Статьи

Як перестати боятися літати на літаку

  1. Популярні помилки

Як побороти в собі аерофобію і отримувати задоволення від польотів. Як побороти в собі аерофобію і отримувати задоволення від польотів

Боязнь літати в літаку називають аерофобією, і це досить поширений в сучасному світі страх. Оскільки літаки давно стали основним і найбільш зручним способом переміщення, страх польотів часто викликає серйозні незручності. Боязнь літаків може мати різні причини: турбулентність, польоти над водою, періоди злету і посадки, страх перед замкненими просторами і висотою, втрата контролю над ситуацією, і т.д. Однак, як правило, основною причиною аерофобії є просто недолік знань про те, що відбувається під час польоту. Щоб позбутися страху літати в літаку, іноді потрібно просто дізнатися трохи про літаки. Нижче ми розповімо вам, як перестати боятися літати на літаку.

Популярні помилки

  • Розмірковуючи про те, як перестати боятися літати на літаку, багато хто вдається до допомоги алкоголю. Це рішення може не кращим чином позначитися на вашому стані і лише посилить тривожний стан. Крім того, сухе повітря в літаку в сукупності з алкоголем викликає зневоднення організму, і до психологічного дискомфорту додасться фізичний. І якщо вже ми говоримо про напої, варто пам'ятати, що кофеїн - теж не кращий друг в цій ситуації: він може привести нервову систему в збуджений стан.
  • Боязнь літаків змушує багатьох звернутися до вивчення статистики. Що ж вони там бачать? Безліч фраз про те, що літаки - найбезпечніший вид транспорту, і що випадки авіакатастров рідкісні. Але все одне маленьке, навіть випадково побачене згадка про авіапригод затуманює розум, і ось людина вже вивчає Інтернет в пошуках статистики катастроф своєї авіакомпанії, моделі літака, країни. Стоп! Концентруючись на негативі, ви тільки підсилите свій страх.

Як боротися з аерофобією

Для початку варто усвідомити ступінь вираженості вашого страху. Якщо в зв'язку з польотом на літаку ви відчуваєте неконтрольовані панічні атаки, не тільки психологічні, а й фізичні труднощі (м'язову напругу, утруднене дихання), то кращим рішенням буде звернутися до психолога, який підкаже, як позбутися від аерофобії повністю або звести її прояви до мінімуму.

Якщо ж ви відчуваєте, що ви в силах боротися зі страхом самостійно, нижче ми наведемо кілька порад по боротьбі з аерофобією:

  • Прийміть свій страх. Ви далеко не єдина людина, яка боїться літати. За статистикою, аерофобією в тій чи іншій мірі страждають близько 25-30% дорослого населення планети. В цьому немає нічого ганебного, тому просто зізнайтеся собі, що боїтеся. Якщо є необхідність, ви можете повідомити про свою боязні літаків бортпровідників, і вони постараються зробити переліт для вас комфортніше.
  • Відволікаючи увагу. Не зациклюйтеся на процесі польоту, замість цього займіться тим, що принесе вам задоволення. Обов'язково візьміть з собою цікаву книгу, зарядіть ноутбук або планшет, закачайте цікаві програми або приємну музику в смартфон. Все, що підвищить настрій, разом з тим зменшить ваш страх. Крім того, запасіться улюбленими ласощами, адже їжа - відмінний помічник у боротьбі зі стресом. Особливо корисним буде гіркий шоколад. Детальніше про те, чим можна зайнятися в літаку, читайте в нашій статті "Дорога під хмарами: чим зайнятися в літаку" .
  • Вдих видих! Розправте плечі і глибоко вдихніть, сконцентруйтеся на диханні. Це допоможе заспокоїтися. Адже не дарма все медитативні техніки так підкреслюють важливість правильного дихання.
  • Довіртеся професіоналам. Екіпаж літака - це як не можна краще навчені фахівці своєї справи. Борт літака - механізм з високими параметрами безпеки. Мало хто знає, але все життєво важливі системи в літаках мають іноді навіть не по одній, а по кілька резервних копій: два двигуни, чотири гальмівні і три паливні системи, три системи управління і т.д. Чи варто боятися, коли ви в таких надійних руках?

Наостанок варто сказати про турбулентності. Те, що викликає найбільший страх, насправді, не несе абсолютно ніякої небезпеки для польоту. Її можна порівняти з нерівностями на дорозі, і не більше того. Це зайвий раз говорить про те, що замість того, щоб включати уяву і представляти найгірший сценарій, варто просто дізнатися про польоти побільше.

Сподіваємося, що ця стаття була вам корисна, і ви дізналися більше про те, як впоратися з боязню літати в літаку.

Що ж вони там бачать?
Чи варто боятися, коли ви в таких надійних руках?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.