому з буквою «ф»?

З приводу букви «Ф» - так вийшло в силу деяких обставин, потім буква «прижилася», але, на жаль, цікавої історії на цей рахунок немає :(

- Ви починали з ЖЖ, вірно? Як відчуваєте, є зараз сенс витрачати час на комерційний блог в ЖЖ?

Так, ми починали з живого журналу в 2008 році. У той час це був ідеальний варіант - блог допомагав відчути реакцію аудиторії на той чи інший товар, оперативно відповідати на виниклі питання, в коментарях клієнти ділилися своїми відгуками та побажаннями. Нам здається, якби ми почали відразу з сайту, було б менше гнучкості і адаптивності під конкретний попит. Зараз місце живого журналу зайняла сторінка на Facebook - там ми представлені досить активно.

На даний момент при плануванні бюджету на квартал пункт «реклама / просування» з'їдається нашим бажанням привезти нові товари. Ми не можемо в цьому відмовити ні собі, ні своїм клієнтам.

Поки наша найкраща реклама - відгуки задоволених клієнтів.

- А в офлайні була ваша реклама?

В онлайні про нас писали деякі журнали, такі як Marie Clare, Кореспондент, Афіша Одеси, але це не були замовні статті, просто інформація про якісь з наших товарах. Багато з товарів, які у нас представлені, встигли облетіти дизайнерські блоги світу, тому інтерес до цих товарів та до нашого магазину з боку глянцевих видань досить високий.

Звичайно, вміємо і активно стежимо :) Наприклад, в цьому році пік активності перед новим роком припав на 25 грудня, перед 8 березня - на 4 березня. А взагалі, не дивлячись на те, що кожен рік ми попереджаємо своїх клієнтів про те, що замовлення краще робити заздалегідь, щоб вибір був більше і щоб кур'єрські служби змогли доставити все вчасно, нам продовжують дзвонити і 31 грудня, і 8 березня ...

- Який відсоток становлять постійні клієнти?

Напевно, 50%.

- Як часто клієнти не роблять замовлення на сайті, але дзвонять за вказаними на сайті номерами і намагаються купити таким чином зацікавив товар?

Приблизно в 2 випадках з 10 замовлення роблять по телефону.

- А чи часто намагаються замовити щось, написавши приватне повідомлення в соціальній мережі?

Так, іноді ми приймаємо замовлення і через приватні повідомлення на нашій сторінці в Facebook, і через Skype.

- Чи бачите ви віддачу від маркетингу в соціальних мережах? Чи ведете ви паралельно сторінки і в Facebook і Вконтакте? Якщо так, то де бачите більше віддачу? І якщо так, ще питання: ви дублюєте контент або готуєте різні пости для соц. мереж?

Так як ми «виросли» з соціальної мережі, ми пильно стежимо за найбільш популярними з них. На сьогоднішній день ми найактивніше в Facebook. Нещодавно ми з'явилися і в інстаграме, і на даний момент намагаємося не повторюватися.

- Як на рахунок Twitter і Pinterest?

Так як ми власноруч займаємося контентом, обмежилися на даний момент тільки Facebook і Instagram. Ми вважаємо, що контент на різних ресурсах не повинен дублюватися, тому створені нами акаунти в Twitter і Вконтакте на даний момент не розвиваються.

Що стосується Pinterest і Instagram - вони в якийсь ступінь перегукуються, тому що основу складає візуальний контент. Ми зробили перевагу в сторону Instagram .

- Який відсоток трафіку складають користувачі з Facebook?

Якщо розглядати саме трафік переходів, то переходи з Facebook становлять близько 70%. Це можна пояснити тим, що як і було сказано вище, з соціальних мереж ми в основному займаємося своєю сторінкою в Facebook.

- Нещодавно ви відкривали магазин в Одесі. Розкажіть коротко про цей досвід? Чому закрили?

Досвід був дуже позитивний: приємно все-таки спілкуватися з клієнтами в реальному житті. Особливо, якщо це твої постійні клієнти, отримуєш величезний заряд позитивних емоцій! Було цікаво спілкуватися - цікаво чути історії, пов'язані з тими чи іншими нашими товарами.

Закрили магазин тому, що, не дивлячись на те, що Одеса - досить компактне місто, багато клієнтів продовжували робити замовлення з доставкою кур'єром за адресою. Їх можна зрозуміти: темп життя підвищується, у людей все менше вільного часу і вони не хочуть витрачати його на дорогу в те чи інше місце. Набагато зручніше, коли замовлення доставлять прямо на роботу, тим більше що коштує це всього 15 грн.

Набагато зручніше, коли замовлення доставлять прямо на роботу, тим більше що коштує це всього 15 грн

- Ви писали про «стихійні» магазинчики, які будуть в майбутньому замість одного постійного. Можна трохи докладніше про це?

Так, нам дуже подобається ця ідея! За кордоном ми багато разів зустрічали такі приклади, і це дійсно круто: періодична зміна локацій не дасть занудьгувати ні тобі, ні твоїм клієнтам, можна кожного разу робити акцент на різні групи товарів. В Україні поки здійснити цю ідею дуже складно: починаючи з обов'язкового річного контракту на оренду приміщення і закінчуючи відсутністю мінімального стандартного ремонту в приміщеннях.

- Як скоро окупився інтернет-магазин? (Дизайн + Розробка)

Вкладення в інтернет-магазин, мабуть, як і в будь-який інший бізнес - це нескінченний процес. Як тільки ми запускаємо нову версію сайту, ми вже починаємо думати над новим!

- Це вірно, але стартова ціна розробки інтернет-магазину для малого і середнього бізнесу все одно залишається високою і багатьом складно зважитися на це, тому цікаво, як скоро можна окупити.

Тут, спираючись на особистий досвід, хочеться порадити починати на безкоштовній платформі (зараз їх вибір досить широкий) і протестувати свою ідею - чи знаходить вона відгук і свою аудиторію і тільки після цього приступати до розробки сайту.

- І ще питання про email розсилки: який в середньому відсоток відкритих листів? Що вам здається краще: регулярна, скажімо, щотижнева розсилка або епізодична, але з акціями / новинками?

Ми такі ж активні користувачі інтернету і теж любимо робити покупки в інтернеті, тому теж не любимо щоденні розсилки деяких компаній ні про що. У своїх розсилках ми намагаємося висвітлювати новинки, робити тематичні підбори подарунків або повідомляти про значимі події, пов'язаних з життям konfetafpodarok. Не частіше двох разів на місяць.

В середньому відсоток відкритих листів: 35-40%.

- Кажуть, з друзям не можна вести справ, щоб не зіпсувати дружбу - ви ж демонструєте зворотну ситуацію. Це здорово! Як у вас розділені обов'язки?

Так, іноді досить складно відстоювати свою думку і сперечатися з людиною, якого знаєш більшу частину свого життя. Але плюсів безумовно більше - саме це допомагає нам розуміти один одного з півслова і розділяти спільні цінності, щоб швидше рухатися до наміченої мети. Все основне рішення ми, звичайно, приймаємо спільно.

- Раз вже самі просуваєте бізнес, де черпаєте знання?

Найчастіше на інтуїтивному рівні, ну, і метод проб і помилок ніхто не відміняв :) Бізнес книги теж читаємо :)

- Які три книги радите?

Нам дуже сподобалися практично культові:

  1. «Rework. Бізнес без забобонів »Джейсон Фрайд і Девід Хайнемайер Хенссон
  2. «Доставляючи щастя» Тоні Шей
  3. «Зроблено в Америці. Як я створив Wal-Mart »Сем Уолтон

- Спасибі за інтерв'ю! Бажаємо процвітання та ще більше крутих товарів, які будуть залучати до вас ще більше клієнтів!

Як до неї прийшли?
Чи завжди запитують про цукерку при покупці?
А чому з буквою «ф»?
Ви починали з ЖЖ, вірно?
Як відчуваєте, є зараз сенс витрачати час на комерційний блог в ЖЖ?
А в офлайні була ваша реклама?
Який відсоток становлять постійні клієнти?
Як часто клієнти не роблять замовлення на сайті, але дзвонять за вказаними на сайті номерами і намагаються купити таким чином зацікавив товар?
А чи часто намагаються замовити щось, написавши приватне повідомлення в соціальній мережі?
Чи бачите ви віддачу від маркетингу в соціальних мережах?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача