Статьи

Альтернативи FormatFactory для Linux

 1. 1. Mencoder
 2. установка Mencoder
 3. 2. Arista
 4. установка Arista
 5. Як користуватися Arista
 6. 3. Handbrake
 7. установка Handbrake
 8. Як використовувати Handbrake
 9. 4. FFmpeg
 10. установка FFmpeg
 11. висновки

Якщо ви раніше використовували Windows або навіть зараз використовуєте подвійну завантаження Windows з Linux, то напевно, ви користувалися програмою для Windows - FormatFactory, для перетворення і конвертації ваших аудіо та відео файлів, а також для копіювання DVD дисків і створення ISO образів.

FormatFactory - це відмінний інструмент, але якщо ви використовуєте більше Linux ніж Windows, то тут є хороші альтернативи Format Factory linux, що роблять ту ж роботу нехудшему, а іноді навіть дуже добре.

У цій статті ми розглянемо 4 альтернативи Format Factory для Linux.

Іноді трапляється, що ви завантажили відео або фільм для перегляду його на мобільному телефоні, але на самому пристрої, на жаль, воно не працює через не підтримуваного формату. Це може здатися складною ситуацією, коли ви використовуєте Linux, ви подумаєте, що потрібно знайти знайомого з комп'ютером під Windows і конвертувати відео там, але все набагато простіше. Всі операції можна виконати і під Linux. Для цього досить використовувати один з перерахованих нижче інструментів.

Зміст статті:

1. Mencoder

Mencoder - це програма з відкритим вихідним кодом, для конвертації відео. Підтримується тільки робота в командному рядку. Mencoder - це частина MPlayer, а це значить, що програма може обробляти всі формати підтримувані MPlayer. Можливо, це не найкращий аналог format factory для linux, але далі ми розглянемо і інші програми, в тому числі з графічним інтерфейсом.

Mencoder дозволяє кадрувати, масштабувати відео, повертати кадр горизонтально і вертикально, відображати, змінювати контрастність, перетворювати колірний простір, колірний тон, насиченість, виконувати гамма корекцію, застосовувати різні ефекти і фільтри для зменшення видимості артефактів стиснення або просто виконувати конвертація відео в linux. Також підтримується автоматична корекція яскравості, посилення контрасту, різкість, розмиття, шумозаглушення.

Mencoder - це безкоштовний інструмент для перекодування відео, а також застосування різних ефектів. Для програми є графічний бекенд, який називається DivX Converter.

установка Mencoder

Для установки програми в Ubuntu виконайте:

sudo apt-get install mencoder lame

Програма буде нормально працювати, тільки якщо в системі є бібліотека libavcodec5x. Це частина libav або ffmpeg і вона містить велику кількість кодеків для підтримки різних форматів:

sudo apt-get install libavcodec54

Якщо ви хочете працювати з утилітою командного рядка, ви без зусиль знайдете потрібні команди в Google, але набагато простіше користуватися графічним інтерфейсом.

DivX Converter можна завантажити з офіційного сайту . Програма дуже легко встановлюється за допомогою установника додатків або dpkg в Ubuntu.

Програма дуже легко встановлюється за допомогою установника додатків або dpkg в Ubuntu

Перетворити файл за допомогою DivX Converter дуже просто. Спочатку додайте потрібний файл, потім виберіть формат, в який його потрібно перетворити. Тут є деякі зумовлені формати, так що ви можете подивитися повний список і вибрати те що треба. Далі, вам потрібно вибрати каталог, куди зберегти файл. На вклади відео і аудіо можна вказати додаткові опції. Коли завершите, натисніть кнопку Конвертувати:

Коли завершите, натисніть кнопку Конвертувати:

Після того як конвертація відео в Linux завершиться, ви знайдете готовий файл у зазначеній папці.

2. Arista

Arista - це найпростіша програма в нашому списку. Вона являє собою мультимедійний конвертер з можливістю перетворення і стиснення файлів. Це проста і в той же час дуже потужна програма. Якщо ви хочете почати саме з простих інструментів, Arista підійде для вас ідеально.

Офіційно Arista заснована на Gnome. Вона підтримує довгий список форматів для різних пристроїв: IPod, IPhone, PSP, Playstation 3, Nokia, DVD і багато інших. Вона також підтримує mp4, WebM, matroska, avi, ogg, flv, кодеки для відео: h.264, vp8, mpeg4 / divX, mpeg2, theora, Flash Video, Аудіо: aac, vorbis, mp3, flac, speex, wav.

Підтримуються наступні функції:

 • Готові налаштування для IPod, PC, DVD, PSP, Playstation 3 і т д
 • Живий перегляд для оцінки якості відео
 • Автоматичне виявлення доступних DVD носіїв і цифрових пристроїв
 • Rip з v4l пристроїв
 • Rip з DVD пристроїв, за допомогою libdvdcss
 • Проста утиліта командного рядка для сценаріїв
 • Автоматична установка оновлень

установка Arista

Програма доступна в стандартних репозиторіях багатьох дистрибутивів. Але якщо це не так то її можна встановити з PPA webupd8:

sudo add-apt-repository ppa: webupd8team / arista
$ Sudo apt-get update
$ Sudo apt-get install arista

Як користуватися Arista

Коли програма буде встановлена, запустіть її з меню додатків. Ви побачите у таке вікно:

Натисніть + щоб додати кілька відео або аудіофайлів які ви хочете конвертувати:

Тут є три варіанти імпорту файлів: безпосередньо з DVD, імпорт папки цілком або вибір одного або декількох файлів. Потім виберіть каталог куди потрібно зберегти оброблені файли.

Залишилося вибрати формат або пристрій, для якого буде перетворений файл. Є багато варіантів. Якщо вам потрібно перетворити файл наприклад для Android, то досить просто вибрати пристрій зі списку і не замислюватися про форматах, програма все зробить сама.

Також можна створити і зберегти свою настройку, в якій буде вказано пристрій і необхідні формати і опції перетворення.

Після того як настройка завершена, натисніть кнопку створити. Зачекайте поки йде робота над файлом, а потім можете його відтворити з папки призначення.

3. Handbrake

Handbrake - це кращий вільний, багато-інструмент з відкритим вихідним кодом і доступних на даний момент, якщо розглядати інші аналоги format factory для linux, то цей самий кращий. Він був розроблений в 2003 році Еріком Петіт. За цей час програма сильно змінилася, тепер вона підтримує всі основні платформи, включаючи Windows і Mac. Також офіційно підтримується Ubuntu Linux, але також є версії для інших дистрибутивів. Handbrake використовує такі сторонні бібліотеки: x264, libav і faac.

Для Linux доступний як інтерфейс командного рядка, так і графічний інтерфейс.

установка Handbrake

Встановити Handbrake в Ubuntu дуже просто, для цього потрібно підключити PPA:

sudo add-apt-repository ppa: stebbins / handbrake-releases
$ Sudo apt-get update
$ Sudo apt-get install handbrake

Графічний інтерфейс на основі GTK встановлюється командою:

sudo apt-get install handbrake-gtk

А клієнт командного рядка:

sudo apt-get install handbrake-cli

Як використовувати Handbrake

Коли програма буде встановлена, запустіть її з головного меню. Графічний інтерфейс Handbrake виглядає ось так:

Зараз не всі опції програми доступні. Спочатку потрібно імпортувати файли, які ви хочете стиснути або конвертувати. Натисніть Source, щоб вибрати файли.

Як тільки ви оберете файли, опції форматування стануть доступними. Ви можете вручну задати формат файлу або скористатися готовими профілями для різних пристроїв. Наприклад, ви можете вибрати пристрій в розділі Devices:

Якщо ви збираєтеся завантажувати відео в Youtube, відзначте галочку Web-optimized. Цей вибір видаляє меню пристроїв, зате тепер ви можете вручну налаштувати параметри відео:

Ви можете змінювати будь-які опції, які вам потрібно. Як бачите, за замовчуванням відеодекодер встановлений H.264, але ви можете вибирати інші параметри. Коли завершите настройку, натисніть кнопку Старт:

4. FFmpeg

FFmpeg це комплексне кроссплатформне рішення для запису, конвертування, стиснення аудіо / відео, потокового аудіо та відео файлів. Відмінний аналог format factory для linux або навіть windows. Проект FFmpeg заснований в 2000 році Фабріс Беллар і підтримувався до 2003 Майком Нідермаером з 2004. Програма містить в собі кодеки більшості відомих форматів. FFmpeg може перекодувати, декодувати і змінювати буквально все що було створено до сих пір. Проект розроблений для Linux але може використовуватися в інших операційних системах, наприклад, Windows.

У FFmpeg є відмінна утиліта командного рядка, а також графічний інтерфейс. Утиліта командного рядка досить складна у використанні для нових користувачів. Тому в цій інструкції розглянемо графічний інтерфейс, а команди терміналу ви без зусиль знайдете в інтернеті.

установка FFmpeg

Для установки найсвіжішої версії програми в Ubuntu краще використовувати PPA:

sudo apt-add-repository ppa: mc3man / trusty-media
$ Sudo apt-get update
$ Sudo apt-get install ffmpeg

WinFF це графічний інтерфейс для FFmpeg. Програма може працювати з усіма видами файлів, з якими працює ffmpeg. Можна обробляти кілька файлів і кілька форматів одночасно. Наприклад, перетворити MPEG, FLV і MOV, в AVI. Програма підтримує не тільки Linux, але і Windows, а тажке переведена на безліч мов, в тому числі і російська.

WinFF доступна в офіційних репозиторіях Ubuntu, але найсвіжішу версію можна встановити з PPA:

sudo add-apt-repository ppa: paul-climbing / ppa

$ Sudo apt-get update
$ Sudo apt-get install winff

Коли установка буде завершена, запустіть WinFF з головного меню. Перед вами відкриється дуже простий інтерфейс з невеликою кількістю функцій:

Спочатку потрібно вибрати формат, в який будемо перетворювати файли. Доступно багато готових профілів для популярних пристроїв і веб-форматів, наприклад, youtube:

Тепер додайте файли, які хочете конвертувати або стиснути. Тут також є багато додаткових опцій, ви можете вказати бітрейт відео, швидкість фреймів, розмір фрейму, бітрейт аудіо, обрізання кадру і т д.

Після завершення налаштувань ви можете використовувати функцію попереднього перегляду, щоб побачити що вийде. Нарешті, вкажіть директорію, куди зберегти готовий файл і натисніть конвертувати. Конвертація запуститься в терміналі і ви зможете спостерігати за самим процесом.

висновки

Як бачите, в Linux є теж достатньо інструментів для того, щоб виконати конвертування відео в linux. Ми розглянули тільки чотири аналога Format Factory Linux, але є й інші подібні інструменти. Які інструменти використовуєте ви для конвертації відео в Linux? Які вам більше подобаються? Напишіть в коментарях.

Оцініть статтю:

Які інструменти використовуєте ви для конвертації відео в Linux?
Які вам більше подобаються?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то