Статьи

Як дізнатися дату публікації матеріалів в інтернеті

  1. Як дізнатися дату публікації матеріалів в інтернеті Перевірка фейків - це не тільки перевірка достовірності...
  2. Як дізнатися дату публікації матеріалів в інтернеті

Як дізнатися дату публікації матеріалів в інтернеті

Перевірка фейків - це не тільки перевірка достовірності тих чи інших даних. У деяких випадках необхідно упевнитися, що людина опублікував матеріал в певний день. Це може бути потрібно, наприклад, щоб бути впевненими в авторстві матеріалу або в тому, що саме ця людина або цей сайт є першоджерелом для певних фактів або відомостей.

Як знайти дату публікації матеріалів на сайті

Щоб упевнитися, що матеріал був опублікований в певний день або що саме цей ресурс є першоджерелом і відомості були опубліковані на ньому в певну дату, а не постфактум, через кілька днів, потрібно знайти дату публікації матеріалу. Крім того, іноді буває потрібно побачити дату останнього оновлення матеріалу, щоб упевнитися, що опубліковані в ньому дані дійсно найсвіжіші та актуальні.

Відразу визнаємо, що зробити це часто буває досить складно.

Справа в тому, що існує дуже багато способів приховати цю інформацію від відвідувачів сайту або підмінити її, практично не залишаючи слідів.

Іншими словами, не завжди просто дізнатися, коли був опублікований той чи інший матеріал на сайті. Більшість сайтів вказують дату і іноді навіть час публікації, зазвичай ця інформація розміщується нижче назви матеріалу. У деяких випадках дату можна виявити прямо в адресі веб-сторінки - багато систем управління контентом формують адресу на основі дати публікації. Такий веб-адреса буде виглядати, наприклад, так :

Якщо явного відображення дати немає, то можна пошукати її в коді сторінки. У ньому дата може бути відображена в назві - рекомендується знайти команду «Last Modified». В цьому випадку можна буде побачити дату поновлення сторінки. Однак слід пам'ятати, що ці дати можуть не збігатися. Досить часто редактори сайтів додають слово «оновлено» для змінених матеріалів.

До явного відображення дат слід поставитися з обережністю - адже немає ніякої гарантії того, що на сторінці вказана точна дата виходу матеріалу. Не варто виключати можливості того, що автор або редактор можуть і збрехати. За великим рахунком, зазначення дати - це не більше ніж добра воля власника сайту або його контент-менеджера.

За великим рахунком, зазначення дати - це не більше ніж добра воля власника сайту або його контент-менеджера

Браузер Firefox дозволяє побачити дату останнього оновлення сторінки, що переглядається. У контекстному меню сторінки при її перегляді через Firefox є пункт «Інформація про сторінку». З її допомогою можна отримати багато різної інформації про веб-сторінці, в тому числі і дату останнього оновлення. Правда, ця дата може бути некоректна для великих порталів - браузер буде відображати не дату публікації статті на конкретній сторінці, а дату оновлення всього сайту або зовсім дату відкриття сторінки в браузері.

Правда, ця дата може бути некоректна для великих порталів - браузер буде відображати не дату публікації статті на конкретній сторінці, а дату оновлення всього сайту або зовсім дату відкриття сторінки в браузері

Дата публікації і кеш браузера

Пошукова система Google кешує сторінки - зберігає у своїй основі даних копії, щоб забезпечити більш швидкий їх перегляд користувачами. Крім того, кеш Google дозволяє побачити сторінку, яка недоступна. Завдяки йому ми можемо дізнатися, коли сторінка була працездатна в останній раз і як вона виглядала на момент кешування. Слід розуміти, що дата сторінки з кеша - це не дата публікації, а день, коли сторінка була доступною для перегляду і то, як вона виглядала в той день.

Щоб отримати копію сторінки з кеша браузера, потрібно скопіювати її адресу і ввести його в пошуковий рядок Google. Якщо на сторінці є дата, то Google вкаже її нижче назви статті.

Поруч з вмістом сторінки можна побачити невелику стрілку - з її допомогою можна подивитися збережену в кеші копію сторінки.

При перегляді сторінки з кеша пошукова система повідомить вам, на який момент сторінка виглядала саме так.

Аналогічно працює і кеш пошукової системи «Яндекс». Так як «Яндекс» не так часто кешує сторінки, то в деяких випадках інформація з кеша «Яндекса» може бути ближче до точну дату публікації матеріалу.

Так як «Яндекс» не так часто кешує сторінки, то в деяких випадках інформація з кеша «Яндекса» може бути ближче до точну дату публікації матеріалу

Дата публікації через Google

Можна ввести на сторінці Google команду «Inurl:", після якої в лапках вказати веб-адресу статті. Нижче заголовка і до опису буде відображатися первісна дата публікації - якщо пошукова система змогла знайти цю дату в коді сторінки.

Якщо дата не відображається в результатах видачі Google, додайте «& as_qdr = y15» в кінці адреси отриманої сторінки результатів пошуку Google.

Ця дата не обов'язково є датою публікації. Як правило, це дата, коли Google зауважив останнє оновлення цієї сторінки. Але для статичних статей і повідомлень в блозі ця дата, як правило, досить релевантна.

Дата публікації і карта сайту

Ще один спосіб побачити дату публікації - скористатися картою сайту. Не завжди карта сайту доступна за посиланням з головної його сторінки. В цьому випадку можна скористатися файлом Sitemap - це файл формату .xml, який містить URL-адреси та метадані для кожної сторінки в межах сайту.

Стандартного способу знайти цей файл не існує, але є три способи, які допоможуть вирішити цю задачу.

По-перше, це ввести «sitemap.xml» в кінці веб-адреси сайту.

Якщо це не спрацювало і сторінка не знайдена, можна прокрутити сторінку до кінця і пошукати посилання на "Sitemap".

Якщо і це не принесло успіху - можна дати запит «site: example.com filetype: xml» в Google. У пошуковій видачі будуть відображені тільки XML-файли для цього домену. У цьому списку можна знайти посилання на карту сайту.

У цьому списку можна знайти посилання на карту сайту

Якщо ж вдалося знайти карту сайту, в ній можна знайти рядок для конкретної сторінки. Поруч зі сторінкою буде вказана дата останнього зміни сторінки.

Поруч зі сторінкою буде вказана дата останнього зміни сторінки

Дати та коментарі

Багато сайтів ще підтримують коментарі, і саме коментарі допоможуть дізнатися дату публікацій для деяких матеріалів. Коментарі, на відміну від текстів, супроводжуються зазначенням дати. Можна прокрутити сторінку, знайти найстаріший коментар - його дата допоможе зрозуміти, коли був опублікований матеріал.

Архів інтернету

Google і всі інші пошукові системи відстежують історію редагувань статей, оскільки вони періодично їх індексують. Іноді сторінка може зникнути з кеша пошукової системи - або в силу того, що сайт давно не оновлювався, або власник сайту сам захотів видалити сторінку. Ще одна причина недоступності збереженої копії в кеші - недоступність сайту.

Однак існує ще один спосіб перевірити, як виглядала давно віддалена сторінка і, в деяких випадках, знайти на ній дату публікації. Для цієї мети можна скористатися архівом інтернету.

Використовуючи інтернет-архів «Wayback Machine» , Можна переглядати веб-сторінки в тому вигляді, в якому вони виглядали в певний момент часу в минулому. Слід врахувати, що Internet Archive копіює і зберігає копії сторінок з певною періодичністю - може бути раз в кілька місяців або раз на кілька тижнів. Це означає, що при пошуку дати публікації можна буде одержати не конкретну дату, а певний часовий інтервал появи сторінки.

Це означає, що при пошуку дати публікації можна буде одержати не конкретну дату, а певний часовий інтервал появи сторінки

Інтернет-архів може індексувати не всі сторінки сайту. Це означає, що не виключено, що потрібний матеріал в архіві не зберігся.

Існує проблема і з відстеженням нових ресурсів - за словами адміністрації архіву, до того, як його сторінки з'являться в базі, може пройти близько півроку.

Але, навіть з усіма цими обмеженнями, інтернет-архів може бути корисним в питанні дослідження тимчасових змін веб-сторінок.

Дата публікації і дата завантаження зображень на сайті

Веб-адреси зображень, завантажених на веб-сайт, часто містять тимчасову позначку. Видима дата може вважатися надійним, якщо це конкретне зображення було завантажене саме для цієї статті. Хоча дата завантаження зображень може не збігатися з датою публікації, вона дозволяє приблизно встановити період, коли вона була написана.

Однак варто пам'ятати, що якщо зображення взято з хостингів або з бібліотеки самого сайту, куди воно було раніше завантажено, його дата буде неточною по відношенню до статті або сторінці.

Як знайти дату створення сайту

У деяких випадках буває потрібно знайти дату створення сайту, наприклад, щоб оцінити, корду з'явився той чи інший ресурс, чи дійсно він існував в певний час.

Дату створення сайту зазвичай власники веб-сайтів не вказують, однак у відкритих джерелах можна знайти дату реєстрації доменного імені. Не варто забувати, що реєстрація домену може бути проведена набагато раніше, ніж власне почав працювати сайт.

Знайти дату реєстрації домену можна за допомогою сервісів Whois - ці інструменти дозволяють не тільки знайти інформацію про дату реєстрації домену, але і підкажуть, хто власник ресурсу, покажуть його контактні дані.

Знайти дату реєстрації домену можна за допомогою сервісів Whois - ці інструменти дозволяють не тільки знайти інформацію про дату реєстрації домену, але і підкажуть, хто власник ресурсу, покажуть його контактні дані

Завдання пошуку дати публікації матеріалів в інтернеті досить складна. Більш того - навіть якщо ви знайшли дату досить швидко, то рекомендується перевірити її іншими способами, адже підмінити дату вже опублікованого матеріалу можна дуже легко. Однак використання різних способів в комплексі, аналіз відкритих джерел дозволять зробити цю задачу більш реальною.

Автор: Надія Баловсяк, для Stopfake.org .

Як дізнатися дату публікації матеріалів в інтернеті

Перевірка фейків - це не тільки перевірка достовірності тих чи інших даних. У деяких випадках необхідно упевнитися, що людина опублікував матеріал в певний день. Це може бути потрібно, наприклад, щоб бути впевненими в авторстві матеріалу або в тому, що саме ця людина або цей сайт є першоджерелом для певних фактів або відомостей.

Як знайти дату публікації матеріалів на сайті

Щоб упевнитися, що матеріал був опублікований в певний день або що саме цей ресурс є першоджерелом і відомості були опубліковані на ньому в певну дату, а не постфактум, через кілька днів, потрібно знайти дату публікації матеріалу. Крім того, іноді буває потрібно побачити дату останнього оновлення матеріалу, щоб упевнитися, що опубліковані в ньому дані дійсно найсвіжіші та актуальні.

Відразу визнаємо, що зробити це часто буває досить складно.

Справа в тому, що існує дуже багато способів приховати цю інформацію від відвідувачів сайту або підмінити її, практично не залишаючи слідів.

Іншими словами, не завжди просто дізнатися, коли був опублікований той чи інший матеріал на сайті. Більшість сайтів вказують дату і іноді навіть час публікації, зазвичай ця інформація розміщується нижче назви матеріалу. У деяких випадках дату можна виявити прямо в адресі веб-сторінки - багато систем управління контентом формують адресу на основі дати публікації. Такий веб-адреса буде виглядати, наприклад, так :

Якщо явного відображення дати немає, то можна пошукати її в коді сторінки. У ньому дата може бути відображена в назві - рекомендується знайти команду «Last Modified». В цьому випадку можна буде побачити дату поновлення сторінки. Однак слід пам'ятати, що ці дати можуть не збігатися. Досить часто редактори сайтів додають слово «оновлено» для змінених матеріалів.

До явного відображення дат слід поставитися з обережністю - адже немає ніякої гарантії того, що на сторінці вказана точна дата виходу матеріалу. Не варто виключати можливості того, що автор або редактор можуть і збрехати. За великим рахунком, зазначення дати - це не більше ніж добра воля власника сайту або його контент-менеджера.

За великим рахунком, зазначення дати - це не більше ніж добра воля власника сайту або його контент-менеджера

Браузер Firefox дозволяє побачити дату останнього оновлення сторінки, що переглядається. У контекстному меню сторінки при її перегляді через Firefox є пункт «Інформація про сторінку». З її допомогою можна отримати багато різної інформації про веб-сторінці, в тому числі і дату останнього оновлення. Правда, ця дата може бути некоректна для великих порталів - браузер буде відображати не дату публікації статті на конкретній сторінці, а дату оновлення всього сайту або зовсім дату відкриття сторінки в браузері.

Правда, ця дата може бути некоректна для великих порталів - браузер буде відображати не дату публікації статті на конкретній сторінці, а дату оновлення всього сайту або зовсім дату відкриття сторінки в браузері

Дата публікації і кеш браузера

Пошукова система Google кешує сторінки - зберігає у своїй основі даних копії, щоб забезпечити більш швидкий їх перегляд користувачами. Крім того, кеш Google дозволяє побачити сторінку, яка недоступна. Завдяки йому ми можемо дізнатися, коли сторінка була працездатна в останній раз і як вона виглядала на момент кешування. Слід розуміти, що дата сторінки з кеша - це не дата публікації, а день, коли сторінка була доступною для перегляду і то, як вона виглядала в той день.

Щоб отримати копію сторінки з кеша браузера, потрібно скопіювати її адресу і ввести його в пошуковий рядок Google. Якщо на сторінці є дата, то Google вкаже її нижче назви статті.

Поруч з вмістом сторінки можна побачити невелику стрілку - з її допомогою можна подивитися збережену в кеші копію сторінки.

При перегляді сторінки з кеша пошукова система повідомить вам, на який момент сторінка виглядала саме так.

Аналогічно працює і кеш пошукової системи «Яндекс». Так як «Яндекс» не так часто кешує сторінки, то в деяких випадках інформація з кеша «Яндекса» може бути ближче до точну дату публікації матеріалу.

Так як «Яндекс» не так часто кешує сторінки, то в деяких випадках інформація з кеша «Яндекса» може бути ближче до точну дату публікації матеріалу

Дата публікації через Google

Можна ввести на сторінці Google команду «Inurl:", після якої в лапках вказати веб-адресу статті. Нижче заголовка і до опису буде відображатися первісна дата публікації - якщо пошукова система змогла знайти цю дату в коді сторінки.

Якщо дата не відображається в результатах видачі Google, додайте «& as_qdr = y15» в кінці адреси отриманої сторінки результатів пошуку Google.

Ця дата не обов'язково є датою публікації. Як правило, це дата, коли Google зауважив останнє оновлення цієї сторінки. Але для статичних статей і повідомлень в блозі ця дата, як правило, досить релевантна.

Дата публікації і карта сайту

Ще один спосіб побачити дату публікації - скористатися картою сайту. Не завжди карта сайту доступна за посиланням з головної його сторінки. В цьому випадку можна скористатися файлом Sitemap - це файл формату .xml, який містить URL-адреси та метадані для кожної сторінки в межах сайту.

Стандартного способу знайти цей файл не існує, але є три способи, які допоможуть вирішити цю задачу.

По-перше, це ввести «sitemap.xml» в кінці веб-адреси сайту.

Якщо це не спрацювало і сторінка не знайдена, можна прокрутити сторінку до кінця і пошукати посилання на "Sitemap".

Якщо і це не принесло успіху - можна дати запит «site: example.com filetype: xml» в Google. У пошуковій видачі будуть відображені тільки XML-файли для цього домену. У цьому списку можна знайти посилання на карту сайту.

У цьому списку можна знайти посилання на карту сайту

Якщо ж вдалося знайти карту сайту, в ній можна знайти рядок для конкретної сторінки. Поруч зі сторінкою буде вказана дата останнього зміни сторінки.

Поруч зі сторінкою буде вказана дата останнього зміни сторінки

Дати та коментарі

Багато сайтів ще підтримують коментарі, і саме коментарі допоможуть дізнатися дату публікацій для деяких матеріалів. Коментарі, на відміну від текстів, супроводжуються зазначенням дати. Можна прокрутити сторінку, знайти найстаріший коментар - його дата допоможе зрозуміти, коли був опублікований матеріал.

Архів інтернету

Google і всі інші пошукові системи відстежують історію редагувань статей, оскільки вони періодично їх індексують. Іноді сторінка може зникнути з кеша пошукової системи - або в силу того, що сайт давно не оновлювався, або власник сайту сам захотів видалити сторінку. Ще одна причина недоступності збереженої копії в кеші - недоступність сайту.

Однак існує ще один спосіб перевірити, як виглядала давно віддалена сторінка і, в деяких випадках, знайти на ній дату публікації. Для цієї мети можна скористатися архівом інтернету.

Використовуючи інтернет-архів «Wayback Machine» , Можна переглядати веб-сторінки в тому вигляді, в якому вони виглядали в певний момент часу в минулому. Слід врахувати, що Internet Archive копіює і зберігає копії сторінок з певною періодичністю - може бути раз в кілька місяців або раз на кілька тижнів. Це означає, що при пошуку дати публікації можна буде одержати не конкретну дату, а певний часовий інтервал появи сторінки.

Це означає, що при пошуку дати публікації можна буде одержати не конкретну дату, а певний часовий інтервал появи сторінки

Інтернет-архів може індексувати не всі сторінки сайту. Це означає, що не виключено, що потрібний матеріал в архіві не зберігся.

Існує проблема і з відстеженням нових ресурсів - за словами адміністрації архіву, до того, як його сторінки з'являться в базі, може пройти близько півроку.

Але, навіть з усіма цими обмеженнями, інтернет-архів може бути корисним в питанні дослідження тимчасових змін веб-сторінок.

Дата публікації і дата завантаження зображень на сайті

Веб-адреси зображень, завантажених на веб-сайт, часто містять тимчасову позначку. Видима дата може вважатися надійним, якщо це конкретне зображення було завантажене саме для цієї статті. Хоча дата завантаження зображень може не збігатися з датою публікації, вона дозволяє приблизно встановити період, коли вона була написана.

Однак варто пам'ятати, що якщо зображення взято з хостингів або з бібліотеки самого сайту, куди воно було раніше завантажено, його дата буде неточною по відношенню до статті або сторінці.

Як знайти дату створення сайту

У деяких випадках буває потрібно знайти дату створення сайту, наприклад, щоб оцінити, корду з'явився той чи інший ресурс, чи дійсно він існував в певний час.

Дату створення сайту зазвичай власники веб-сайтів не вказують, однак у відкритих джерелах можна знайти дату реєстрації доменного імені. Не варто забувати, що реєстрація домену може бути проведена набагато раніше, ніж власне почав працювати сайт.

Знайти дату реєстрації домену можна за допомогою сервісів Whois - ці інструменти дозволяють не тільки знайти інформацію про дату реєстрації домену, але і підкажуть, хто власник ресурсу, покажуть його контактні дані.

Знайти дату реєстрації домену можна за допомогою сервісів Whois - ці інструменти дозволяють не тільки знайти інформацію про дату реєстрації домену, але і підкажуть, хто власник ресурсу, покажуть його контактні дані

Завдання пошуку дати публікації матеріалів в інтернеті досить складна. Більш того - навіть якщо ви знайшли дату досить швидко, то рекомендується перевірити її іншими способами, адже підмінити дату вже опублікованого матеріалу можна дуже легко. Однак використання різних способів в комплексі, аналіз відкритих джерел дозволять зробити цю задачу більш реальною.

Автор: Надія Баловсяк, для Stopfake.org .

Як дізнатися дату публікації матеріалів в інтернеті

Перевірка фейків - це не тільки перевірка достовірності тих чи інших даних. У деяких випадках необхідно упевнитися, що людина опублікував матеріал в певний день. Це може бути потрібно, наприклад, щоб бути впевненими в авторстві матеріалу або в тому, що саме ця людина або цей сайт є першоджерелом для певних фактів або відомостей.

Як знайти дату публікації матеріалів на сайті

Щоб упевнитися, що матеріал був опублікований в певний день або що саме цей ресурс є першоджерелом і відомості були опубліковані на ньому в певну дату, а не постфактум, через кілька днів, потрібно знайти дату публікації матеріалу. Крім того, іноді буває потрібно побачити дату останнього оновлення матеріалу, щоб упевнитися, що опубліковані в ньому дані дійсно найсвіжіші та актуальні.

Відразу визнаємо, що зробити це часто буває досить складно.

Справа в тому, що існує дуже багато способів приховати цю інформацію від відвідувачів сайту або підмінити її, практично не залишаючи слідів.

Іншими словами, не завжди просто дізнатися, коли був опублікований той чи інший матеріал на сайті. Більшість сайтів вказують дату і іноді навіть час публікації, зазвичай ця інформація розміщується нижче назви матеріалу. У деяких випадках дату можна виявити прямо в адресі веб-сторінки - багато систем управління контентом формують адресу на основі дати публікації. Такий веб-адреса буде виглядати, наприклад, так :

Якщо явного відображення дати немає, то можна пошукати її в коді сторінки. У ньому дата може бути відображена в назві - рекомендується знайти команду «Last Modified». В цьому випадку можна буде побачити дату поновлення сторінки. Однак слід пам'ятати, що ці дати можуть не збігатися. Досить часто редактори сайтів додають слово «оновлено» для змінених матеріалів.

До явного відображення дат слід поставитися з обережністю - адже немає ніякої гарантії того, що на сторінці вказана точна дата виходу матеріалу. Не варто виключати можливості того, що автор або редактор можуть і збрехати. За великим рахунком, зазначення дати - це не більше ніж добра воля власника сайту або його контент-менеджера.

За великим рахунком, зазначення дати - це не більше ніж добра воля власника сайту або його контент-менеджера

Браузер Firefox дозволяє побачити дату останнього оновлення сторінки, що переглядається. У контекстному меню сторінки при її перегляді через Firefox є пункт «Інформація про сторінку». З її допомогою можна отримати багато різної інформації про веб-сторінці, в тому числі і дату останнього оновлення. Правда, ця дата може бути некоректна для великих порталів - браузер буде відображати не дату публікації статті на конкретній сторінці, а дату оновлення всього сайту або зовсім дату відкриття сторінки в браузері.

Правда, ця дата може бути некоректна для великих порталів - браузер буде відображати не дату публікації статті на конкретній сторінці, а дату оновлення всього сайту або зовсім дату відкриття сторінки в браузері

Дата публікації і кеш браузера

Пошукова система Google кешує сторінки - зберігає у своїй основі даних копії, щоб забезпечити більш швидкий їх перегляд користувачами. Крім того, кеш Google дозволяє побачити сторінку, яка недоступна. Завдяки йому ми можемо дізнатися, коли сторінка була працездатна в останній раз і як вона виглядала на момент кешування. Слід розуміти, що дата сторінки з кеша - це не дата публікації, а день, коли сторінка була доступною для перегляду і то, як вона виглядала в той день.

Щоб отримати копію сторінки з кеша браузера, потрібно скопіювати її адресу і ввести його в пошуковий рядок Google. Якщо на сторінці є дата, то Google вкаже її нижче назви статті.

Поруч з вмістом сторінки можна побачити невелику стрілку - з її допомогою можна подивитися збережену в кеші копію сторінки.

При перегляді сторінки з кеша пошукова система повідомить вам, на який момент сторінка виглядала саме так.

Аналогічно працює і кеш пошукової системи «Яндекс». Так як «Яндекс» не так часто кешує сторінки, то в деяких випадках інформація з кеша «Яндекса» може бути ближче до точну дату публікації матеріалу.

Так як «Яндекс» не так часто кешує сторінки, то в деяких випадках інформація з кеша «Яндекса» може бути ближче до точну дату публікації матеріалу

Дата публікації через Google

Можна ввести на сторінці Google команду «Inurl:", після якої в лапках вказати веб-адресу статті. Нижче заголовка і до опису буде відображатися первісна дата публікації - якщо пошукова система змогла знайти цю дату в коді сторінки.

Якщо дата не відображається в результатах видачі Google, додайте «& as_qdr = y15» в кінці адреси отриманої сторінки результатів пошуку Google.

Ця дата не обов'язково є датою публікації. Як правило, це дата, коли Google зауважив останнє оновлення цієї сторінки. Але для статичних статей і повідомлень в блозі ця дата, як правило, досить релевантна.

Дата публікації і карта сайту

Ще один спосіб побачити дату публікації - скористатися картою сайту. Не завжди карта сайту доступна за посиланням з головної його сторінки. В цьому випадку можна скористатися файлом Sitemap - це файл формату .xml, який містить URL-адреси та метадані для кожної сторінки в межах сайту.

Стандартного способу знайти цей файл не існує, але є три способи, які допоможуть вирішити цю задачу.

По-перше, це ввести «sitemap.xml» в кінці веб-адреси сайту.

Якщо це не спрацювало і сторінка не знайдена, можна прокрутити сторінку до кінця і пошукати посилання на "Sitemap".

Якщо і це не принесло успіху - можна дати запит «site: example.com filetype: xml» в Google. У пошуковій видачі будуть відображені тільки XML-файли для цього домену. У цьому списку можна знайти посилання на карту сайту.

У цьому списку можна знайти посилання на карту сайту

Якщо ж вдалося знайти карту сайту, в ній можна знайти рядок для конкретної сторінки. Поруч зі сторінкою буде вказана дата останнього зміни сторінки.

Поруч зі сторінкою буде вказана дата останнього зміни сторінки

Дати та коментарі

Багато сайтів ще підтримують коментарі, і саме коментарі допоможуть дізнатися дату публікацій для деяких матеріалів. Коментарі, на відміну від текстів, супроводжуються зазначенням дати. Можна прокрутити сторінку, знайти найстаріший коментар - його дата допоможе зрозуміти, коли був опублікований матеріал.

Архів інтернету

Google і всі інші пошукові системи відстежують історію редагувань статей, оскільки вони періодично їх індексують. Іноді сторінка може зникнути з кеша пошукової системи - або в силу того, що сайт давно не оновлювався, або власник сайту сам захотів видалити сторінку. Ще одна причина недоступності збереженої копії в кеші - недоступність сайту.

Однак існує ще один спосіб перевірити, як виглядала давно віддалена сторінка і, в деяких випадках, знайти на ній дату публікації. Для цієї мети можна скористатися архівом інтернету.

Використовуючи інтернет-архів «Wayback Machine» , Можна переглядати веб-сторінки в тому вигляді, в якому вони виглядали в певний момент часу в минулому. Слід врахувати, що Internet Archive копіює і зберігає копії сторінок з певною періодичністю - може бути раз в кілька місяців або раз на кілька тижнів. Це означає, що при пошуку дати публікації можна буде одержати не конкретну дату, а певний часовий інтервал появи сторінки.

Це означає, що при пошуку дати публікації можна буде одержати не конкретну дату, а певний часовий інтервал появи сторінки

Інтернет-архів може індексувати не всі сторінки сайту. Це означає, що не виключено, що потрібний матеріал в архіві не зберігся.

Існує проблема і з відстеженням нових ресурсів - за словами адміністрації архіву, до того, як його сторінки з'являться в базі, може пройти близько півроку.

Але, навіть з усіма цими обмеженнями, інтернет-архів може бути корисним в питанні дослідження тимчасових змін веб-сторінок.

Дата публікації і дата завантаження зображень на сайті

Веб-адреси зображень, завантажених на веб-сайт, часто містять тимчасову позначку. Видима дата може вважатися надійним, якщо це конкретне зображення було завантажене саме для цієї статті. Хоча дата завантаження зображень може не збігатися з датою публікації, вона дозволяє приблизно встановити період, коли вона була написана.

Однак варто пам'ятати, що якщо зображення взято з хостингів або з бібліотеки самого сайту, куди воно було раніше завантажено, його дата буде неточною по відношенню до статті або сторінці.

Як знайти дату створення сайту

У деяких випадках буває потрібно знайти дату створення сайту, наприклад, щоб оцінити, корду з'явився той чи інший ресурс, чи дійсно він існував в певний час.

Дату створення сайту зазвичай власники веб-сайтів не вказують, однак у відкритих джерелах можна знайти дату реєстрації доменного імені. Не варто забувати, що реєстрація домену може бути проведена набагато раніше, ніж власне почав працювати сайт.

Знайти дату реєстрації домену можна за допомогою сервісів Whois - ці інструменти дозволяють не тільки знайти інформацію про дату реєстрації домену, але і підкажуть, хто власник ресурсу, покажуть його контактні дані.

Знайти дату реєстрації домену можна за допомогою сервісів Whois - ці інструменти дозволяють не тільки знайти інформацію про дату реєстрації домену, але і підкажуть, хто власник ресурсу, покажуть його контактні дані

Завдання пошуку дати публікації матеріалів в інтернеті досить складна. Більш того - навіть якщо ви знайшли дату досить швидко, то рекомендується перевірити її іншими способами, адже підмінити дату вже опублікованого матеріалу можна дуже легко. Однак використання різних способів в комплексі, аналіз відкритих джерел дозволять зробити цю задачу більш реальною.

Автор: Надія Баловсяк, для Stopfake.org .

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача