Статьи

Якою буде оплата проїзду в 2017 році

Комітет з тарифами випустив офіційну постанову про вартість проїзних квитків у 2017 році. У ньому вказані як вже раніше відомі тарифи - наприклад, вартість місячного проїзного або проїзду по «Подорожник», - так і тарифи на нові, тільки що вводяться типи квитків. «Фонтанка» вивчила тарифне меню, яким петербуржці і гості міста будуть користуватися в наступному році. Комітет з тарифами випустив офіційну постанову про вартість проїзних квитків у 2017 році

Олександр Дроздов / Інтерпресс

Підвищення вартості оплати проїзду до 45 рублів на метрополітен і 40 рублів на наземний транспорт уже давно відомо городянам і викликало великі суперечки. Разом з тим дорожчають і всі інші типи квитків, але значно менше. Логіка представників влади, мабуть, така: різке підвищення вартості разового проїзду згладити меншим підвищенням цін на тривалі проїзні і проїзд по «Подорожник».

Так, ціна першої поїздки по «Подорожник» на метро збільшиться з 34 до 36 рублів (або на 6%), на наземний транспорт - з 29 до 31 рубля (або на 7%), а вартість єдиного проїзного на місяць збільшиться з 2690 до 2900 рублів (або на 8%). Пасажири, що користуються громадським транспортом постійно, повинні менше відчути підвищення цін, а ті, хто зараз купує жетони метро і квитки в наземному транспорті, щоб заощадити, зможуть придбати «Подорожник» і скористатися тепер уже значними знижками по ньому. Зараз частка пасажирів, кожен раз купують квиток у кондуктора чи жетон метро, ​​становить близько 25%. Після такої зміни цін Комітет з транспорту прогнозує зниження цієї частки до 15%.

Разом з тим єдиний проїзний на місяць раніше є дуже невигідним варіантом щодо «Подорожника», що є по суті разовою оплатою проїзду на електронному носії. Якщо ми вважаємо, що пасажир здійснює однакову кількість поїздок на метро і на наземному транспорті, то «Єдиний» стає вигідніше оплати за «Подорожник» тільки з 95-ї поїздки як в 2016 році, так і в новому, 2017 році.

згідно аналізу студента Вищої школи економіки Михайла Улицького , Який розглянув понад 550 міст, Санкт-Петербург в тридцятці міст світу з самими невигідними проїзними щодо тарифів на разовий проїзд, а з досліджених міст Європи і зовсім показав найгірший результат. Таке погіршення відбулося в 2013 - 2015 роках, коли вартість єдиного проїзного квитка стала різко зростати.

Відомі тепер тарифи і на нові типи проїзних. Так, будуть введені довгоочікувані квитки на 90 хвилин, а також квитки на різну кількість діб, від 1 до 7. Вони надійдуть в обіг з 1 січня в режимі тестової експлуатації, протягом якої Комітет з транспорту буде відслідковувати можливі проблеми при їх використанні. А орієнтовно з березня квитки повинні бути введені в режимі постійної експлуатації.

Квиток на 90 хвилин буде коштувати 70 рублів. Це дешевше, ніж дві поїздки, якщо використовувати разові квитки на наземний транспорт і метро (85 рублів), але дорожче, якщо ці ж разові поїздки зробити при використанні «Подорожника» (67 рублів). Таким чином, якщо протягом 90 хвилин не використовувати тільки поїздки на метро, ​​то такий квиток стане вигідніше з другої поїздки. Якщо за ці 90 хвилин використовувати і наземний транспорт, то такий квиток стане вигідніше тільки з третьої поїздки.

Цікаві ціни на добові проїзні. Квиток на добу коштує 180 рублів. Якщо ми припускаємо, що пасажир буде рівномірно використовувати метро і наземний транспорт, то середня вартість поїздки по місту з використанням «Подорожника» 33,5 рубля. Виходячи з цього, квиток на добу стане вигідним, тільки якщо за цю добу передбачається здійснити 6 або більше поїздок.

Квиток на дві доби варто 255 рублів, тобто доплата становитиме 75 рублів. За кожну наступну добу доплата, всупереч логіці, становитиме більше - 85 рублів (340 рублів на 3 доби, 425 рублів на 4 доби, 510 рублів на 5 діб, 595 рублів на 6 діб, 680 рублів на 7 діб). Квитки на 2, 3, 4, 5 діб будуть окупатися щодо проїзду по «Подорожник» з четвертої поїздки в день, а на 6 і 7 діб - з третьої поїздки в день.

Окремо слід відзначити такий курйозний факт. Тарифна сітка сформувалася таким чином, що в лютому, наприклад, буде вигідніше купити 4 рази квиток на 7 діб (2720 рублів), ніж один раз «Єдиний» на місяць (2900 рублів). Такий економією пасажири зможуть скористатися вже через два місяці, якщо тестова експлуатація нових квитків буде успішною.

Крім цього будуть введені два нових типи квитків для студентів - тільки на метро і тільки на наземний транспорт. Квиток тільки на метро буде коштувати 550 рублів, а тільки на наземний транспорт - 485 рублів. Якщо ж студент користується всіма видами міського транспорту, то він буде коштувати 1035 рублів. Це дозволить заощадити велику кількість студентів, які зараз мають можливість купити квиток тільки на всі види транспорту.

Одночасно з цим стало відомо зміна тарифів на проїзд в Москві. Там ціни на проїзні квитки тривалого користування залишаються незмінними. Зростуть тільки ціни на квитки, що залежать від кількості поїздок, в тому числі разові (з 50 до 55 рублів за одну поїздку), разові по «Трійці» - аналогу нашого «Подорожника» - з 31/32 до 35 рублів, а також ціни на квиток на 90 хвилин - з 49 до 54 рублів, якщо використовувати карту «Трійка». А квиток на 30 днів раніше буде коштувати 2000 рублів, що в 2017 році буде вже на третину дешевше, ніж аналогічний «Єдиний» квиток на місяць в Петербурзі. Така тарифна політика стимулює пасажирів купувати безлімітні проїзні квитки, а значить, використовувати громадський транспорт частіше, в тому числі пересідаючи з особистого транспорту і знижуючи пробки на дорогах.

Так що в Петербурзі в 2017 році городянам, які хоча б іноді їздять на громадському транспорті і купують разові квитки, буде вигідніше купити «Подорожник» і використовувати його. А пасажирам, які купують «Єдиний», в деяких випадках буде дешевше комбінувати покупку «добових» квитків з використанням «Подорожника». У такій ситуації, незважаючи на введення нових зручних типів квитків, тарифне меню для городян залишається незрозумілим, невигідним і дорогим для постійних поїздок.

Арсеній Афиногенов, спеціально для "Фонтанкі.ру"

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача