Статьи

Базова SEO-оптимізація сайту на WordPress + Відео

 1. Налаштування ЧПУ
 2. Дзеркала сайту
 3. SEO-плагіни для оптимізації сайту на WordPress
 4. Карта сайту для WordPress
 5. Robots.txt
 6. Хлібні крихти
 7. Коректне використання заголовків h1-h6
 8. Проблема неповних дублів через зображень
 9. Споріднені пости або схожі записи
 10. Редакційний календар
 11. сервіси пінгів
 12. кешування
 13. Впровадження Open Graph Protocol
 14. Відео зі створення SEO-оптимізованого сайту на WordPress без програмування
 15. Частина 1

WordPress - відмінна платформа. Я вважаю її однією з найкращих для малих і середніх сайтів, але вам потрібно буде ознайомиться, як зробити базову SEO оптимізацію сайту або блогу на WordPress під пошукові системи.

Не будемо зупинятися на тому, що таке Вордпресс, про це краще вам розповість вікіпедія .

Найкорисніші плагіни для WP:

 • All in one SEO pack / SEO Yoast для WordPress. Дуже важливі плагіни, про які буде розказано трохи пізніше;
 • Спам завдає шкоди сайтам. Akismet - одне з кращих рішень проти спаму і його легко налаштувати;
 • Безпека важлива і Sucuri - один з кращих плагінів для цього на WordPress. Адже нікому не хочеться стати жертвою кібератаки;
 • YARPP - один з найкращих варіантів для підготовки споріднених постів, підтримує безліч форматів: від текстових посилань до зменшених зображень;
 • Hyper Cache - для кешування.

Я не закликаю встановлювати всі плагіни зі списку. Але я раджу детальніше вивчити кожен плагін зі статті і вибрати те, що вам до душі. Адже кожна дрібниця в оптимізації WordPress буде впливати на просування сайту в пошукових системах .

Налаштування ЧПУ

Постійні посилання - це URLs, згенеровані для кожної окремої сторінки і поста на вашому сайті. За замовчуванням використовуються postID постійні посилання. Вони не корисні, але і не погані. Але подивіться ці два урла:

 • romanus.ru/?p=1329
 • romanus.ru/vybiraem-domennoe-imya-dlya-sajta/

За яким з них ви хотіли б клацнути? Один схожий на перенаправлення партнерської посилання від сторінки продукту до посту в блозі. Інший досить чітко відсилає нас до сторінки блогу, і ми навіть можемо сказати на яку тему контент в ній міститься. Зручно?

Їх називають человекочітаемимі URLs. Зміна шляху управління WordPress URL-ами - частина структури постійної посилання. Це - важливий SEO-фактор з двох причин. Перша причина - Google і Яндексу подобаються постійні посилання з человекочітаемимі URLs (та й користувачам теж). Зокрема, користувачі вважають за краще URL, у яких немає знаків питання, числових рядків або дивних підозрілих параметрів.

Друга причина полягає в тому, що змінити структуру пізніше буде дуже важко і, природно, не обійдеться без просідання трафіку на якийсь час. Пошукова система працює так, що сторінки ідентифікуються по URLs. Зміна URL по суті скидає історію ранжирування сторінки; якщо контент все ще доступний по старому URL, новий можна вважати копіюванням і за це вас покарають. Канонізація допоможе уникнути цього.

Я віддаю перевагу для реалізації ЧПУ використовувати плагін - RusToLat. Ім'я записи постійної посилання - прості URLs типу www.site.ru/blog-header/. Якщо ви захочете включити категорію поста в URL перед заголовком, то ви повинні будете зробити призначену для користувача структуру с /% category% /% postname% / в кінці.

У моєму випадку йде просто /% postname% /, без виведення категорії (задається в меню - Налаштування постійних посилань).

Дзеркала сайту

Префікс www в URL технічно не є необхідним для сайту. У багатьох простих сайтів є простий домен, т. Е. URL виглядає так http://example.com, а не так http://www.example.com. Вибір для більшості блогерів чисто стилістичний.

Я прихильник версій БЕЗ WWW. Так само в WordPress є дублі головної сторінки виду /index.php.

Дуже детально розписано як це зробити в моїй статті - Робимо 301 редирект через .htaccess . Уважно ознайомтеся і зробіть склейку дзеркал.

SEO-плагіни для оптимізації сайту на WordPress

Після установки плагінів Seo by Yoast або All in one SEO pack (мій вибір) ви зможете працювати з мета-даними кожного запису і прописувати унікальний тег Title. З Yoast у мене щось не сраслось свого часу і я використовую тільки другий варіант: AIOSP.

Кожен плагін дозволяє вам створити шаблон для генерації тайтла. Це може бути як написання його вручну (мій вибір), так і генерація в стилі «Простір назв | Назва категорії ». Але я завжди закликаю вас робити все тайтли вручну, така генерація ущербна за рахунок того, що ви не контролюєте кожну сторінку.

Розібратися в налаштуваннях плагінів не складно, тому що все переведено на російську мову. Але якщо потрібно я зроблю підбірку плагінів для популярних SEO плагінів і їх налаштування. Пишіть відповідь в коментарях 😉

Карта сайту для WordPress

Карта сайту - по суті лістинг посилань на сторінки сайту. У найпростішому випадку, вона містить заголовок поста і URL того ж поста. Більш вдосконалена карта сайту включає час, коли пост був опублікований і час, коли було останнє зміна. Саме останній пункт є дуже важливим, тому що якщо ви не будете використовуватися тег «Lastmod» - ви будете засмічувати ліміт пошукового краулер на індексацію.

Докладна стаття: Як створити Sitemap.xml вручну або генератором

Головна міць карти сайту не спрямована на користувача взагалі. Більшість користувачів ніколи не побачать карту вашого сайту. Ось чому це зазвичай робиться на XML (мова розмітки), який не вимагає людської удобочитаемости. Це сирої код, з якого ви можете витягнути інформацію, але він не призначений для випадкового перегляду.

Карта сайту - значуща штука, тому що вона - перший профільний документ, на який пошукова система зверне свою увагу. Вона може порівняти його зі своїм індексом і визначити невідповідності. Якщо пост опублікований, а пошуковик ще не знайшов і не індексував його, він може знайти його через карту сайту і відразу ж його поставити в чергу на індексацію. Якщо у поста є дата зміни, більш свіжа, ніж минула, коли він був індексований, то Google або Яндекс може індексувати його знову і привести результати карти сайту до відповідності змін.

Ви можете отримати спеціальний плагін карти сайту, якщо захочете, представлені вище SEO-плагіни для Wordpess фактично роблять це за вас. Налаштування XML Sitemaps знаходяться в загальному меню налаштувань і все, що ви повинні зробити, це їх включити.

Після цього вам залишиться тільки скопіювати урл вашого Sitemap і додати його в Яндекс і Google Вебмастерс.

Robots.txt

Стандартний robots в вордпресс досить хороший і можна скористатися ним. Але, тому що я не люблю все готове, то пропоную вам подивитися мій пост - Правильна настройка файлу Robots.txt . За посиланням ви знайдете мій Роботс з даного блогу і цілком можете взяти його собі. Єдине, що в мене закриті від індексації категорії і архіви. Категорії ви можете не закрити, якщо будете їх оптимізувати.

Хлібні крихти

Хлібні крихти - призначений для користувача досвід, навігація і перевага SEO. Якщо у вас є пост в блозі про SEO і він знаходиться в категорії SEO, у вас повинна бути рядок в шапці поста типу Назва Блогу> SEO> Тема Посту. Кожне з трьох значень - посилання (крім останньої «крихти»). Посилання SEO веде на сторінку категорії, і Назва Блогу веде до домашньої сторінки блогу.

Це дуже корисно! Користувачі бачать де вони знаходяться, можуть швидко переміщатися по сайту і глибоко вивчити контент при бажанні. Тому знову стосовно Yoast, ви можете перейти до меню SEO-налаштувань - Internal Links і включити хлібні крихти, сконфігурованої будь-яким зручним способом.

Мій вибір - генерація хлібних крихт без плагінів. Метод добре описаний тут .

Коректне використання заголовків h1-h6

Тема - це те, що відноситься до ЦІЙ сторінці.

Будь-які назви блоків, які є наскрізними не повинні оформлятися тегами h1-h6.

h1 - повинен бути тільки 1 на сторінці і у верхній частині сторінки, до виведення основного контенту. Вся ієрархія рівнів заголовків повинні дотримуватися. Тобто не можна ставити h2, а слідом h4, потім h1.

Проблема неповних дублів через зображень

Стикався з такою проблемою. Тобто якщо у вас в статті 10 картинок, кожна картинка створює дубль сторінки, це дуже не добре.

Детальний опис і вирішення проблеми: Усуваємо окремі сторінки з картинками в WordPress

Споріднені пости або схожі записи

Встановіть YARRP (на блозі варто Related Posts) так, щоб він відповідав шаблоном вашого сайту і міг використовуватися для просування решти контенту. Ніщо не витримає порівняння з хорошою ручної перелінковкою , Але плагін пов'язаних постів допоможе краще розкрити ваш контент, це автоматична перелинковка за допомогою плагінів .

Але Related Posts не несе ніякої цінності, якщо ваш сайт тільки що був запущений. Оскільки у вас тупо немає «схожих записів» і плагін не зможе вам в цьому допомогти. Тому обходимося ручним варіантом і накопичуємо матеріал.

Редакційний календар

Редакційний календар не допомагає вам з SEO, ну або, принаймні, не в прямому сенсі цього слова. Календар допомагає розпланувати який контент і коли буде публікуватися. Він візуально відображає дні, в які вже був опублікований контент, а яким він все ще необхідний.

Стаття в тему: 25 способів створення крутого контенту

Взагалі, я не рекомендую плагін Editorial Calendar, тому що його функцію можна реалізувати іншими способами. Але в залежності від розміру вашої організації, як серйозно ставитеся до контенту, як чітко хочете його планувати, вам можуть знадобитися фичи Editorial Calendar.

Стаття в тему: Дослідження нудоти ключових слів в Яндексі і Google

Я рекомендую налаштувати процес і дотримуватися його щотижня. Створюйте контент, корегуйте його, плануйте для публікації у вільному слоті вашого календаря. Як тільки сам контент запланований - не публікується - оптимізуйте для нього метадані. Звичка створення спеціалізованих meta заголовків, опису та інших полів для контенту - важлива частина оптимізації сайту . Якщо лінуватися це робити, то потенціал буде втрачений. З огляду на, що ви створюєте новий сайт, потенціал - все, що у вас є і тільки вам вирішувати чи варто використовувати його по максимуму.

сервіси пінгів

Толку від них вкрай мало, але може бути хоча б трохи швидше допоможуть потрапляти вашим записам в індекс. До того ж це не вимагає витрат, тому ми цим скористаємося.

Ось мій список пінгів (вставляємо в Настройках публікації, внизу):

http://rpc.pingomatic.com/ http://blogsearch.google.com/ping/RPC2 http://blogsearch.google.ru/ping/RPC2 http://blogsearch.google.com.ua/ping/ RPC2 https://feedburner.google.com/fb/a/ping http://ping.blogs.yandex.ru/RPC2 http://rpc.twingly.com http://services.newsgator.com/ngws/ xmlrpcping.aspx

кешування

Одним з важливих пунктів у внутрішній оптимізації сайту є швидкість завантаження. Оскільки WordPress досить не маленька CMS - використовуємо плагін кешування Hyper Cache. В налаштуваннях знову ж досить просто розібратися.

Впровадження Open Graph Protocol

Це мікророзмітки від Facebook, яка використовується в багатьох соціальних мережах і допоможе більш якісно представляти ваші записи при репоста. Гріх її не використовуватися, враховуючи, що в All in One Seo Pack це все легко налаштовується. Настійно раджу почитати мою статтю - Повний розбір мікророзмітки Open Graph Protocol .

У AIOSP вам потрібно включити модуль, щоб ви могли бачити настройки:

У AIOSP вам потрібно включити модуль, щоб ви могли бачити настройки:

Відео зі створення SEO-оптимізованого сайту на WordPress без програмування

Я колись проводив вебінар з розробки сайту на Вордпресі для новачків, впевнений вам буде корисно подивитися:

Частина 1

Частина 2

На цій ноті і закінчимо мій пост про SEO-оптимізації сайту на WordPress для пошукових систем.

Ru/?
Зручно?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.