Статьи

Яка максимальна довжина SMS повідомлення

текст  СМС повідомлення  може складатися з символів алфавіту і цифрових символів текст СМС повідомлення може складатися з символів алфавіту і цифрових символів. Кожен символ в повідомленні має різний розмір в залежності від мови. GSM алфавіт розпізнає всі латинські літери, цифри і деякі спеціальні символи. Максимально-допустимий розмір повідомлення в стандарті GSM - 140 байт (1120 біт). Можна використовувати калькулятор і легко підрахувати допустима кількість символів.

 • Для латинського алфавіту і цифр розмір одного символу - 7 біт.
  1120: 7 = 160 (значить можна в одному повідомленні набрати 160 символів.)
 • 2. Для французького і німецького - 8 біт.
  1120: 8 = 140 (одне повідомлення вміщує 140 символів)
 • Для інших національних алфавітів (російська, китайська, арабська та ін.) Використовується 2-байтовая (16-бітна) кодування UCS-2 (Юнікод). Це відбувається тому, що такі мови містять символи, що не входять в GSM алфавіт. Юнікод може представляти будь-який символ в світі, але займає більше місця в тексті SMS-повідомлення.
  1120: 16 = 70 (одне повідомлення вміщує 70 символів)

Багато телефонів підтримують 8-бітові кодування кирилиці - так звана локальна російське кодування KOI8-R і Windows-1251. Але в такому разі не гарантується доставка Вашого повідомлення в «читабельному» вигляді одержувачу. Треба переконатися, що обидва телефони - відправника і одержувача - підтримують «скорочений набір символів» (тільки кирилиця і латиниця). Як правило, навіть телефони, налаштовані на 8-бітну кириличну кодування, переключаються на UCS-2.

Навіщо потрібна транслітерація?

Широкого поширення набрала транслітерація (трансліт) - передача тексту, спочатку написаного нема на латиниці, за допомогою символів латинського алфавіту. Користувачів привертає явна економія такого способу. Обумовлюється це тим, що кількість символів латинського алфавіту в повідомленні перевершує кириличні.

Передача тексту відбувається шляхом пошуку аналогів символів кирилиці в латинському алфавіті. При відсутності аналогів, літери кирилиці передаються буквосполученнями (не менше двох символів). Таким чином, фактична економія виходить не в 2,86 (160/70) рази, а значно менше. Проте, багато користувачів вважають за краще писати смс-повідомлення транслітом.
В англомовних країнах для економії символів в SMS часто використовують абревіатури, пропуски голосних, а також позначають слова і склади схожими за звучанням цифрами та літерами. Наприклад, «C u l8r» з успіхом замінює «See you later».

сегментація повідомлення

При перевищенні стандартного розміру повідомлення, починається розбиття смс на сегменти. При цьому для користувача на лічильнику символів вказується номер сегмента і загальне можливе їх кількість. Максимальна довжина одного сегмента менше довжини одного повідомлення ииииииии (67 для кирилиці; 153 для латиниці), тому як наявність даних для користувача про номер сегмента зменшує довжину частин.

рекомендується уникати смс довше 6-ти сегментів, оскільки багато телефонів не мають можливості отримувати повідомлення довжиною понад 6 смс (402 знака кирилицею), або отримують їх частково.

Якщо телефон одержувача не підтримує сегментацію, то він отримає кількість окремих смс, разнозначних кількості сегментів.

Тарифікація сегментированного повідомлення

Тарифікується кожен сегмент окремо як повноправне повідомлення.

При використанні кириличних символів «№», «лапки», «дефіс» і т.п., смс буде тарифіковано як юнікод (70 символів в одному повідомленні), навіть якщо решта тексту набраний латиницею.

Повернутися до списку статей

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).