Статьи

Бакалавр готовий

У 2013 році виповнилося рівно 4 роки повного переходу російської системи освіти на так званий принцип 4 плюс 2 У 2013 році виповнилося рівно 4 роки повного переходу російської системи освіти на так званий принцип "4 плюс 2". Тобто студенти можуть провчитися 4 роки, захиститися і вийти на ринок праці з дипломом бакалавра. А можуть після чотирьох років вчитися ще два роки для підготовки до науково-дослідницької діяльності і отримати диплом магістра.

Численні обговорення перипетій цієї нової системи дуже захопили і досі захоплюють професіоналів в сфері освіти і чиновників. Однак у більшості молодих людей та їхніх батьків виник тільки одне питання: бакалавр - це нормальне освіту або тепер потрібно вчитися 6 років? Чи можна повноцінно працевлаштуватися, провчившись лише чотири роки?

Чим далі від 2009 року, тим частіше відповідь на це питання радує студентів.

перехідний час

Микита Трифонов, випускник тоді ще УГТУ (УПІ) 2010 року, отримав диплом бакалавра в самий невідповідний час. Як він сам розповідає, дві компанії, в які він прийшов зі своїм інженерним бакалаврату відразу повідомили йому, що його кваліфікації недостатньо.

- Мені на співбесіді так і говорили - хлопець ти розумний, але чому не пішов вчитися далі, адже у тебе ж немає повної освіти? Після 4 місяців невдалого пошуку роботи довелося піти на вакансію продажника зі знанням моєї предметної області. В результаті я третій рік працюю у відділі продажів і підписую документи на відправку за кордон обладнання, яке навчався конструювати. Чи шкодую я про такий поворот подій? Важко сказати, але, чесно - певне розчарування залишилося ".

Марина встала перед вибором диплома на третьому курсі, навчаючись в УрФУ на матмех. Це було в 2011, і хоча в масі своїй роботодавці ставилися до бакалаврату з недовірою, їй вибрати "чотирирічку" духу цілком вистачило.

- У нас на третьому курсі в вузі стали активно з'являтися роботодавці з пропозиціями про практику або навіть працевлаштуванні на неповний день, і я у кожного менеджера по персоналу питала, чи важливо, який у мене буде диплом. Жоден з багатьох не відповів мені, що це важливо. У мене досить затребувана професія і плюс маса вакансій з суміжних областей. Тому я вирішила не тягнути і випустив в 2012 році з дипломом бакалавра. Тим більше що до кінця четвертого курсу я вже більше півроку як працювала в штаті.

- Коли я запитав, наскільки важливо, що у мене диплом бакалавра, мій безпосередній майбутній начальник посміхнувся і зауважив: "Ну, ми ракети НЕ будуємо, вистачить і чотирьох років", - так згадує своє перше спілкування на тему бакалаврату з роботодавцем Олексій Бородін, соціолог за освітою, випускник УрГПУ.

За влучним зауваженням самого Олексія, при наймі в відділ маркетингу в невеликої торговельної компанії його дипломом взагалі не цікавилися, як-то автоматично припустивши, що вищу освіту у хлопця є. А яке воно там, колір диплома або напис на скоринці - мало кого хвилює. Все одно більшість речей, які корисні будуть в ході роботи, тобі розкажуть вже на робочому місці, і вузівські знання знадобляться дуже умовно.

Подібних прикладів стає все більше. Історії випускників і молодих працівників із різних компаній показують, що чим ближче до 2013 року дата випуску з вузу, тим менше проблем у бакалаврів - і більше впевненості в собі.

Під одну гребінку

Самі роботодавці, які наймають персонал в Єкатеринбурзі, все більше переймаються ставленням до бакалаврату як до вищої освіти. Але це зовсім не означає, що вони цінують 4-х річне навчання - швидше бачать в ньому ті ж огріхи, що і у класичного специалітети.

Якщо дивитися по цифрам, то 63% представників уральських компаній запевнили нас, що кандидатів, що мають ступінь бакалавра, вони розглядають нарівні з претендентами з повною вищою освітою і кваліфікацією "спеціаліст". І лише трохи менше 15% роботодавців впевнено прирівнюють бакалаврів до людей з неповною вищою освітою. Переважно це компанії, які шукають інженерів для промислового виробництва. До речі, майже стільки ж роботодавців не змогли відповісти на це питання. Приблизно 13% опитаних запевняють, що не думали про якість бакалаврату і тим більше ніколи цілеспрямовано не порівнювали випускників "чотирирічки" з тими, хто вчився довше.

- У мене іноді складається враження, що крім старої "когорти технарів" на постах головних інженерів і конструкторів, які дуже ратують за радянську інженерну школу, і журналістів, кілька років роздувати тему переходу на нове утворення, мало кого ця проблема по-справжньому хвилювала, - коментує Наталія Конишева, директор по персоналу рекламної групи Deltaplan. - А зараз вона хвилює людей ще менше. Кандидатам можна дати просту пораду. Обійти цей момент ще при проходженні співбесіди дуже легко. Кандидат не вказує конкретну "різновид" диплома в резюме, а просто пише "вищу освіту", і, повірте, 8 з 10 менеджерів по персоналу навіть не уточнять подробиці ».

Випускники 2013 року, почали навчання якраз тоді, коли ця система була введена як безальтернативна, тільки недавно вийшли на ринок праці. І їхні враження цілком підтверджують цю точку зору.

- Я влаштовувався на першу штатну роботу за фахом у вересні 2013, закінчивши УрГАХА в цьому році, - розповідає Артем Головіков. - Я архітектор за освітою, з одного боку технічний фахівець, і чув, що роботодавці чіплятися повинні на цю тему. Але мій начальник більше цікавився, у кого я вчився і як робив ті чи інші проекти, а не видом мого диплома.

Однак у більшості молодих людей та їхніх батьків виник тільки одне питання: бакалавр - це нормальне освіту або тепер потрібно вчитися 6 років?
Чи можна повноцінно працевлаштуватися, провчившись лише чотири роки?
Мені на співбесіді так і говорили - хлопець ти розумний, але чому не пішов вчитися далі, адже у тебе ж немає повної освіти?
Чи шкодую я про такий поворот подій?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача