Статьи

Як впоратися зі стресом: 10 корисних порад від псіологов

У цей непростий час стрес підстерігає нас на кожному кроці У цей непростий час стрес підстерігає нас на кожному кроці. Сьогодні ми поговоримо про те, як же не попастися в пастку стресу і запобігти нервове виснаження. Пропонуємо вашій увазі кілька простих порад з області психології.

1. З'ясовуємо звідки виходить стрес.

Коли людина переживає стрес, йому здається, що навколо не ладиться абсолютно все. Емоційна пригніченість і безсилля відбивається на всіх сферах життя. Разом з тим, початковою причиною стресу найчастіше є всього один фактор. Виявивши і усунувши його, ви швидко прийдете в норму. Спробуйте визначити в чому причина. Можливо, це складний проект на роботі, конфлікт у відносинах або засоби масової інформації, що впливають на вас.

Якщо Вам вдалося виявити причину стресу - вітаємо, ви зробили перший крок з позбавлення від нього.

2. Визначити яким чином ви можете вплинути або розібратися з цією ситуацією.

Перебуваючи в стресовому стані, ви можете не помічати очевидних і простих рішень. Поспілкуйтеся з близькими, відвідайте психолога або просто подумайте в спокійній обстановці. Якщо ви можете вирішити ситуацію - зробіть це якомога швидше. Очікування тільки підсилює стресовий стан. Можливо, треба буде непроста розмова, складне рішення, але після цього ви напевно відчуєте полегшення. Так що вистачить думати. Дійте! А що ж робити, якщо ситуація поза вашим контролем - просто мінімізуйте зіткнення з нею. Одягайте навушники, не дивіться телевізор, без необхідності не спілкуйтеся з неприємними людьми.

3. Робіть те, що приносить вам задоволення.

Виділіть тиждень, день або хоча б кілька годин для свого улюбленого заняття. Багато хто скаже, що стрес забирає натхнення. Тоді займіться хоча б чимось. Будь-яка діяльність відволікає від переживань. Спорт, домашні справи, навіть прості повсякденні завдання дозволять вам відволіктися від нав'язливих переживань і трохи прийти в себе.

4. Керуйте своїм часом.

Не дозволяйте собі витрачати час на марне «пережовування" одних і тих же думок, інтернет-серфінг, соц-мережі, чати, скарги, неконструктивні діалоги. Контролюйте себе і свого часу, хваліть себе, коли займаєтеся чимось корисним і необхідним. Виділяйте достатньо часу на сон, заняття спортом і прогулянки на свіжому повітрі.

5. Створіть список корисних технік боротьби зі стресом.

Виберіть для себе ті способи, які найкраще допомагають саме вам. Наприклад, якщо ви застрягли в пробці, то впоратися зі стресом вам допомагає аудіокнига. Коли хвилюєтеся перед публічним виступом - вам допомагають дихальні психотехніки. Для заряду бадьорості з ранку - ви посміхаєтеся перед дзеркалом. Це повинен бути саме ваш особистий список. Поповнюйте його кожен раз, коли вам вдалося успішно впоратися зі складною ситуацією.

6. Звільніть себе від непотрібних справ.

Проаналізуйте свій день. Чи дійсно ви робите те, що наближає вас до вашої мети? Чи робите ви те, що вам подобається? Кому потрібно те, на що ви витрачаєте свій час? Безумовно повністю позбутися від непотрібних справ неможливо, однак, постарайтеся звести їх до мінімуму. Звільніть себе. Делегуйте, можливо в вашому оточенні є люди, які будуть робити ці справи з задоволенням.

7. Уникайте факторів, які посилюють стрес.

Давно доведено, що недосипання, нездорова їжа, алкоголь, надмірне споживання кави роблять вас більш уразливими до впливу зовнішніх факторів. Принаймні в ваших силах робити так, щоб не віддати себе у владу стресу.

8. Зберігайте міцні емоційні кордони.

Часто буває так, що джерелом стресів є навколишні вас люди. Наприклад, сусідка, яка зловила вас на сходовій клітці і витратила близько 15 хвилин вашого часу на марну балаканину, нечемний водій на дорозі підрізав, зателефонувала родичка і більше години розповідала про свої проблеми в стосунках. Чим більше ви емоційно залучені в проблеми інших, тим частіше піддаєте себе стресу. Коректно, ввічливо і чітко давайте зрозуміти, що у вас також є важливі справи.

9. Розділіть турботу і піклування.

Щоразу під час емоційно насиченого і складної розмови, запитуйте себе: що я реально можу зробити в цій ситуації / для цієї людини? Зрозумійте, від того, що ви будете хвилюватися, чи не спати, переживати стрес, нікому легше не стане. Якщо вам хочеться допомогти людині - висловіть це в дії: допоможіть фінансово, познайомте з людьми, які можуть допомогти, нарешті, просто вислухайте і надайте підтримку.

10. Умійте прощати себе та інших.

Розвивайте толерантність. Пам'ятайте, все люди різні, кожен має право на власну точку зору, кожен має право на помилку. Утримайтеся від того, щоб кому-небудь що-небудь емоційно доводити. Якщо у вас є аргументи і для вас важливо, щоб людина їх почув зробіть три речі: переконайтеся, що він готовий почути вас, спокійно викладіть власні факти, дайте можливість обміркувати. А перед тим, як намагатися переконати кого-небудь, задайте собі питання - навіщо особисто вам це потрібно і що заважає вам прийняти його точку зору?

Сподіваємося, наші поради виявилися вам корисні. Ви можете дізнатися більше інформації про боротьбу зі стресом відвідавши наш курс «Психологія за 10 кроків» в Харкові або курси з психології онлайн .

Будьте спокійні, щасливі і бережіть себе.

Чи дійсно ви робите те, що наближає вас до вашої мети?
Чи робите ви те, що вам подобається?
Кому потрібно те, на що ви витрачаєте свій час?
Щоразу під час емоційно насиченого і складної розмови, запитуйте себе: що я реально можу зробити в цій ситуації / для цієї людини?
А перед тим, як намагатися переконати кого-небудь, задайте собі питання - навіщо особисто вам це потрібно і що заважає вам прийняти його точку зору?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.