Статьи

Яндекс Вебмайстер - як додати сайт і налаштувати інструменти на панелі

 1. Самостійно додаємо сайт в Яндекс Вебмастер
 2. Основні інструменти панелі Яндекс Вебмайстер
 3. діагностика
 4. Безпека і порушення.
 5. Пошукові запити
 6. Історія запитів.
 7. Останні запити.
 8. Рекомендовані запити.
 9. індексування
 10. Статистика обходу.
 11. Сторінки в пошуку.
 12. Структура сайту.
 13. Перевірити статус URL.
 14. Важливі сторінки.
 15. Переобход сторінок.
 16. Файли Sitemap.
 17. Переїзд сайту.
 18. посилання
 19. Зовнішні посилання.
 20. Інформація про сайт
 21. Регіональність.
 22. Оригінальні тексти.
 23. Інструменти
 24. Права доступу

Вітаю тебе, мій любий друже! Сьогодні ми розповімо і покажемо, як можна
самостійно додати сайт в Яндекс Вебмастер. Для чого це робиться? Робиться це для того, щоб Яндекс швидше індексував Ваш сайт і всі його нові сторінки, для захисту унікального контенту від крадіжок, перевірки сайту на помилки, а так само для подальшої оцінки ефективності SEO-просування .

Отже, приступимо. Сподіваємося сайт у тебе вже є і ти, як можна швидше хочеш побачити його на перших рядках пошукових систем. Ну, що ж, тоді сміливіше в путь!

система PromoPult - рекламний комплекс для залучення клієнтів з інтернету. Повна автоматизація, готові чек-листи, точні настройки. Створена для тих, хто хоче вивільнити час на дійсно серйозну роботу.

Самостійно додаємо сайт в Яндекс Вебмастер

Для початку вам потрібен акаунт на Яндексі. Якщо немає, то просто заведіть робочу пошту, вона вам зайвої точно не буде. Заходьте в пошту і вибираєте пункт «Ще», потім в меню «Все сервіси».

На відкрилася сторінки трохи прокрутити вниз і під літерою «В» вибираємо пункт «Веб-майстер».

Після того, як ми зайшли на сторінку Вебмастера, перед нами відкривається чудового виду панель. Зверху справа тиснемо плюсик, щоб додати сайт.

У відкритому полі вводимо адресу сайту, які ви хочете додати і тиснемо «Додати».

Після цього, Яндекс попросить у Вас, підтвердити права на сайт. Рекомендуємо скористатися першим методом і розмістити мета-тег на сайті в коді між <head> і </ head>.

Коли права на сайт будуть підтверджені ви зможете більш детально вивчити інструменти Яндекс Вебмастера.

Основні інструменти панелі Яндекс Вебмайстер

Отже, давайте розберемо основні інструменти Яндекс Вебмайстер, які будуть вам корисні на початковому етапі роботи з сайтом.

діагностика

Діагностика сайту.

Тут ви знайдете інформацію про помилки на вашому сайті, а так само рекомендації Яндекса щодо їх виправлення. Дотримуючись їх, можна значно підвищити свої позиції в пошуковій видачі.

Приклади помилок:

 • отсутствую метатеги;
 • немає карти сайту;
 • немає файлу robots.txt;
 • довгий відповідь сервера;
 • не вказано регіон сайту і так далі.

У разі виявлення проблем, вони будуть відображатися в цій вкладці, нижче буде посилання на сторінку з способами виправлення.

Безпека і порушення.

Інформація в даному розділі може повідомляти:

 • про загрози походять із сайту;
 • про порушення сайтом правил пошукової системи Яндекс.

Загрози. Наприклад, наявність шкідливого коду сайті, який запускає множинну переадресацію, показує рекламу, містить вірус і інше.

Порушення. Весь список порушень ви можете подивитися в документації по Вебмастеру. До найбільш частих порушень можна віднести: дорвеи (перенаправляють на інші сайти), неякісний і не оригінальний контент, прихований текст, клоакинг.

Пошукові запити

Тут можна знайти інформацію по:

 • історії запитів;
 • останнім запитам;
 • і рекомендованим запитам.

Розберемося з кожним з пунктів.

Історія запитів.

Розділ містить інформацію про кількість показів сайту в результатах пошуку при запиті користувачів, кількість кліків з результатів пошуку, середня позиція показу, середня позиція кліка і навіть CTR! До речі, за показ вважається знаходження сайту на сторінці пошукової видачі, яку відкрив користувач.

Наприклад, якщо ваш сайт за запитом «створення сайту» знаходиться на 3-ій сторінки пошукової видачі, а користувач подивився тільки 1-у і 2-у, сайту не буде зарахований показ.

Наприклад, якщо ваш сайт за запитом «створення сайту» знаходиться на 3-ій сторінки пошукової видачі, а користувач подивився тільки 1-у і 2-у, сайту не буде зарахований показ

Запити за якими ви рухаєтеся можна виділити в окрему групу (обрані) або подивитися статистику по кожному з них окремо, просто клікнувши на нього. Тут же є популярні запити (за якими найчастіше показується ваш сайт в пошуку) і тренди (динаміка зростання трафіку сайту, щодо конкурентів).

Останні запити.

У розділі показані запити, за якими ресурс знаходиться на перших 50 рядках пошукової видачі Яндекса. Навпроти кожного запиту представлені дані за останні 7 днів: покази, кліки, позиція, CTR. Якщо ви не бачите статистику по потрібних запитах, можете додати їх в ручну. Найбільш важливі для моніторингу запити можна виділити в Вибрані або створити нову групу по позиціях або тематиці.

Натисніть «Створення групу» і введіть назву.

Натисніть «Створення групу» і введіть назву

Потім додайте в неї запити за умовами фільтрації ( «Додати фільтр») або завантажте свої запити в ручну (кнопка «Завантажити запити»).

Потім додайте в неї запити за умовами фільтрації ( «Додати фільтр») або завантажте свої запити в ручну (кнопка «Завантажити запити»)

Рекомендовані запити.

Перейшовши в розділ, тиснемо на кнопку «Отримати рекомендовані запити» і протягом декількох днів вам прийде список із запитами, які рекомендуємо використовувати сам Яндекс, для збільшення пошукового трафіку.

індексування

У цьому пункті настройки Вам необхідно додати карту сайту Sitemap, а так само вказати регіон або кілька (максимально 5) за якими буде просуватися сайт.

Статистика обходу.

Вкладка містить інформацію про статус сторінок сайту, отриманих в результаті обходу пошуковим роботом Яндекс. Перегляд статистики обходу дозволяє виявити проблеми із завантаженням певних сторінок або розділів сайту (Всі сторінки), а також довідатися, які сторінки в недавній час обійшов робот (Останні зміни).

Статуси які можуть бути отримані в результаті обходу відображаються у вигляді коду в форматі: 2хх, 3хх і 4хх. Коди початківці з цифри 2, говорити про успіх, з цифри 3 - про переадресації, з цифри 4 - про помилку.

Головне, на що варто звернути увагу, щоб не було багато сторінок, які відповідають помилкою або переадресацією. Якщо ж така ситуація все-такі виникла, перевірте коректність роботи свого сервера і відсутність помилок на сторінках сайту (наприклад, заборона до індексації або шкідливий код).

Сторінки в пошуку.

Наступними за логікою слідують сторінки, які знаходяться в пошуку Яндекса, тобто ті, які обійшов робот, проіндексував і показує в результатах пошукової видачі по запитах користувачів.

У розділі можна знайти інформацію про останні зміни (віддалені і додані сторінки), всі сторінки і виключені сторінки.

У розділі можна знайти інформацію про останні зміни (віддалені і додані сторінки), всі сторінки і виключені сторінки

Тут важливо відстежувати, щоб з пошуку не пропали найбільш важливі сторінки сайту - це може, статися, як помилково з боку Яндекса (це трапляється вкрай рідко), так і з боку розробників сайтів (такі казуси трапляються набагато частіше). Наприклад, міг бути змінений url сторінки, а переадресацію при це не налаштували, в результаті сайт втрачає трафік, а сторінки виключається з пошуку.

Структура сайту.

Хочете дізнатися, як пошукова система бачить ієрархію сторінок ресурсу? Загляньте в цю вкладку.

Тут же можна додати свій розділ. Але, якщо ви не знаєте навіщо це робити і ні разу до цього так не робили, краще не експериментувати і залишити все, як є.

Перевірити статус URL.

Щоб перевірити, як відповідає будь-яка зі сторінок сайту і знаходиться вона на даний момент в пошуку, перейдіть в розділ «Перевірити статус URL». Вставте адреса перевіряється сторінок в текстове поле і натисніть перевірити «Перевірити».

Щоб отримати більш розгорнуту інформацію - натисніть «Детальніше» праворуч.

Важливі сторінки.

Вище я вже написав про те, що вкрай важливо відстежувати сторінки, які приносять найбільшу кількість відвідувань або важливі з комерційної точки зору. Але заходити кожен день в Яндекс Вебмастер і перевіряти чи не змінився у них статус, заняття досить потрібно і марне. Досить відзначити потрібні сторінки, як «Важливі» (сторінки можна внести вручну або вибрати з рекомендація Яндекса) і настроїти повідомлення (кнопка вгорі праворуч).

Поставте дзвіночок навпроти тих позицій про зміну яких, ви негайно хочете отримувати повідомлення на електронну пошту.

Переобход сторінок.

Це один з найбільш корисних інструментів панелі для вебмайстрів в Яндексі. Він дозволяє прискорити індексацію нових або оновлених сторінок сайту. Я роблю зазвичай так, як тільки опублікував статтю на сайті, відразу ставлю її на переобход. Якщо тема статті або новини нова, і на цю тему немає публікацій в інтернеті (так, і таке буває), то вона може з'явиться в результатах пошуку на протязі декількох годин. В інших випадках процес індексації займає кілька днів.

Ліміт на переобход сторінок - не більше 20 на добу. Копіюєте url-адреса сторінки, вставляєте в текстове поле і тиснете «Відправити». Все гранично просто.

Файли Sitemap.

З назви відразу стає зрозуміло, навіщо потрібен цей розділ. Правильно, для того, щоб вказати пошуковій системі, де у нас знаходиться карта сайту. Заходимо, пишемо посилання на свою карту сайти і натискаємо «Додати».

Додавання карти сайту дозволяє прискорити індексацію контенту. Якщо, ви не знаєте, що таке карта сайту, ось вам корисна стаття на цю тему: Як зробити карту сайту .

Переїзд сайту.

Цей розділ може стати в нагоді в наступних випадках:

 • сайт переїжджає на новий url-адреса.
 • ви підключаєте сертифікат безпеки https.
 • важливо вказати або змінити головне дзеркало сайту.

Кожен з перерахованих вище пунктів - тема для окремої статті, які незабаром ви також зможете знайти в нашому блозі.

посилання

Внутрішні посилання.

Інструмент аналізує посилання, які ведуть з однієї сторінки сайту на іншу. Коректно працює посиланням вважається посилання, при переході через яку код відповіді 2хх або 3хх.

Посилання які не працюють не індексується пошуковою системою.

Зовнішні посилання.

Наступний розділ навпаки показує посилання на сторінки вашого сайту з інших ресурсів. Віддалені посилання це ті, які не були виявлені під час останнього обходи, що посилається.

Тут же можна знайти ТИЦ сайтів, що і дані по доменних зонах. Корисний розділ тим, що відображає посилання, які бачить, а відповідно враховує Яндекс.

Інформація про сайт

Турбо-сторінки.

Якщо ви хочете, щоб при пошуку з мобільного пристрою Яндекс показував користувачам не звичайні сторінки, а прискорені, контент на яких завантажується миттєво, то вам необхідно налаштувати цей інструмент.

Детальніше: Як налаштувати турбо-сторінки Яндекса

Регіональність.

Вказівка ​​регіону особливо актуально для місцевих компаній, які просувають свій бізнес в межах одного або декількох міст або регіонів.

По темі: Як присвоїти регіон сайту в Яндексі і Гуглі

Можна вибрати будь-який регіон, вказати посилання на сторінку сайту, з контактною інформацією та приблизно через тиждень, Яндекс присвоїть обраний регіон сайту. Але не намагайтеся обдурити пошукову систему. Припустимо, ви перебуваєте в Омську, а хочете задати регіон сайту - Москва. Для цього доведеться вказати на сайті фіктивні адреси і телефон, що є прямим обманом і може привести до негативних наслідків і санкцій з боку ПС.

Від сюди ж можна перейти в Яндекс Довідник або Яндекс Каталог, для налаштування відображення даних про компанії в цих сервісах.

Оригінальні тексти.

Інструмент покликаний захистити контент від крадіжки. Працює це таким чином: якщо ви додали текст в даному розділі, то Яндекс буде знати, що ви є автором цього тексту і в разі копіювання його на інші ресурси, не буде показувати, ті сторінки, де розміщений ваш контент.

 • Регістр імені сайту.
 • Товари та ціни.
 • Швидкі посилання.

Інструменти

В даному розділі, є можливість перевірити коректність карти сайту (читайте: Як зробити карту сайту ) І файлу robots.txt. Це необхідно робити, щоб дрібна помилка або неправильний синтаксис не завадили Вашому сайту бути лідером в свій ніші.

Найцікавіший пункт в цьому розділі, це «Переобход сторінок» - тут щодня можна додавати до 10 сторінок, який на вашу думку пошуковий робот повинен відвідати і проіндексувати в першу чергу.

Найцікавіший пункт в цьому розділі, це «Переобход сторінок» - тут щодня можна додавати до 10 сторінок, який на вашу думку пошуковий робот повинен відвідати і проіндексувати в першу чергу

 • Аналіз robots.txt.
 • Аналіз файлів Sitemap.
 • Перевірка відповіді сервера.
 • Видалити URL.
 • Перевірка мобільних сторінок.
 • XML-валідатор.
 • Валідатор мікророзмітки.

Права доступу

На даний момент це абсолютний максимум, який повинен знати новачок про роботу з Яндекс Вебмайстер, так само на нашому сайті, можна дізнатися, як налаштувати Яндекс Метрика .

Для чого це робиться?
Хочете дізнатися, як пошукова система бачить ієрархію сторінок ресурсу?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача