Статьи

Як включити блютуз на ноутбуці

 1. А чи є «хлопчик»?
 2. Апаратне включення адаптера
 3. установка драйвера
 4. Включаємо Bluetooth в ОС і підключаємо до нього пристрої
 5. Windows 8.1
 6. Windows 10
 7. У всіх версіях Windows
 8. Чому Блютуз не працює?

Лептопи, обладнані Bluetooth, надходять у продаж, як правило, з відключеним адаптером «Синього зуба»: про всяк випадок, щоб не піддавати ризику збережену на пристрої інформацію. Виробники впевнені, що користувач і сам зможе його включити, коли йому буде потрібно. А якщо не зможе?
Лептопи, обладнані Bluetooth, надходять у продаж, як правило, з відключеним адаптером «Синього зуба»: про всяк випадок, щоб не піддавати ризику збережену на пристрої інформацію

Для полегшення роботи з Bluetooth виробники встановлюють на ноутбуки фірмові утиліти. Коли вони є, завдання спрощується, але що робити, якщо такий утиліти немає або ви не можете в ній розібратися? Сьогодні я розповіді, як включити блютуз на ноутбуці засобами Windows і самого апарату без використання сторонніх додатків.

[NEW] Рейтинги F1 на початок 2019 року:
ноутбуки

, роутери для будинку , Power bank , SSD , Smart TV приставки з підтримкою 4K UHD , ігрові відеокарти , процесори для ПК , підсилювачі Wi-Fi , смартфони до 10000 рублів , планшети для інтернет-серфінгу , антивіруси

А чи є «хлопчик»?

Перше, в чому слід переконатися перед спробами включити «Синій зуб», це в його наявності. Присутність на корпусі лептопа кнопки / перемикача блютуз - не завжди ознака того, що адаптер дійсно встановлений. Виробники техніки часто вказують в описі товарів, що можуть змінювати їх комплектацію на свій розсуд, наприклад, з метою здешевлення. Відсутність Bluetooth-адаптера ніяк не позначається на «життєдіяльності» ноутбука, тому на ньому цілком могли заощадити.

Щоб дізнатися, чи є у вашому апараті модуль Bluetooth, не потрібно нічого розбирати. Досить оглянути наклейки на корпусі, а також упаковку і вкладену документацію. На те, адаптер встановлений, вказує присутність логотипу технології.

Так виглядає стікер з логотипом «Синього зуба» на днище Toshiba Satellite U500:

Якщо на наклейках нічого толком не вказано, а упаковка не збереглася, пошукайте інформацію на сайті виробника лептопа або задайте питання службі підтримки.

Апаратне включення адаптера

Щоб розібратися, як включити Bluetooth на ноутбуці вашого типу, погляньте на клавіатуру, а також на передню і бічні поверхні корпусу. На одних моделях для цього використовується перемикач - ви зможете впізнати його по значку логотипу «Синього зуба». На інших - поєднання натискання Fn і однієї з функціональних клавіш (F1-F12). Визначити, куди саме натискати, допоможуть позначення на клавіатурі.

На деяких ноутбуках, як, наприклад, на MSI X460 DX, для включення блютуз виділена окрема клавіша:

На деяких ноутбуках, як, наприклад, на MSI X460 DX, для включення блютуз виділена окрема клавіша:

На інших, що частіше, вона об'єднана з кнопкою включення Wi-Fi:

На інших, що частіше, вона об'єднана з кнопкою включення Wi-Fi:

Після активізації адаптера на корпусі загориться індикатор «Синього зуба» (якщо є, так їм оснащені не всі апарати).

Після активізації адаптера на корпусі загориться індикатор «Синього зуба» (якщо є, так їм оснащені не всі апарати)

установка драйвера

Якщо після апаратного включення Bluetooth так і не запрацював, перевірте, встановлено його драйвер . Загляньте в диспетчер пристроїв (щоб туди потрапити, натисніть Windows + R, вбийте в рядок «Відкрити» команду devmgmt. Msc і клацніть ОК). Знайдіть в ньому блютуз-адаптер: він може перебувати в списку «Мережеві адаптери», «радіомодулів Блютуз» або окремо.

Якщо біля адаптера немає позначень у вигляді чорної стрілки або знаку оклику в жовтому трикутнику, значить, він встановлений готовий до роботи. Якщо стоїть стрілка - він відключений в операційній системі. Для включення відкрийте його контекстне меню і натисніть "Задіяти».

Для включення відкрийте його контекстне меню і натисніть Задіяти»

Жовтий трикутник, знак питання або відсутність в списку пристроїв вказують на проблеми з драйвером - він або не встановлений, або не працює належним чином. Зайдіть на сайт виробника лептопа і завантажте драйвер, відповідний для вашої операційної системи. Встановіть його як звичайна програма і перезапустіть Windows.

Включаємо Bluetooth в ОС і підключаємо до нього пристрої

Windows 7

 • Зайдіть в Пуск і клацніть «Пристрої та принтери».

Зайдіть в Пуск і клацніть «Пристрої та принтери»

 • У вікні, яке відкриється після цього, то побачите всі девайси, підключені до комп'ютера, в тому числі і по блютуз.

У вікні, яке відкриється після цього, то побачите всі девайси, підключені до комп'ютера, в тому числі і по блютуз

Windows 8.1

 • Натисніть гарячі клавіші Windows + C для відкриття бічній панелі чудо-кнопок. Клацніть "Параметри».

Клацніть Параметри»

 • Слідом натисніть «Зміна параметрів комп'ютера».

Слідом натисніть «Зміна параметрів комп'ютера»

 • Виберіть зі списку «Bluetooth» і в правій частині вікна повзунок в положення ON.

Виберіть зі списку «Bluetooth» і в правій частині вікна повзунок в положення ON

Windows 10

 • Зайдіть в «Пуск» і запустіть додаток «Параметри».

Зайдіть в «Пуск» і запустіть додаток «Параметри»

 • Відкрийте розділ «Пристрої».

Відкрийте розділ «Пристрої»

 • Виберіть «Bluetooth» і пересуньте повзунок в положення "On".

Виберіть «Bluetooth» і пересуньте повзунок в положення On

У всіх версіях Windows

Після активації адаптера «Синій зуб» з'явиться в папці мережевих підключень. Увійдіть в неї через контекстне меню кнопки «Пуск» або «Центр управління мережами».

Клацніть «правою мишкою» по підключенню і виберіть «Включити».

Клацніть «правою мишкою» по підключенню і виберіть «Включити»

Тут же налаштовується видимість комп'ютера іншими Bluetooth-пристроями, буде відображатися в системному треї і повідомляв про приєднання нового девайса. Відкрийте властивості підключення, перейдіть на вкладку «Блютуз» і натисніть «Параметри». Відзначте прапорцями пункти, які вам потрібні, і збережіть налаштування натисканням ОК.

Відзначте прапорцями пункти, які вам потрібні, і збережіть налаштування натисканням ОК

Чому Блютуз не працює?

Проблеми з запуском і роботою «Синього зуба» виникають з наступних причин:

 • Відсутня драйвер функціональних клавіш. Якщо ви недавно встановлювали Windows, скачайте його з сайту виробника і проінсталюйте.
 • Неправильне функціонування і взаємодія драйверів. Щоб вирішити цю проблему, спочатку переустановите драйвер на чіпсет, слідом - на Bluetooth-адаптер.
 • Відключення служби підтримки Bluetooth. Перевірте це через системну оснащення «Служби».
 • Що знаходяться поблизу ноутбука джерела електромагнітних завад (силові кабелі, мікрохвильові печі і т. П.). Спробуйте встановити з'єднання в іншому місці квартири.
 • Блокування підключення неправильно налаштованим антивірусом або іншими захисними програмами. Перевірте їх налаштування.
 • Неполадки в операційній системі, заборона за допомогою локальних політик безпеки, вірусне зараження. Вирішується по ситуації, максимум - перевстановлення ОС.
 • Механічний дефект перемикача або несправність адаптера - для ремонту зверніться в сервісний центр.

Вдалого вам підключення!

А чи є «хлопчик»?
А якщо не зможе?
Коли вони є, завдання спрощується, але що робити, якщо такий утиліти немає або ви не можете в ній розібратися?
Чому Блютуз не працює?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.