Статьи

Як подивитися температуру процесора Windows 10

 1. BIOS
 2. Через Windows PowerShell
 3. Командний рядок
 4. сторонні програми
 5. Core Temp
 6. Open Hardware Monitor
 7. OCCT
 8. AIDA64
 9. HWiNFO
 10. висновок
 11. Відео

Температура центрального процесора (ЦП) - важливий показник, від якого залежить термін служби ноутбука або комп'ютера Температура центрального процесора (ЦП) - важливий показник, від якого залежить термін служби ноутбука або комп'ютера. Якщо вона піднімається вище норми, то пристрій автоматично відключається. Запустити ПК при екстреному виключенні можна тільки після охолодження.

Постійно висока температура може привести до зносу процесора або виходу з ладу інших комплектуючих. Щоб цього не сталося, важливо стежити, щоб вона не перевищувала норму. Зробити це можна за допомогою штатних інструментів ОС Windows (32 Bit і 64 Bit версії) або за допомогою стороннього програмного забезпечення.

BIOS

Дізнатися температуру ЦП можна через BIOS (UEFI). Це спеціальний програмний комплекс, в якому відображається важлива інформація про систему і апаратних частинах комп'ютера. Тут же проводиться настройка деяких параметрів і пристроїв.

Потрапити в BIOS можна під час завантаження PC. Для цього необхідно натиснути на клавіатурі F2, F8 або Del.

Врахуйте, що для різних моделей ноутбуків і материнських плат (для стаціонарних комп'ютерів) вони можуть відрізнятися. Як правило, інформація про потрібної клавіші пишеться в нижній частині екрана.

Як тільки потрапите в BIOS (UEFI), знайте - дані про температуру будуть відображатися в одному з наступних розділів (залежить від типу і версії БІОС):

 • головний екран (Main);
 • статус (Status, PC Health);
 • система, моніторинг (Power, Hardware Monitor, HW Info).

головний екран (Main);  статус (Status, PC Health);  система, моніторинг (Power, Hardware Monitor, HW Info)

Інші підрозділи відкривати не потрібно. Інформація буде написана навпроти рядка CPU Temperature. Тут же система показує температуру інших комплектуючих. Якщо ви не можете її знайти, то просто перегорніть всі розділи БІОСа по черзі. Врахуйте, що на деяких моделях температура просто не вказується.

У способу є явний недолік. CPU Temp буде відображатися тільки в «спокійному» (без програм) стані. Тому корисність такої інформації є сумнівною.

Через Windows PowerShell

На «десятці» є корисна системна утиліта - Windows PowerShell. У неї схожий з командним рядком функціонал, але більш «доброзичлива» оболонка. Робимо наступне:

 1. Запустіть програму «Виконати». Для цього на клавіатурі натисніть комбінацію клавіш Win і R. У вікні введіть «powershell.exe» і натисніть «ОК» або Enter.

exe» і натисніть «ОК» або Enter

 1. Врахуйте, що для роботи потрібні права адміністратора. Якщо ви не впевнені, що вони включені, то краще запустити утиліту іншим способом. Для цього відкрийте «Пуск» і почніть вводити назву. Після чого клікніть по знайденого додатком правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть «Запуск від імені Адміністратора».

Після чого клікніть по знайденого додатком правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть «Запуск від імені Адміністратора»

 1. У вікні, введіть команду, як показано на скріншоті, після чого натисніть на клавіатурі Enter. Температура процесора буде вказана навпроти рядка CurrentTemperature.

wmic / namespace: \\ root \ wmi PATH MSAcpi_ThermalZoneTemperature get CurrentTemperature

Як видно з назви (CurrentTemperature), відображатися будуть дані саме в цей момент. Це зручно, якщо ви хочете виміряти температуру під час роботи будь-якої програми.

Щоб перевести отримане значення з параметра CurrentTemperature в градуси за Цельсієм, розділіть його на 10 і від отриманого результату відніміть ще 273.15. У нашому прикладі 3452 означає 72.05 ° (вважається так: 3452 ÷ 10-273.15).

Увага! Перед тим як навантажити процесор для перевірки, виміряйте температуру в спокійному стані і тільки після цього починайте запускати програми для тесту.

Командний рядок

Якщо PowerShell не починається або ввести команду не виходить, то дізнатися температуру в OS Windows 10 можна і через командний рядок. Для цього:

 1. Відкрийте пуск і почніть вводити в пошук «Командний рядок». З самого верхнього списку виберіть і запустіть потрібну програму від імені адміністратора. Для цього клікніть по напису правою кнопкою миші і виберіть відповідне меню зі списку.

Для цього клікніть по напису правою кнопкою миші і виберіть відповідне меню зі списку

 1. У запустив додаток введіть команду так само, як зазначено на скріншоті. Після цього натисніть Enter на клавіатурі. Температура процесора відобразиться відразу на наступному рядку.

Температура процесора відобразиться відразу на наступному рядку

Спосіб зручний тим, що система видасть тільки потрібну інформацію, без сторонніх параметрів. Але якщо вам цікаві й інші показники ПК, то краще скористатися методом з використанням PowerShell.

сторонні програми

Засоби Windows дозволяють дізнатися тільки основну інформацію щодо температури процесора. Цього не завжди буває достатньо. Якщо ви хочете перевірити інших комплектуючі, то краще використовувати спеціальний софт.

Програми для визначення температури:

Core Temp

Популярна утиліта для контролю температури процесора і відеокарти. Відображаються мінімальна і максимальна температури, а також завантаженість (у відсотках). Є спеціальний гаджет All CPU Meter (працює разом з Core Temp), який буде показувати дані в режимі реального часу.

Open Hardware Monitor

Невелика утиліта для моніторингу основних даних комп'ютера. Офіційно не русифікована і доступна лише англійською. Не вимагає установки.

OCCT

ідеальне додаток для вимірювання, якщо ви хочете провести тест CPU, GPU і порівняти отримані результати з допомогою графіка. Дані беруться з вбудованого в додаток модуля CPUID HWMonitor (може бути встановлений незалежно). Якщо на ПК є інший софт для зняття показань (Speccy, SpeedFan і т. Д.), То OCCT може використовувати і його.

AIDA64

платне програмне забезпечення для відстеження основної інформації про систему (додатках, «залізі»). На офіційному сайті розробника доступна безкоштовна версія, але тільки на 30 днів. Відрізняється додатковим функціоналом, тому буде корисна просунутим користувачам. Безкоштовні аналоги - Everest, CPU-Z.

HWiNFO

професійне програмне забезпечення , Що надає користувачеві повну інформацію про апаратну частину комп'ютера. Здатне формувати звіти, тому використовується для проведення діагностики. Доступно для безкоштовного завантаження з офіційного сайту розробника.

Якщо ви не знаєте, яка нормальна температура у процесора, то рекомендуємо використовувати Core Temp або інший софт, який реєструє мінімальні і максимальні показники. З їх допомогою буде легше вирахувати середній показник. Врахуйте, що інформація може відрізнятися для різних типів і моделей процесорів.

Яка повинна бути температура в спокійному стані (без навантаження):

 • Intel - в районі 35 °;
 • AMD - близько 45 °.

При навантаженні вона може збільшувати в 1,5-2 рази. Для Інтел вона не повинна перевищувати 70 °, для АМД - 80 °. Невеликі відхилення від норми допускаються, але в такому стані ЦП не повинен знаходитися дуже довго. Нормальна робоча температура - в районі 48-60 ° для більшості процесорів.

висновок

Якщо ви хочете просто перевірити температуру ЦП, то зробити це можна через штатні засоби Windows (BIOS або командний рядок). Але врахуйте, що для проведення тестів і зняття серії показань цього буде недостатньо.

Щоб постійно моніторити навіть найменші зміни температури, найкраще використовувати сторонній софт. Велика частина програм доступна для безкоштовного завантаження і відрізняється широкими можливостями.

Відео

Також у нас є відео, в якому показано як перевірити температуру процесора на ПК.

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача