Статьи

Як задати кодування сторінки? Незрозумілі символи на сайті

  1. Як задати кодування сторінки сайту?
  2. Файл (и)
  3. Мета-тег
  4. Через .htaccess (якщо нічого не допомагає)
  5. Як «побачити», що ховається за незрозумілими символами на сайті?

Задаємо набір символів

Думаю, якщо вже я написав про те, як дізнатися кодування сайту , То логічно описати і те, як взагалі її вказувати на веб-сторінці. Але спочатку треба описати, для чого це потрібно робити.

Можливо, під час заходу на який-небудь веб-ресурс, ви виявляли, що не розумієте, що там написано Краще сказати, ніхто не розуміє, в тому числі і браузер - замість будь-якого людського мови видаються т.зв. «Кракозябри».

Суть тут в тому, що браузер не може зрозуміти, в якому кодуванні показувати текст відкритої сторінки.

Якщо кодування не задана, то браузер може спробувати її вгадати, але зазвичай у нього це не виходить і можна бачити якісь такі незрозумілі символи на сайті:

Не вгадав

На зображенні вище зроблений скріншот заголовка цієї статті при розбіжності кодування тексту і кодування в браузері. Оскільки тексти всього проекту web-ru.net в UTF-8, а перегляд був проведений в windows-1251, то показані такі символи.

Як правило, відповідальність за правильне відображення всіх текстів на веб-сторінці лежить на веб-майстрами і щоб уникнути цих маленьких проблем, слід зробити прості технічні речі.

Як задати кодування сторінки сайту?

Є 3 способи зробити це. Але краще їх відразу поєднати.

Файл (и)

Необхідно щоб файл сторінки, або файли шаблонів ( якщо сайт на движку ) Були б все в одному кодуванні, наприклад, в UTF-8. почитайте, як змінити кодування файлу швидко .

Мета-тег

Потрібно додати на кожну сторінку (або в шаблон шапки) спеціальний мета-тег, який повідомляє браузеру про те, який набір символів йому використовувати для відображення текстів. Тег цей стандартний і виглядає зазвичай так:

<Meta http-equiv = "Content-Type» content = "text / html; charset = UTF-8 »/>

або

<meta charset = "utf-8" /> (варіант для HTML 5)

Треба вставити його в розділ <head> </ head> - краще в самий початок, відразу після відкриває <head>:

Мета-тег кодування

Через .htaccess (якщо нічого не допомагає)

Зазвичай перших двох варіантів досить і браузери відображають текст як треба. Але з деякими з них можуть бути проблеми і тому можна вдатися до допомоги файлу .htaccess.

Для цього в ньому потрібно прописати таку строчку:

AddDefaultCharset utf-8

От і все. Якщо ви застосуєте послідовно 3 цих способу завдання кодування на своєму проекті, то ймовірність того, що все буде відображено як треба, близька до 100%.

Як «побачити», що ховається за незрозумілими символами на сайті?

Якщо ви зайшли на веб-сторінку, бачите «кракозябри» і хочете побачити нормальний текст, то тут тільки два шляхи:

  • повідомити сайтовласнику, щоб все налаштував як слід
  • спробувати підібрати потрібне кодування самостійно. Робиться це стандартними засобами браузерів. У Chrome, наприклад, потрібно в меню клацнути «Інструменти => Кодування» і з величезного списку вибрати відповідний набір символів (тобто вгадати).

На щастя, практично всі сучасні веб-проекти робляться в кодуванні UTF-8, яка є «універсальною» для різних алфавітів і тому все менше і менше ймовірно побачити ці незрозумілі символи в Інтернет.

Як задати кодування сторінки сайту?
Як задати кодування сторінки сайту?
Як «побачити», що ховається за незрозумілими символами на сайті?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача