Статьи

Як перестати боятися темряви

Страх темряви можна віднести до тих страхів, з якими ми стикаємося з самого дитинства

Страх темряви можна віднести до тих страхів, з якими ми стикаємося з самого дитинства. Яка дитина не боявся чудовиськ під ліжком і миттю стрибав у ліжко, як тільки вимикав світло. У темряві ми здаємося самим собі більш уразливими, адже інші, наприклад тварини можуть бачити краще ніж ми. В темряві все стає менш чітким і складність не в тому, що ми не можемо добре бачити в темряві, а в тому, що ми не можемо розпізнати той предмет який знаходиться в темряві. Людина з парасолькою-тростиною в темряві буде нам здаватися людиною з палицею. Проблема страху темряви не пов'язана з темрявою, вона пов'язана з тим, що темрява робить. Темрява створює умови в яких ми не можемо розрізняти предмети, не можемо їх ідентифікувати, не можемо ясно визначити дистанцію, не можемо визначити джерело того чи іншого звуку, але навіть це не є страшним. Лякає те, що темрява створює таким чином умови, в яких ми починаємо додумувати те, що відбувається, уява починає малювати в голові у нас можливі варіанти і образи, чого ми всією душею боїмося.

Якщо ви боїтеся павуків або змій, то як думаєте чого Ви найбільше будете боятися в темному лісі? Ви будете прислухатися до кожного шереху, Вам буде здаватися, що по Вам вже хто то повзає. Кожна гілка буде схожа на змію, а кожен листочок на павука. наше уява зробить все можливе.

Перестати боятися темряви вийде, якщо зрозуміти джерело цього страху. Зрозуміти, що страх викликає уява , Яке намагається ідентифікувати предмети навколо. Поява страху пов'язано з відсутністю контролю над ситуацією.

Щоб перестати боятися темряви потрібно зробити те, що Ви б ніколи не змогли зробити. Найскладніше в цій ситуації - це розслабитися.

Якщо в темряві ви ляжете на підлогу і чи будете там, де найстрашніше, і почнете дихати, так, щоб ваші видихи були в два рази довше вдихів, ви зможете розслабитися. У перший раз - це буде найстрашніше, що Ви б могли зробити, але вже вдруге це не буде таким страшним, в п'ятий раз - це буде вже практично не страшно.

Ніщо не здатне переконати і дати Вам впевненість, крім позитивного досвіду. Чим частіше Ви отримуєте позитивний досвід в тій ситуації яка викликала страх, тим слабкіше він стає.

Онлайн Психолог Жавнеров Павло

Перша консультація безкоштовна

сайт pzhav.ru

Якщо ви боїтеся павуків або змій, то як думаєте чого Ви найбільше будете боятися в темному лісі?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача