Статьи

Як прискорити роботу комп'ютера на Windows

 1. Основні причини уповільнення роботи комп'ютера
 2. Очищення системного диска для прискорення роботи комп'ютера
 3. Видалення програм з автозавантаження для прискорення комп'ютера
 4. Усунення переповнення системного диск для збільшення продуктивності
 5. Дефрагментація диска як спосіб збільшення швидкості комп'ютера
 6. Перевіряємо комп'ютер на віруси
 7. Ще по темі:

У міру експлуатації комп'ютера користувач починає помічати, що його ПК став працювати не так швидко як раніше. Операційна система завантажується довго, програми стали відкриватися повільніше, при закритті вікон комп починає замислюватися, з'являються повідомлення про помилки і т.п. На комп'ютерному сленгу це називається «гальмує комп'ютер». Такий стан речей дратує і викликає дискомфорт. Про основні причини уповільнення роботи ПК на ОС Windows і як прискорити роботу комп'ютера самостійно, ми розповімо в цьому матеріалі. до змісту ↑

Основні причини уповільнення роботи комп'ютера

Ми не будемо тут розглядати низьку швидкість роботи морально застарілого комп'ютера, тому що тут допоможе тільки його модернізація або повна заміна на більш продуктивний апарат, що тягне за собою залучення фахівця і грошових коштів. Час йде, все застаріває і якщо 5-7-10 років тому ваш комп'ютер справлявся з усіма завданнями, то поступово, з установкою нових версій програмного забезпечення і операційних систем, йому починає елементарно не вистачати потужності. На застарілому комп'ютері можна здійснити ряд заходів щодо збільшення швидкості роботи, наведених нижче, але значно збільшити його продуктивність не вийде.

В інших випадках найчастіше на швидкість роботи ПК впливають такі негативні фактори:

 1. Велика кількість непотрібних тимчасових файлів на системному диску або так звана «засміченість» операційної системи.
 2. Велика кількість програм, автоматично завантажуються (автозавантаження) разом з операційною системою.
 3. Переповненість системного диска.
 4. Висока фрагментація системного і локальних дисків.
 5. Зараження комп'ютера вірусами.

Є ще інші причини зниження продуктивності ПК, але детальна діагностика вже вимагає високої кваліфікації користувача або залучення з боку такого професіонала. Тому спробуємо прискорити роботу комп'ютера, грунтуючись на вищенаведені причини виникнення проблеми.

до змісту ↑

Очищення системного диска для прискорення роботи комп'ютера

На системному диску (як правило - це диск С) знаходиться операційна система. Засміченість тимчасовими і непотрібними файлами уповільнює його роботу, тому що операційній системі під час роботи доводиться витрачати час на пошук потрібного файлу серед усього цього сміття. Тому необхідно полегшити роботу Windows очистивши весь цей мотлох.

до змісту ↑

Видалення програм з автозавантаження для прискорення комп'ютера

Занадто довге завантаження Windows сигналізує, що разом з нею автоматично завантажуються програми, часто не потрібні на даний момент і що займають завжди дефіцитне місце в оперативної пам'яті комп'ютера, сповільнюючи тим самим його роботу. Початківець користувач навіть не в курсі, що у нього в тлі працюють такі програми. Єдине, власнику ПК необхідно чітко уявляти, які програми встановлені на його комп'ютер і які з них йому дійсно не потрібні на даний момент, так як в автозавантаження може бути прописані потрібні системі утиліти і драйвера для обладнання. Як подивитися які програми завантажуються автоматично?

 1. Відкриваємо головне меню кліком миші по кнопці «Пуск», відкриваємо папку «Автозавантаження». Дивимося, що нам не потрібно і видаляємо ярлик додатки клацанням правої кнопки миші по ньому з подальшим вибором в меню пункту «Видалити». У міру експлуатації комп'ютера користувач починає помічати, що його ПК став працювати не так швидко як раніше
 2. Другий спосіб показує більш детально, що запускається разом з системою. Є програми, які записують свій автостарт в реєстр і користувач може їх не побачити в папці автозавантаженні. Тут слід бути обережним, тому що драйверів пристроїв і системні утиліти саме так і завантажуються. Отже, відкрийте головне меню «Пуск», наберіть в рядку пошуку «msconfig» і натисніть «Enter». Відкриється службова утиліта конфігурації системи, в якій потрібно перейти на вкладку «Автозавантаження», де можна переглянути автозапускаемой програми. Зніміть позначку з додатка, яким необхідно заборонити завантаження разом з Windows і натисніть кнопку «Застосувати». система попросить перезавантажитися або вийти без перезавантаження.
до змісту ↑

Усунення переповнення системного диск для збільшення продуктивності

Якщо системний диск заповнений невикористовуваними програмами або призначеними для користувача файлами, то така ситуація негативно позначається на швидкості роботи комп'ютера. Для того, щоб знайти потрібні для своєї роботи файли, операційна система витрачає час на їх пошук серед сотень тисяч інших файлів. Тому видаліть ті, програми, якими ви не користуєтеся. Можливо, коли то їх встановили для ознайомлення і просто забули про них.

Щоб прискорити роботу комп'ютера також перенесіть призначені для користувача файли (фотографії, відео, аудіо, текстові документи і т.п.) з системного диск на інший локальний диск або знімний носій . Чим більше вільного місця на диску з операційною системою, тим їй легше працювати. Часто зустрічаються випадки, коли початківці користувачі практично повністю забивають диск С, залишаючи при цьому інші диски напівпорожніми.

до змісту ↑

Дефрагментація диска як спосіб збільшення швидкості комп'ютера

Згодом, в процесі роботи файли фрагментируются, простіше кажучи, розбиваються на маленькі шматочки, які операційна система розкладає в різних місцях жорсткого диска. При зверненні до файлу система його повинна зібрати з фрагментів в єдине ціле, які ще потрібно знайти. На пошук і складання витрачається час і відповідно швидкість роботи комп'ютера падає. Що таке дефрагментація і як її зробити, детально описано в даному матеріалі .

до змісту ↑

Перевіряємо комп'ютер на віруси

Шкідливі програми зазвичай споживають значну кількість ресурсів для своєї діяльності. Крім уповільнення роботи ПК може впасти швидкість з'єднання інтернету. І це не найгірше, користувач може втратити особисті дані: потрібні документи, облікові записи від електронної пошти , Соцмереж, доступи до електронних гаманців і мобільних банкам (найчастіше разом з грошима).

Якщо ви помітили, що раптово Windows стала завантажуватися довше, ніж зазвичай, програми запускаються не відразу, а в автозавантаженні з'явилися невідомі об'єкти, то необхідно перевірити комп'ютер антивірусом. На комп'ютері завжди повинен бути встановлена ​​працює антивірусна програма і навіть при її наявності необхідно регулярно перевіряти комп'ютер іншими утилітами, наприклад dr.Web Cureit або Malwarebytes. Якщо щось один антивірус пропустив, то інший знайде.

Хочеться відзначити, що всі вищеописані способи збільшення швидкості комп'ютера найбільш ефективні в комплексному застосуванні, тому при необхідності застосовуйте їх всі разом.

Поділитися.
до змісту ↑

Ще по темі:

 • Чому не відтворюється відео на комп'ютері? Найчастіше, люди користуються комп'ютером в якості домашньої мультимедіа системи. Але трапляються ситуації, коли бажаний фільм, який ви довго шукали і хотіли подивитися не відтворюється. [...]
 • Чи не запускається гра: поширені проблеми і їх вирішення Дуже часто користувачі комп'ютерів і ноутбуків, активно проводять час за іграми, стикаються з різними помилками або бездіяльністю системи під час запуску того чи іншого [...]
 • Що робити, якщо пропав інтернет Доступ до Інтернету є не просто розвагою, а нагальною необхідністю. За допомогою Інтернету, люди спілкуються, працюють, заводять нові знайомства і т. Д. Важко не погодиться, що [...]
 • Що робити, якщо несподівано відмовив жорсткий диск Відмова жорсткого диска є дуже серйозною як для стаціонарного комп'ютера, так і для ноутбука. Погодьтеся, що втрата дорогоцінної інформації укупі з втратою дорогого накопичувача [...]
 • Очищення блоку живлення від пилу з заміною кулера Багато користувачів персональних комп'ютерів, збираючи свій перший системний блок, нехтують такою деталлю як блок живлення. Більше половини покупців, залишають в якості блоку [...]

Як подивитися які програми завантажуються автоматично?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.