Статьи

Як встановити і налаштувати гаджет "Календар" в Windows XP?

 1. Установка Windows Sidebar
 2. Додавання стандартного календаря
 3. Установка стороннього додатка

зміст:

Щоб часу за комп'ютером стало більш зручним і комфортним, багато користувачів встановлюють собі гаджети на робочий стіл
Щоб часу за комп'ютером стало більш зручним і комфортним, багато користувачів встановлюють собі гаджети на робочий стіл. Однак далеко не всі знають, що гаджети бувають не тільки для Windows 7 або смартфонів, а й для Windows XP. Але спочатку в цій операційній системі немає бічній панелі (Windows Sidebar) для гаджетів, її потрібно спочатку встановити, а потім вже додавати на неї календар і інші необхідні елементи.

Установка Windows Sidebar

Запускаємо файл з дистрибутивом Windows Sidebar і бачимо віконце, в якому треба натиснути кнопку «Далі».

У наступному вікні програма вказує, в яку папку буде проведена установка, після чого потрібно натиснути на «Встановити».

Після цього проводиться установка бічній панелі для Windows XP, а потім користувачеві пропонується перезавантажити комп'ютер для того, щоб зробити завершення установки Windows Sidebar. У цьому віконці вибираємо негайну перезавантаження і чекаємо, поки вона станеться.

За скриншотам можна побачити, що:

 • програма не пропонує вибрати місце для установки (це неможливо, так як воно не буде працювати в іншій папці);
 • установка дуже проста навіть для початківців, вона вимагає тільки послідовних кліків миші.

Завершивши перезавантаження, можна запустити бічну панель через меню «Пуск» - «Програми» - «Windows Sidebar» - «Windows Sidebar». Якщо з'являється вікно з написом, що говорить про те, що немає бібліотеки Nlsdl.dll, проблема вирішується оновленням браузера Internet Explorer. Дана бібліотека відсутня в усіх версіях браузера нижче 7.

Додавання стандартного календаря

Після установки бічній панелі з'являється можливість розмістити на ній будь-який необхідний гаджет. Їх можна:

 • знайти в стандартній колекції гаджетів, яка встановлюється за умовчанням разом з Windows Sidebar;
 • скачати і встановити, якщо потрібного гаджета немає в наявності.

Стандартний календар можна знайти і в встановлених гаджетах. Для того, щоб винести його на бічну панель, кликнемо мишею по значку «+» на панелі.

Ця дія відкриває вікно, в якому розташовані вже встановлені в Windows XP гаджети. Серед них знаходиться безліч як корисних для роботи, так і міні-ігор, які не приносять особливої ​​користі, але доставляють чимало задоволення. Переглянувши перелік гаджетів, знаходимо календар. У деяких версіях бічній панелі може бути встановлений один варіант такого додатка, в інших же - два і більше. Знайдене додаток легко додається одним з двох способів:

 1. Подвійним кліком миші по ярлику.
 2. Кліком правої кнопки по ярлику і подальшим вибором пункту «Додати» в контекстному меню.

Кліком правої кнопки по ярлику і подальшим вибором пункту «Додати» в контекстному меню

Після цього на екрані справа розміститься необхідний гаджет. Він досить простий і не має ніяких додаткових функцій. Його призначення - відображення поточної дати і пошук, при необхідності, заданого числа в будь-якому місяці будь-якого року, для визначення дня тижня. Перехід до перегляду цікавить дати проводиться за допомогою кліка миші по календарю.

Перехід до перегляду цікавить дати проводиться за допомогою кліка миші по календарю

В даному випадку календар вже був встановлений за замовчуванням разом з Windows Sidebar, його залишалося тільки знайти і додати на бічну панель. Але що робити, якщо він відсутній в переліку міні-додатків?

Установка стороннього додатка

Для того, щоб встановити потрібний гаджет, слід:

 1. Завантажити його (зазвичай такі додатки можна знайти в заархівує).
 2. Розпакувати архіватором.
 3. Скопіювати розпаковану папку з файлами в С: Program FilesWindows SidebarGadgets. Папку Windows Sidebar треба шукати саме в папці Program Files, а не в Program Files (х86).
 4. Перевірити, щоб в папці, яка відповідає за додаток «Календар», перебували вже файли програми, а не підпапка з ними. Розглянемо варіант, коли в папку Gadgets треба скопіювати папку Calendar.Gadget. Якщо відкрити останню, в ній повинні розташовуватися файли програми, а не однойменна підпапка Calendar.Gadget з файлами.

Далі всі дії проводимо точно так же, як і при додаванні стандартного календаря в Windows XP Далі всі дії проводимо точно так же, як і при додаванні стандартного календаря в Windows XP. При кліці по значку «+» на бічній панелі в віконці вже має з'явитися новий додаток, що і слід додати в Windows Sidebar.

Розробниками створено чимало подібних додатків. Всі вони відрізняються своїм функціоналом, тому спочатку треба визначитися, для чого потрібен гаджет і які функції він повинен виконувати. Кому-то буде досить бачити сьогоднішню дату великими цифрами на робочому столі і не шукати паперовий варіант календаря, щоб подивитися, на який день тижня припадає те чи інше число. Іншому ж користувачеві необхідний календар з додатковими функціями. Ними може бути:

 • записна книжка;
 • будильник;
 • різноманітні нагадувалки і тому подібні корисні речі.

Тому, якщо вас не влаштовує настільки примітивне додаток, ви можете знайти щось більш функціональне і встановити його на свій комп'ютер. Принцип установки будь-яких гаджетів один і той же, а це значить, що ніяких труднощів з ними виникнути не повинно. Оформивши робочий стіл в своєму смаку, ви унікалізіруете власне робоче місце і зробите його більш зручним і приємним.

Але що робити, якщо він відсутній в переліку міні-додатків?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача