Статьи

Як розрахувати страхові внески за неповний рік

Всі підприємці після офіційної реєстрації сплачують страхові внески в ПФР Всі підприємці після офіційної реєстрації сплачують страхові внески в ПФР. Але що робити, якщо ви зареєстровані не 1 січня, а в середині року? Як розрахувати страхові внески за перший рік підприємницької діяльності? Скільки платити в ПФР при закритті ІП? Відповіді на ці питання ви знайдете нижче.

Якщо ви стали ІП протягом року, то страхові внески розраховуються пропорційно календарним дням з дати реєстрації ВП. Порядок розрахунку описаний в п.3 ст.14 Закону «Про страхові внески» 212-ФЗ:

«Якщо платники страхових внесків починають здійснювати підприємницьку або іншу професійну діяльність після початку чергового розрахункового періоду, фіксований розмір страхових внесків, що підлягають сплаті ними за цей розрахунковий період, визначається пропорційно кількості календарних місяців починаючи з календарного місяця початку діяльності. За неповний місяць діяльності фіксований розмір страхових внесків визначається пропорційно кількості календарних днів цього місяця ».

Те ж саме відбувається з розрахунком, якщо ІП припинив свою діяльність. Тоді в розрахунок страхових внесків за поточний рік береться термін з початку року до дати зазначеної у свідоцтві про припинення діяльності фізичної особи як ІП.

Розглянемо на прикладі.

Припустимо, дата реєстрації підприємця - 5 березня 2014. Ця дата вказана у Свідоцтві про реєстрацію фіз особи як ІП.

Розрахуємо суму страхових внесків за 2014 рік у ФОМС і ПФР.

Сума визначається як добуток МРОТ і тарифу страхових внесків, збільшене пропорційно кількостей повних місяців і календарних днів, включаючи дату реєстрації.

Натисніть на картинку для збільшення.

Натисніть на картинку для збільшення

Так, сума внесків в ПФР і ФОМС для підприємця, зареєстровано 5 березня 2014 року становитиме 17 050,06 руб.

Якщо доходи підприємця, перевищать 300 тис. Руб., То з суми перевищення необхідно додатково заплатити 1% в ПФР. Максимальна сума внесків в ПФР обмежена сумою виходячи з 8 МРОТ і становить 142 026,89 руб. в 2014 році.

Платимо суму в ПФР, як є, з усіма копійками без округлення до цілого числа. У законі 212-ФЗ не написано, що внески округлюються до цілих чисел. Така вказівка ​​є для платників, які виробляють виплати на користь фіз осіб (простіше кажучи, для тих хто платить зарплату співробітникам або платить за договорами ЦПХ і інші винагороди). ІП, які перераховують внески за себе, платять з копійками.

Якщо ви сумніваєтеся в правильності розрахунку, то є кілька способів перевірки:

  1. Звернутися в ПФР і взяти розрахунок у них. Ви можете отримати розрахунок і зразки документів на оплату внесків. Можливо, вам вдасться дізнатися про суму до оплати по телефону.
  2. Зареєструватися в особистому кабінеті ПФР і отримати розрахунок онлайн. Зверніть увагу на коментарі до цієї статті , Підприємці діляться своїм досвідом по реєстрації в онлайн-сервісі ПФР. Мабуть, це самий зручний спосіб. Оскільки через особистий кабінет ви завжди зможете проконтролювати надходження платежів в ПФР, а також дізнатися про суми заборгованості та пені.
  3. зареєструватися в он-лайн сервісі по підготовці звітності і зробити розрахунок в системі. Отримання розрахунку страхових внесків в Ельбі для підприємців безкоштовно. Ви просто вводите свої реквізити, дати реєстрації та сервіс автоматично порахує розмір страхових внесків для вас. При введенні промо-коду 2298 ви отримуєте три місяці безкоштовної роботи в Ельбі - за цей час можна не тільки розрахувати страхові внески, але і розібратися з порядком сплати податків, а так же здати податкову декларацію.
  4. Погуглити «калькулятор страхових внесків» - на багатьох інтернет-ресурсах для бухгалтерів є такий.

Читати статті новин:

Але що робити, якщо ви зареєстровані не 1 січня, а в середині року?
Як розрахувати страхові внески за перший рік підприємницької діяльності?
Скільки платити в ПФР при закритті ІП?

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).