Статьи

Як перестати боятися літати на літаку

  1. Популярні помилки

Як побороти в собі аерофобію і отримувати задоволення від польотів. Як побороти в собі аерофобію і отримувати задоволення від польотів

Боязнь літати в літаку називають аерофобією, і це досить поширений в сучасному світі страх. Оскільки літаки давно стали основним і найбільш зручним способом переміщення, страх польотів часто викликає серйозні незручності. Боязнь літаків може мати різні причини: турбулентність, польоти над водою, періоди злету і посадки, страх перед замкненими просторами і висотою, втрата контролю над ситуацією, і т.д. Однак, як правило, основною причиною аерофобії є просто недолік знань про те, що відбувається під час польоту. Щоб позбутися страху літати в літаку, іноді потрібно просто дізнатися трохи про літаки. Нижче ми розповімо вам, як перестати боятися літати на літаку.

Популярні помилки

  • Розмірковуючи про те, як перестати боятися літати на літаку, багато хто вдається до допомоги алкоголю. Це рішення може не кращим чином позначитися на вашому стані і лише посилить тривожний стан. Крім того, сухе повітря в літаку в сукупності з алкоголем викликає зневоднення організму, і до психологічного дискомфорту додасться фізичний. І якщо вже ми говоримо про напої, варто пам'ятати, що кофеїн - теж не кращий друг в цій ситуації: він може привести нервову систему в збуджений стан.
  • Боязнь літаків змушує багатьох звернутися до вивчення статистики. Що ж вони там бачать? Безліч фраз про те, що літаки - найбезпечніший вид транспорту, і що випадки авіакатастров рідкісні. Але все одне маленьке, навіть випадково побачене згадка про авіапригод затуманює розум, і ось людина вже вивчає Інтернет в пошуках статистики катастроф своєї авіакомпанії, моделі літака, країни. Стоп! Концентруючись на негативі, ви тільки підсилите свій страх.

Як боротися з аерофобією

Для початку варто усвідомити ступінь вираженості вашого страху. Якщо в зв'язку з польотом на літаку ви відчуваєте неконтрольовані панічні атаки, не тільки психологічні, а й фізичні труднощі (м'язову напругу, утруднене дихання), то кращим рішенням буде звернутися до психолога, який підкаже, як позбутися від аерофобії повністю або звести її прояви до мінімуму.

Якщо ж ви відчуваєте, що ви в силах боротися зі страхом самостійно, нижче ми наведемо кілька порад по боротьбі з аерофобією:

  • Прийміть свій страх. Ви далеко не єдина людина, яка боїться літати. За статистикою, аерофобією в тій чи іншій мірі страждають близько 25-30% дорослого населення планети. В цьому немає нічого ганебного, тому просто зізнайтеся собі, що боїтеся. Якщо є необхідність, ви можете повідомити про свою боязні літаків бортпровідників, і вони постараються зробити переліт для вас комфортніше.
  • Відволікаючи увагу. Не зациклюйтеся на процесі польоту, замість цього займіться тим, що принесе вам задоволення. Обов'язково візьміть з собою цікаву книгу, зарядіть ноутбук або планшет, закачайте цікаві програми або приємну музику в смартфон. Все, що підвищить настрій, разом з тим зменшить ваш страх. Крім того, запасіться улюбленими ласощами, адже їжа - відмінний помічник у боротьбі зі стресом. Особливо корисним буде гіркий шоколад. Детальніше про те, чим можна зайнятися в літаку, читайте в нашій статті "Дорога під хмарами: чим зайнятися в літаку" .
  • Вдих видих! Розправте плечі і глибоко вдихніть, сконцентруйтеся на диханні. Це допоможе заспокоїтися. Адже не дарма все медитативні техніки так підкреслюють важливість правильного дихання.
  • Довіртеся професіоналам. Екіпаж літака - це як не можна краще навчені фахівці своєї справи. Борт літака - механізм з високими параметрами безпеки. Мало хто знає, але все життєво важливі системи в літаках мають іноді навіть не по одній, а по кілька резервних копій: два двигуни, чотири гальмівні і три паливні системи, три системи управління і т.д. Чи варто боятися, коли ви в таких надійних руках?

Наостанок варто сказати про турбулентності. Те, що викликає найбільший страх, насправді, не несе абсолютно ніякої небезпеки для польоту. Її можна порівняти з нерівностями на дорозі, і не більше того. Це зайвий раз говорить про те, що замість того, щоб включати уяву і представляти найгірший сценарій, варто просто дізнатися про польоти побільше.

Сподіваємося, що ця стаття була вам корисна, і ви дізналися більше про те, як впоратися з боязню літати в літаку.

Що ж вони там бачать?
Чи варто боятися, коли ви в таких надійних руках?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача