Статьи

Як добути криптовалюта в домашніх умовах - ВІДОМОСТІ

  1. Як добути криптовалюта в домашніх умовах За свою історію людина знайшла безліч способів вимірювати...
  2. Куди веде кріптоманія
  3. Як добути криптовалюта в домашніх умовах
  4. як витратити
  5. Куди веде кріптоманія
  6. Як добути криптовалюта в домашніх умовах
  7. як витратити
  8. Куди веде кріптоманія

Як добути криптовалюта в домашніх умовах

За свою історію людина знайшла безліч способів вимірювати вартість речей або послуг. Мушлі і перлини, золото і банкноти, дефіцитні товари і звичні зараз електронні гроші. Останній писк моди - комп'ютерні криптовалюта.

Тепер їх легко купити на зарубіжних біржах. Але є інший спосіб обзавестися біткоіни, Ethereum і іншими валютами - Майнінг; він спочатку закладений в ідеологію криптовалюта.

Популярність Майнінг в Росії призвела до дефіциту комп'ютерних відеокарт в московських магазинах. Через ажіотажного попиту за останні півтора місяці відеокарти подорожчали мало не вдвічі: пристрій, що коштувало навесні 16 000-18 000 руб., Зараз дорожче 30 000. Попит перевищує пропозицію: за останні 1,5-2 місяці відвантаження відеокарт виросли в 3 рази, розповідав співробітник IT-дистрибутора.

Якщо у традиційній валюти є центр емісії (наприклад, для російського рубля таким є Банк Росії), то популярні криптовалюта можна добувати самостійно. Тільки для цього потрібні серйозні обчислювальні потужності - добути надпопулярні біткоіни або Ethereum на звичайному домашньому комп'ютері, на жаль, вже не вийде. Причина в математиці (див. Вріз).

Принципи створення і функціонування багатьох криптовалюта схожі, більшість базується на вихідному коді біткоіни. Цей код є анонімну платіжну мережу з вбудованою криптографічним захистом, що функціонує без єдиного розрахункового центру і контролюючого установи. «Основа мережі - інфраструктура з тисяч незалежних вузлів (серверів або окремих персональних комп'ютерів з відповідним програмним забезпеченням), в яких спеціальним чином збираються і зберігаються реєстри всіх транзакцій. Інформацію в одному з них можна змінити лише з подальшою синхронізацією з усіма іншими. Запис про кожну транзакції обов'язково підтверджується розподіленої по всьому світу мережею Майнер. Фактично вони за винагороду від системи у вигляді певної кількості біткоіни обробляють випадкові платежі в криптовалюта за допомогою особистих комп'ютерів, які виробляють для цього складні обчислення », - описує аналітик« Відкриття брокер »Тимур Нігматуллін. Кожен комп'ютер, який бере участь таким чином в обробці транзакцій і тим самим в Майнінг, є невід'ємною частиною цієї мережі.

Зараз один блок записів про транзакції коштує 12,5 біткоіни, але поступово ціна знизиться, як і доходи Майнер.

Справа в тому, що обсяг емісії біткоіни спочатку лімітований: максимально може бути випущений 21 млн біткоіни, а зараз в обігу - близько 16,4 млн штук, вказує старший інвестиційний менеджер фонду Runa Capital Костянтин Виноградов. На відміну від першої криптовалюта Ethereum обмежень на емісію не має.

Потрібно пам'ятати, що кожен новий майнер, додаючи свої потужності до мережі, зменшує частку інших Майнер - тому вони заробляють все менше криптовалюта в одиницю часу, пояснює Виноградов. За словами підприємця Анара Бабаєва, прибутковість біткоіни зараз нижче, а на малих обсягах вигідніше Майні альтернативні монети. Якщо їх добувати в промислових масштабах, то є ймовірність, що їх не вийде продати, чи не похитнувши ринок.

Виноградов з Runa Capital сам зайнявся Майнінг Ethereum в кінці березня. Він вклав в обладнання близько 125 000 руб., Окупив його за півтора місяці. До середини квітня установка приносила йому близько $ 10 в день, за останню добу принесла 0,095 ETH, що еквівалентно $ 32,81 на момент підготовки статті, розповів Виноградов. Зараз він планує розширюватися, для чого в нову установку вкладе кілька мільйонів рублів власних коштів і вдвічі більше має намір залучити від партнерів. Схожі дані і у інтернет-омбудсмена і співвласника виробництва серверів для Майнінг Дмитра Мареничів: комп'ютер, що дозволяє ефективно займатися Майнінг, коштує 120 000-140 000 руб. і окупається за 12-14 місяців в залежності від ціни електрики, складності мережі і курсу криптовалюта. Трохи більш оптимістичні дані у засновниці Telegram-каналу про блокчейне Ані Асланян: вклавши від $ 3000 до $ 5000 в обладнання, можна окупити витрати через 3,5 місяці і потім заробляти від $ 1000 до $ 2000 на місяць, запевняє вона. Один з російських Майнер анонімно повідомив, що став добувати криптовалюта ще в початку 2016 р За його словами, на сьогоднішній день їм вкладено в Майнінг близько $ 200 000. Він запевняє, що заробляє біля $ 90 000 в місяць, керуючи портфелем з криптовалюта: близько 50 % припадає на біткоіни, від 20 до 30% - на Litecoin, від 10 до 20% - на Ethereum і інше - по дрібниці. Таке ж розподіл він радить для початківців - за його словами, зараз для старту досить $ 1000..

Для Майнінг необхідний спеціальний софт, який зазвичай можна скачати на офіційних сайтах криптовалюта або, наприклад, з відкритих репозиторіїв на Github, розповідає Виноградов. Іноді його розміщують на сайтах Майнінг-пулів, які допомагають Майнер за невелику частку доходу (близько 1%) нівелювати ризики. Асланян називає кілька програм: наприклад, 50Miner, CGMiner, Ufasoft, DiabloMiner, Miner, BFGMiner, Bitminter.

Втім, створення власних пристроїв можна уникнути: є сервіси, які пропонують видобуток криптовалюта під ключ, вказує Бабаєв, який займається ICO (Initial coin offering - первинне розміщення компаній, коли вони залучають криптовалюта). Він наводить як приклад американську компанію Giga Watt, якої він організовує ICO. Втім, у неї є і російські конкуренти. Такі майданчики пропонують різні умови для Майнінг різних валют. Наприклад, один з російських сервісів пропонує стартовий абонемент на видобуток біткоіни за $ 30, максимальний - $ 1950. Термін контракту залежить від обмінного курсу біткоіни, складності Майнінг і збору за техобслуговування. Для Ethereum ці показники - $ 29,99 і $ 2799 відповідно. Термін контракту не перевищує 24 місяці.

Такий сценарій кращий для тих, у кого немає технічних знань, вважає Бабаєв.

як витратити

Ліквідність криптовалюта висока. Зароблені Майнінг кошти можна продавати на біржах, виводити після конвертації на карту, звичайний рахунок або в електронні гаманці, вказують Бабаєв і Виноградов. За слова Бабаєва, з'явилися проекти, де можна прив'язати до біткоіни-гаманцю дебетову картку і розплачуватися за покупки по всьому світу.

За слова Бабаєва, з'явилися проекти, де можна прив'язати до біткоіни-гаманцю дебетову картку і розплачуватися за покупки по всьому світу

Microsoft пропонує користувачам поповнювати гаманці власних акаунтів біткоіни і потім розплачуватися ними за куплені ігри, фільми і програми. Університет в кіпрській Нікосії приймає біткоіни в оплату навчання. Японія і зовсім в квітні визнала його офіційним платіжним засобом. У цій країні почали приймати біткоіни, наприклад, авіакомпанія-лоукостер Peach, газова Nippon Gas і продавець електроніки Bic Camera.

У Росії Мінфін і Центробанк поки обмірковують, як бути з криптовалюта.

Брав оплату в біткоіни і вірус-шифрувальник WannaCry, що заразив від 200 000 до 300 000 комп'ютерів в 150 країнах світу. Він зміг зібрати викуп у біткоіни на суму лише близько $ 66 000.

Куди веде кріптоманія

Криптовалюта швидко ростуть в ціні, що робить їх прибутковим, але високоризикових інвестиційним інструментом (див. Інфографіку). З початку року біткоіни подорожчав приблизно на 180%, Litecoin - в 10 разів, а Ethereum - в 40 разів. Однак коливання їх курсів занадто високі і можуть становити десятки відсотків всього за пару днів.

З чисто же інвестиційної точки зору висхідний тренд часто втрачає стійкість на передостанньому піку і ця ситуація добре видно на графіку біткоіни, вказує Йон Тріс, співвидавець інвестиційного бюлетеня Fuller Treacy Money. Він пророкує утворення бульбашки на ринку біткоіни.

А незабаром основна криптовалюта може піддатися іншим випробуванням.

Проблеми у біткоіни можуть бути не тільки технічного, але і екзистенціального характеру. Зараз йде запекла суперечка щодо його майбутнього між його «виробниками» і користувачами, повідомляє The Wall Street Journal (WSJ). Результатом може стати поділ біткоіни на дві сутності вже цього літа. Виробники хочуть бачити біткоіни аналогом золота - товаром з обмеженою пропозицією, який можна використовувати як засіб збереження капіталу. Однак для інвесторів і тих, хто обробляє транзакції, обмеження на операції ведуть до втрати доходу; тому багато хто з них хочуть, щоб біткоіни був більше схожий на валюту і торгувати їм було так само швидко і легко, як доларом.

«Ми спостерігаємо, як розпадається прекрасний шлюб. В кінцевому підсумку, думаю, розлучення - найкращий вихід », - вважає професор Cornell University Емін Гун Сірер, що вивчає віртуальні валюти. Минулого тижня BitMain, велика майнінговая компанія, представила план, який пропонує змінити програмне забезпечення в основі біткоіни таким чином, щоб з'явилися дві його версії. Є й інші варіанти: наприклад, деякі Майнер пропонують залишити основу для біткоіни в нинішньому вигляді, але створити підмережа для швидкого проведення операцій. У найближчі пару місяців доля біткоіни може з'ясуватися, тому що власники і Майнер голосуватимуть за різними пропозиціями, розповіли WSJ люди, які беруть участь в цьому протистоянні.

Як результат, не тільки Майнер, а й спекулянти в усьому світі поступово відмовляються від біткоіни на користь інших криптовалюта. «Багато моїх друзів продають біткоіни і купують Ethereum, - розповів WSJ Захарі Моллард, що торгує чоловічими засобами по догляду за собою в Брукліні. Він сам в останні місяці купив Ethereum замість біткоіни частково якраз через можливе розділення, яке, на його думку, обмежує потенційний прибуток.

Повна версія статті. Скорочений газетний варіант можна подивитися в архіві «Ведомостей» (смарт-версія)

Як добути криптовалюта в домашніх умовах

За свою історію людина знайшла безліч способів вимірювати вартість речей або послуг. Мушлі і перлини, золото і банкноти, дефіцитні товари і звичні зараз електронні гроші. Останній писк моди - комп'ютерні криптовалюта.

Тепер їх легко купити на зарубіжних біржах. Але є інший спосіб обзавестися біткоіни, Ethereum і іншими валютами - Майнінг; він спочатку закладений в ідеологію криптовалюта.

Популярність Майнінг в Росії призвела до дефіциту комп'ютерних відеокарт в московських магазинах. Через ажіотажного попиту за останні півтора місяці відеокарти подорожчали мало не вдвічі: пристрій, що коштувало навесні 16 000-18 000 руб., Зараз дорожче 30 000. Попит перевищує пропозицію: за останні 1,5-2 місяці відвантаження відеокарт виросли в 3 рази, розповідав співробітник IT-дистрибутора.

Якщо у традиційній валюти є центр емісії (наприклад, для російського рубля таким є Банк Росії), то популярні криптовалюта можна добувати самостійно. Тільки для цього потрібні серйозні обчислювальні потужності - добути надпопулярні біткоіни або Ethereum на звичайному домашньому комп'ютері, на жаль, вже не вийде. Причина в математиці (див. Вріз).

Принципи створення і функціонування багатьох криптовалюта схожі, більшість базується на вихідному коді біткоіни. Цей код є анонімну платіжну мережу з вбудованою криптографічним захистом, що функціонує без єдиного розрахункового центру і контролюючого установи. «Основа мережі - інфраструктура з тисяч незалежних вузлів (серверів або окремих персональних комп'ютерів з відповідним програмним забезпеченням), в яких спеціальним чином збираються і зберігаються реєстри всіх транзакцій. Інформацію в одному з них можна змінити лише з подальшою синхронізацією з усіма іншими. Запис про кожну транзакції обов'язково підтверджується розподіленої по всьому світу мережею Майнер. Фактично вони за винагороду від системи у вигляді певної кількості біткоіни обробляють випадкові платежі в криптовалюта за допомогою особистих комп'ютерів, які виробляють для цього складні обчислення », - описує аналітик« Відкриття брокер »Тимур Нігматуллін. Кожен комп'ютер, який бере участь таким чином в обробці транзакцій і тим самим в Майнінг, є невід'ємною частиною цієї мережі.

Зараз один блок записів про транзакції коштує 12,5 біткоіни, але поступово ціна знизиться, як і доходи Майнер.

Справа в тому, що обсяг емісії біткоіни спочатку лімітований: максимально може бути випущений 21 млн біткоіни, а зараз в обігу - близько 16,4 млн штук, вказує старший інвестиційний менеджер фонду Runa Capital Костянтин Виноградов. На відміну від першої криптовалюта Ethereum обмежень на емісію не має.

Потрібно пам'ятати, що кожен новий майнер, додаючи свої потужності до мережі, зменшує частку інших Майнер - тому вони заробляють все менше криптовалюта в одиницю часу, пояснює Виноградов. За словами підприємця Анара Бабаєва, прибутковість біткоіни зараз нижче, а на малих обсягах вигідніше Майні альтернативні монети. Якщо їх добувати в промислових масштабах, то є ймовірність, що їх не вийде продати, чи не похитнувши ринок.

Виноградов з Runa Capital сам зайнявся Майнінг Ethereum в кінці березня. Він вклав в обладнання близько 125 000 руб., Окупив його за півтора місяці. До середини квітня установка приносила йому близько $ 10 в день, за останню добу принесла 0,095 ETH, що еквівалентно $ 32,81 на момент підготовки статті, розповів Виноградов. Зараз він планує розширюватися, для чого в нову установку вкладе кілька мільйонів рублів власних коштів і вдвічі більше має намір залучити від партнерів. Схожі дані і у інтернет-омбудсмена і співвласника виробництва серверів для Майнінг Дмитра Мареничів: комп'ютер, що дозволяє ефективно займатися Майнінг, коштує 120 000-140 000 руб. і окупається за 12-14 місяців в залежності від ціни електрики, складності мережі і курсу криптовалюта. Трохи більш оптимістичні дані у засновниці Telegram-каналу про блокчейне Ані Асланян: вклавши від $ 3000 до $ 5000 в обладнання, можна окупити витрати через 3,5 місяці і потім заробляти від $ 1000 до $ 2000 на місяць, запевняє вона. Один з російських Майнер анонімно повідомив, що став добувати криптовалюта ще в початку 2016 р За його словами, на сьогоднішній день їм вкладено в Майнінг близько $ 200 000. Він запевняє, що заробляє біля $ 90 000 в місяць, керуючи портфелем з криптовалюта: близько 50 % припадає на біткоіни, від 20 до 30% - на Litecoin, від 10 до 20% - на Ethereum і інше - по дрібниці. Таке ж розподіл він радить для початківців - за його словами, зараз для старту досить $ 1000..

Для Майнінг необхідний спеціальний софт, який зазвичай можна скачати на офіційних сайтах криптовалюта або, наприклад, з відкритих репозиторіїв на Github, розповідає Виноградов. Іноді його розміщують на сайтах Майнінг-пулів, які допомагають Майнер за невелику частку доходу (близько 1%) нівелювати ризики. Асланян називає кілька програм: наприклад, 50Miner, CGMiner, Ufasoft, DiabloMiner, Miner, BFGMiner, Bitminter.

Втім, створення власних пристроїв можна уникнути: є сервіси, які пропонують видобуток криптовалюта під ключ, вказує Бабаєв, який займається ICO (Initial coin offering - первинне розміщення компаній, коли вони залучають криптовалюта). Він наводить як приклад американську компанію Giga Watt, якої він організовує ICO. Втім, у неї є і російські конкуренти. Такі майданчики пропонують різні умови для Майнінг різних валют. Наприклад, один з російських сервісів пропонує стартовий абонемент на видобуток біткоіни за $ 30, максимальний - $ 1950. Термін контракту залежить від обмінного курсу біткоіни, складності Майнінг і збору за техобслуговування. Для Ethereum ці показники - $ 29,99 і $ 2799 відповідно. Термін контракту не перевищує 24 місяці.

Такий сценарій кращий для тих, у кого немає технічних знань, вважає Бабаєв.

як витратити

Ліквідність криптовалюта висока. Зароблені Майнінг кошти можна продавати на біржах, виводити після конвертації на карту, звичайний рахунок або в електронні гаманці, вказують Бабаєв і Виноградов. За слова Бабаєва, з'явилися проекти, де можна прив'язати до біткоіни-гаманцю дебетову картку і розплачуватися за покупки по всьому світу.

За слова Бабаєва, з'явилися проекти, де можна прив'язати до біткоіни-гаманцю дебетову картку і розплачуватися за покупки по всьому світу

Microsoft пропонує користувачам поповнювати гаманці власних акаунтів біткоіни і потім розплачуватися ними за куплені ігри, фільми і програми. Університет в кіпрській Нікосії приймає біткоіни в оплату навчання. Японія і зовсім в квітні визнала його офіційним платіжним засобом. У цій країні почали приймати біткоіни, наприклад, авіакомпанія-лоукостер Peach, газова Nippon Gas і продавець електроніки Bic Camera.

У Росії Мінфін і Центробанк поки обмірковують, як бути з криптовалюта.

Брав оплату в біткоіни і вірус-шифрувальник WannaCry, що заразив від 200 000 до 300 000 комп'ютерів в 150 країнах світу. Він зміг зібрати викуп у біткоіни на суму лише близько $ 66 000.

Куди веде кріптоманія

Криптовалюта швидко ростуть в ціні, що робить їх прибутковим, але високоризикових інвестиційним інструментом (див. Інфографіку). З початку року біткоіни подорожчав приблизно на 180%, Litecoin - в 10 разів, а Ethereum - в 40 разів. Однак коливання їх курсів занадто високі і можуть становити десятки відсотків всього за пару днів.

З чисто же інвестиційної точки зору висхідний тренд часто втрачає стійкість на передостанньому піку і ця ситуація добре видно на графіку біткоіни, вказує Йон Тріс, співвидавець інвестиційного бюлетеня Fuller Treacy Money. Він пророкує утворення бульбашки на ринку біткоіни.

А незабаром основна криптовалюта може піддатися іншим випробуванням.

Проблеми у біткоіни можуть бути не тільки технічного, але і екзистенціального характеру. Зараз йде запекла суперечка щодо його майбутнього між його «виробниками» і користувачами, повідомляє The Wall Street Journal (WSJ). Результатом може стати поділ біткоіни на дві сутності вже цього літа. Виробники хочуть бачити біткоіни аналогом золота - товаром з обмеженою пропозицією, який можна використовувати як засіб збереження капіталу. Однак для інвесторів і тих, хто обробляє транзакції, обмеження на операції ведуть до втрати доходу; тому багато хто з них хочуть, щоб біткоіни був більше схожий на валюту і торгувати їм було так само швидко і легко, як доларом.

«Ми спостерігаємо, як розпадається прекрасний шлюб. В кінцевому підсумку, думаю, розлучення - найкращий вихід », - вважає професор Cornell University Емін Гун Сірер, що вивчає віртуальні валюти. Минулого тижня BitMain, велика майнінговая компанія, представила план, який пропонує змінити програмне забезпечення в основі біткоіни таким чином, щоб з'явилися дві його версії. Є й інші варіанти: наприклад, деякі Майнер пропонують залишити основу для біткоіни в нинішньому вигляді, але створити підмережа для швидкого проведення операцій. У найближчі пару місяців доля біткоіни може з'ясуватися, тому що власники і Майнер голосуватимуть за різними пропозиціями, розповіли WSJ люди, які беруть участь в цьому протистоянні.

Як результат, не тільки Майнер, а й спекулянти в усьому світі поступово відмовляються від біткоіни на користь інших криптовалюта. «Багато моїх друзів продають біткоіни і купують Ethereum, - розповів WSJ Захарі Моллард, що торгує чоловічими засобами по догляду за собою в Брукліні. Він сам в останні місяці купив Ethereum замість біткоіни частково якраз через можливе розділення, яке, на його думку, обмежує потенційний прибуток.

Повна версія статті. Скорочений газетний варіант можна подивитися в архіві «Ведомостей» (смарт-версія)

Як добути криптовалюта в домашніх умовах

За свою історію людина знайшла безліч способів вимірювати вартість речей або послуг. Мушлі і перлини, золото і банкноти, дефіцитні товари і звичні зараз електронні гроші. Останній писк моди - комп'ютерні криптовалюта.

Тепер їх легко купити на зарубіжних біржах. Але є інший спосіб обзавестися біткоіни, Ethereum і іншими валютами - Майнінг; він спочатку закладений в ідеологію криптовалюта.

Популярність Майнінг в Росії призвела до дефіциту комп'ютерних відеокарт в московських магазинах. Через ажіотажного попиту за останні півтора місяці відеокарти подорожчали мало не вдвічі: пристрій, що коштувало навесні 16 000-18 000 руб., Зараз дорожче 30 000. Попит перевищує пропозицію: за останні 1,5-2 місяці відвантаження відеокарт виросли в 3 рази, розповідав співробітник IT-дистрибутора.

Якщо у традиційній валюти є центр емісії (наприклад, для російського рубля таким є Банк Росії), то популярні криптовалюта можна добувати самостійно. Тільки для цього потрібні серйозні обчислювальні потужності - добути надпопулярні біткоіни або Ethereum на звичайному домашньому комп'ютері, на жаль, вже не вийде. Причина в математиці (див. Вріз).

Принципи створення і функціонування багатьох криптовалюта схожі, більшість базується на вихідному коді біткоіни. Цей код є анонімну платіжну мережу з вбудованою криптографічним захистом, що функціонує без єдиного розрахункового центру і контролюючого установи. «Основа мережі - інфраструктура з тисяч незалежних вузлів (серверів або окремих персональних комп'ютерів з відповідним програмним забезпеченням), в яких спеціальним чином збираються і зберігаються реєстри всіх транзакцій. Інформацію в одному з них можна змінити лише з подальшою синхронізацією з усіма іншими. Запис про кожну транзакції обов'язково підтверджується розподіленої по всьому світу мережею Майнер. Фактично вони за винагороду від системи у вигляді певної кількості біткоіни обробляють випадкові платежі в криптовалюта за допомогою особистих комп'ютерів, які виробляють для цього складні обчислення », - описує аналітик« Відкриття брокер »Тимур Нігматуллін. Кожен комп'ютер, який бере участь таким чином в обробці транзакцій і тим самим в Майнінг, є невід'ємною частиною цієї мережі.

Зараз один блок записів про транзакції коштує 12,5 біткоіни, але поступово ціна знизиться, як і доходи Майнер.

Справа в тому, що обсяг емісії біткоіни спочатку лімітований: максимально може бути випущений 21 млн біткоіни, а зараз в обігу - близько 16,4 млн штук, вказує старший інвестиційний менеджер фонду Runa Capital Костянтин Виноградов. На відміну від першої криптовалюта Ethereum обмежень на емісію не має.

Потрібно пам'ятати, що кожен новий майнер, додаючи свої потужності до мережі, зменшує частку інших Майнер - тому вони заробляють все менше криптовалюта в одиницю часу, пояснює Виноградов. За словами підприємця Анара Бабаєва, прибутковість біткоіни зараз нижче, а на малих обсягах вигідніше Майні альтернативні монети. Якщо їх добувати в промислових масштабах, то є ймовірність, що їх не вийде продати, чи не похитнувши ринок.

Виноградов з Runa Capital сам зайнявся Майнінг Ethereum в кінці березня. Він вклав в обладнання близько 125 000 руб., Окупив його за півтора місяці. До середини квітня установка приносила йому близько $ 10 в день, за останню добу принесла 0,095 ETH, що еквівалентно $ 32,81 на момент підготовки статті, розповів Виноградов. Зараз він планує розширюватися, для чого в нову установку вкладе кілька мільйонів рублів власних коштів і вдвічі більше має намір залучити від партнерів. Схожі дані і у інтернет-омбудсмена і співвласника виробництва серверів для Майнінг Дмитра Мареничів: комп'ютер, що дозволяє ефективно займатися Майнінг, коштує 120 000-140 000 руб. і окупається за 12-14 місяців в залежності від ціни електрики, складності мережі і курсу криптовалюта. Трохи більш оптимістичні дані у засновниці Telegram-каналу про блокчейне Ані Асланян: вклавши від $ 3000 до $ 5000 в обладнання, можна окупити витрати через 3,5 місяці і потім заробляти від $ 1000 до $ 2000 на місяць, запевняє вона. Один з російських Майнер анонімно повідомив, що став добувати криптовалюта ще в початку 2016 р За його словами, на сьогоднішній день їм вкладено в Майнінг близько $ 200 000. Він запевняє, що заробляє біля $ 90 000 в місяць, керуючи портфелем з криптовалюта: близько 50 % припадає на біткоіни, від 20 до 30% - на Litecoin, від 10 до 20% - на Ethereum і інше - по дрібниці. Таке ж розподіл він радить для початківців - за його словами, зараз для старту досить $ 1000..

Для Майнінг необхідний спеціальний софт, який зазвичай можна скачати на офіційних сайтах криптовалюта або, наприклад, з відкритих репозиторіїв на Github, розповідає Виноградов. Іноді його розміщують на сайтах Майнінг-пулів, які допомагають Майнер за невелику частку доходу (близько 1%) нівелювати ризики. Асланян називає кілька програм: наприклад, 50Miner, CGMiner, Ufasoft, DiabloMiner, Miner, BFGMiner, Bitminter.

Втім, створення власних пристроїв можна уникнути: є сервіси, які пропонують видобуток криптовалюта під ключ, вказує Бабаєв, який займається ICO (Initial coin offering - первинне розміщення компаній, коли вони залучають криптовалюта). Він наводить як приклад американську компанію Giga Watt, якої він організовує ICO. Втім, у неї є і російські конкуренти. Такі майданчики пропонують різні умови для Майнінг різних валют. Наприклад, один з російських сервісів пропонує стартовий абонемент на видобуток біткоіни за $ 30, максимальний - $ 1950. Термін контракту залежить від обмінного курсу біткоіни, складності Майнінг і збору за техобслуговування. Для Ethereum ці показники - $ 29,99 і $ 2799 відповідно. Термін контракту не перевищує 24 місяці.

Такий сценарій кращий для тих, у кого немає технічних знань, вважає Бабаєв.

як витратити

Ліквідність криптовалюта висока. Зароблені Майнінг кошти можна продавати на біржах, виводити після конвертації на карту, звичайний рахунок або в електронні гаманці, вказують Бабаєв і Виноградов. За слова Бабаєва, з'явилися проекти, де можна прив'язати до біткоіни-гаманцю дебетову картку і розплачуватися за покупки по всьому світу.

За слова Бабаєва, з'явилися проекти, де можна прив'язати до біткоіни-гаманцю дебетову картку і розплачуватися за покупки по всьому світу

Microsoft пропонує користувачам поповнювати гаманці власних акаунтів біткоіни і потім розплачуватися ними за куплені ігри, фільми і програми. Університет в кіпрській Нікосії приймає біткоіни в оплату навчання. Японія і зовсім в квітні визнала його офіційним платіжним засобом. У цій країні почали приймати біткоіни, наприклад, авіакомпанія-лоукостер Peach, газова Nippon Gas і продавець електроніки Bic Camera.

У Росії Мінфін і Центробанк поки обмірковують, як бути з криптовалюта.

Брав оплату в біткоіни і вірус-шифрувальник WannaCry, що заразив від 200 000 до 300 000 комп'ютерів в 150 країнах світу. Він зміг зібрати викуп у біткоіни на суму лише близько $ 66 000.

Куди веде кріптоманія

Криптовалюта швидко ростуть в ціні, що робить їх прибутковим, але високоризикових інвестиційним інструментом (див. Інфографіку). З початку року біткоіни подорожчав приблизно на 180%, Litecoin - в 10 разів, а Ethereum - в 40 разів. Однак коливання їх курсів занадто високі і можуть становити десятки відсотків всього за пару днів.

З чисто же інвестиційної точки зору висхідний тренд часто втрачає стійкість на передостанньому піку і ця ситуація добре видно на графіку біткоіни, вказує Йон Тріс, співвидавець інвестиційного бюлетеня Fuller Treacy Money. Він пророкує утворення бульбашки на ринку біткоіни.

А незабаром основна криптовалюта може піддатися іншим випробуванням.

Проблеми у біткоіни можуть бути не тільки технічного, але і екзистенціального характеру. Зараз йде запекла суперечка щодо його майбутнього між його «виробниками» і користувачами, повідомляє The Wall Street Journal (WSJ). Результатом може стати поділ біткоіни на дві сутності вже цього літа. Виробники хочуть бачити біткоіни аналогом золота - товаром з обмеженою пропозицією, який можна використовувати як засіб збереження капіталу. Однак для інвесторів і тих, хто обробляє транзакції, обмеження на операції ведуть до втрати доходу; тому багато хто з них хочуть, щоб біткоіни був більше схожий на валюту і торгувати їм було так само швидко і легко, як доларом.

«Ми спостерігаємо, як розпадається прекрасний шлюб. В кінцевому підсумку, думаю, розлучення - найкращий вихід », - вважає професор Cornell University Емін Гун Сірер, що вивчає віртуальні валюти. Минулого тижня BitMain, велика майнінговая компанія, представила план, який пропонує змінити програмне забезпечення в основі біткоіни таким чином, щоб з'явилися дві його версії. Є й інші варіанти: наприклад, деякі Майнер пропонують залишити основу для біткоіни в нинішньому вигляді, але створити підмережа для швидкого проведення операцій. У найближчі пару місяців доля біткоіни може з'ясуватися, тому що власники і Майнер голосуватимуть за різними пропозиціями, розповіли WSJ люди, які беруть участь в цьому протистоянні.

Як результат, не тільки Майнер, а й спекулянти в усьому світі поступово відмовляються від біткоіни на користь інших криптовалюта. «Багато моїх друзів продають біткоіни і купують Ethereum, - розповів WSJ Захарі Моллард, що торгує чоловічими засобами по догляду за собою в Брукліні. Він сам в останні місяці купив Ethereum замість біткоіни частково якраз через можливе розділення, яке, на його думку, обмежує потенційний прибуток.

Повна версія статті. Скорочений газетний варіант можна подивитися в архіві «Ведомостей» (смарт-версія)

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то