Статьи

Як записати відео з екрану монітора - Безкоштовна програма

 1. Безкоштовна програма для запису відео Camstudio
 2. Де скачати програму Camstudio і як її встановити
 3. Як активувати програму Camstudio
 4. Як записати відео з екрану за допомогою Camstudio
 5. Налаштування програми
 6. Options - настройки відео, аудіо та курсора
 7. Запис відео та збереження файлу
 8. Рекомендації по обробці відео

Привіт друзі! Сьогодні я розповім, як записати відео з екрану монітора за допомогою простої, зручної і, головне, безкоштовної програми Camstudio. Після цього уроку ви зможете поставити виробництво відео контенту на потік, викладати їх в інтернет (в минулій статті я якраз показав як як викладати відео ролики в Youtube ). Поступово популярність ваших каналів зросте і можна буде заробляти на цьому непогані гроші.

Мені зустрічалися кадри, коли люди вели зйомку своїх дій на екрані за допомогою відео камер, цифрових фотоапаратів і навіть смартфонів - метод для збоченців, ми з вами підемо іншим шляхом. Про програму Камстудіо я вже сказав. Правильно вести цифровий запис екрану не зовні, а зсередини - безпосередньо з самого комп'ютера, тоді картинка виходить якісна - кожен піксель на місці і кольори не спотворюються.

Безкоштовна програма для запису відео Camstudio

Програм, які записують відео з екрану дуже багато, але більшість з них вимагають покупки ліцензії. Ті ж Sony Vegas або Camtasia Studio за нинішнім курсом долара протруть дірки в кишенях. Але нам з вами пощастило, існують і безкоштовні варіанти. Одна з таких безкоштовних програм для запису відео - Camstudio.

Як завжди, для полегшення вашого життя я підготував відео урок по роботі з нею. Можете подивитися його прямо зараз. Під відео я продублюють весь урок текстом і скриншотами (На випадок, якщо у вас немає можливості дивитися відео).

Для зручності можна розгорнути плеєр на весь екран і поставити максимальну якість.

Про достоїнства і недоліки це програми для запису окремо розповідати я не буду. Головний її плюс в тому, що ви можете відразу після зйомки взяти і опублікувати ваше відео в мережі. Як це зробити я розповідав у минулій статті Як викласти відео в Ютуб .

До речі, після публікації тієї статті я записав відео урок і, тепер, там теж є інструкція з живим зображенням.

Де скачати програму Camstudio і як її встановити

Ця програма є офіційно безкоштовною. Для того, щоб їй скористатися досить завантажити її з офіційного сайту розробників - camstudio.org. Після чого активувати вашу версію через Інтернет.

Давайте почнемо з закачування, перейдіть за посиланням, яку я вказав вище, і натисніть на цій сторінці велику зелену кнопку для скачування програми. Файл невеликий і завантажитися повинен швидко, якщо ж при скачуванні виникають якісь проблеми, то скористайтеся Download Master, як користуватися цією програмою я писав тут .

Після того, як файл з розширенням .exe виявиться на вашому комп'ютері - запускайте його.

Увага! Мій антивірус вилаявся на цей файл. Якщо у вас буде така ж ситуація, то при установці доведеться його відключити.

Налаштувань при установці практично немає, все, що було запропоновано в версії 2.7.2 - це встановити Яндекс Браузер, від чого я ввічливо відмовився.

Далі потрібно кілька разів підтвердити прийняття умов використання і все. Разом з Camstudio, установник додав до мене на комп'ютер утиліту для оптимізації роботи комп'ютера, але я її одразу видалив. Ви вирішуйте самі, якщо потрібна, то можете залишити.

Ярлик для запуску програми розмістився тільки в меню пуск, якщо ви віддаєте перевагу робочий стіл, то додайте його туди самостійно (просто перетягніть його мишкою).

Як активувати програму Camstudio

Отже, програма встановлена, тепер її потрібно активувати. Випробувати її в роботі можна і без введення ліцензійного ключа, вона буде записувати відео, але зображення в створених файлах буде перекошеним, як в старих лампових телевізорах при поганому сигналі.

Активація Безкоштовна, форма для неї з'явиться на екрані майже відразу після установки. Введіть в неї адресу своєї поштової скриньки, і натисніть «зареєструватися онлайн прямо зараз».

Вас перекине на сайт з формою для введення даних, заповніть поля, відмічені зірочкою, як в моєму прикладі і натисніть «завершити».

На електронну пошту прийде лист з кодом активації. Введете його в форму і можете приступати до запису відео роликів.

Як записати відео з екрану за допомогою Camstudio

Налаштувань в Camstudio не так багато, що спрощує роботу і компенсує відсутність російської мови (шкода, але його немає). Головне вікно програми виглядає наступним чином.

Для роботи вам буде досить чотирьох кнопок:

Червоне коло - це старт запису

Дві вертикальних палички - пауза

Синій квадрат - це завершення запису

Восьмикутна зірка зі стрілкою вниз - це вибір формату відео файлу. Можна вибрати AVI, MP4 або SWF.

Всі інші параметри можна буде задати всього один раз. Зараз я про них розповім.

Налаштування програми

Region - Вибір області для запису

У цьому розділі є 4 опції, що відповідають за область екрану, яка буде записуватися:

Region - якщо вибрана ця опція, то при кожному натисканні на старт вам доведеться мишею виділяти область на екрані монітора, яку потрібно записувати.

Fixed Region - дана функція створює прямокутник заданого розміру (фіксованого). При запуску проекту ви просто вказуєте мишею в якому місці цей прямокутник помістити.

Window - якщо хочете записувати якесь конкретне вікно, то ця опція то, що потрібно.

Full Screen - записує повністю весь екран монітора.

Options - настройки відео, аудіо та курсора

Більшість опцій в цій закладці вам ніколи не будуть потрібні. Але є кілька вартих уваги.

налаштування відео

Video options - сюди має сенс заглядати тільки в тому випадку, якщо ви розбираєтеся в кодеках і способах кодування відеопотоків, якщо немає - забудьте цей пункт. Для настройки відео вам буде досить зірочки вибору відео форматів на основній панелі програми.

налаштування курсора

Coursor options - тут можна змінити налаштування курсора миші в записуваному відео.

Hide coursor - не показувати, Show coursor - показувати курсор.

Highlight coursor - включити підсвічування області навколо курсора.

Size - розмір підсвічується області.

Shape - в випадаючому списку вибирається форма фігури підсвічування (за замовчуванням коло) і, далі, кнопкою задається колір (за замовчуванням жовтий).

Enable Visual Click FeedBack - якщо ви хочете, щоб при натисканні мишею по екрану потрібне місце миготіло іншим кольором - задайте цю функцію. Кольори вибираються окремо для лівої і правої клавіш миші.

налаштування звуку

Є 3 варіанти:

 • без звуку (Do not record audio) - вибираєте, якщо вам звук в знятому кліпі не потрібен
 • записувати звук з мікрофона (Record audio from microphone) - ставите галочку тут, якщо ви хочете супроводити відео своїм голосом через мікрофон
 • записувати звук з динаміків комп'ютера (Record audio from Speakers) - в цьому випадку в ролик буде поміщений звук, який грає в даний момент на вашому комп'ютері.

Запис відео та збереження файлу

Власне, це все настройки, які вам знадобляться. Далі, натискаєте червону кнопку, якщо потрібно, виділяєте на екрані потрібну для запису область, відразу після виділення області програма почне знімати. Як тільки відео буде записано, натискаєте синій квадрат, і програма запропонує вам зберегти створений файл в потрібному вам місці.

Потім, ви можете завантажити ваші ролики в Інтернет або попередньо обробити їх за допомогою програм для монтажу відео - вирізати зайве, додати титри і т.д.

Рекомендації по обробці відео

ви помічали як працюють пошукові системи останнім часом ? - Вони все частіше показують в результатах пошуку відео ролики з Youtube. Поки вони вміють аналізувати лише заголовки та описи, але, хто знає, можливо через пару років вони навчаться розуміти і те, що всередині.

А поки ми робимо відео для людей і для себе, тому варто зробити хоча б мінімальну обробку записи.

Видаліть непотрібні паузи, які з'являються під час запису. Погодьтеся, немає нічого цікавого сидіти і чекати 20-30 секунд перед порожнім екраном, поки у автора ролика завантажується сайт або комп'ютер завіт над будь-якої завданням, краще такі моменти почистити

Також варто накласти на зображення посилання на ваш сайт і дані автора, щоб глядач, гладячи на екран монітора завжди знав людину, яка йому допоміг і мав можливість відвідати його сайт. Це підніме вашу впізнаваність, збільшить відвідуваність і дозволить збільшити доходи.

Для обробки, зазвичай, я використовую Camtasia Studio, але можна застосовувати і будь-яку іншу програму, наприклад Movie Maker. Підписуйтесь на оновлення блогу і тоді ви точно дізнаєтесь, коли я підготую урок з обробки відео. Ще я планую підготувати інструкції щодо оптимізації відео на Youtube і із заробляння грошей на цьому сервісі. Вже ціла Ютуб серія виходить, можна було платний курс випустити 🙂.

А поки рекомендую зареєструватися на сайті Youtube і починати викладати ваші відео для збору перших глядачів.

На сьогодні все, Успіхів, Дмитро Жилін

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача