Статьи

Як записати відео з екрану комп'ютера

Більш ніж упевнений, мої дорогі читачі, що кожен з вас після прочитання моїх попередніх статей, без праці зробить чудовий скріншот з екрану свого комп'ютера. Але ж часто простого зображення може не вистачити. Якщо мова йде про створення інструкції по роботі в певних програмах, наприклад, то можна обійтися набором картинок, хоча відео з докладними коментарями буде в рази ефективніше. Ну, а якщо мова йде про художній творчості або відеоефекти, то без відео не обійтися ніяк.

Сьогодні про це і поговоримо детально. На прикладі підібраних мною програм (як безкоштовних, так і не дуже), а також онлайн сервісів, ми дізнаємося як записати відео з екрану комп'ютера. Нехай вас не лякає можлива новизна цього напрямку, ви переконаєтеся, як все буває просто насправді, в деяких випадках достатньо всього лише натиснути на пару кнопок!

Fast Stone Capture - чудова програма, інтуїтивно проста в роботі, інтерфейс не навантажений зайвими деталями і прикрасами, все зроблено для продуктивної роботи, але є одне «але» - можливість безкоштовного використання, на жаль, обмежена тридцятьма днями (хоча багатьох ця обставина не зупиняє, якщо ви розумієте, про що я J).

Camtasia Studio - дуже серйозний програмний комбайн, який крім безпосередньо зняття з екрану відео дозволяє в подальшому його редагувати з використанням різних опцій і ефектів. На тему роботи з цим платним (на жаль) інструментом в мережі ви зможете знайти достатньо відео курсів.

QIP Shot - досить непогана програма з російськомовним інтерфейсом, до того ж дозволяє розміщувати збережені відео файли на інтернет ресурсі smotri.com (який, на жаль, останнім часом став дуже напружувати кількістю пропаганди).

Fraps - ця утиліта створена для того, щоб підраховувати частоту кадрів в Direct3D і OpenGL - додатках, а також робити скріншоти і записувати відео зі звуком з екрану. Це засіб буває вельми корисним зняття ігрового відео.

oCam Screen Recorder - безкоштовна програма для захоплення відео з екрану комп'ютера, на думку багатьох - одна з кращих в своєму роді.

Jing - англомовна програма, з незабутнім інтерфейсом, яка допоможе записати відео з екрану комп'ютера і завантажити його в своє мережеве сховище і генерує відповідне посилання.

Screenr.com - онлайн ресурс, що надає можливість запису відео безпосередньо з вашого комп'ютера, з подальшим його збереженням на своєму сервері.

Цілком природно, що цей короткий перелік - далеко не все, що існує в природі для запису відео та звуку з екрану комп'ютера, але це всього лише мій погляд. Якщо у вас в арсеналі є щось варте уваги - обов'язково поділіться цим з іншими в коментарях до мого посту.

Fast Stone Capture

За що я люблю цю програму, так це за її надійність, за здатність працювати на будь-якій машині без гальм і підвисань. Відзняте з її допомогою відео завжди хорошої якості, до того ж наявність вбудованого кодека WMV (windows media video) дозволяє не переживати з приводу його інсталяції в систему.

Якщо ви не в курсі, кодек - це набір службових програм, призначених для запису, стиснення, кодування аудіо - і відео - файлів, а також для їх розкодування і перегляду. Від наявності тих чи інших кодеків в системі залежить можливість роботи з різного роду мультимедіа файлами. Також від налаштувань кодека безпосередньо залежать розмір і якість мультимедійних файлів. Справедливості заради варто відзначити, що практично всі програми, про які тут піде мова мають свої вбудовані кодеки.

Для початку скачайте і встановіть Fast Stone Capture на свій комп'ютер. Процес інсталяції звичайний, можна сказати, стандартний. Після запуску ви виявите простий, «спартанський» інтерфейс, де все зрозуміло. Для того щоб записувати відео і звук спочатку потрібно натиснути сюди:

Нижче ви побачите діалогове вікно, в якому будуть вказані параметри запису:
Нижче ви побачите діалогове вікно, в якому будуть вказані параметри запису:

На наш вибір програма пропонує наступні варіанти захоплення відео:
На наш вибір програма пропонує наступні варіанти захоплення відео:

  • Вікно / Об'єкт - вибір цілого вікна програми або якоїсь його частини;
  • Прямокутний простір - маємо можливість довільно вибрати прямокутну область захоплення за допомогою миші;
  • Повний запис простору екрану за винятком панелі завдань (на якій знаходяться ярлики програм, кнопка меню Пуск);
  • Ведеться захоплення всього екрану - записується абсолютно все, що відбувається на екрані.

При необхідності запису звуку ставимо позначку в чекбоксі «Запис аудіо», після чого робимо вибір джерела:

  • запис звуку через мікрофон;
  • запис звуку з динаміків;
  • комбінований варіант запису системного звуку зі звуком через мікрофон.

Останній варіант особливо корисний для запису коментарів до навчальних відео або ж для запису спілкування в Skype .

Якщо натиснути на кнопку «Опції», то перед вами відкриється вікно меню з налаштуваннями параметрів програми.

Початкова вкладка «Відео» дозволяє встановити рівень якості захоплюваного відео, а також частоту кадрів Початкова вкладка «Відео» дозволяє встановити рівень якості захоплюваного відео, а також частоту кадрів. Кількість кадрів в одиницю часу впливає на плавність самого відео, а велика частота відповідно збільшує і розмір одержуваного відео файлу. Досвід показує, що для захоплення відео з програм досить 5 ... 10 кадрів / сек, якщо ж ви робите захоплення онлайн відео або поновлюваних відео файлів - рекомендую встановлювати максимальне значення в 25 кадрів / сек. З приводу рівня якості можу сказати, що Гарне цілком задовольняє більшості вимог, хоча ніщо не заважає вибрати «Краще», при цьому буде більше розмір одержуваного файлу. Якщо захоплення відео проводиться на машині зі скромними параметрами системи, швидше за все при встановленій максимально частоті кадрів будуть спостерігатися труднощі в роботі, в такому випадку слід зменшити частоту або знизити рівень якості.

Для відображення на записуваному відео рухів мишки потрібно встановити позначку в чекбоксі «Запис курсора», а також зверніть увагу і на інші можливості роботи з курсором.

Наступна вкладка «Аудіо» відповідає за налаштування звуку Наступна вкладка «Аудіо» відповідає за налаштування звуку. З усіх налаштувань можна відзначити можливість включити «Запис звуків миші», така опція робить більш виразними різного роду відео-інструкції і курси з вивчення програм. Також можливий запис звуку в стерео режимі - все це на ваш розсуд. Всі інші настройки можна сміливо залишити без уваги і йти далі.

Для того щоб приступити до захоплення відео з екрану тиснемо на кнопку «Запис» і, виходячи з обраного раніше варіанту, виділяємо захоплювану область, або відповідний об'єкт. Після цього ви побачите вікно, в якому потрібно буде підтвердити все установки, що ми і робимо.

При натисканні кнопки «Пуск» процес захоплення пішов При натисканні кнопки «Пуск» процес захоплення пішов. Для його зупинки використовуйте невелику панель у нижній частині екрана.

Щоб встановити паузу або ж повернутися до процесу запису можете скористатися комбінацією гарячих клавіш Ctrl + F11 Щоб встановити паузу або ж повернутися до процесу запису можете скористатися комбінацією гарячих клавіш Ctrl + F11. По закінченню запису вам залишається просто зберегти отриманий відео файл в зручному місці на комп'ютері.

Платна програма для захоплення відео Camtasia Studio

Програма дійсно стоїть і якщо є можливість, то можете придбати її - не пошкодуєте.

В арсенал її можливостей крім захоплення аудіо / відео з комп'ютера входить ще й потужний редактор відео, що дозволяє пограти з ефектами, додати титри, змінити масштаб відео кадру, є елементи монтажу та програвач відео В арсенал її можливостей крім захоплення аудіо / відео з комп'ютера входить ще й потужний редактор відео, що дозволяє пограти з ефектами, додати титри, змінити масштаб відео кадру, є елементи монтажу та програвач відео. Також програма дозволяє скомпілювати з будь-якого захопленого відео виконуваний exe-файл, який всередині буде містити вбудований програвач. Існує величезний багаж знань, накопичених по роботі з цією програмою.

QIP Shot - записує відео з екрану, використовуючи встановлені в системі кодеки

Напевно, ви знайомі з популярним месенджером QIP, який в своєму арсеналі має досить фішок. Так ось, розробники цього софта не зупинилися тільки на програмі для спілкування типу «аськи», але ще зробили свій браузер і софт для зняття скріншотів і захоплення відео з екрану. Програма спочатку має російськомовний інтерфейс, а по сему не буде проблем і багів, часто пов'язаних з «насильницької русифікацією» J. Задоволення абсолютно безкоштовне і доступно для скачування.

Робота з програмою в цілому не викликає питань і складнощів. У системному треї висить ікона запущеного додатку і якщо по ній клікнути мишкою, створюється поточний скріншот з екрану комп'ютера. Для запису відео клацніть по значку правою клавішею і зробіть потрібний вибір (дивіться малюнок).

Є одна суттєва обставина - в даній програмі немає вбудованих всередині відео і аудіо кодеків Є одна суттєва обставина - в даній програмі немає вбудованих всередині відео і аудіо кодеків. У практичному плані це означає наступне - якщо для вас важливо, щоб отриманий в результаті захоплення відео файл мав гідну якість і не мав обсягу, який можна порівняти з дистрибутивом серйозної комп'ютерної іграшки, то не полінуйтеся зайти в налаштування програми і на вкладці «Відео» вибрати потрібний відео кодек.

Який саме вибір зробити - рішення залишається за вами, до того ж не в моїх здібностях дізнатися, що за софт встановлений на вашому комп'ютері Який саме вибір зробити - рішення залишається за вами, до того ж не в моїх здібностях дізнатися, що за софт встановлений на вашому комп'ютері. Можу лише в свою чергу дати кілька рекомендацій з цього приводу. Однозначно не варто вибирати опції: «без кодека», Cinepak, MS Video1, Indeo Video або Intel codec. Зупинити свій вибір бажано на: х264, H.264, DivX, Xvid, MPEG-4. Якщо ви обізнані в настройках кодеків, то можете покопатися в них - правіше є відповідна кнопка доступу до налаштувань, якщо ж не знаєте, про що йде мова - краще нічого руками не чіпайте.

У разі невинно чистою операційної системи вам доведеться встановити відео кодек, інакше перегляд відео, як і його запис будуть практично неможливими. Можу порекомендувати Xvid. Або ж знаменитий набір кодеків K-Lite Codec Pack - це вже точно на всі випадки в житті J. Процес інсталяції в обох випадках гранично простий і питань не викликає. В налаштуваннях аудіо доріжки можна виставити наступні параметри: 48.000 kHz, 16 bit, Mono.

Ну і знову таки, не варто забувати про те, що робота з відео, особливо в режимах хорошої якості вимагає відповідних потужностей і продуктивності системи в цілому, так що якщо процес йде з гальмами і підвисань, це привід змінити налаштування на більш скромні (в плані якості) або зробити апгрейд свого комп'ютера. Результатом процесу захоплення може стати як відео файл на жорсткому диску Вашого комп'ютера, так і публікація на інтернет ресурсі smotri.com.

Беремо на службу утиліту для обчислення продуктивності - Fraps

Пряме призначення цієї не безкоштовно утиліти - підрахунок кількості кадрів (Frames per Second, FPS) в програмах, що використовують в роботі режими OpenGL, DirectX, а простіше кажучи - комп'ютерні ігри, в своїй більшості. Ну і попутно в тих же іграх чудово справляється із завданням захоплення відео. На жаль, просто зняти відео з робочого столу ця утиліта не може. Інтерфейс у програми розташовує до простоти і непорозумінь що не викликає.

Управління процесом вельми просте після того, як призначили «старт / стоп» - hot key (робиться це під час відвідування вкладки Movies) Управління процесом вельми просте після того, як призначили «старт / стоп» - hot key (робиться це під час відвідування вкладки Movies). Для того щоб не загнати комп'ютер в ступор, особливо що не відрізняються понад видатними параметрами машини, не рекомендую встановлювати високу якість відео, щоб не занадто напружувати комп, задовольняйтеся Half size, FPS ж встановлюйте близько 30 (і вище). Що стосується звуку в записуваному ролику - джерелом може бути як аудіо ряд гри, так і мікрофон.

Один з кращих і безкоштовний про Cam Screen Recorder

Далеко не завжди дорогі платні продукти забезпечують кращі результати, ніж freeware - програмне забезпечення. Що відповідає всім вимогам (задовольняє переважну більшість, по крайней мере) в своєму класі, ця програма абсолютно безкоштовна! Після того як ви скачаєте її, інсталюєте і запустіть, зайдіть в настройки та встановлення опцій записи для відео і аудіо ряду.

Розділ Encoder дозволяє вибрати частоту кадрів і бітрейт, який відповідає за якість записуваного відео (і відповідно за розмір одержуваного файлу) Розділ Encoder дозволяє вибрати частоту кадрів і бітрейт, який відповідає за якість записуваного відео (і відповідно за розмір одержуваного файлу). Бітрейт в 1000 kb / s повинен підійти для більшості випадків, для аудіо цілком буде досить 128 kb / s, хоча можете встановити і 192 kb / s. Параметр Sample Rate, значенням 48000 встановлюйте на вкладці Record, там же виберіть джерело для звуку. Щоб уникнути відтворення звуку з мікрофона тільки на одному каналі порекомендую вибрати режим Моно, а не Стерео (це також трохи зменшить кінцевий розмір файлу). З приводу розділу Codecs - я б радив «непосвяченим» його руками не чіпати, там вже все налаштовано найоптимальнішим чином. У розділі Resize нам на вибір пропонують кілька варіантів захоплюваного простору: запис всього екрану в режимі Full Screen, фіксоване прямокутний простір або настроюється мишкою. Коли всі налаштування і установки зроблені, приступаємо до запису відео ролика після натискання на кнопку Record, а після натискання на Open можна відкрити записаний файл.

Jing. Записане відео відразу в інтернет

Отже, Jing. Дуже простенька програма від розробників Camtasia Studio, завданням якої є створення відеороликів і скріншотів з подальшою їх публікацією на ресурсі screencast.com. Особливість програми - її орієнтування на невеликі, до п'яти хвилин тривалістю ролики і інтернет-перегляд, хоча можна і з жорсткого диска дивитися, але формат роликів (* swf) не зовсім зручний.
Після установки і першого запуску цієї програми вам буде запропоновано створити на сервісі Screencast свій аккаунт, що не вимагає підтвердження електронної пошти і ні чого як би, не зобов'язує.

Жовта пляма у вигляді сонечка - це і є трей-агент програми, який можна переміщати по екрану і звідки відбувається виклик всіх операцій і налаштувань параметрів Жовта пляма у вигляді сонечка - це і є трей-агент програми, який можна переміщати по екрану і звідки відбувається виклик всіх операцій і налаштувань параметрів.

Налаштувань, в общем-то трохи, з необхідних зазначу тільки вибір джерела звуку: система (Wave, Стерео Мікшер) або ж мікрофон Налаштувань, в общем-то трохи, з необхідних зазначу тільки вибір джерела звуку: система (Wave, Стерео Мікшер) або ж мікрофон.

Також не забудьте вказати шлях збереження відео ролика і опцію завантаження в інтернет Також не забудьте вказати шлях збереження відео ролика і опцію завантаження в інтернет. Спочатку процесу запису необхідно вибрати записувану область екрану і в діалоговому вікні натиснути на значок кінострічки, після трьох секунд почнеться запис.

Кнопка «Стоп» для зупинки процесу Кнопка «Стоп» для зупинки процесу.

Начебто все зовсім не складно Начебто все зовсім не складно.

Захоплення відео з екрану - обходимося без програм

На сьогодні для запису відео з екрану комп'ютера навіть зовсім необов'язково встановлювати і запускати якісь спеціалізовані програми! Існує онлайн сервіс SCREENR, за допомогою якого можна зняти відео ролик з екрану. Все, що для цього потрібно - це зайти на сайт і натиснути на жовту кнопку Launch screen recorder now!

Робота даного сервісу заснована на Java, природно, що даний компонент повинен бути встановлений у вашій операційній системі Робота даного сервісу заснована на Java, природно, що даний компонент повинен бути встановлений у вашій операційній системі. Якщо ви цього ще не зробили, то встановіть Java, пройшовши по цим посиланням . Після установки Java браузер, як правило, просить підтвердження запуску цього плагіна, що теж слід зробити і в подальшому можна ігнорувати пропозиції оновитися, дозволяючи його роботу.

Визначтеся з джерелом звуку для записуваного відео ролика, областю захоплення відео і приступайте до запису. Коли робота буде закінчена, ваш ролик в автоматичному режимі завантажиться на сервер SCREENR, для цього потрібно попередньо увійти на сайт через свій обліковий запис в Twitter. Для більш детального ознайомлення можете переглянути нижче розміщене відео.

Що ми маємо в підсумку?

Сьогодні ми досить детально розглянули процес захоплення відео і звуку з екрану комп'ютера на прикладі як платних, так і безкоштовних програм, а в одному випадку - взагалі з використанням інтернет сервісу. Висновок можна зробити такий: в залежності від поставлених завдань і вимог до відео ролику можна використовувати різний софт, від простеньких утиліт до «наворочених комбайнів» - вибір інструментів досить широкий!

Що ми маємо в підсумку?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то