Статьи

Як додати курси валют і погоду на робочий стіл Windows XP

Курс долара в Україні скаче кожен день і навіть протягом дня. Думаю, знайдуться люди (і серед них - моя подруга Юля), бажаючі бачити новий шлях валюти (а можна заодно і погоду) на своєму робочому столі.

У разі, якщо у вас Vista - існують гаджети для бічної панелі, наприклад: Курси валют України з графіками історії , Курси валют України , GisMeteo.Vista та інші.

Але як бути, якщо у вас Windows XP? Розповідаю (на прохання Юлі) ...

У Windows XP є така штука як Active Desktop ( "активний робочий стіл"). Уявіть, що на desktop можна "покласти" маленьке віконце браузера, в якому якась цікава для вас інформація. Представили? Ось це і є Active Desktop, який, якщо я не помиляюся, з'явився ще в Windows 98.

Отже, як же додати інформери на робочий стіл? По кроках:

 1. Знаходимо потрібні нам інформери, отримуємо для них коди. Наприклад, для курсів валют: http://finance.i.ua/informers/
 2. Створюємо текстовий файл, називаємо його desktop.htm (наприклад) і кладемо в папку C: \ Documents and Settings \ User (тут User - ваш логін в Windows; можна вибрати і іншу папку, головне - щоб файл не заважав і щоб ви його по помилково не видалили).
 3. У цей файл вносимо спочатку такий код:
  <Html>
  <Head> <meta http-equiv = "refresh" content = "3600" /> </ head>
  <Body>
  Цей заголовок говорить про те, що потрібно оновлювати інформацію кожні 3600 секунд (тобто кожну годину).
 4. Нижче, в цьому ж файлі - всі отримані коди, для зручності - кожен з нового рядка. Зберігаємо файл.
 5. Правою кнопкою миші по вільному місцю робочого столу, вибираємо "Властивості". На другій вкладці натискаємо "Налаштування робочого столу ...":
  Курс долара в Україні скаче кожен день і навіть протягом дня
 6. У вікні, на другій вкладці натискаємо кнопку "Створити ...":
 7. У вікні натискаємо "Огляд" і вибираємо файл, створений на кроці 2, натискаємо кнопку "OK" у всіх відкритих вікнах, відкритих на кроці 3-5, на робочому столі з'явиться приблизно таке:
 8. При наведенні миші над верхньою межею з'явився блоку з'явиться невелика "шапка", за котроие блок можна тягати по робочому столу; змінити розмір блоку можна потягнувши мишею за край блоку, в результаті можна домогтися прийнятного для вас виду блоку, наприклад:
 9. Після того просто клацніть мишею по будь-якого вікна - "шапка" блоку зникне. При бажанні можна закріпити цю позицію блоку - треба включити опцію "Закріпити елементи робочого столу" (див. Скріншот на кроці 4).
 10. Якщо ви знаєте HTML - можна відредагувати створений вами HTM-файл, наприклад, задати колір фону. Після цього не забудьте оновити робочий стіл (права кнопка, в меню пункт "Оновити").

Якщо інформер потрібно оновити терміново, прямо зараз - клацніть мишею по вільному простору робочого столу і натисніть F5, або в меню по правій кнопці - "Оновити". При цьому перемалюють робочий стіл, а з ним - і інформери.

Доповнено: За курсами валют і погодою можна також стежити за допомогою Web Slices (веб-фрагментів) браузера Internet Explorer 8 .

Але як бути, якщо у вас Windows XP?
Представили?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача