Статьи

Як відкрити Інтернет-магазин одягу?

 1. Перша порада: Знайдіть свою правильну нішу.
 2. Чому вигідно відкривати Інтернет-магазин одягу?
 3. На що потрібно звернути увагу при відкритті Інтернет-магазину з продажу одягу?
 4. Як можна боротися з поверненнями одягу?
 5. Питання асортименту продаваної одягу
 6. Доставка одягу - питання логістики
 7. Що ще додатково я б рекомендував зробити при продажу одягу в Інтернет-магазині:

Інтернет-магазин одягу - це специфічний он-лайн бізнес.

По-перше, одяг - це ті товари, які завжди потрібні людям. Влітку, восени, взимку і навесні.

Крім того, одяг потрібна всім віковим групам та статям: хлопчикам або дівчаткам, хлопцям або дівчина, чоловікам і жінкам.

Інше питання - зверніть увагу на той факт, що в цій ніші, конкуренція з великими Інтернет-магазинами дуже велика.

Вам не вийти задавити їх низькою ціною або асортиментом.

Що ж робити в цьому випадку?

Перша порада: Знайдіть свою правильну нішу.

Інтернет-магазин одягу - це специфічний он-лайн бізнес

- Продавайте унікальні вироби, яких немає у ваших конкурентів. Наприклад одяг, зроблена вручну або майстром.

- Чи не стандартні розміри одягу, які важко знайти в інших он-лайн магазинах: одяг для великих людей, одяг для людей дрібної комплекції, одяг для вагітних або годуючих мам.

- Дуже зручний і комфортний сервіс обслуговування клієнта: індивідуальні консультації, підбір стилю, підтримка всіх запитів майбутнього покупця.

- Дуже зручний і комфортний сервіс обслуговування клієнта: індивідуальні консультації, підбір стилю, підтримка всіх запитів майбутнього покупця

- Екологічна одяг, зроблена тільки з натуральних тканин або природних барвників.

- Екологічна одяг, зроблена тільки з натуральних тканин або природних барвників

- Спеціальний одяг для професій: мисливці, рибалки, фермери, водії, кухарі, портьє тобто є ще безліч професій, які потребують спеціальної екіпіровки, яка б підкреслювала статус професії або захищала власника.

Є ще варіант, зайти в специфічну нішу одягу - наприклад еротична білизна або нижню білизну. В цьому випадку, конкуренція тут істотна, але набагато менше ніж з великими он-лайн гігантами.

Крім того, не забувайте про карнавальний одяг для свят - Хелоуін, Новий Рік, тематичні корпоративи.

Чому вигідно відкривати Інтернет-магазин одягу?

Якщо у вас вже є свій магазинчик або точка офф-лайн, де ви продаєте одяг, на жаль, ви не зможете вивісити весь свій асортимент на своїх площах. Їх просто у вас не вистачить для показу покупцям.

Крім того, адже в Інтернет-магазині одяг можна показувати потенційному покупцеві на замовлення, тобто навіть не маючи потрібних примірників у себе на складі. В цьому випадку, ваш Інтернет-магазин виступає як он-лайн вітрина, яка дозволить вам істотно розширити ваші торгові місця без оренди нових площ для демонстрації виробів.

Магазин в Мережі буде працювати 24 години на добу, навіть без вас і буде знайомити потенційних покупців з вашим асортиментом.

Магазин в Мережі буде працювати 24 години на добу, навіть без вас і буде знайомити потенційних покупців з вашим асортиментом

Якщо ви домовитеся з великим постачальником одягу - ви зможете вивантажити його моделі в своєму Інтернет-магазині і приймати замовлення користувачів.

Як тільки замовлення прийшов - ви можете контактувати з виробником і відправляти товар покупцеві.

При цьому вам не потрібно буде заморожувати гроші і вкладати в товар.

Не факт, що весь товар буде продаватися, тому найкращим варіантом є наступний:

У себе на складі тримати самі ходові і популярні моделі і розміри одягу, і вивантажувати в Інтернет-магазин великий список пропозицій вашого постачальника під замовлення або під перед-замовлення.

На що потрібно звернути увагу при відкритті Інтернет-магазину з продажу одягу?

Як Ви будете представляти товар на вітрині.

Я б рекомендував найняти або використовувати реальних людей або моделей, щоб показати потенційному покупцеві, як буде виглядати куплений товар.

Крім того, не забудьте, що якісна і хороша фотографія одягу - різко збільшує шанси на покупку. Про особливості фотографій товарів я розповідав у своїх статтях:

Про особливості фотографій товарів я розповідав у своїх статтях:

Якщо ви вже витратите час і кошти на якісні фотографії одягу, не забудьте їх захистити від недобросовісних власників інших магазинів або конкурентів. Я рекомендую в цьому випадку використовувати водяні знаки (ватермарк) або ваш копірайт з лого або урл магазину.

Як це працює - читайте в моїх оглядах:

Я б дуже не рекомендував використовувати стокові фото одягу, які вам дасть виробник або фотографувати одяг на манекенах.

Такі фото не спонукають до покупки.

Живі люди в одязі будуть самі підштовхувати покупця до покупки. Покупець буде роздумувати: «Дивись, як класно виглядає ця дівчина у сукні, може мені воно підійде, треба і мені купити!»

Ще один мінус продажів одягу в Інтернет-магазинах - це повернення товарів у зв'язку з тим, що не всі розміри підходять клієнту.

Як можна боротися з поверненнями одягу?

Варіант 1 - Якщо ви продаєте одяг в вашому місті - то можете завжди дати кур'єру на доставку кілька розмірів для примірки. В цьому випадку, якщо потрібний розмір не підійде - кур'єр може запропонувати наступний розмір (більше або менше). Цей варіант буде працювати, якщо у вас буде великий асортимент кожного типу товарів.

Цей варіант буде працювати, якщо у вас буде великий асортимент кожного типу товарів

Варіант 2 - якщо ваш он-лайн магазин одягу знаходиться в одному місті де знаходяться ваші клієнти - ви можете використовувати ваш Інтернет-магазин як вітрину для замовлення. Клієнт робить замовлення і приходить до вас в примірювальну, щоб надіти річ і розрахуватися на місці.

Клієнт робить замовлення і приходить до вас в примірювальну, щоб надіти річ і розрахуватися на місці

Варіант 3 - якщо ви приносите одяг по регіонах, ви можете закласти у вартість одягу зворотну доставку. При цьому, ви можете інформувати клієнта, що якщо йому не підійде обраний розмір - покуптель може повернути річ і отримати інший розмір з безкоштовною доставкою.

Приготуйтеся, що ваш Інтернет-магазин повинен підтримувати і показувати параметри товару, які необхідні для замовлення. Це набір атрибутів або комбінацій, в інших магазинах їх називають опції.

У вашому випадку це наступні параметри:

 • Колір одягу (наприклад: червоний, синій, жовтий).
 • Тип тканини: шерсть, бавовна, нейлон, трикотаж та інші матеріали.
 • Розмір одягу (бажано використовувати нашу вітчизняну класифікацію 46,48, 50 розмір, замість іноземної, щоб не заплутувати покупця X, XL, XXL).
 • Тип одягу - чоловічий, жіночий.
 • Сезон - для зими, лети, осінь, зима, демісезонний.
 • Для чого використовується одяг: для роботи, для походів, для будинку, для ігор, для спорту.

Подібні класифікації зможуть швидше визначитися з вибором вашому потенційному покупцеві.

Наприклад, для магазинів на платформі PrestaShop - ці параметри називаються Комбінації і дозволяють покупцеві швидко вибрати потрібний товар на сторінці.

Наприклад, для магазинів на платформі PrestaShop - ці параметри називаються Комбінації і дозволяють покупцеві швидко вибрати потрібний товар на сторінці

Потрібно і краще використовувати спеціальні фільтри товарів, які дозволяють швидко вибрати потрібний одяг за заданими критеріями.

Потрібно і краще використовувати спеціальні фільтри товарів, які дозволяють швидко вибрати потрібний одяг за заданими критеріями

Питання асортименту продаваної одягу

Я б рекомендував зосередиться на певній вузькій ніші при продажу одягу.

Чи не намагайтеся продавати відразу все. Краще визначте кілька ваших головних напрямків, наприклад:

Якщо ви орієнтуєтеся на більш зрілу і грошову аудиторію:

 • Вечірні сукні для жінок
 • Костюми для чоловіків

Все що ви ще можете додати в цей розділ - це аксесуари- прикраси, жіночі сумочки або краватки або біжутерія для костюмів.

Якщо ви орієнтуєтеся на молодіжну аудиторію, в цьому випадку, тут можна розширити номенклатуру:

 • Спортивний одяг
 • штани
 • джемпери
 • куртки
 • плащі

Якщо ви продаєте ексклюзивний одяг від автора або свою, можете викладати усі товари, розділені за категоріями, щоб покупець зміг швидше зміг вибрати одяг.

Наприклад, якщо ви в'яжете і хочете продавати свої товари сформуйте чітку ієрархію товарів зрозумілу покупцеві і туди ж додайте одяг:

- Светри
- Пледи
- Кофти
- Шапки
- Рукавиці, рукавички

Доставка одягу - питання логістики

Хороша новина - одяг важить мало, тому вам не доведеться багато витрачати на доставку. Це не холодильник або пральна машина, який важить під 20-30 кг.

До речі, візьміть на замітку досвід відомого американського Інтернет-магазину Zapos - який брав поверни речей клієнтів, якщо вони їм не підійшли без всяких вимог, аби річ була поношена і не зіпсована.

Доставляти ви можете Поштою Росії - повільніше, але дешевше, або кур'єрськими службами - швидше, але і дорожче.

Дайте право самому клієнтові в процесі замовлення що для нього критично - збільшити вартість товару в загальній сумі доставці і відразу ж швидше отримати річ або купити товар з менш дорогою доставкою і трохи почекати?

Що ще додатково я б рекомендував зробити при продажу одягу в Інтернет-магазині:

Крок 1. Відразу ж конвертуйте розміри одягу в наш рідний формат. Чи не напружуйте покупця додаткової конвертацією розмірів з однієї таблиці в іншу (з американської в європейську). Зазвичай, деякі магазини так і роблять - вказують розміри в американському форматі, і на окремій сторінці ставлять таблицю відповідності.

Спробуйте самі пройти весь цикл замовлення і відразу зрозумієте цю труднощі перетворення.

Крок 2. Підтримка клієнтів повинна бути ідеальна. Не кидайте своїх потенційних клієнтів. Дайте в магазині он-лайн чат підтримки, телефон адміністратора де ваш майбутній покупець може задати питання по товару.

Рекомендую ознайомитися з моїми статтями по підтримки клієнтів:

Крок 3. Не намагайтеся боротися з великими гравцями. Виділяйте свій магазин не ціною, а іншими сервісами або номенклатурою товарів.

Про цінові війни я розповідав в цій статті - «Як вибрати оптимальну ціну товару для Інтернет-магазину? Нюанси розцінки товарів, що продаються »

Крок 4. Дизайн сайту, тобто Інтернет-магазину повинен відповідати вашій номенклатурі виробів. Якщо ви продаєте ексклюзивний одяг - тут потрібно звернути увагу на зовнішній магазину, який би відображав статус покупця.

Але намагайтеся не втратити в гонитві за дизайном саму функціональність Інтернет-магазину. Покупець прийшов до вас за покупками, щоб ознайомитися з товаром, а не оцінювати ваш супер-дизайн магазина. За це у вас товар не куплять.

Звертаю вашу увагу на вимоги до функціональності Інтернет-магазину!

Читайте мою статтю про зручність використання або іншими словами Юзабіліті Інтернет-магазинів

У висновку скажу, що всі ці вимоги і коментарі в цій статті допоможуть вам виділитися і закріпитися на ринку Інтернет-комерції, якщо ви хочете продавати одяг он-лайн.

Ну а далі, ваше бажання рости і розвиватися!

Як не «перегоріти» і не здаться при запуску Інтернет-магазину - прочитайте мої рекомендації тут - Купити інтернет магазин - це ще половина справи! - Інтерв'ю з Сергієм Кібіткіним

Успіхів вам при відкритті магазину одягу в он-лайн!Чому вигідно відкривати Інтернет-магазин одягу?
На що потрібно звернути увагу при відкритті Інтернет-магазину з продажу одягу?
Як можна боротися з поверненнями одягу?
Що ж робити в цьому випадку?
Чому вигідно відкривати Інтернет-магазин одягу?
На що потрібно звернути увагу при відкритті Інтернет-магазину з продажу одягу?
Як можна боротися з поверненнями одягу?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача