Статьи

Як створити GS1-128 штрих-коди - Мережа поставок Керівництво Labeljoy

 1. 1 - GS1-128 і Labeljoy
 2. 2 - Створення штрих-коду SSCC-18
 3. 3 - Глобальний номер товарної продукції (GTIN)
 4. 4 - Реальний приклад для використання в усьому світі
 5. 5 - Підключення до джерела даних

GS1-128 був створений як глобальний стандарт для обміну інформацією по всьому ланцюгу поставок. Він являє собою один або більше стандартів кодування інформації в штрих-кодах, що містять інформацію про відвантажуються товари, наприклад, глобальні унікальні ідентифікатори, кількість, маса, термін придатності і багато іншого.
GS1-128 не є стандартом штрих-кодів, скоріше це набір ідентифікаторів додатки (Application Identifiers), які визначають конкретні біти інформації та контексту.

Повний список AI з Вікіпедії.

Після вказівки необхідної інформації, вона кодується з використанням стандарту штрих-кодів Code 128. Спеціальний символ (FNC1) використовується у верхній частині кожного штрих-коду GS1-128, а також як символ кінця для AI змінної довжини.

1 - GS1-128 і Labeljoy

Labeljoy (в повному або пробному режимі) може створювати штрих-коди GS1-128 і позбавити користувача від більшості прихованих проблем, пов'язаних зі створенням повністю сумісних з GS1-128 штрих-кодів.
Сюди входить:

 • Спрощений введення даних
  Просто введіть послідовність AI в читабельному вигляді і Labeljoy конвертує його в коректний GS1-128 формат, або відобразить повідомлення про помилку з зазначенням проблеми.
 • Генерація контрольної цифри Modulo 10
  Якщо AI вимагає контрольну цифру, просто введіть будь-яку: Labeljoy замінить її на правильну для Modulo 10.
 • Перевірка послідовності AI
  Через наявність зв'язків між AI, необхідно дотримуватися певних правил. Наприклад, при використанні AI 02 (Кількість контейнерів) потрібно також закодувати AI 00 (Серійний Вантажний Контейнерний Код) або AI 37 (Кількість Що містяться в ньому Одиниць,). Labeljoy також в разі потреби перевірить, чи повністю відповідає стандартам введена послідовність AI.
 • управління FNC1
  Спеціальний символ FNC1 додається автоматично всюди, де це необхідно.

Як правило, все, що Вам потрібно зробити - це ввести Вашу послідовність AI і дані. Наприклад, при введенні тексту (00) 123456789012345678 Labeljoy створить штрих-код GS1-128, який буде відповідати ідентифікатору програми (00) Серійному Вантажні контейнерні Коду (SSCC-18).

Штрих-код GS1-128, згенерований Labeljoy закодує текст (00) 123456789012345678, відповідно до AI 00 (SSCC-18).
Відзначимо, що остання цифра в ньому - 5 (а не 8), яка обчислюється відповідно до перевірки контрольної цифри modulo 10.

2 - Створення штрих-коду SSCC-18

 • Почнемо зі створення нової наклейки, на якій буде штрих-код SSCC-18 (Серійний Вантажний Контейнерний Код), відповідний AI 00 в GS1. Щоб створити цей тип штрих-коду нам знадобиться наступна інформація:
  • Префікс Компанії GS1. Ця інформація видається місцевим представництвом GS1. Його довжина може варіюватися від 7 до 10 цифр.
  • Серійний номер. Ця інформація може бути будь-яким числом, довжина якого може складати від 6 до 9 цифр.

  Як випливає з назви, SSCC-18 складається з 18 цифр побудованих в такий спосіб:

  • Префікс: 1 цифра, безкоштовне користування. Може використовуватися для розширення серійного номера.
  • Префікс компанії GS1: від 7 до 10 цифр.
  • Серійний номер: від 6 до 9 цифр, в залежності від довжини префікса компанії GS1.
  • Контрольна цифра: контрольна сума modulo-10, 1 цифра.

  У цьому прикладі припустимо, що наш префікс компанії GS1 - наступне 8-значний номер: 12345678. І наш серійний номер відвантаження 4567.
  Щоб перевести цю інформацію в коректний штрих-код SSCC-18, нам потрібно ввести в Labeljoy:

  • (00): Ідентифікатор додатка SSCC-18.
  • 0: Префікс (нам не потрібно розширювати серійний номер).
  • 12345678: Наш префікс компанії GS1.
  • 00004567: наш серійний номер. Потрібно доповнити нулями це число щоб були заповнені всі 18 цифр SSCC-18.
  • 0: контрольна цифра. Ми просто введемо нуль, а Labeljoy вирахує його для нас автоматично.

  В кінцевому підсумку нам потрібно ввести наступний текст в Labeljoy: (00) 012345678000045670:

А це відповідний згенерований штрих-код:

Завантажити цей файл Labeljoy

Як бачите, остання цифра тепер 8, як і повинно бути відповідно до перевірки modulo-10.
Також зверніть увагу, що опція Check AI sequence неактивна, так що даний конкретний AI може бути незалежним від всіх інших. Якби ми активували її, вона б не мала ніякого значення.

3 - Глобальний номер товарної продукції (GTIN)

GTIN - це номер, який однозначно ідентифікує товар у всьому світі. В системі GS1 він відповідає AI 01.
Він складається з 14 цифр, де остання цифра є контрольною.

Взагалі це GS1-варіант глобального ідентифікатора Вашого товару, будь він у EAN-13, UPC-A, UPC-E, EAN-8 або ITF-14 форматі. Знову ж таки, він видається місцевими торговими владою, які в кожній країні різні.

Наприклад, якщо Ви перебуваєте в Північній Америці Ваші товари, швидше за все, будуть маркуватися глобальним номером UPC-A, який складається з 12 цифр. Щоб перетворити цей номер в GS1, просто додайте до нього два нуля. Якщо ж Ви перебуваєте в Європі, то Ваші товари ідентифікуються за допомогою унікального числа EAN-13. В цьому випадку Вам необхідно додати один нуль, щоб перетворити його в номер, сумісний з GTIN.
Зверніть увагу, що додавання нулів до існуючого ідентифікатором не вплине на перевірку контрольної цифри modulo-10. У будь-якому випадку Labeljoy перевірить її для Вас, але, швидше за все, вона не зміниться.

У цьому прикладі припустимо, що ми - європейська компанія і для нашого товару був виданий наступний глобальний ідентифікатор EAN-13: 2003659821451.
Перетворимо його в номер GTIN, додавши відповідний AI і потрібну кількість нулів до отримання коректного числа цифр: (01) 02003659821451.

Тепер, якщо ввести цей номер в Labeljoy при включеній опції Check AI sequence, то ось що ми отримаємо:

Labeljoy виявив, що цей AI не є коректним і не матиме сенсу в системі GS1 world. AI 01 повинен використовуватися разом з ще, як мінімум одним AI, який містить додаткову інформацію про цей конкретний товар.
Наприклад, ми могли б додати інформацію про масу, або розмірах, або просто кількість товарів, які ми відвантажуємо.

Йдемо далі і додамо AI 30 (кількість товарів), який зберігає інформацію про кількість товарів, що входять в одну партію відвантаження.
Припустимо, що ми відправляємо 1200 одиниць нашого товару.

Оскільки AI 30 має змінну довжину, нам не потрібно доповнювати його нулями. Текст, який ми введемо, стане наступним:
(01) 02003659821451 (30) 1200.
Що це означає на мові GS1: Ця відвантажується партія містить 1200 одиниць товару EAN-13 2003659821451.

Labeljoy підтвердить правильність нашого тексту, не знайшовши жодних проблем з ним і створить такий штрих-код:

Завантажити цей файл Labeljoy

4 - Реальний приклад для використання в усьому світі

Давайте тепер створимо справжню логістичну наклейку, дотримуючись всіх рекомендацій, наведених організацією GS1 в цьому документі Standard International Logistic Label .

Почнемо зі створення в Labeljoy наклейки 105 на 148 мм (як зазначено в документі GS1 на стор. 24) ::

24) ::

Зверніть увагу, що розмір сторінки трохи більше, щоб залишити місце для деяких полів. Макет повинен бути створений з урахуванням особливостей налаштування Вашого принтера і типу паперу.

Тепер додамо всі елементи, відповідно до логістичної наклейкою на стор. 14 документа GS1:

Завантажити цей файл Labeljoy

Це типова логістична етикетка GS1-128, що містить три групи з інформацією: постачальника, клієнта і перевізника.
У верхній частині міститься інформація про доставку, в середній частині знаходяться дані в зрозумілому для людини вигляді, а в нижній частині - штрих-коди.

5 - Підключення до джерела даних

Якщо дані, потрібні для створення наклейок GS1, розміщені на зовнішньому джерелі даних (Excel або Access файли, SQL Server, MySQL і т.д.), Вам потрібно встановити зв'язок між Labeljoy і файлом з даними і підключити кожен елемент до відповідного набору даних. Будь ласка, ознайомтесь з цієї відео-інструмент укціей , Щоб дізнатися всі подробиці.
У нашому прикладі ми використовуємо файл Excel:

Не всі дані, необхідні для наших наклейок готові до додавання до елементів, деякі з них потрібно обчислити, об'єднавши існуючі елементи. Подивимося, як це можна зробити в Labeljoy.

Але спочатку давайте підключимо наші наклейки до джерела даних. Ми могли б, як і раніше, використовувати майстер Data wizard, але в цей раз налаштуємо підключення вручну за допомогою форми Group settings:

Ми могли б, як і раніше, використовувати майстер Data wizard, але в цей раз налаштуємо підключення вручну за допомогою форми Group settings:

Після завантаження даних, Filter і вкладка sorting повинні показати сітку з полями і даними, отриманими з файлу Excel:

Після завантаження даних, Filter і вкладка sorting повинні показати сітку з полями і даними, отриманими з файлу Excel:

Після підтвердження щойно створеної зв'язку з джерелом даних, стануть активними кнопки на верхній панелі інструментів. У нас на одній сторінці розміщується одна наклейка і так як наш джерело даних містить 7 рядків, Labeljoy дозволить прокручувати 7 сторінок, по 1 рядку на сторінку.

Тепер нам потрібно встановити зв'язок з кожним змінним елементом на наклейці, щоб їм відповідали потрібні поля джерела даних.
Почнемо з великого поля ZIP в правому верхньому кутку:

Як бачите, натиснувши кнопку Field, відображається меню зі списком доступних полів. У нашому випадку потрібно зв'язати поля Prefix і Zip code, вибравши їх обидва, одне за іншим:

Тепер займемося адресою призначення. Адреса відправника чіпати не будемо, так як це завжди одна і та ж компанія, ми можемо залишити поле From в його первісному вигляді.
З полем To необхідно створити зв'язок, як зазначено нижче:

Зверніть увагу на дефіс між полями Prefix і Zip code, а також пробіл між Zip code і City.
Поля Carrier, order number і Gross weight можна пов'язати безпосередньо з відповідними полями в джерелі даних, встановлення будь-яких додаткових зв'язків не буде потрібно.
Поле дати поставки Delivery date вимагає особливої уваги: нам потрібно визначити формат, в якому буде відображатися дата. Як зазначено на логістичної наклейці, дата повинна бути в форматі РРРР-ММ-ДД. Labeljoy дозволяє вказати певний форматування для кожного поля, який додається до елементу.
Двічі клікніть на елементі Delivery date, встановіть зв'язок цього елемента з полем Delivery date і клікніть на посилання в текстовому полі, щоб відкрити форму Field modification:
Виберіть поле Quantity зі списку:

Як бачите, ми ввели правильний формат дати в текстовому полі Format. Labeljoy буде виводити дату в цьому конкретному форматі.
Йдемо далі, поле Ship to post є результатом встановленої зв'язку між полями ISO 3366 і Zip code.
Таку ж зв'язок потрібно створити для відповідного елемента штрих-коду, тільки ми повинні до всього додавати текст (421) і налаштувати Labeljoy, щоб він розглядав його як AI 421:

Текстовий елемент SSCC повинен пов'язувати текст 0 (Префікс) 3453128 (7-значний ідентифікатор компанії-виробника), значення, отримане з поля SSCC і управляти контрольною цифрою.

Тепер, коли prefix + Company identifier + Check digit дають в результаті 9 цифр, ми повинні переконатися, що значення SSCC, отримане з джерела даних, має коректне кількість нулів, щоб загальне число цифр завжди дорівнювало 18.
Двічі клікніть на текстовому елементі SSCC і введіть текст 03453128. Далі на кнопці Field і виберіть поле SSCC. Після чого клікніть на кнопці Reference і виберіть посилання Modulo -10 Checksum.
Тепер клацніть на сірому полі SSCC, щоб відкрити форму з його властивостями. В поле Format введіть 000000000 (9 нулів). Таким чином, Labeljoy буде додавати нулі до кожного значення, поки воно не буде складатися в цілому з 9 цифр. Ця установка також скоректує останній рядок джерела даних, яка, буває, складається з 5 цифр, а не з 4, як всі інші рядки.

Ця установка також скоректує останній рядок джерела даних, яка, буває, складається з 5 цифр, а не з 4, як всі інші рядки

Посилання Modulo -10 Checksum додає перевірку контрольної суми Modulo-10 у числовій послідовності безпосередньо перед місцем вставки посилання.
Для елемента штрих-коду SSCC ми можемо зробити те ж саме. Нам потрібно тільки додавати до всіх елементів текст (00), щоб Labeljoy працював з ними як з AI 00.
В якості демонстрації скористаємося трохи іншим способом. Так як Labeljoy знає, що це GS1-128 елемент штрих-коду SSCC, то нам не потрібно додавати посилання Modulo -10 Checksum в кінці послідовності, просто введемо 0, який буде перетворений в відповідну контрольну цифру Modulo-10.

Так як Labeljoy знає, що це GS1-128 елемент штрих-коду SSCC, то нам не потрібно додавати посилання Modulo -10 Checksum в кінці послідовності, просто введемо 0, який буде перетворений в відповідну контрольну цифру Modulo-10

В кінцевому підсумку ми отримали 7-сторінковий документ, готовий до друку:

Завантажити цей файл Labeljoy

Scroll

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.