Статьи

Як зробити підписку на повідомлення блогу

 1. потік Atom
 2. потік RSS
 3. Підписка на повідомлення за допомогою стандартних гаджетів в Блоггер
 4. Як перевірити свій RSS

Про канали (стрічки, фіди, потоки) RSS і Atom, я писала в пості " Що таке канали RSS і Atom ". Як же вставити в свій блог підписку на ці канали, щоб читачі блогу могли дивитися його RSS-стрічку у себе?

потік Atom

Блоггер за замовчуванням сам створює стандартний потік Atom 1.0 feed

 • для всього блогу: http: //імя_блога.blogspot.com/feeds/posts/default (цей потік Гугл (але не Яндекс) використовує за замовчуванням як карту сайту - Sitemap).
 • для окремого ярлика: http: // ім'я _блога .blogspot.com / feeds / posts / default // назву _ярлика
 • для коментарів: http: // ім'я _блога .blogspot.com / feeds / comments / default
 • для коментарів до окремого повідомлення: http: // ім'я _блога .blogspot.com / feeds / Id_ повідомлення / comments / default

Читачі можуть на нього підписатися за допомогою форми внизу сторінки блогу «Підписатися на Повідомлення: Atom» або через стандартний гаджет, про що я пишу нижче.

потік RSS

1. Блогспот

У блогерів за замовчуванням створює та RSS-потік

 • для всього блогу http: // ім'я _блога .blogspot.com / feeds / posts / default? alt = rss

 • для окремого ярлика http: //імя_блога.blogspot.com/feeds/posts/default? alt = rss / - / названіе_ярлика
 • для коментарів http: //імя_блога.blogspot.com/feeds/comments/default? alt = rss

 • для коментарів до окремого повідомлення http: //імя_блога.blogspot.com/feeds/Id_сообщенія/comments/default? alt = rss
2. Feedburner

Для отримання RSS потоку можна вручну зареєструватися на feedburner.google.com і додати адресу блогу в рядок «пали свій фід прямо зараз».

Після цього стане доступна статистика фида (включаючи число передплатників), можна експортувати його в форматі OPML або CSV і, головне, в закладці «Публікуй» можна отримати код для підписки по електронній пошті, який потрібно потім буде вставити в свій блог таким чином «Дизайн »-« Додати гаджет »-« HTML або Java скрипт »і скопіювати в віконце отриманий в feedburner-е код.

Також тут можна отримати лічильник числа подпіскіков RSS стрічки.3. Кнопка

Якщо вже є адреса RSS стрічки блогу (див. П.1 та п.2), то організувати передплату на повідомлення блогу можна вставивши кнопку з іконкою.

Саме зображення іконки RSS можна знайти в інтернеті, наприклад, на сайті rssicons.ru.


Після цього в редакторі блогу "Дизайн" - "Додати гаджет" - "HTML або Java скрипт» в віконце потрібно вставити такий рядок:

<A href = адрес_ RSS _ленти> <img src = адрес_іконкі> </ a>
Або просто як картинку з посиланням на RSS -стрічка: "Дизайн" - "Додати гаджет" - "Зображення". Де адреса вставляємо адресу свого RSS-потоку, а де оригінал - натискаємо "З жорсткого диска" і вставляємо картинку кнопочки, якщо ви її зберегли у себе на комп'ютері або вибираємо "З Інтернету" і даємо адреса цієї кнопки з іншого сайту.


Підписка на повідомлення за допомогою стандартних гаджетів в Блоггер

Використовуючи цей гаджет, читачі блогу зможуть вибрати, через який потік підписатися - Аtom, Add to Google, netvibes.com, newsgator.com, add.my.yahoo.com. Тому якщо вставили цей гаджет, то буде не потрібна рядок внизу блогу «Підписатися на Повідомлення: Atom». Її можна і навіть потрібно прибрати. Як це зробити, я писала в пості http://blogformyblog.blogspot.com/2012/03/blog-post_27.html .

Якщо вставити його, то реєстрація в feedburner вже буде не потрібна - вона є за замовчуванням. Перегляд фідів на feedburner.google.com буде доступний по закладочка «Мої фіди». (До речі, мова з англійської на російську перемикається там же по закладці «Languages»).

Url фида буде такий http: // feeds .feedburner .com / blogspot / набір _букв_данний_по_умолчанію
Якщо не хочеться щоб відображалося віконце "Підписатися на коментарі", то в редакторі блогу "Налаштування" - "Інше" - "Фид блогу" - "Дозволити фид блогу" в "Додатково" вибираємо для "Канал коментарів блогу" - "Жодного" .
Але тоді в віконці коментарів пропаде можливість "Відповісти". Можна буде тільки додати новий коментар, а не відповідати окремої гілкою.

Так само в стандартних гаджетах можна додати і «Розсилку оновлень по електронній пошті».

Детально про те, як її вставляти і "русифікувати", я писала ТУТ . Детально про те, як її вставляти і русифікувати, я писала  ТУТ

Як читати чужий RSS

Щоб підписатися на чийсь RSS можна піти декількома шляхами - читати RSS прямо зі свого блогу на бічній панелі або скористатися спеціальними програмами для читання - RSS агрегаторами. Вони можуть бути як on-line, наприклад, Яндекс.Лента, Google Reader, Netvibes, так і встановлювані на комп'ютер: наприклад, FeedDemon, FeedReader, браузери Opera., Internet Explorer, поштові rkbtyns Mozilla Thunderbird, The Bat та інші.

Читати прямо в своєму болге:

При редагуванні в блогери в "Дизайн" - "Додати гаджет" можна вставити «Канал» тобто читати чийсь RSS або Atom фід. Він аналогічний гаджету «Blog List». Але його можна налаштувати так, щоб показувалося не одне повідомлення з читаного сайту або блогу, а відразу по кілька.

Скачати книгу безкоштовно

Для цього треба мати пошту на Яндексі.

У вкладці "Передплати" треба ввести адресу сайту або блогу, який хочете читати.

Як перевірити свій RSS

Перевірити чи є у блогу коректний RSS або Atom потік можна, наприклад, на сайтах http://validator.w3.org/feed / або http://feedvalidator.org/ .

Як же вставити в свій блог підписку на ці канали, щоб читачі блогу могли дивитися його RSS-стрічку у себе?
Com / feeds / posts / default?
Com/feeds/posts/default?
Com/feeds/comments/default?
Com/feeds/Id_сообщенія/comments/default?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача