Статьи

Як зробити PrintScreen (Принтскрін, скріншот)

  1. Як скопіювати вміст екрану комп'ютера
  2. Як зберегти скріншот в програмі Paint
  3. Як зробити Принтскрін в Фотошопі
  4. Як вставити скріншот в Word
  5. Нюанси створення знімків екрану на ноутбуці і нетбуці

29.04.09

При підготовці статей, рефератів, звітів і т.п. майже завжди потрібно «сфотографувати» те, що видно на екрані, а потім вставити цю картинку або її частина в свій документ. Процедура такого фотографування екрану називається Print Screen (Принтскрін). Іноді процес копіювання вмісту екрану монітора також називають «зробити скріншот». Насправді зробити Принтскрін дуже просто.

Як скопіювати вміст екрану комп'ютера

Щоб скопіювати вид екрану і зробити Принтскрін, потрібно на клавіатурі натиснути спеціальну кнопку, на якій написано PrintScreen або PrtScn. На клавіатурі кнопка фотографування екрану знаходиться приблизно тут:

На клавіатурі кнопка фотографування екрану знаходиться приблизно тут:

Після натискання на цю кнопку зовні нічого не відбувається, ніяких нових вікон не відкривається. При натисканні на кнопку PrintScreen вид екрану монітора копіюється в оперативну пам'ять і щоб зберегти скріншот на диск потрібно вставити вміст буфера обміну в будь-яку програму, здатну обробляти графіку. Цілком підійдуть Photoshop, Paint або навіть Word, хоча існує багато спеціальних програм для створення скріншотів (SnagIt, WinSnap, HyperSnap і ін.).Щоб копіювати не весь екран, а тільки активне вікно, потрібно натискати кнопку PrintScreen, утримуючи при цьому клавішу Alt. Варто запам'ятати цю комбінацію гарячих клавіш, вона дуже економить час при створенні великої кількості скріншотів. Адже найчастіше Скриня потрібно не весь екран, а тільки одне вікно, яке можна зробити активним.

Як зберегти скріншот в програмі Paint

Програма Paint хороша тим, що вона обов'язково є на будь-якому комп'ютері з Windows. Щоб зробити Принтскрін за допомогою Paint потрібно:

1. Натиснути на клавіатурі клавішу PrintScreen в потрібний вам момент.
2. Відкрити програму Paint (Пуск> Все програми-> Стандартні-> Paint):

3. У головному меню програми Paint вибрати Правка-> Вставити. В результаті вид екрану, сфотографованого вами раніше кнопкою PrintScreen, буде вставлений в окремий малюнок. Поки його не збережено і знову ж таки, існує тільки в пам'яті комп'ютера.

4. Збережемо скріншот в програмі Paint. Для цього виберемо в головному меню програми Файл-> Зберегти як ...:

:

У вікні задаємо ім'я нашого скриншоту, шлях, куди його слід зберегти і формат файлу . Найчастіше скріншоти зберігають в форматах JPEG, GIF або PNG.

Як зробити Принтскрін в Фотошопі

1. Натиснути на клавіатурі клавішу PrintScreen (або Alt + PrintScreen - якщо потрібно заскрініть тільки активне вікно, а не весь екран), коли на екрані монітора відображається потрібна інформація.

2. Відкрити програму Adobe Photoshop, відкрити в ній новий документ (File-> New ...). При цьому розміри картинки Фотошоп визначає сам, по вмісту буфера обміну.

3. Вставити скрін з буфера обміну в новий файл програми Photoshop. Для цього виберіть в головному меню Фотошопа Edit-> Paste.

4. Збережіть скріншот на диск (File-> Save for Web & Devices) в потрібному вам графічному форматі.

Як вставити скріншот в Word

Якщо скриншоту екрану не потрібно редагування, потрібна саме точна копія всього екрану або тільки одного активного вікна, скріншот можна вставити безпосередньо в програму Microsoft Word. Для цього достатньо натиснути на клавіатурі кнопку Print Screen (комбінацію Alt + Print Screen, якщо потрібен скрін тільки активного вікна) і відразу ж вставити на місці курсору в Ворді тільки що зроблений скріншот (Ctrl + V - універсальна комбінація для вставки працює, звичайно, і в ворде).

Якщо ж скріншот перед вставкою в вордовскій докумен потрібно відредагувати, спочатку його потрібно вставити в одну з програм обробки графіки (Photoshop, Paint і т.п.), там відредагувати і зберегти скріншот на диск. Після чого збережену картинку можна перетягнути мишкою в потрібне місце документа Word або традиційно скопіювати і вставити за допомогою комбінацій Ctrl + С і Ctrl + V відповідно.

Нюанси створення знімків екрану на ноутбуці і нетбуці

Для того, щоб зробити скріншот на ноутбуці / нетбуці, потрібно знайти кнопку Print Screen (PrtSc) і переконатися, що її колір такий же, як і у інших буквених і цифрових клавіш. Якщо колір відрізняється, збігаючись з кольором кнопки Fn, то кнопка «фотографування екрану» буде працювати тільки при утриманні кнопки включення розширеної клавіатури на ноутбуці. Тобто потрібно натискати клавішу PrtScn обов'язково утримуючи при цьому клавішу Fn (Fn + PrtScn). Решта дії по вставці отриманого Принтскрін в Ворд або Фотошоп описані вище, тут відмінностей немає.

Post Scriptum: Вчора вночі Tod's Blog заробив свого 1000-го передплатника. Приєднатися до привітань можна тут .

Читайте також:

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача