Статьи

Банди Сан-Андреаса. GTA: SA, частина 2

У Сан-Андреасі глибока ніч. CJ колесить по місту в надії знайти собі супутницю на ніч. Ось він під'їжджає до гарненької дівчини, яка стоїть біля дороги, і висовується з вікна, щоб почати розмову. Його співрозмовниця мовчки підходить до нього ... і з усього маху б'є його по голові. Незабаром до машини нашого героя підбігає група жінок в незвичайних шатах і викидає бідолаху з тачки. Як тільки грабіжники їдуть, до місця події підрулюють поліцейські. Але замість того щоб допомогти потерпілому, вони відкривають по ньому вогонь. CJ змушений рятуватися втечею ... Це були не зовсім звичайні копи. Перевертні в погонах!

Кошмарний сон, скажете ви? Зовсім ні. Це мод для GTA: San Andreas, який ми сьогодні створимо разом з вами.

У нашому сьогоднішньому "розтині" нам в першу чергу знадобляться графічні архіви. Всі вони мають розширення .img і лежать в ігровій папці в підкаталозі \ models. Кожен такий архів несе в собі моделі об'єктів (файли з ними мають розширення .dff) і текстури (записані в форматі .txd) до них. При цьому txd-файли також є свого роду архівами, але в них зберігаються виключно картинки (зазвичай в невеликій кількості).

Файл cutscene.img відповідає за графічне оформлення скриптових сцен, player.img - за вигляд головного героя (тут зберігаються моделі та скіни CJ-я для різних його іпостасей - в залежності від зачіски, одягу, величини м'язів і т.п.), gta_int .img - за зовнішній вигляд об'єктів декоративного плану (меблі, сміття, ящики), а також містить текстури землі, стін і підлоги в будівлях. Архів gta3.img є основним. У ньому зібрані моделі (а також текстури до них) транспортних засобів, пішоходів, зброї.

Крім перерахованих архівів, в каталозі \ models лежать txd-файли. Основні з них: effectsPC.txd (зображення ефектів), fonts.txd (графічне відображення ігрових шрифтів), fronten_pc.txd (курсори), fronten1.txd (логотипи радіостанцій), fronten2.txd і fronten3.txd (ігрова карта і фонові картинки для меню), hud.txd (картинки для HUD'а - екрану героя), particle.txd (зображення різних частинок: кров, вода, листя). Ряд графічних файлів розташувався також в підкаталогах папки \ models. Так, в директорії \ generic ви знайдете архіви vehicle.txd (допоміжні текстури автомобілів - зображення фар, рулів, "нутрощів" тачки) і wheels.txd (текстури коліс машин). Каталог \ grass сповнений моделей і текстур рослинності, а \ txd насичений завантажувальними картинками, а також малюнками, що використовуються в різних міні-іграх (зображення карт, скіни для більярдних куль).

Всі згадані формати файлів не є традиційними. Для їх обробки вам будуть потрібні спеціальні утиліти. Одна з них - IMG Tool (встановлюйте її з нашого диска) - служить для здійснення перетворень над img -архівамі. Інша програма - TXD Workshop - використовується для роботи з txd -Файл. Обидві утиліти підходять для редагування відповідних файлів більш ранніх ігор серії - GTA 3 і Vice City.

Переходимо до практики. Для початку підкоригуємо зовнішність рядових поліцейських. Заодно ви отримаєте необхідні навички з користування згаданими вище програмами. Все це стане в нагоді вам при створенні повноцінних модифікацій, в яких ви так чи інакше змінюєте графічну оболонку гри (а без цього не обходиться жоден глобальний мод).

Запустіть утиліту IMG Tool. Скориставшись пунктом меню File / Open, вкажіть шлях потрібного вам img -архіва. У нашому випадку це файл gta3.img. В результаті в програмному вікні відобразиться список входять в архів файлів. Щоб знайти серед них якийсь певний файл, найпростіше скористатися функцією пошуку - Edit / Find і Edit / Find Next (остання опція використовується для пошуку наступного файлу, що відповідає тим же критеріям пошуку).

Зверніть увагу на те, що назви місцевих графічних файлів нерідко (виключення складають лише моделі і текстури машин і зброї) представляють собою незрозумілі на перший погляд скорочення. Щоб розібратися, який файл відповідає цікавить вас об'єкту / суб'єкту, знайдіть спочатку коротку назву останнього в відведеному йому dat - або ide-файл. Якщо мова йде про транспортний засіб, це файл vehicles.ide, якщо про зброю або спорядженні - default.ide (при цьому вас будуть цікавити об'єкти з номерами від 321 до 373), якщо про пішоходів - peds.ide. У всіх трьох випадках коротку назву об'єкта міститься в другому і третьому стовпчиках файлу. Також іменуються файли з моделлю (такий файл, нагадаю, має розширення .dff) і текстурами (.txd) об'єкта. Коли ви визначитеся з кодовою назвою об'єкта, скористайтеся функцією пошуку по архіву, задавши ім'я потрібного вам файлу. Зараз нас цікавить файл lapd1.txd, що містить скін рядового копа.

У Сан-Андреасі глибока ніч

Рослинність на обличчі дуже навіть йде копу.

Виберіть зі списку назву цікавить вас файлу і скористайтеся пунктом меню Commands / Extract (цю ж операцію можна зробити, клацнувши правою кнопкою миші на ім'я файлу). Після цього задайте шлях до розпакування.

Перейдіть на роботу з програмою TXD Workshop. Виберіть в ній пункт меню File / Open (цю, а також інші основні команди можна викликати за допомогою зручної панелі інструментів) і вкажіть шлях txd-файлу, який ви тільки що витягли з img -архіва. Ви побачите що міститься у файлі зображення. Якщо їх кілька, зліва від першого з'явиться перелік, в якому ви можете вибрати потрібний вам малюнок. Щоб додати в файл нову картинку, використовуйте пункт меню Image / New.

Наступний крок - витяг картинки з txd-файлу. Клікніть в списку на потрібну картинку (у випадку з копом малюнок один) і увійдіть в меню Image. Виберіть у ньому пункт Export bitmap або Export tga, щоб зберегти картинку в bmp - або tga -Формат відповідно. Якщо у вас немає потужного графічного редактора, використовуйте перший з них - з файлами цього типу може працювати навіть стандартний Paint.

У моєму моді цього бандита не впізнати - настільки він змінився: тепер він поголений наголо і не носить вуса, а на його пальцях красуються кільця.

Відкрийте отриманий файл в графічному редакторі (TXD Workshop можна не закривати - до цієї програмці ми незабаром повернемося) і займіться його правкою. Поліцейському можна, наприклад, підмалювати вуса, щетину і бакенбарди, зробивши кілька мазків тонким пензлем чорного кольору (приблизно так, як зображено на скріншотах). Коли все перетворення будуть завершені, збережіть зроблені в файлі зміни (при збереженні параметри формату картинки залиште колишніми). Назвіть отриманий файл у відповідності з ім'ям малюнка, який ви брали за основу (у поліцейського це lapd1).

Ще раз зверніться до утиліти TXD Workshop. Додайте в уже відкритий txd-файл, з яким ви раніше працювали (у копа це lapd1.txd), підкориговану в графічному редакторі картинку. Для цього скористайтеся значком з написом Import, розташованим на панелі інструментів (при цьому в списку малюнків txd-файлу, що знаходиться зліва від зображення, повинна бути обрана однойменна картинка). Вкажіть шлях tga - або bmp -картінкі (в нашому прикладі це lapd1), яку ви хочете вставити в гру. Збережіть зміни в txd -Файл, вибравши пункт меню File / Save.

Знову запустіть IMG Tool. Відкрийте архів (в нашому випадку - gta3.img), звідки ви раніше витягли файл формату txd (lapd1.txd). Знайдіть, користуючись функцією пошуку, відповідний txd-файл і натисніть на нього правою кнопкою миші. У вискочила менюшке виберіть пункт Replace, після чого від вас буде потрібно вказати шлях однойменного зміненого txd-файлу. Залишилося тільки заново скомпонувати архів за допомогою пункту Commands / Rebuild Archive. Тепер у охоронця порядку новий вигляд!

Вищеописаним способом ви можете редагувати будь-які ігрові текстури. Можете, наприклад, прикрасити місцеві автомобілі, створюючи для них нові "шкурки", або розмалювати паркани і стіни будинків. Крім того, нескладно переоформити на свій смак ігрове меню і екран героя.

нові вороги

Як вам ідея залучення в гру чисто жіночої банди? А перевертнів в погонах? Привертає? Тоді відкрийте файл peds.ide. Щоб створити жінок-бандитів, необхідно скопіювати в буфер рядка з номерами 63, 76, 93 (або якісь інші, але обов'язково відповідні жінкам) і вставити їх після рядка номер 264. Замініть число, вказане в першій колонці трьох нових рядків, відповідно на 265, 266 і 267, а значення третього шпальти - AMAZ1, AMAZ2 і AMAZ3. У кожній з вставлених рядків поставте в четвертий і п'ятий стовпці поєднання GANG9 і STAT_GANG9 відповідно.

Що стосується зовнішнього вигляду представниць банди, то його слід хоча б трохи підкоригувати, щоб їх якось можна було відрізнити від своїх мирних аналогів. Знову ж підійде зміна кольору одягу, волосся, підмалювання якихось дрібних деталей. Файли з "шкурками" нових мешканок Сан-Андреаса слід назвати AMAZ1.txd, AMAZ2.txd і AMAZ3.txd (тобто тут використовуються ті ж найменування, що і в третій колонці).

Продажні копи створюються точно таким же чином, тільки копіювати потрібно рядки з числами 280 і 281, замінивши останні в новому шматку коду відповідно на 268 і 269 (ці числа вказані з урахуванням вставки в гру жіночої банди). Крім того, в четвертому і п'ятому стовпчиках ви повинні вказати поєднання GANG10 і STAT_GANG10 відповідно. Не забудьте також дати новим персонажам короткі імена (нехай це буде FCOP1 і FCOP2), прописавши їх у третій колонці двох доданих рядків і назвавши ними ж файли зі скінами.

Не забудьте також дати новим персонажам короткі імена (нехай це буде FCOP1 і FCOP2), прописавши їх у третій колонці двох доданих рядків і назвавши ними ж файли зі скінами

У цієї дівчини не тільки змінився колір купальника і волосся ...

... тепер вона ще й представник нової ворожої злочинного угруповання.

Повертаючись до теми жіночої банди, загляньте в файл pedgrp.dat. Впишіть в рядок з коментарем Gang 9 наступний текст (замінивши їм вихідний): AMAZ1, AMAZ2, AMAZ3. Для створення групи перевертнів в погонах подредактіруйте рядок зі словом Gang 10, перерахувавши в ній короткі позначення членів угруповання (в наведеному прикладі це буде поєднання FCOP1, FCOP2). Завершуючи роботу над псевдополіцейскімі, зверніться до розділу GANG10 файлу ped.dat. Залиште в рядку зі словом Hate тільки поєднання GANG2.

У випадку з жінками-злочинцями не завадить також підправити файл pedstats.dat. У восьмий стовпчик рядка, що відкривається поєднанням STAT_GANG9, поставте число 3, а в дев'ятий - 0.3. Ця дія додасть сил дівчатам-ворогам - вони адже досить слабо озброєні.

Жінки-бандити (їх три різновиди) і продажні поліцейські (два види) готові до бою. Остерігайтеся і тих, і інших. На перший погляд - вони нешкідливі. На ділі ж є вашими найлютішими ворогами, готовими напасти на вас в будь-яку секунду.

У попередньому "розтині" гри ми зробили поведінку жителів Сан-Андреаса більш осмисленим і реалістичним. Однак один мінус у мешканців штату все ж залишився - для такого великого ігрового світу число різновидів пішоходів невелика. Втім, це нескладно виправити.

Відкрийте в текстовому редакторі вже знайомий нам файл peds.ide, що знаходиться в каталозі \ data. Знайдіть в ньому рядок, яка починається з числа 264. Після неї вам потрібно буде вставити стільки нових рядків, скільки видів пішоходів ви хочете привнести в гру. Тепер визначитеся, яких з уже присутніх в грі людей на вашу задумом повинні найбільше нагадувати "новобранці". Скопіюйте відповідні першим рядки файлу в буфер обміну і вставте їх в заготовлене місце. У кожній з нових рядків ви повинні підправити значення в першому (ідентифікаційний номер об'єкта / суб'єкта) і третьому (скін) шпальтах.

У початкову колонку ви повинні вписати число 700 для першого "новачка", 7 01 - для другого, 7 02 - для третього і так далі. У третьому стовпці потрібно вказати коротку назву нового пішохода. Ви можете самі його придумати, але воно не повинно повторювати жодне з уже існуючих найменувань. Тому рекомендую скористатися поєднанням XXXN, де N - номер нового жителя (від 1 до 9).

Запустіть IMG Tool. В архіві gta3.img знайдіть по коротким назвами пішоходів, використовуючи функцію пошуку, відповідні їм txd-файли і розпакуйте їх. Перевівши їх за допомогою TXD Workshop в звичні формати, подредактіруйте отримані картинки подібно до того, як ми робили це з копом. Наприклад, у дівчини з пляжу можна поміняти колір волосся на більш оригінальний, заливши їх, скажімо, рожевим кольором. Перефарбування бажано також піддати купальник і взуття (використовуйте заливку).

Після скоєння перетворень над картинкою поверніть її в гру - ми вже робили це при роботі з скіном поліцейського. Не забудьте, що скін об'єкта / суб'єкта (точніше - відповідний йому txd-файл) необхідно назвати коротким ім'ям, яке прописано в другому і третьому стовпчиках відповідного рядка файлу peds.ide. У нашому прикладі це поєднання XXXN, де N - число від 1 до 9.

За цією ж схемою додайте в гру ще кілька нових персонажів. Чим більше їх буде, тим краще - бажано не менше десятка. При цьому варто урізноманітнити як представників мирного населення, але і бандитів (прописані у файлі pedgrp.dat в рядках з коментарями Gang X, де X - число від 1 до 8).

Ми помітно підвищили різноманітність населення Сан-Андреаса. Тепер вам навряд чи доведеться спостерігати двох-трьох абсолютно однакових персонажів, що розгулюють один за одним по тротуарах міста.

Нові обличчя - добре, проте не варто зупинятися на досягнутому, адже в гру можна додати не просто нових пішоходів, а й дві небачені раніше категорії громадян з неповторним поведінкою. Справа в тому, що спочатку в грі планувалася участь десяти злочинних угруповань, але в підсумку автори обмежилися лише вісьмома. Втім, заповітні рядки коду розробники видаляти не стали, ніж ми і скористаємося. Якими будуть нові види жителів Сан-Андреаса, вирішувати вам. Ми ж познайомимо вас з кількома цікавими варіантами. Розглянемо схему вставки в гру нових категорій населення.

Насамперед зверніться до файлу peds.ide. Пропишіть в ньому нові дійові особи. Обов'язково простежте, щоб ідентифікаційний номер (використовуйте для нього числа або від 265 до 273, або від 700 і вище) і коротке найменування кожного нового суб'єкта було унікальним. Рекомендую назвати поєднанням YYYN представників першої додається категорії і ZZZN - другий (замість N в обох випадках повинен стояти номер "новачка"). Не забудьте також про коригування зовнішності нових мешканців Сан-Андреаса.

Наступний етап - правка файлу pedgrp.dat. Знайдіть в ньому рядки з коментарями Gang 9 (UNUSED) і Gang 10 (UNUSED) - тут повинні бути прописані члени першого і другого створюваних класів відповідно. Ті поєднання, які вже присутні в цих рядках, можете сміливо видаляти і вказувати замість них короткі найменування персонажів, яких ви щойно вставили в гру.

Потім загляньте в файл ped.dat. Знайдіть в ньому розділи GANG9 і GANG10. У них визначаються відносини членів нових груп до інших категорій населення. В обох блоках в рядку зі словом Hate ви повинні перерахувати тих, кого ненавидять (і відповідно - з ким ворогують) персонажі з цього угруповання, а в тій, що відкривається словом Respect, - тих, кого вони поважають (тобто їх друзів). Якщо ви хочете, наприклад, щоб представники нової категорії населення полювали за вами і вашими спільниками, залиште в рядку зі словом Hate тільки поєднання GANG2. Якщо бажаєте, щоб вони вам допомагали, додайте поєднання в другу строчку блоку, а з першої виключіть.

Наостанок варто звернутися до файлу pedstats.dat. У рядках з текстом STAT_GANG9 і STAT_GANG10 задаються відповідно основні характеристики (вони багато в чому визначають поведінку) персів з першої і другої доданих груп. Щоб підкреслити їх неповторність, бажано провести невелику правку параметрів (приблизно так само, як ми робили це в попередньому "розтині" гри при роботі з пішоходами).

Ми помітно урізноманітнили життя штату Сан-Андреас, додавши в гру не тільки нових громадян, а й небачені раніше угруповання. У CJ-я тепер більше ворогів, які при цьому активно співпрацюють з іншими бандами. А це означає, що в грі зросла кількість збройних конфліктів. Жінки-бандити і перевертні в погонах вже точно не дадуть вам нудьгувати!

Втім, ви можете вставити в гру і інші категорії населення, причому необов'язково ворожі по відношенню до вас. Навпаки - вони можуть бути вашими друзями. Але тоді, щоб баланс не порушувався, слід створити і сильну протидіє гравцеві банду. Її, до речі, найпростіше формувати на основі однієї з вже наявних злочинних угруповань. Для цього ви повинні всього лише підкоригувати деякі "шкурки". До речі, тему "розтину" графічної складової гри ми продовжимо в одному з найближчих номерів "Манії". А поки бажаємо вам удачі в боротьбі з новими грізними противниками.

Кошмарний сон, скажете ви?
А перевертнів в погонах?
Привертає?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача