Статьи

Як створити диск відновлення Windows 10

 1. Що потрібно для створення диска відновлення Windows 10
 2. Підготовка до створення диска відновлення Windows 10
 3. Скільки потрібно дисків відновлення системи Windows 10
 4. Запуск програми для створення диска відновлення Windows 10
 5. Створення диска відновлення Windows 10
 6. Як створити другий (третій) диск відновлення Windows 10
 7. Коли потрібно створити диск відновлення Windows 10
 8. Як скористатися диском відновлення системи Windows 10 в критичній ситуації

Будь-який комп'ютер, ноутбук, гаджет - це розумне поєднання апаратного та програмного забезпечення Будь-який комп'ютер, ноутбук, гаджет - це розумне поєднання апаратного та програмного забезпечення. Пристрій працює тільки тоді, коли в ньому працює все: і «залізо», і програми. Набагато спокійніше працювати, коли питання про те, як створити диск відновлення Windows 10, закритий і такий диск вже є, або Ви прийняли рішення його зробити.

Справа в тому, що від збоїв і проблем ніхто не гарантований. Може зламатися все що завгодно. Найнеприємніше полягає в тому, що поломки відбуваються, як правило, в самий невідповідний момент, коли їх не чекаєш, коли до них не готовий, коли вони зовсім не до ладу.

Щоб легше було «пережити» збої і поломки, непогано мати у себе, що називається, під рукою комплект для відновлення операційної системи. Причому цей комплект може допомогти як при збоях програмного забезпечення, коли операційна система раптом починає працювати не штатно, так і при поломки апаратного забезпечення, коли доводиться в комп'ютері або ноутбуці щось міняти, а потім заново відновлювати роботу операційної системи.

Що потрібно для створення диска відновлення Windows 10

Комплект програмних засобів, що дозволяє відновити працездатність операційної системи Windows 10, - це

 1. диск відновлення системи,
 2. образ системи і
 3. архівна копія системи і файлів користувачів.

Тобто для успішного відновлення операційної системи Windows 10 в разі її серйозного відмови, нам потрібні всі ці три складові.

У цій статті розглянемо тільки першу складову тріади коштів для відновлення Windows 10 - створення диска відновлення системи. Це CD / DVD-диск, з якого можна завантажити операційну системи в разі неможливості завантажити операційну систему з жорсткого диска комп'ютера або ноутбука.

Як виглядають CD / DVD-диски

Незважаючи на те, що CD / DVD-диски вже стали свого роду застарілими носіями, Windows 10 пропонує нам зробити диск відновлення системи саме на подібних дисках. Чому б, скажімо, не зробити це у вигляді віртуального CD / DVD-диска (у вигляді так званого файлу .iso)? Та тому що в разі збою системи нам потрібен такий носій, з якого ми зможемо завантажити операційну систему і почати процедуру відновлення Windows 10.

А для файлів .iso нам потрібна обов'язково працює система Windows 10. На жаль, саме тому нам потрібен окремий фізичний носій: CD / DVD-диск.

Підготовка до створення диска відновлення Windows 10

Перед тим, як почати процедуру створення диска відновлення системи Windows 10, нам потрібно приготувати носій: підготувати сам CD / DVD-диск. І, природно, буде потрібно пристрій для запису / читання CD / DVD-дисків.

Деякі ПК досі мають подібні пристрої читання / запису CD / DVD-дисків, або як їх іноді називають пристрої для читання / запису лазерних або компакт дисків. Тоді можна скористатися цими вбудованими в ПК або в ноутбук пристроями.

Ноутбук з вбудованим пристроєм для читання / запису CD / DVD-дисків

У разі, якщо на комп'ютері або ноутбуці немає пристрою читання / запису CD / DVD-дисків, нам буде потрібно зовнішній пристрій для читання / запису CD / DVD-дисків, яке підключається до ПК або до ноутбука через інтерфейс (роз'єм) USB.

Зовнішнє USB-пристрій для читання / запису CD / DVD-дисків

Також нам потрібно CD / DVD- «болванка» - це чистий диск, призначений для запису на нього нових даних. Раніше використаний CD / DVD-диск, на якому вже була записана інформація, ми зможемо застосувати тільки в тому випадку, якщо це перезаписуваний CD / DVD-диск. Тоді спочатку з цього диска потрібно видалити всі дані, очистити його перед застосуванням в якості майбутнього диска відновлення системи.

Скільки потрібно дисків відновлення системи Windows 10

Для завантаження операційної системи Windows 10 в разі її збою нам буде достатньо одного диска відновлення системи. Тому, по ідеї, досить підготувати один єдиний диск відновлення системи. І досить для цього взяти чистий CD / DVD-диск, практично, будь-якого розміру, оскільки обсяг даних на диску відновлення системи невеликою.

Так-то воно так, досить одного диска відновлення системи Windows 10. Ну, а якщо диск не прочитає при завантаженні? Чому він може не прочитати? Та тому, що все може зіпсуватися з часом, а диску відновлення системи доведеться досить довго «припадати пилом» десь в ящиках або на полицях, поки він не буде затребуваний. І хто знає, що з ним за цей час може статися, в яких умовах зберігання диск відновлення системи виявиться і як він з плином часу себе поведе.

Тому зазвичай радять зробити 2 диска відновлення системи, і потім зберігати ці диски в різних місцях для надійності.

Для того, щоб в разі необхідності можна було завантажити систему хоча б з одного з цих 2-х однакових дисків відновлення системи.

А може, потрібно створити 3 (три) однакових диска, для ще більшої надійності? Звичайно, можна створити і три диска, і більше дисків. Але зазвичай на практиці вистачає 2-х дисків відновлення системи. Систему Windows 10 в разі її збою вдається відновити з одного з двох резервних дисків відновлення системи - це якась статистика, підтверджена практикою.

Запуск програми для створення диска відновлення Windows 10

Тепер, коли ми готові до створення диска відновлення системи, будемо запускати відповідну програму. Дана програма знаходиться в стандартній панелі керування Windows 10, яку можна відкрити, наприклад, за допомогою кнопки пошуку на панелі завдань (зліва внизу при нижньому розташуванні Панелі задач).

Дана програма знаходиться в стандартній панелі керування Windows 10, яку можна відкрити, наприклад, за допомогою кнопки пошуку на панелі завдань (зліва внизу  при нижньому розташуванні  Панелі задач)

Мал. 1. Запуск панелі керування в Windows 10

 • Кількома по значку лупи справа біля кнопки «Windows» (цифра 1 на рис. 1),
 • вводимо в рядку пошуку текст «Панель управління» (2 на рис. 1).
 • Нижче напису «Краще відповідність» бачимо посилання на програму «Панель управління» (3 на рис. 1), і натискаємо по цій написи для запуску Панелі управління.

У вікні Панелі управління знаходимо програму «Архівація та відновлення (Windows 7)» в розділі «Система і безпека» і натискаємо по ній (рис. 2).

2)

Мал. 2. Запуск програми копіювання та відновлення (Windows 7) в Windows 10

Нас не повинно турбувати, що в найменуванні програми копіювання та відновлення є посилання в дужках на старішу версію Windows. Це зроблено тому, що в Windows 10 крім нових засобів копіювання (архівації), таких, наприклад, як «Історія файлів» (теж запозичена, до речі, але вже з більш пізньої версії, точніше, з Windows 8 ) Збережені і варіанти архівації даних, зроблені ще за часів Window 7 . Що ж, чому б не продовжити століття цілком вдалих програмних рішень?

Створення диска відновлення Windows 10

Тепер нам залишається зробити останній вирішальний крок, і запустити програму створення диска відновлення системи. Для цього у вікні програми «Створення резервної копії та відновлення (Windows 7)» в лівій колоні знаходимо напис «Створити диск відновлення системи» і натискаємо по ній (рис. 3).

3)

Мал. 3. Запуск програми для створення диска відновлення системи

Все, тепер програма створення диска відновлення системи запущена і починає свою роботу.

Мал. 4. Вибір пристрою для запису CD / DVD-диска і запуск програми створення диска відновлення Windows 10

 • Насамперед програма просить нас вказати пристрій для запису CD / DVD-дисків (цифра 1 на рис. 4),
 • а потім дозволяє запустити процедуру створення диска відновлення системи (2 на рис. 4).

Якщо ми запустили програму для створення диска відновлення системи, але при цьому не підготували заздалегідь чисту «болванку» для запису на неї даних (CD / DVD- «болванку»), то буде видана діагностика «Ні диска в пристрої» (рис. 5) , і програма запропонує нам заново вибрати пристрій для запису CD / DVD-дисків.

5) , і програма запропонує нам заново вибрати пристрій для запису CD / DVD-дисків

Мал. 5. Потрібна CD / DVD- «болванка», вставлена ​​в пристрій для читання / запису CD / DVD-дисків, щоб створити диск відновлення системи

Вставляємо болванку в пристрій для читання / запису CD / DVD-дисків, повторюємо вибір пристрою і запуск програми для створення диска відновлення системи. Однак якщо ми вставимо в пристрій для читання / запису CD / DVD-дисків таку «болванку», на якій запис даних неможлива, ми отримаємо знову відмова і діагностику: «Диск не є порожнім. Його необхідно попередньо стерти »(рис. 6).

Мал. 6. Попередження про неможливість використовувати непорожній CD / DVD-диск для створення диска відновлення Windows 10

Диск можна

 • стерти (очистити), якщо це перезаписуваний диск (такий диск має позначки RW, що означає «читання / запис» або по-англійськи «read / write»), або
 • замінити на порожній диск, якщо це НЕ перезаписуваний диск, на який можна зробити запис один єдиний раз (такий диск має позначки R, що означає «читання» або по-англійськи «read», що не скасовує можливість одноразово записати на цей диск свої дані ).

Коли в пристрій для читання / запису CD / DVD-дисків ми вставимо підходить для цієї процедури CD / DVD-диск, і програма, нарешті, зрозуміє, що до чого, і почне робити з нього диск відновлення системи Windows 10 (рис. 7) .

7)

Мал. 7. Створення диска відновлення системи Windows 10

Після закінчення цієї досить швидкої процедури - диск створюється досить швидко, але все-таки потрібно трохи набратися терпіння, щоб дочекатися закінчення - на екран буде видано повідомлення про готовність диска.

Також буде запропоновано підписати цей диск відповідним чином і покласти на зберігання (рис. 8). Треба пам'ятати, що підписувати CD / DVD-диски можна тільки з неробочої сторони, де немає записаних даних, і тільки м'яким фломастером, щоб не пошкодити поверхню, на якій записані дані.

Крім того, можна в коробку з диском просто вкласти записку на папері, щоб не писати безпосередньо по поверхні диска. Після цього нам залишається тільки закрити вікно з діагностичним повідомленням про готовність диска відновлення системи, якшо по кнопці «Закрити» (рис. 8).

Мал. 8. Диск відновлення Windows 10 готовий

В кінці потрібно буде зробити клік по кнопці «ОК», щоб остаточно закрити вікно програми для створення диска відновлення системи (рис. 9).

Мал. 9. Закриття вікна програми для створення диска відновлення Windows 10

Як створити другий (третій) диск відновлення Windows 10

Щоб створити другий або третій диск відновлення системи, для дублювання першого диска відновлення системи Windows 10, потрібно заново повторити все пророблені вище операції.

Тобто, потрібно

 • підготувати ще одну CD / DVD- «болванку»,
 • запустити Панель управління і програму для резервного копіювання та відновлення,
 • заново виконати всі кроки цієї програми, благо їх не так вже й багато.

Це, звичайно, додатковий клопіт, і зайвий час. Але додаткова копія диска відновлення системи може виявитися зовсім не зайвою, якщо перша копія диска відновлення системи Windows 10 Нехай не завантажиться в критичній ситуації.

Тому краще не полінуватися, і створити, як мінімум, 2 (два) диска відновлення системи, виконати процедуру створення диска відновлення системи двічі.

Коли потрібно створити диск відновлення Windows 10

Створити диск відновлення системи Windows 10 краще всього відразу після установки Windows 10 на Вашому комп'ютері (ПК) або ноутбуці, або відразу після придбання ПК або ноутбука з уже встановленою на нього операційною системою Windows 10. Поки що система працює, поки ще це «нова» , чиста система Windows 10 без додаткових програм, драйверів і іншого.

Проте, можна зробити диск відновлення системи і в будь-який інший час, немає нічого страшного в тому, що це не було зроблено відразу. Як то кажуть, краще пізно, ніж ніколи. Важливо, щоб цей диск відновлення системи Windows 10 був зроблений хоч колись, поки система працює без збоїв (краще в 2-х примірниках), і спокійно лежав би в «затишному куточку», що називається, «на всякий пожежний випадок».

Добре, якщо диск відновлення системи не знадобиться ніколи. Але від цього його значимість ніяк не зменшується, а навпаки, навіть збільшується.

Прекрасно мати надлишковий запас міцності, і нехай цей запас міцності ніколи не використовується на практиці!

Як скористатися диском відновлення системи Windows 10 в критичній ситуації

Якщо, не дай бог, система Windows 10 на Вашому ПК або ноутбуці перестане працювати, перестане завантажуватися, ось тут-то і може стати в нагоді диск відновлення системи.

Знадобиться пристрій для читання / запису CD / DVD-дисків, яке треба буде підключити до несправного ПК (ноутбука) і в BIOS потрібно буде встановити можливість завантаження саме з цього пристрою.

Знадобиться створений нами диск відновлення системи Windows 10, який потрібно буде вставити в пристрій читання / запису CD / DVD-дисків.

Ну, і далі потрібно буде запустити ПК (ноутбук) і домогтися завантаження системи з пристрою читання / запису CD / DVD-дисків. Система повинна буде завантажитися, але не з жорсткого диска ПК (ноутбука), а з створеного раніше диска відновлення системи.

Потім, користуючись пунктами меню, яке буде виводити на екран дисплея програма відновлення системи, можна буде крок за кроком відновити працездатність операційної системи Windows 10. Для цього також можуть знадобитися, як це вже говорилося на початку статті, дві інші складові для відновлення системи:

 • образ системи і
 • архівна копія програм і файлів системи. Або знадобиться «Історія файлів» - система архівації даних, яка прийшла в Windows 10 з Windows

Але це вже, як то кажуть, інша історія, до якої ми повернемося в інших статтях. А взагалі, краще, щоб диск відновлення системи Windows 10 так і пролежав незатребуваний. Але тут вже, як пощастить ...

Також по темі:

1. Архівуємо файли і папки в Windows 10, щоб не було нестерпно боляче за безцільно зниклі дані

2. Відновлення даних з архіву, створеного за допомогою програми Windows 7 "Резервне копіювання та відновлення»

3. Windows 8 як зробити відновлення даних


Автор: Юрій Воробйов


Чому б, скажімо, не зробити це у вигляді віртуального CD / DVD-диска (у вигляді так званого файлу .iso)?
10. Ну, а якщо диск не прочитає при завантаженні?
Чому він може не прочитати?
А може, потрібно створити 3 (три) однакових диска, для ще більшої надійності?
Що ж, чому б не продовжити століття цілком вдалих програмних рішень?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача