Статьи

Як роздати WiFi з ноутбука Windows 8: детально, відео

 1. Перевірка обладнання
 2. Робимо Wifi router з комп'ютера
 3. Запускаємо Virtual WiFi автоматично при включенні комп'ютера
 4. Автоматизуємо настройки запуску розміщеної мережі
 5. Створення WiFi мережі за допомогою сторонніх програм
 6. Вирішення проблем
 7. У вас перестав працювати Інтернет
 8. Відключаємо WiFi роздачу
 9. Відео по темі

У цій публікації ми розкриємо секрет як зробити WiFi роутер з вашого ноутбука або комп'ютера з операційною системою Windows 8. Ви зможете роздавати Інтернет, перетворивши ваш ПК в WiFi точку доступу.

Це вам може знадобитися в різних випадках, якщо у вас:

 • провідний Інтернет і немає WiFi router-а;
 • GSM модем і відсутня WiFi router;
 • велика квартира (або офіс) і сигнал від вашого WiFi роутера не дістає до далекої кімнати.

Отже, основні ідеї застосування: альтернатива Вай Фай роутера і посилення Вай Фай сигналу.

Попереджаємо, що з цього питання в мережі Інтернет багато плутанини і невеликих неточностей, які дозволяють домогтися результату. З цієї причини прохання точно слідувати інструкціям. В окремому розділі статті зібрані рішення деяких можливих проблем.

Перевірка обладнання

На початку давайте переконаємося, що ваш ноутбук або комп'ютер з встановленою Windows 8 зможе виконувати роль WiFi роутера. Можливість роботи в цьому режимі визначається головним чином мережевою картою вашого ПК.

Давайте зайдемо в командний рядок і з'ясуємо наявність цієї можливості. Якщо ви не знаєте як запустити командний рядок, тоді вивчіть додатковий матеріал про 6 варіантах запуску консолі в Windows 8 .

Отже, якщо ви вже розібралися, тоді йдемо далі. Наберіть або скопіюйте (в cmd вставка проводиться з натисканням правої кнопки миші і вибору строчки меню «Вставити») керуючу рядок: netsh wlan show drivers

І не закривайте вікно командного рядка - воно нам ще знадобиться.

Якщо параметр «Підтримка розміщеної мережі» має значення «так» - відмінно, ваш комп'ютер можна перетворити в WiFi точку доступу в Інтернет Якщо параметр «Підтримка розміщеної мережі» має значення «так» - відмінно, ваш комп'ютер можна перетворити в WiFi точку доступу в Інтернет.

Тепер перейдемо безпосередньо до організації мережі в Windows 8.

Робимо Wifi router з комп'ютера

Для активації точки доступу введіть ніжеукзанную керуючу рядок, не забувши змінити в ній назву мережі і пароль: netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = Названіе_Новой_Сеті key = Пароль_Новой_Сеті

Названіе_Новой_Сеті висвітиться при виявленні Вай Фай мережі підключаються пристроями. А Пароль_Новой_Сеті необхідно буде ввести при підключенні цього пристрою.

Давайте виконаємо зазначену команду, ввівши хороший безпечний пароль «fEgs5Jd36Wfs» і вибравши ім'я мережі «UstanovkaOS_RU_WiFi». Скопіюємо такий рядок (права кнопка миші, «Вставити») і натиснемо кнопку Enter: netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = UstanovkaOS_RU_WiFi key = fEgs5Jd36Wfs

Для запуску щойно створеної мережі необхідно виконати ще одну команду: netsh wlan start hostednetwork

Якщо ви побачили в консолі відповідь «Розміщена мережу запущена», то все в порядку.

Наступним кроком буде відкриття «Мережевих підключень». Клацніть правою кнопкою миші по кнопці Пуск (шукайте логотип Windows в лівому нижньому кутку екрану) або зробіть це через одночасне натискання клавіш Win + X. У контекстному меню клацніть по рядку «Мережеві підключення».

У контекстному меню клацніть по рядку «Мережеві підключення»

Відкриється відповідне вікно:

Відкриється відповідне вікно:

На малюнку цифрою (1) і зеленим прямокутником позначено поточний робочий бездротове підключення до Інтернету. У вашому випадку, можливо, буде інший тип з'єднання - якщо ви приєднані до Інтернету через виту пару або через GPRS-модем. (У будь-якому випадку саме це і тільки це з'єднання вам необхідно буде розшарити).

Обведений помаранчевим прямокутником і позначений цифрою (2) новостворений Microsoft Virtual WiFi Adapter з ім'ям «UstanovkaOS_RU_WiFi».

Тепер дуже важливий момент: ви повинні натиснути правою кнопкою мишки на ярлик вашого робочого з'єднання, через яке ваш ПК під'єднано до Інтернету і в меню клацнути «Властивості».

З'явиться вікно властивостей бездротового з'єднання. Зайдіть в «Доступ»:

Перевірте настройки опцій. Якщо на першій опції є галочка - значить, зніміть її і натисніть OK. Необхідність цієї дії в тому, щоб скинути прив'язку дозволу конкретної мережі. Потім заново зайдіть в властивості цього ж з'єднання.

Тепер, коли ви вдруге зайшли в якості робочого з'єднання і галочки на зазначеному раніше пункті немає, ви повинні встановити галочку в цьому ж пункті (як показано на малюнку нижче) і вибрати в списку, що новостворене нове з'єднання. Для прикладу цієї статті - «Підключення по локальній мережі * 13», так як саме воно і є активованим нами Virtual WiFi.

Для прикладу цієї статті - «Підключення по локальній мережі * 13», так як саме воно і є активованим нами Virtual WiFi

Виконані дії призведуть до появи у ярлика робочого інтернет-з'єднання додаткової написи «загальнодоступні»

Виконані дії призведуть до появи у ярлика робочого інтернет-з'єднання додаткової написи «загальнодоступні»

Справу зроблено. Після цих дій можна користуватися вашим новим Вай Фай роутером і виходити через нього в Інтернет.

Запускаємо Virtual WiFi автоматично при включенні комп'ютера

Ми розібралися з тим як роздати Вай Фай і переконалися, що це не так складно. Але проблема ще й у тому, що при перезагрузках включених / відключення комп'ютера вам доведеться повторювати це знову і знову ...

Є 2 способи вирішення цієї проблеми:

 1. Створити bat файл і включити його в автозавантаження.
 2. Встановити спеціальне програмне забезпечення.

Автоматизуємо настройки запуску розміщеної мережі

Попередимо відразу про нестачу першого методу автозавантаження через bat-файл. При стандартних налаштуваннях безпеки кожного разу при запуску такого файлу (тобто при включенні комп'ютера або ноутбука) ОС буде запитувати підтвердження цієї дії. Уникнути цього можна знизивши вимоги безпеки (через гіперпосилання у вікні запиту підтвердження). Але робити це не рекомендується.

Зараз ми будемо створювати файл в розширенням «bat» із застосуванням Блокнота Windows. Вам знадобиться можливість Windows змінювати розширення файлів. Для цього у вас повинна бути включена опція «Розширення імен файлів» в Провіднику Windows.

Для цього у вас повинна бути включена опція «Розширення імен файлів» в Провіднику Windows

Альтернатива - написати текст і зберегти в файлі з розширенням «bat» можна в програмі-редакторі «Notepad ++».

Отже, переходимо до алгоритму:

 1. Створіть новий текстовий документ у програмі «Блокнот», наявної в будь-якої версії Windows. Ви можете легко зробити це, наприклад, клацнувши правою кнопкою миші на вільному місці Робочого столу і вибравши пункт меню «Створити», і далі «Текстовий документ». Потім скопіюйте в файл, наведені раніше команди. Як альтернатива - в редакторі «Notepad ++».
 2. Збережіть цей файл, вказавши його розширення bat, наприклад, з ім'ям «wifi_start.bat». Ми це зробили, наприклад, на диску «D: \»
 3. Клікнувши правою кнопкою миші по файлу «wifi_start.bat» і натисніть Створити ярлик.
 4. Тепер натисканням правої кнопки миші по кнопці Пуск викличете контекстне меню (інший шлях - натиснути Win + X) і запустіть віконце «Виконати».
 5. Тут впишемо команду shell: startup і натиснемо OK.
 6. Відкриється папка автозавантаження. У цю папку скопіюйте створений раніше ярлик файлу wifi_start.bat (ярлик ми перейменували і його ім'я - «wifi_start.bat»).
 7. Клацніть по ярлику правою кнопкою миші, натисніть пункт меню «Властивості», у вкладці «Ярлик» клікніть «Додатково», потім встановіть галку «Запуск від імені адміністратора» і в кінці - два рази OK.

Тепер кожен раз при запуску комп'ютера wifi_start.bat буде виконуватися автоматично, розгортаючи точку доступу. Налаштування автозапуску закінчена.

Врахуйте, що настройки загального доступу робочого інтернет-з'єднання, описані в попередньому розділі досить виконати тільки один раз - при перезагрузках ПК вони зберігаються.

Створення WiFi мережі за допомогою сторонніх програм

Як варіант, якщо колупання в настройках Windows - не ваше улюблене справа, то можна встановити одну із спеціальних програм:

 • програма MyPublicWiFi - дуже гарне рішення, до того ж, абсолютно безкоштовне. Завантажити програму можна на офіційному сайті www.mypublicwifi.com. Ми вже писали докладно про цю програму і її налаштування, перейдіть за цим засланні для докладного вивчення MyPublicWiFi .
 • комплект програм Connectify, офіційний сайт автора www.connectify.me. Включає потужний набір різного програмного забезпечення для побудови складних мережевих структур, що включають в себе безлічі WiFi-мереж. Підтримує різні режими роботи: Bridging Mode, WiFi-ретрансляція, firewall та інші.

Вирішення проблем

Нескінченне отримання IP-адреси

Ви все зробили по інструкції, але після успішної аутентифікації, що підключається по WiFi пристрій постійно повідомляє «Отримання IP адреси» і це триває нескінченно.

Можлива причина - ви підключили опцію «Дозволити іншим користувачам мережі використовувати ...» не на робочому інтернет-з'єднанні. Або взагалі забули активувати цю опцію.

Розберіться з джерелом Інтернету, а потім виконайте алгоритм крок за кроком точно за інструкцією. Ви також можете повністю деактивувати нову мережу, скориставшись інформацією нижче і зробити всю процедуру заново вже без помилок.

Інша універсальна можлива причина проблеми - віруси. Виконайте повну антивірусну перевірку вашого комп'ютера або ноутбука.

У вас перестав працювати Інтернет

Як бути, якщо під час розгортання Virtual WiFi у вас пропав вихід в Інтернет. Особливо це ймовірно, якщо ви не точно дотримувалися інструкцію, або створювали точку Вай Фай доступу за неповним або помилкового алгоритму, знайденого у всесвітній павутині.

Вимкніть новостворену мережу (як це виконати читайте нижче). Потім увійдіть в «Мережеві підключення», як описувалося раніше і клацніть правою кнопкою миші по вашому робочому інтернет-з'єднання (тому, що відкриває вам доступ в Інтернет). Клацніть по меню «Властивості», а потім відкрийте вкладку «Мережа».

Тепер знайдіть в переліку пункт «Протокол Інтернету версії 4 ...», виділіть його і натисніть кнопку Властивості.

Тепер зайдіть у вкладку «Альтернативна конфігурація» і подивіться який режим обраний. Якщо активний пункт «Настроюваний користувачем», прописаний IP-адреса, маска підмережі, то ймовірно - це і є причина «поломки» Інтернету.

Для виправлення ситуації активуйте режим «Автоматичний приватний IP-адреса»:

Для виправлення ситуації активуйте режим «Автоматичний приватний IP-адреса»:

Будьте обережні з виконуваними діями - це рішення дається з припущення, що ваш Інтернет «пропав» через невірні дії з налаштування віртуального WiFi роутера.

Відключаємо WiFi роздачу

Зупинити роботу розміщеної мережі ви зможете керуючої рядком: netsh wlan stop hostednetwork

Для повної деактивації Virtual WiFi введіть команду: netsh wlan set hostednetwork mode = disallow

На цьому все. Сподіваємося, інформація цієї статті виявилася вам корисна і якщо так, то чекаємо ваші відгуки в коментарях внизу сторінки. Дякуємо.

Відео по темі

гарна реклама

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).