Статьи

Як розробити свій власний гаджет - MediaTek Labs

Реклама

(Від ТДТУ. Цікаве починання, між іншим. Хто має вуха - той почує, який бажає зробити свій гаджет - той побачить! І так - я задумався над створенням Бублікофона. Серйозно.)

Всі змушені купувати і користуватися лише тією електронікою, яку нам пропонують. Тоді як розробити що-небудь самостійно, а потім ще і довести до серійного виробництва в умовах Росії малореально: для цього необхідно бути як мінімум компанією Yota Devices з дуже солідним фінансуванням - тоді, цілком можливо, у вас вийде YotaPhone 2 з двома екранами, швидким процесором і якісним корпусом.

Ну а якщо ви один, і мільйонів рублів у вас немає? При цьому опинитися в шкурі розробника свого гаджета, будь то квадрокоптер, розумні годинник, погодна станція, система відеоспостереження або що завгодно ще, вам дуже навіть хочеться ...

Креативних ідей у ​​росіян, ми сильно підозрюємо, кури не клюють. Саме на таких людей і розрахований проект MediaTek Labs . Про всі його особливості та нюанси ми і розповімо в вигляді відповідей на цілком логічні в цій ситуації питання.

Що це взагалі таке - MediaTek Labs?

MediaTek Labs - глобальна ініціатива тайванського розробника процесорів для мобільної електроніки. Проект об'єднує розробників, сфокусованих на темі інтернету речей і переносної електроніки. Під розробниками в даному випадку слід розуміти програмістів, інженерів в області електроніки і побудови прототипів, а також творців інтернет-сервісів. фактично, MediaTek Labs - це віртуальний R & D-центр або, якщо хочете, коворкінговое простір. У ньому фахівці і носії ідей можуть підшукати колег для створення того чи іншого пристрою в області переносної електроніки і інтернету речей.

Більш того, MediaTek Labs буде корисним навіть для автора ідеї, у якого взагалі немає ніяких навичок. У проекті він може підшукати команду і отримати консультацію як від інших учасників, так і від інженерів MediaTek. Важливий момент: учасник проекту може перебувати де завгодно - від Токіо до Москви, від села під Тулою до околиць Нью-Йорка. Зв'язок між людьми підтримується по інтернету - необхідно тільки знати англійську мову.

Яка мета проекту?

Мета проекту - зібрати в одному місці максимальну кількість талановитих фахівців (програмістів, інженерів, моделлер і просто технічних ентузіастів) з цілком відчутною вигодою для них же Мета проекту - зібрати в одному місці максимальну кількість талановитих фахівців (програмістів, інженерів, моделлер і просто технічних ентузіастів) з цілком відчутною вигодою для них же. Не завжди у того чи іншого фахівця виходить знайти кваліфікованих колег для реалізації своєї ідеї. За допомогою MediaTek Labs можна не просто створити проект і реалізувати його в залозі, а й, цілком можливо, навіть заробити на ньому. Тому що в самій компанії MediaTek ретельно стежать за проектами, реалізованими в рамках MediaTek Labs. І якщо ваша розробка дійсно цікава, унікальна, незвичайна і так далі - на вас звернуть увагу, допоможуть всіма доступними способами і навіть «зведуть» з фабриками, які почнуть ваш пристрій виробляти.

Крім того, в MediaTek Labs беруть участь телекомунікаційні компанії, дизайн-хауси (вони можуть допомогти з дизайном і інжинірингом), виробники датчиків і інших комплектуючих. А ще - представники компаній-виробників і фабрик, які, до слова, будуть раді вашим радам / рацпропозиції з приводу поліпшення їх пристроїв. Словом, дуже серйозна тусовка!

А можна який-небудь більш точний приклад - про що взагалі мова? Нічого не розумію!

Скажімо, ви виношуєте ідею створення «розумного браслета». Який рахує калорії, пройдені кроки, міряє пульс і так далі. Плюс синхронізує всі ці дані з «хмарою». Однак ви при цьому в силу знань і, наприклад, освіти вмієте тільки писати софт, що включає в себе власне алгоритми підрахунку калорій, ваги і т. Д. А про промисловий дизайн і навіть не чули. Тут би і відмовитися від реалізації проекту, але на допомогу приходить MediaTek Labs. Там можна знайти фахівця, який втілить проект браслета з вашим софтом в «залізі», плюс ще й фахівця, який розбирається в хмарних сервісах. У такій «віртуальної» команді, так за підтримки інженерів-фахівців MediaTek з багаторічним досвідом, у вас куди більше шансів довести свій продукт до ринку. І заробити на ньому.

І заробити на ньому

Або ось такий приклад, більш життєвий: приміром, у голові у талановитого хлопця Колі живе концепція побудови, що стежить за станом здоров'я. Причому такого, аналогів якому на ринку поки немає. Або навіть не так: Коля хотів би розробити подібний пристрій, але до кінця не розуміє - що і як він хотів би реалізувати. Жив би Коля на Тайвані або в якому-небудь Шеньчжені, і все, можливо, було б трохи простіше: там вистачає фабрик і R & D-центрів, які зацікавилися б ідеями юного винахідника. Але проблема в тому, що мешкає Коля в СМТ під Тулою і вчиться в технікумі. Однодумців немає, можливості для реалізації світлої ідеї також відсутні і навряд чи коли-небудь з'являться. Ситуація сумна, але не безпросвітна - для людей, подібних Миколі, і створений MediaTek Labs.

Якщо є ідея і якесь базове розуміння, що саме потрібно реалізувати на практиці, в проекті можна підшукати, наприклад, «письменників» софта для нового пристрою. Якщо не вистачає знань в галузі інженерії - можна задати питання колегам по проекту, а то і зовсім інженерам з MediaTek, компанії, чиї рішення використовуються в продуктах Sony, LG, Motorola, Lenovo, Meizu, HTC та інших грандів ринку електроніки.

Meizu MX 4 - найпотужніший смартфон у світі: в AnTuTu він набирає близько 50 тисяч балів. В його основі лежить саме чіпсет MediaTek, а саме MT 6595

Почім «вхідний квиток» в цей ваш MediaTek Labs?

А він безкоштовний! Просто реєструєтеся на labs.mediatek.com - і вперед! Там є форуми, де присутні як сторонні фахівці і розробники, так і співробітники MediaTek, а також представники складальних фабрик і інженери-розробники брендів мобільної електроніки. Обмінюються досвідом і дають поради. На зазначеному сайті можна безкоштовно скачати «комплект розробника» (SDK), створений в MediaTek і орієнтований на створення софта для переносної електроніки і інтернету речей, а також гори технічної документації.

Але це софт, а з залізом що робити?

А ось залізо доведеться купувати. Правда, зовсім недорого - за 79 доларів . Це «апаратний комплект розробника» (HDK) LinkIt One, що включає чіпсет MediaTek Aster (MT2502) на ядрі ARM7 з модулями Wi-Fi (MT5931) і GPS (MT3332), компактну операційну систему LinkIt OS на базі ядра RTOS, засоби для додавання сенсорів і так далі. Плюс програмний інструментарій з можливістю спрощеної міграції з коду Arduino на платформу LinkIt.

До речі, важливий момент: якщо раніше ви «возилися» з Arduino просто в своє задоволення, набираючись знань і розуміння процесів в області прототипирования пристроїв, то, можливо, саме час поглянути на пропозиції MediaTek Labs - в цьому проекті ваші напрацювання можуть втілитися в залозі і, якщо пощастить, принести нові знання і цілком реальні гроші. А разом з усім цим - і світову славу.

А разом з усім цим - і світову славу

«Апаратний комплект розробника» LinkIt One. $ 79 за штуку!

Все у MediaTek красиво, та тільки ж Intel і Qualcomm пропонують те ж саме, немає?

Аж ніяк! Правда, і у Intel, і Qualcomm є рішення для інтернету речей і переносної електроніки. Але жодна з цих компаній не орієнтується на простих смертних - індивідуальних ентузіастів-розробників. Цим світовим гігантам виробництва чіпсетів набагато цікавіше працювати або з великими компаніями, або, як мінімум, із студентами спеціалізованих навчальних закладів. Яких потім можна і на роботу покликати. А от створити повністю, на 100% відкритий, доступний кожному бажаючому і безкоштовний проект по «інкубації» нових продуктів і кооперації фахівців - на жаль, і ах! Тому MediaTek Labs і є унікальним у своєму роді явищем, аналогів якому поки немає. По суті будь-який бажаючий стати розробником з будь-яким рівнем знань або в софті, або в залозі, або взагалі тільки зі світлими ідеями в голові може домогтися реального, відчутного результату у вигляді функціонуючого пристрою.

Побіг реєструватися! Тільки ще одне питання: а тусовка в Media Tek Labs велика зібралася?

Поки кількість учасників проекту вимірюється тисячами - і це дуже непоганий результат, враховуючи, що проектом щось без року тиждень: старт відбувся в кінці вересня 2014 року. Близько 15% учасників доводиться на жителів Східної Європи та Росії, також дуже багато зареєстрованих проживають в країнах Азії. Рекомендуємо поспішити, а то інженери MediaTek - вони на вагу золота, і їх куди менше, ніж учасників. Так що якщо ви бажаєте відразу ж вичавити з своєї участі в проекті максимум, то реєструватися і починати варто прямо зараз.

Безкоштовна реєстрація на MediaTek Labs - створи свій власний гаджет!

Ну а якщо ви один, і мільйонів рублів у вас немає?
Що це взагалі таке - MediaTek Labs?
Яка мета проекту?
А можна який-небудь більш точний приклад - про що взагалі мова?
Але це софт, а з залізом що робити?

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Финансовые новости мира
Вернуться в раздел Профессия экономист Экономисты востребованы в компаниях, где требуется контролировать расходы, правильно рассчитывать средства, где необходим постоянный анализ экономической деятельности

Транспортное средство закон
Пункт 1.5. ПДД гласит: «Участники дорожного движения должны действовать таким образом, чтобы не создавать опасности для движения и не причинять вреда», а в пункте 1.2. указано: «Участник дорожного движения»

Квест кімната дніпро
Законопроект о запрете посещения квестов детьми младше 14 лет прокомментировал один из самых популярных в России квест-агрегаторов. Поправки в городской закон о мерах по предупреждению причинения вреда

Труба в изоляции Valsir Pexal
На сегодняшний день имеется масса самых разных отделочных материалов, которые можно использовать, как внутри, так и снаружи помещения в качестве декоративного элемента, однако большинство из них имеет

Роллы
От того, как и чем мы питаемся зависит очень многое. Это и самочувствие и внешность и общее состояние здоровья. Несмотря на широкое предложение, вопросы правильного и вкусного питания стоят очень остро.

Дешевая доставка суши
Суши можно не только запивать, но и заедать: хорошо с суши сочетаются тэмпура (обжаренные в специальном кляре ломтики овощей, грибы или морепродукты), а также мисо-суп (суп, заправленный бобовой пастой).