Статьи

Як дізнатися температуру процесора

 1. Коли необхідно контролювати температуру процесора
 2. Температура процесора в різних режимах роботи
 3. Перевіряємо температуру процесора за допомогою програм
 4. утиліта AIDA64
 5. Безкоштовна утиліта SpeedFan
 6. Як дізнатися температуру процесора за допомогою стандартних утиліт і гаджетів
 7. Додаток Core Temp
 8. Програма CPU-Z

Процесор є основним компонентом комп'ютера, який виробляє весь обчислювальний процес, до того ж, ця деталь одна з дорогих. Тому, щоб продовжити термін експлуатації, слід стежити за його станом. Самою екстремальною ситуацією для процесора є перегрів або тривала робота при максимально допустимих температурах. Перегрів може бути викликаний декількома причинами: при сильному навантаженню на нього або через неправильну роботу елементів охолодження. У статті ви розглянемо, як дізнатися температуру процесора самостійно за допомогою програм.

Перегрів може бути викликаний декількома причинами: при сильному навантаженню на нього або через неправильну роботу елементів охолодження

Коли необхідно контролювати температуру процесора

Визначення температури процесора необхідно в тих випадках, коли:

 • придбаний новий комп'ютер, нетбук або ноутбук;
 • встановлена ​​нова система охолодження процесора;
 • комп'ютер вимикається, повільно працює і часто підвисає;
 • з системного блоку йде запах гару;
 • комп'ютер тривалий час не очищався від пилу;
 • мають намір розігнати пристрій, але побоюєтеся, що температура підніметься до максимальної.

Температура процесора в різних режимах роботи

Температура цього компонента під час простою або при стандартній навантаженні не повинна перевищувати 45 градусів, наприклад, при роботі в інтернеті або друку.

До 60 градусів під час навантаження, наприклад, в іграх або конвертації відеозаписів. Оптимальною є температурний показник не більше 50 градусів.

Максимальні або критичні температурні показниками знаходяться в межах 90 градусів. По конкретному процесору ці показники можна подивитися в його технічних характеристиках. При перегріванні процесора робота комп'ютера сповільнюється, він починає мимоволі вимкнуться - спрацьовує захист від перегріву при температурах від 85 градусів.

Перевіряємо температуру процесора за допомогою програм

Для перевірки температури процесора використовують два способи - температурний режим ви зможете дізнатися через БІОС або за допомогою сторонніх програм. Крім визначення температурного режиму процесора або відеокарти, вони здійснюють аналіз швидкості обертання кулерів і рівень напруги.

утиліта AIDA64

Сьогодні AIDA64 є однією з найпопулярніших програм для визначення робочих показників комп'ютера. З її допомогою можна дізнатися інформацію про кожному компоненті комп'ютера - його модель, виробника і підтримують драйвери. А дані температур з датчиків нададуть інформацію про температуру процесора, відеокарти і інших пристроїв. На жаль, AIDA64 є платною, але цілком достатньо триальной версії (30 днів), щоб дізнатися температуру процесора.

Безкоштовна утиліта SpeedFan

Програма SpeedFan також використовується для визначення температури. Вона поширюється безкоштовно, володіє хорошим функціоналом і вельми корисна для користувача. Відрізняється гранично простим інтерфейсом, який складається з декількох кнопок для відображення температури працюючого процесора, а також швидкості обертання кулера.

Особливістю цієї програми є те, що за допомогою віджета Speedfan можна подивитися температуру процесора або відеокарти в будь-який момент.

Як дізнатися температуру процесора за допомогою стандартних утиліт і гаджетів

У комплекті до материнської плати додається диск з необхідними драйверами для різних версій ОС. Крім того, на диску можуть бути записані і програми службового призначення, в т. Ч. Для вимірювання робочої температури компонентів ПК. Наприклад, із сучасною материнською платою марки Intel йде програма Intel Desktop Utilites. Є й інші програми, за допомогою яких можна здійснювати контроль. Перевірку температурного показника можна виробляти в прихованому режимі, що дозволяє користувачеві не переривати роботу.

Гаджети, які використовуються для перевірки температурного показника, є міні-програмами, які здійснює відстеження даних роботи системи. Гаджети застосовуються переважно на Windows 7, найбільш популярним додатком вважається Core Temp.

Додаток Core Temp

Це компактне додаток відрізняється невеликими розмірами. Є потужною програмою для стеження за температурою процесора і визначення інших не менш важливих показників. Core Temp відображає температурний показник кожного ядра процесора. Користувач може відстежувати коливання температурного режиму в поточному часу з урахуванням різних навантажень. Крім того, програма може проводити діагностику температури материнської плати. З цією програмою можна виводити всі дані на робочий стіл, що вельми актуально для власників ноутбуків - адже саме портативні ПК не відрізняються високою продуктивністю.

Програма CPU-Z

Програма CPU-Z не здатна здійснити перевірку робочої температури, але її основною перевагою є те, що вона дозволяє протестувати процесор і ОС в ході навантаження. Завдяки цій програмі користувач може отримати інформацію про оперативну пам'ять, процесор і відеокарту.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача