Статьи

Яндекс пошук по сайту: Навіщо потрібен і Як встановити?

 1. Навіщо потрібен пошук по сайту від Яндекс?
 2. 1. Принцип ранжирування сторінок
 3. 2. Зручність видачі результатів
 4. 3. Зона пошуку
 5. Недоліки пошуку для сайту від Яндекс
 6. Установка Яндекс пошуку на сайт
 7. 1. Назва форми і область пошуку
 8. 2. Створення дизайну пошукової форми
 9. 3. Налаштування видачі результатів пошуку
 10. Результати пошуку на вашому сайті
 11. Результати пошуку на сайті Яндекс
 12. 4. Перевірка роботи Яндекс пошуку
 13. 5. Код форми Яндекс пошуку для сайту

Привіт, дорогі читачі блогу BiznesSystem.ru. Сьогодні я розповім вам про те, як встановити та налаштувати на своєму ресурсі Яндекс пошук по сайту, а також, яку користь несе в собі ця функція.

Сьогодні я розповім вам про те, як встановити та налаштувати на своєму ресурсі Яндекс пошук по сайту, а також, яку користь несе в собі ця функція

зміст:

 1. Навіщо потрібен пошук по сайту від Яндекс ?
 2. Недоліки пошуку для сайту від Яндекс .
 3. Інструкція з встановлення та налаштування .

Останнім часом я додав до свого блогу дуже багато різних фішок і налаштувань і це одна з них. Намагаюся максимально оптимізувати його як для просування в пошукових системах, так і для зручності відвідувачів. Втім, внаслідок нових алгоритмів роботи пошукових систем , Перше тісно пов'язане з другим. Якщо блог подобається людям, то вони правильно поводяться - читають більше сторінок і проводять багато часу, що в свою чергу дає сигнал пошуковим системам - рухати сайт в ТОП. І зв'язка пошукача з блогом приносить свою користь.

На відміну від загального пошуку до якого ми звикли на сторінці yandex.ru, Яндекс пошук по сайту працює не з усіма ресурсами інтернету, а тільки з вашим конкретним доменом - шукає для користувачів відповіді на запити в рамках тільки ваших сторінок.

У статті я описав всі кроки в подробицях, а коротку інструкцію ви можете подивитися в цьому відео ролику від самих розробників:

Навіщо потрібен пошук по сайту від Яндекс?

Цілком слушне запитання, який ви можете задати. До чого морочитися і ліпити якісь зайві коди, коли багато движки сайтів, включаючи WordPress, мають вбудований пошуковий модуль. В шаблони пошукове вікно вбудовано за замовчуванням, а там де його немає, легко поставити відповідний віджет зі стандартного набору.

І це дійсно так, якщо ви використовуєте для свого ресурсу CMS WordPress, то там є функція пошуку. Але у неї є кілька суттєвих недоліків, які й спонукали мене відмовитися від стандарту на користь пошуку від Яндекс.

1. Принцип ранжирування сторінок

На жаль, WordPress не вміє оцінювати релевантність сторінок сайту , Для нього будь-яка стаття, що містить слова з запиту, має однакове значення, тому, він видає їх, спираючись на дату публікації. Першими показуються статті, опубліковані недавно, а старі пости зміщуються в кінець черги.

Це дуже незручно, так як відвідувачеві вашого сайту, який хоче щось знайти будуть показані не ті статті, що краще підходять, а ті, що написані останніми.

Пошуковик для сайту від Яндекс працює за тими ж алгоритмами, що і сама пошукова система. За запитом видаються сторінки в тому порядку, в якому їх ранжує Яндекс у своїй базі - угорі самі підходящі.

2. Зручність видачі результатів

WordPress показує результати свого пошуку по тим же шаблонам, за якими відображаються анонси ваших статей в архівах і рубриках. Це означає, що якщо ви налаштували показ 5 записів на сторінці, то і при пошуку будете отримувати по 5 результатів. А якщо релевантних статей багато? А якщо у вас налаштований показ 4-х або навіть 3-х статей? - замучать гортати.

Видачу для Яндекс пошуку можна налаштувати так, як вам подобається. За замовчуванням це 10 результатів, їх можна змінити як в більшу, так і в меншу сторону.

3. Зона пошуку

До стандартного пошуковику системи управління сайтом нереально підключити інші домени або піддомени. У реальності, вбудована в WordPress система пошуку є не пошукачем по сайту, а пошукачем по базі даних движка. У ній ви ніколи не знайдете сторінки, які не перебувають в базі даних. Наприклад, сторінки мого курсу зі створення сайту в стандартному пошуку знайдені не будуть, так як вони зроблені на звичайному HTML і не інтегровані в базу даних блогу.

У той же час, пошукова форма Яндекса не тільки знайде всі проіндексовані сторінки вашого домену, вона також може шукати інформацію по будь-яким сайтам, які ви вкажете в налаштуванні. Припустимо, у вас є розділи, що знаходяться на піддоменів типу раздел1.мойсайт.рф, раздел2.мойсайт.рф і т.д. Ви можете підключити їх до спільного пошуку - це дуже зручно.

Крім того, можна самостійно виключити з результатів певні категорії або сторінки сайту, якщо не хочете, щоб їх знаходили.

Недоліки пошуку для сайту від Яндекс

Справедливості заради варто відзначити, що не в усьому пошукова форма від Яндекса м'яка і пухнаста. Є у неї недолік, який може бути суттєвим для деяких проектів, зокрема, проблеми з використанням можуть бути у молодих ресурсів.

Як я вже писав вище, на відміну від стандартного WordPress пошуку, пошукова форма Яндекса шукає інформацію не в базі даних движка, а у власній індексного базі. Відповідно, ті сторінки, що не проіндексовані пошукачем інтернету не можуть бути відображені в результатах.

І, якщо ваш сайт знаходиться під фільтром типу АГС , Коли велика частина сторінок не індексується, то ставити цю примочку марно, краще залишити стандартні засоби.

Також, вас можуть очікувати сюрпризи, якщо ваш блог індексується дуже повільно, в цьому випадку в результатах не будуть відображатися останні записи. Хоча, для блогів це не критично, тому що останні записи, зазвичай, видно на головній сторінці. Але ця проблема вирішувана, треба просто попрацювати над прискоренням індексації, як це зробити я писав в цій статті .

Установка Яндекс пошуку на сайт

Сам процес установки не складний, він не потрібний змін в шаблонах або конфігураційних файлах вашого сайту. Все що потрібно - це уважно пройти по декількох кроків налаштування і, потім, скопіювати і вставити два готових коду. Коротше кажучи, за інструкцією це змогла б зробити навіть моя бабуся, а ви вже точно зумієте.

Починається процедура зі сторінки site.yandex.ru. Чесно кажучи, далі багато з вас в змозі самостійно все зробити, так як Яндекс досить докладно описує кожен крок.

Отже, перейдіть за вказаною адресою, там вас чекає велика жовта кнопка, яка так і називається - Встановити пошук. З її натискання почнеться наша настройка.

1. Назва форми і область пошуку

Насамперед нам з вами знадобиться вказати назву нашої пошукової форми. Для цього є дві графи.

Одна з них (верхня) потрібна тільки вам, для того, щоб не заплутатися в різних кодах, якщо у вас буде багато форм. Пишіть тут що завгодно, лише б вам було зрозуміло.

А друга назва бачитимуть усі відвідувачі вашого ресурсу. Не знаю, чи є сенс там щось вигадувати. Я написав дуже просто - Знайти на BiznesSystem.ru, тобто, на моєму блозі. Можете покреатівіть, тільки занадто не старайтеся, все-таки люди повинні розуміти, які функції ця штука виконує.

На цій же сторінці ви можете змінити рівень захисту від сторінок для дорослих, називається Сімейний фільтр На цій же сторінці ви можете змінити рівень захисту від сторінок для дорослих, називається Сімейний фільтр. Якщо у вас сайт присвячений таким жанрам чи на ньому є відповідні сторінки, то вам може стати в нагоді ця функція. Для більшості людей помірний пошук, що стоїть за замовчуванням, міняти не варто.

На початку статті я вже писав, що Яндекс пошук можна налаштувати таким чином, що він буде шукати не тільки на сторінках вашого домену, але і деяких інших, також можна підключити до пошукової формі категорії з Яндекс Каталогу (ЯК).

Робиться це за допомогою двох кнопок:

Додати сайти і виключення і додати категорії Яндекс каталогу. Натискаєте на першу кнопку і вписуєте під сплив вікні адресу вашого домену. Після того як клікніть на «додати», ваш домен буде знаходитися в списку.

Аналогічним чином вписуєте сторінки або розділи сайту, які ви хочете виключити з видачі Аналогічним чином вписуєте сторінки або розділи сайту, які ви хочете виключити з видачі. Якщо ви додали в форму пошуку рубрики з ЯК, то ви можете видалити з результатів деякі ресурси - точно також впишіть їх адреси в віконце.

Зверніть увагу на перемикач, що знаходиться поруч з адресою доданого сайту. Він відповідає за пошук по піддоменів. За замовчуванням він має зелений колір і означає, що форма буде шукати інформацію на всіх піддоменів, якщо хочете його відключити, просто пересуньте його.

Важливо знати, що в пошукову форму ви можете додавати тільки ті сайти, права на які підтверджені у вашій панелі Яндекс Вебмастерс. Так що, якщо ви ще не додали туди свої ресурси, саме час це виправити.

2. Створення дизайну пошукової форми

На кроці 2 вас чекає оформлення форми, в яку можна буде ввести запит. Все що є в цьому кроці зрозуміло без зайвого пояснення.

Спочатку ви вказуєте, що з себе представлятиме форма (Тип форми). Там є 3 варіанти:

 • форма без фону, являє собою просто поле для введення тексту і кнопку пошуку,
 • форма зі стрілкою, відповідно, додає до поля для введення окантовку у вигляді стрілки,
 • прямокутна форма, теж додає окантовку, але вже без стрілки, звичайний прямокутник.

Після вибору типу форми ви можете підібрати будь-які кольори для всіх її елементів, вказати який текст буде видно користувачам за замовчуванням (до того як вони ввели свій запит в форму) Після вибору типу форми ви можете підібрати будь-які кольори для всіх її елементів, вказати який текст буде видно користувачам за замовчуванням (до того як вони ввели свій запит в форму). А внизу працює попередній форми, так що ви відразу будете бачити результат ваших налаштувань.

На цьому настройка пошукової форми закінчується, і ми переходимо до налаштування результатів видачі.

3. Налаштування видачі результатів пошуку

Найголовніше, що вам потрібно вирішити - це де показувати результати. Існує два варіанти - на сайті пошукової системи або на спеціальній сторінки вашого власного ресурсу. Тут ви можете вибирати те, що вам ближче, обидва способи цілком робочі.

Результати пошуку на вашому сайті

Я прихильник того, щоб відвідувач не йшов з мого блогу, тому, вибрав показ результатів на моїй сторінці.

Для того, щоб зробити також як у мене, вам буде потрібно створити на вашому сайті статичну сторінку для пошуку Для того, щоб зробити також як у мене, вам буде потрібно створити на вашому сайті статичну сторінку для пошуку. Спочатку порожню, потім, на останньому кроці, ви додасте на неї код для виведення результатів. Якщо використовуєте WordPress, то для створення сторінки заходите в панель адміністратора і у вкладці сторінки робите додати нову. Адреса створеної сторінки вписуєте в вікно на сайті.

На цьому кроці є ще кілька вкладок На цьому кроці є ще кілька вкладок. Клацаючи по ним, ви будете потрапляти на додаткові налаштування сторінки результатів. майже всі вони відповідають за дизайн інтер'єру.

В основних налаштуваннях сторінки ви вибираєте колір фону і шрифт. У мене фон на сторінках білий, тому я все залишив без змін.

У вкладці результати пошуку ви вказуєте кількість результатів, яке буде відображатися у видачі одночасно, за замовчуванням стоїть 10. Там же ви можете зробити більш тонкі налаштування шрифтів - кольору і розміри заголовків, тексту і посилань.

У сортуванні результатів можна змінити стандартний висновок записів за релевантністю на ранжування за датою публікації статті (на мій погляд, це нераціонально).

У посиланнях і навігації задаються кольори посилань і інших елементів.

Під усіма вкладками, також як і на попередньому етапі знаходиться попередній результатів, так що відразу буде видно, що у вас виходить.

Результати пошуку на сайті Яндекс

Зверніть увагу, я пропустив 2 елементи - це Логотип і заголовок і Нижній колонтитул. Ці пункти не доступні для редагування, якщо ви налаштовуєте видачу результатів на сторінці вашого сайту. Їх можна коригувати тільки тоді, коли ви вказуєте Показувати результати на Яндексі.

Ці елементи дозволяють зробити унікальною сторінку видачі пошуку, незважаючи на те, що вона буде знаходитися не на вашому сайті, а на сайті пошукової системи Ці елементи дозволяють зробити унікальною сторінку видачі пошуку, незважаючи на те, що вона буде знаходитися не на вашому сайті, а на сайті пошукової системи.

Логотип і заголовок налаштовують її верхню частину. Там ви пишете назву сторінки пошуку і посилання. Можна написати щось типу Пошук по сайту «Назва сайту», а в якості посилання поставити посилання на головну сторінку.

Також ви можете додати в верхню частину сторінки картинку, яка буде служити логотипом, ця опція необов'язкова.

Нижній колонтитул дозволяє додати будь-який текст під видачею результатів Нижній колонтитул дозволяє додати будь-який текст під видачею результатів.

4. Перевірка роботи Яндекс пошуку

Нічого налаштовувати на цьому кроці не потрібно. Все що від вас вимагається, протестувати роботу пошуку. Введіть кілька запитів, які, як ви думаєте, чи можуть зацікавити ваших читачів і подивіться, що з цього виходить. Якщо все в порядку, то просто переходите до наступного кроку.

5. Код форми Яндекс пошуку для сайту

Якщо ви вирішили використовувати в якості сторінки для видачі результатів сайт Яндекс, то у вас буде лише один код - код для виведення пошукової форми. Його потрібно розмістити в тому місці, де ви хочете відео форму. Наприклад, у мене він знаходиться в сайдбарі, я просто додав звичайний текстовий віджет і помістив в нього код.

Для тих, хто хоче організувати висновок результатів також як це зроблено на моєму блозі - на спеціальній сторінці блогу, Яндекс дасть 2 коду. Перший для виведення пошукової форми, другий для вставки на сторінку, на якій ви хочете відображати результати.

Другий код можна вибрати з двох варіантів - це CSS + HTML і IFRAME. Я собі вставив IFRAME, так як він відображається більш коректно (на мій погляд).

Для завершення налаштування вам необхідно відкрити для редагування сторінку, яку ви створили для виведення результатів, переключити редактор в режим текст для WordPress і вставити в неї нижній фрагмент Для завершення налаштування вам необхідно відкрити для редагування сторінку, яку ви створили для виведення результатів, переключити редактор в режим текст для WordPress і вставити в неї нижній фрагмент.

На цьому установка пошукової форми від Яндекс на ваш блог завершена, сподіваюся, ви і ваші відвідувачі будете задоволені результатом.

Успіхів, Дмитро Жилін.

Навіщо потрібен пошук по сайту від Яндекс?
А якщо релевантних статей багато?
А якщо у вас налаштований показ 4-х або навіть 3-х статей?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача