Статьи

Як я вибирала кішку. Частина 2. Британці vs шотландці

Коли ми вперше прийшли на виставку котів, то побачили, що є дві породи, схожих на кицю з реклами Whiskas - британська короткошерста та шотландська прямоухая (це брати шотланскіх висловухих, яким не передався ген вислоухости)

Коли ми вперше прийшли на виставку котів, то побачили, що є дві породи, схожих на кицю з реклами Whiskas - британська короткошерста та шотландська прямоухая (це брати шотланскіх висловухих, яким не передався ген вислоухости).

Більшою мірою схожість дає забарвлення табби - коли на основному світлому тлі йде контрастний малюнок у вигляді темних цяток (плямистий табби), розлучень (мармуровий) або смужок (тигровий таббі). Я бачила в рекламі і мармурових, і плямистих. Колір кошенят з реклами Whiskas - сріблястий таббі, тобто на сріблястому тлі чорні малюнки. Дуже красива і контрастна холодна забарвлення.

Дуже красива і контрастна холодна забарвлення

Але і британці, і шотландці мають круглу мордочку, щічки і плюшеву шерсть. Ми могли відрізнити висловухих шотландців від британців тільки по вухах)) А якщо це кошеня з прямими вухами - то кожен раз помилялися, запитуючи, чи не британець чи це. Ми не могли зрозуміти, в чому ж різниця між цими породами, і наполегливо запитували заводчиків на виставках. Але відповіді були передбачувані - власники британців хвалили цю породу, а шотландців - свою. Кожен кулик своє болото хвалить, щось типу того.

На наш погляд породи дуже схожі, і не дарма. Виявляється, довгий час британців і шотландців змішували між собою, тобто народженого від в'язки британця і шотландця прямоухого кошеня записували як британця. Після 2004 року такий кошеня записується як шотладец з прямими вухами (Schotish Stright).

Але все ж відмінності є. Хоча, чесно зізнаюся, вони не вплинули на вибір заводчика або породи)) На той випадок, якщо хто-то теж задавався питанням відмінності британців і прямоухих шотландців, розповім те невелике, що вдалося з'ясувати.

Звичайно, найкраще було пошуршать стандартами порід, знайти там опису однієї й іншої і потім порівняти їх. Але такі тексти засвоюються важко, набагато легше і зрозуміліше подивитися на картинки 🙂

Британська короткошерста:

Шотландська капловуха:

Різниця тулуба:

Я не дуже досвідчений сищик, і знайти цю інформацію мені вдалося далеко не відразу. Взяті картинки з сайту московського заводчика британських короткошерстих котів softcat.ru . З цієї ж посиланням можна прочитати більше цікавої інформації про кішок цієї породи.

По перших двох картинок видно, що британці мають більш масивні щічки. До речі, самі масивні щоки зустрічаються у самців, самки самі по собі дрібніше і щоки у них теж менше. Також у британців масивніше голова, у шотландців вона менше.

У британців шия коротка, голова як би відразу переходить в тулуб, а у шотландців шия тонше. У шотландців вуха менше і не такі широкі в основі, як у британців. Британці мають кремезне тулуб, самі по собі вони більш масивні, шотландці мають більш легкою конструкцією, мають не такі масивні лапи. До речі, не дивлячись на свою масивність британець не виглядає незграбним і дуже спритний в грі і граціозний сам по собі. Ще відрізняються хвости - у британця середньої довжини, широкий біля основи і закруглений на кінці. У шотландців - довгий, звужується до кінця. Пишуть про відмінність по м'якості вовни, але я не впевнена на цей рахунок.

Все-таки відмінності не такі вже й великі, та й насправді не дуже важливі. Коли ти кожен день дивишся на кішку, які б у неї не були шиї, хвости і вуха, звикаєш до всього 🙂 Наприклад, як тільки у мене з'явилася британочка, відразу все коти мені здалися носаті і вузькоокими))) Тому що у моєї кішки маленький носик і великі очиська.

Відмінності в характері порід мені так і не вдалося з'ясувати. І ті, і інші - неагресивні, доброзичливі, спокійні. У книзі, яку я прочитала ( Е.А.Константінова «Домашні кішки» ) Згадувалося, що, мабуть, єдиним недоліком британської короткошерстої є те, що вона присутність людини часом вважає для себе обтяжливим. У цій же книзі пишеться про те, що шотландці рухливим іграм віддають перевагу спокійне спілкування з господарем, дуже люблять, коли їх беруть на руки і гладять. Так, справді, моя кішка часто морщить носик від того, коли її гладять і тим більше, якщо тискають. Якщо у кого є шотландець - відгукніться, розкажіть, чи любить ваша кішка сидіти на руках? Може бути моїм другим вихованцем буде кішка цієї породи?)

Найцікавіше те, що всі відмінності і опису пішли на другий план, коли я побачила це:

І відразу зрозуміла - ось моя кішка 🙂 Це фотографія з сайту заводчиця, яка підкорила мене не тільки гарними фотографіями, але і серйозним підходом до справи. Але про це я розповім наступного разу 🙂

Якщо у кого є шотландець - відгукніться, розкажіть, чи любить ваша кішка сидіти на руках?
Може бути моїм другим вихованцем буде кішка цієї породи?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача