Статьи

Автоматизація рутини в OS X. Урок 15. iMacros

 1. Що таке iMacros?
 2. Для чого потрібен iMacros?
 3. установка
 4. Firefox
 5. Google Chrome
 6. Як записати макрос?
 7. Як зробити скріншот веб-сторінки?
 8. Як роздрукувати веб-сторінку?
 9. Як вставити паузу в процес виконання макросу?
 10. Як запустити макрос кілька разів поспіль?
 11. Як перенести макрос на інший комп'ютер?
 12. Як відключити завантаження картинок на веб-сторінці?

В одному з попередніх уроків ми зачіпали тему роботи з інтернетом і розглядали нескладний приклад парсинга веб-сторінок. Сьогодні ми продовжимо її розкриття і займемося автоматизацією дій користувача в браузері за допомогою iMacros.

Що таке iMacros?

Це доповнення для браузера, який дозволяє записувати рухи людини на сайті і зберігати їх у вигляді програм, написаних на особливому мовою макрокоманд, які можна редагувати, багаторазово запускати і поширювати між різними пристроями.

Примітка: iMacros з'явився ще в 2001 році і не має прямого відношення до компанії Apple. Свою назву продукт отримав задовго до появи iPhone, iTunes і т.п.

Для чого потрібен iMacros?

Мабуть, головне призначення iMacros - автоматичне заповнення форм. Наприклад, можна один раз записати процес подачі оголошення і кожен день запускати макрос, щоб воно завжди було в ТОПі. Дані для заповнення форм можна вказувати в коді вручну або завантажувати з CSV-файлів.

Ще в iMacros є функції для збереження тексту і графіки з різних елементів веб-сторінок. Але для отримання контенту з сайтів краще використовувати парсер, написаний на якомусь нормальною мовою програмування. Втім, для невеликих за масштабом завдань iMacros цілком згодиться.

установка

На жаль, поки що немає версії iMacros для браузера Safari. Це додаток можна встановити на Firefox, Google Chrome, Opera або Internet Explorer, але актуальної версії останнього для Mac вже немає .

Firefox

Firefox

заходимо на цю сторінку і натискаємо велику зелену кнопочку Додати в Firefox.

Після цього браузер увімкнеться знову і відкриє сторінку сайту розробника. Після цього браузер увімкнеться знову і відкриє сторінку сайту розробника

Поруч з пошуковим рядком з'являється піктограма для запуску Imacros, при натисканні на який зліва екрану відобразиться бічна панель для роботи з макросами.

Поруч з пошуковим рядком з'являється піктограма для запуску Imacros, при натисканні на який зліва екрану відобразиться бічна панель для роботи з макросами

Google Chrome

заходимо на цю сторінку і натискаємо велику блакитну кнопочку Встановити.

Через кілька секунд відкриється вкладка з сайтом продукту і в правому верхньому куті з'явитися іконка для запуску iMacros. Після натискання на неї зліва екрану з'явиться вікно для роботи з інструментом. Через кілька секунд відкриється вкладка з сайтом продукту і в правому верхньому куті з'явитися іконка для запуску iMacros

Як записати макрос?

А тепер розглянемо найпростіший практичний приклад: створимо макрос, який буде відкривати пошукову систему Яндекс і шукати там слова «Hello World».

На лівій панелі шукаємо кнопку Запис і натискаємо на неї. На лівій панелі шукаємо кнопку Запис і натискаємо на неї

Набираємо в адресному рядку yandex.ru і вводимо в пошукове поле «Hello World». Набираємо в адресному рядку yandex

Після цього натискаємо на кнопки «Стоп» і на «Зберегти як». Після цього натискаємо на кнопки «Стоп» і  на «Зберегти як»

Надаємо макросу ім'я і натискаємо ОК. Тепер код макросу можна редагувати.

Давайте трохи модифікуємо програму, і в коді замість слів «Hello world» напишемо слова «Hello dolly», збережемо внесені зміни і запустимо макрос натисканням на кнопку «Відтворити».

Таким чином, можна записати будь-які дії в браузері. За це причини використання iMacros практично не вимагає знання синтаксису мови макрокоманд. Для більшого розуміння рекомендується ознайомитися з прикладами макросів, який поставляються в комплекті з iMacros.

А тепер розповімо про деякі неочевидних можливості цього браузерного доповнення, які не виявити шляхом механічного запису власних дій.

Як зробити скріншот веб-сторінки?

Виконання макросу можна контролювати, автоматично роблячи скріншоти після кожної критичної операції. Пояснимо як це робити на простому прикладі коду:

'Робимо активної потрібну вкладку TAB T = 1' Переходимо на потрібний сайт URL GOTO = https: //www.apple-iphone.ru 'Робимо скріншот і зберігаємо його з міткою поточного моменту в імені SAVEAS TYPE = PNG FOLDER = * FILE = Screenshot_Time_ {{! NOW: yyyymmdd_hhnnss}}. png

png

Як роздрукувати веб-сторінку?

'Робимо активної потрібну вкладку TAB T = 1' Переходимо на потрібний сайт URL GOTO = https: //www.apple-iphone.ru 'Відправляємо сторінку на друк PRINT

Як вставити паузу в процес виконання макросу?

Якщо інтернет працює добре і сторінки вантажаться миттєво, то макроси виконуються з величезною швидкістю. Щоб ваш IP НЕ забанили за дуже велику кількість запитів в хвилину, варто обмежувати їх частоту за допомогою команди WAIT. приклад:

'Ця команда змусить Imacros зупинитися на 5 секунд WAIT SECONDS = 5

Як запустити макрос кілька разів поспіль?

Під кнопкою відтворити є поле, куди перед запуском треба ввести число повторень макросу і індикатор, що відображає поточну ітерацію.

Як перенести макрос на інший комп'ютер?

Всі макроси, записані і збережені користувачем зберігаються в директорії Imacros -> Macros і мають розширення .iim. Для перенесення потрібно скопіювати потрібний файл в аналогічну директорію на іншому комп'ютері. Макроси, записані в OS X вільно запускаються під Windows і Linux, так як мова макрокоманд єдиний для всіх операційних систем.
Всі макроси, записані і збережені користувачем зберігаються в директорії Imacros -> Macros і мають розширення

Як відключити завантаження картинок на веб-сторінці?

Для прискорення виконання макросу, можна на самому початку коду прописати заборону на завантаження зображень.

FILTER TYPE = IMAGES STATUS = O

Попередні публікації з циклу «Автоматизація рутини в OS X» ви можете знайти за наступними посиланнями:

Що ще дивляться:

Поставте 5 зірок внизу статті, якщо подобається ця тема. Підписуйтесь на нас ВКонтакте , Facebook , Twitter , Instagram , YouTube , Telegram , Viber і Яндекс.Дзен .Повернутися в початок статті Автоматизація рутини в OS X. Урок 15. iMacros

Що таке iMacros?
Для чого потрібен iMacros?
Як зробити скріншот веб-сторінки?
Як роздрукувати веб-сторінку?
Як вставити паузу в процес виконання макросу?
Як запустити макрос кілька разів поспіль?
Як перенести макрос на інший комп'ютер?
Як відключити завантаження картинок на веб-сторінці?
Що таке iMacros?
Для чого потрібен iMacros?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача