Статьи

Як вибрати справжнє вершкове масло

  1. Як вибрати справжнє вершкове масло Різноманітність асортименту молочної продукції в магазинах і на...
  2. Як вибрати справжнє вершкове масло на ринку
  3. Перевіряємо масло будинку

Як вибрати справжнє вершкове масло

Різноманітність асортименту молочної продукції в магазинах і на ринку, з одного боку, дає можливість збагатити раціон новими смаками, а з іншого боку, привертає недобросовісних виробників, які прагнуть продати під виглядом вершкового масла продукт, який таким не є. Якщо вірити експертам, кожну другу пачку масла можна вважати підробкою, тому сьогодні ми поговоримо про те, як вибрати якісне натуральне масло, смачне, ароматне і корисне. Гарне масло, натуральний джерело вітамінів, мінералів і мікроелементів, необхідно для роботи мозку, зволоження і живлення шкіри, зміцнення судин, профілактики артриту та підвищення імунітету. Наші предки шанобливо ставилися до вершкового масла і повторювали: «Кашу маслом не зіпсуєш» або «Масло коров'яче - їж на здоров'я»! Однак щоб насправді не зіпсувати кашу маслом, слід купувати тільки якісну продукцію!

Як вибрати правильне вершкове масло в магазині

Як вибрати правильне вершкове масло в магазині

Оскільки в магазині неможливо дегустувати продукти, ми можемо мати справу лише з інформацією, вказаною на упаковці. В даному випадку ми довіряємо виробнику, а остаточне «тестування» продукту проводиться вже в домашніх умовах.

Обов'язково звертайте увагу на ГОСТ - при цьому написи «зроблено по ГОСТу» недостатньо, оскільки спреди і маргарини також можуть проводитися за державними стандартами. ГОСТ вершкового масла - Р 52969-2008, однак ви можете побачити і інші цифри, наприклад Р 52253-2004. Останній номер свідчить про те, що ви тримаєте в руках справжню вологодське масло, яке в Вологодської області випускають тільки три заводи. Крім того наказом Федерального агентства з технічного регулювання і метрології від 22 листопада 2013 р N 2134-ст ще один міждержавний стандарт ГОСТ 32261-2013 введений в дію в якості національного стандарту Російської Федерації з 1 липня 2015 року (прим.ред. 02.02. 2016 г.).

Запам'ятайте, що ГОСТ маргарину - Р 52178-2003, і ​​навіть якщо на упаковці написано «вершкове масло», не вірте своїм очам! Втім, деякі види якісного вершкового масла виробляються не по ГОСТу, а по ТУ - технічними умовами, тому слід звертати увагу і на склад.

Переконайтеся, що на упаковці є абревіатура СТР - «відповідність технічному регламенту». Вивчіть склад масла - в ньому повинні бути тільки незбиране молоко і вершки, іноді сіль. Якщо на упаковці вказані рослинні масла (арахісове, пальмова, кокосова) або якийсь інгредієнт із загадковою назвою «замінник молочних жирів», можете не сумніватися, що це маргарин, навіть якщо виробник намагається переконати вас у зворотному.

На упаковці має бути прямо і недвозначно написано: «масло вершкове», «масло селянське» або «масло любительське». При цьому майте на увазі, що жирність вершкового масла починається від 82,2%, аматорського - від 78%, а селянського - від 72,5%. Всі інші види «масла» - бутербродне (від 61,5%) і чайне (від 50%) - не є натуральними, і де-небудь на упаковці можна виявити напис «бутербродна маса», написану дрібним шрифтом. Зазвичай бутербродний продукт включає в себе всілякі ароматизатори, емульгатори, стабілізатори та консерванти.

Вартість пачки хорошого вершкового масла не буває менше 75 рублів, оскільки приготування 1 кг масла вимагає як мінімум 20 літрів молока. Якщо ви бачите на прилавку підозріло недороге масло, швидше за все, в його склад входять дешеві рослинні жири.

Намагайтеся вибирати масло не в паперовій, а в фольгованої упаковці, оскільки папір не захищає настільки ніжний продукт від впливу сонячного світла, що руйнує вітаміни.

Ще один критерій натуральності вершкового масла - термін придатності, який зазвичай не перевищує місяця. Якщо у виробництві масла використовуються консерванти або рослинні жири, термін придатності збільшується до року і вище. Яке вершкове масло вибрати: натуральне швидко псується або ненатуральне, але «довгограюче», вирішувати вам!

Як вибрати справжнє вершкове масло на ринку

Як вибрати справжнє вершкове масло на ринку

Безсумнівною перевагою ринку є можливість спробувати продукт на смак і оцінити його якість прямо на місці, хоча винести остаточний вердикт відразу не вийде, оскільки багато особливостей масла проявляються лише через деякий час. Отже, ви прийшли на ринок - на що слід звернути увагу?

Спробуйте масло, потримайте його в роті, прислухайтеся до своїх відчуттів. Натуральне масло не має запаху, воно приємне, ніжне і швидко тане в роті, залишаючи молочно-вершкове післясмак. Маргарин ж, навпаки, може довго танути, прилипаючи до зубів. Якщо смак масла категорично вам не подобається, значить, у виробництві використовувалися неякісні продукти або рослинні масла.

Колір натурального вершкового масла - світло-жовтий, а не яскраво-жовтий або білий - в першому випадку, швидше за все, в продукт додані барвники, а в другому випадку в складі можуть бути рослинні жири. Вибираючи вершкове масло на ринку, також пам'ятаєте, що літній масло зберігається довше зимового.

Перевіряємо масло будинку

Перевіряємо масло будинку

Якісне масло добре намазується на бутерброд, а якщо воно кришиться, значить, в ньому занадто багато води. Вершкове масло також не залишає на папері слідів жиру, на відміну від рослинних масел.

Покладіть шматочок вершкового масла в гарячу воду - натуральний продукт розчиниться рівномірно, а маргарин розпадеться на окремі шматочки. Якщо залишити шматок масла на столі при кімнатній температурі, то з'явилися на його поверхні краплі води вважаються вагомим доказом того, що перед вами звичайний спред. До речі, натуральне масло після морозильної камери повільно розморожується і протягом як мінімум півгодини залишається твердим, а маргарин і спред вже через п'ять хвилин можна намазувати на хліб.

Через високий вміст сироватки в маслі виробнику доводиться піддавати його інтенсивному заморожування, тому на зрізі масла утворюються кристалики льоду. Якщо ж ви бачите на зрізі краплі води, це говорить про те, що в маслі є домішки маргарину. Також прослідкуйте, як поводиться вершкове масло при нагріванні: натуральний продукт розтопиться без утворення піни і виділення води.

Натуральне масло буває солодковершковим (зробленим на основі пастеризованих вершків) і Кіслослівочное (виготовленим з поквашених вершків). Другий тип масла відрізняється легкої пікантною кислинкою і більш тривалим терміном зберігання. Як вибрати гарне вершкове масло? Потрібно бути уважним при покупці і не економити на здоров'ї!

Отже, ви прийшли на ринок - на що слід звернути увагу?
Як вибрати гарне вершкове масло?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача