Статьи

Як заробляти на рекламі в Ютуб (YouTube), способи заробітку на перегляді відео | EPICSTARS

 1. Як заробляти на рекламі в Ютуб (YouTube), способи заробітку на перегляді відео У різних ситуаціях...
 2. Як працювати з партнерськими програмами і прямою рекламою
 3. Як заробляти на рекламі в Ютуб (YouTube), способи заробітку на перегляді відео
 4. Як заробити з рекламними сервісами YouTube
 5. Як працювати з партнерськими програмами і прямою рекламою
 6. Як заробляти на рекламі в Ютуб (YouTube), способи заробітку на перегляді відео
 7. Як заробити з рекламними сервісами YouTube
 8. Як працювати з партнерськими програмами і прямою рекламою

Як заробляти на рекламі в Ютуб (YouTube), способи заробітку на перегляді відео

У різних ситуаціях і в різних тематиках ефективність різних способів іноді різниться абсолютно радікально.Напрімер, то, що добре працює на каналі популярної тематики з декількома сотнями денних переглядів, може не піти на вузьконішевому каналі (нехай навіть з удвічі більшою відвідуваністю). Ми розбиралися, як вибрати найбільш підходящий спосіб.

Як заробляти на Ютуб (YouTube)? Всі способи заробітку можна умовно розділити на дві групи: а) автоматична монетизація або заробіток за допомогою рекламних систем і б) ручна монетизація, при якій блогер бере участь у відборі рекламного контента для свого каналу.

Як заробити з рекламними сервісами YouTube

При автоматичної монетизації ви не вибираєте, яку рекламу показувати, це робить за вас рекламна система. Спеціальні алгоритми визначають, яку саме рекламу показати в вашому ролику того чи іншого користувача. Ви лише, умовно кажучи, надаєте рекламні площі тій системі, з якої домовилися про партнерство. З безпосереднім рекламодавцем ви не контактуєте. Гроші нараховуються за перегляди або кліки по рекламі. На сьогодні існує два основних способи автоматичної монетизації.

1. Google Adsense . Рекламна система самого YouTube (точніше, компанії Google). Це оголошення, які спливають на екрані користувача під час перегляду ваших відео. Найчастіше, ці оголошення так чи інакше відповідають тематиці вашого відео - Google зацікавлений показувати рекламу тим, хто з високою ймовірністю клацне на неї. Ви не знаєте, який саме рекламний ролик побачить ваш передплатник, але в одному можете бути впевнені: ніяких екстремістських, шокуючих, що викликають висловлювань в рекламі на вашому каналі не з'явиться. YouTube дуже строго стежить за дотриманням правил реклами, тому робота з Adsense це, мабуть, самий безпечний і дуже надійний спосіб монетизації. Хоча і не дуже прибутковий.

Хоча і не дуже прибутковий

Сервіс контекстної реклами на YouTube не нехтує саморекламою і активно запрошує блогерів до співпраці.

Кому підходить:

 • Початківцям блогерам в якості одного з перших методів заробітку на каналі YouTube
 • Тим, хто хоче мати відносно стабільний дохід

Що потрібно пам'ятати:

 • Дохід відносно невеликий. Для тих, хто тільки підключається до системи, щомісячний дохід зазвичай становить 8-16 доларів США. Втім, і в цій системі можливі серйозні заробітки. Стверджується, наприклад, що дохід блогера Піта Кашмора, засновника порталу Mashable.coм, в Adsense складає близько 450 000 доларів на місяць. Правда, щомісячна відвідуваність блогу Кашмора перевищує 4 мільйони унікальних відвідувачів.
 • Висновок зароблених грошей не дуже зручний. Майданчик дозволяє виводити гроші тільки через платіжну систему Rapida, громіздку і погано адаптовану для російських користувачів. Не можна вивести гроші на банківські карти, електронні гаманці та інші платіжні системи. Мінімальна сума для виведення - не менше 100 доларів США.
 • Високі вимоги до контенту. В першу чергу, мова йде про вимоги до унікальності контенту. Google постійно вдосконалює свої алгоритми, спрямовані на охорону авторських прав, на «вилов» копипаста і «піратки». Не варто викладати на своєму каналі чужі відео в надії відхопити додаткові кліки і трохи підзаробити. Ютуб вміє визначати такі маніпуляції. У кращому випадку, гроші з реклами на вашому каналі підуть справжньому автору відео. У гіршому - ваш аккаунт буде забанений.

2. Реклама в медіамережі або так звані «партнерки YouTube». Майте на увазі, що можлива термінологічна плутанина: «партнерками» можуть називатися різні способи монетизації. В даному випадку, мова йде про партнерські стосунки саме з медіамережі, такими як AIR або YOOLA. Принцип роботи такий же, як і у Adsense - ви надаєте рекламної системі свої «рекламні площі». Але вимоги до контенту у мереж нижче, реєстрація в партнерській програмі простіше, багато альтернативні способи виведення грошей, мінімальна сума для виводу - від 1 долара. Тому багато блогерів вважають за краще працювати саме з тієї чи іншої медіамережі.

Кому підходить:

 • блогерам, які працюють в популярних тематиках і мають хороші показники переглядів
 • початківцям блогерам, у які вже є досвід роботи з автоматизованою рекламою
 • тим, хто з різних причин відчуває проблеми з модерацією YouTube (точніше, Google Adsense)

Що потрібно пам'ятати:

 • комісія при виведенні грошей вище, так як крім комісії YouTube, рекламна система знімає свій відсоток з доходу (до 30%)
 • за відгуками блогерів, медіамережі погано працюють в деяких нішевих тематиках і областях (наприклад, в лакшери-сегменті)

комісія при виведенні грошей вище, так як крім комісії YouTube, рекламна система знімає свій відсоток з доходу (до 30%)  за відгуками блогерів, медіамережі погано працюють в деяких нішевих тематиках і областях (наприклад, в лакшери-сегменті)

Медіамережа Yoola пропонує можливості заробітку як початківцям, так і досвідченим блогерам.

Як працювати з партнерськими програмами і прямою рекламою

Ручна монетизація відноситься до другої групи способів заробітку на Ютубі. Вона включає в себе кілька інструментів.

3. Партнерські програми. Не плутайте з партнерками YouTube, які ми розглянули вище. При роботі з медіамережі ви надаєте мережі-партнеру рекламне місце, яке мережу використовує на свій розсуд. При цьому вибір рекламного ролика на вашому каналі залишається за медіамережі.

А при партнерській програмі ви самі вибираєте продукт, який будете рекламувати. Наприклад, ви побачили що якийсь умовний інтернет-магазин дитячих товарів пропонує партнерство. Ви реєструєтеся в партнерській програмі магазину, отримуєте посилання, в якій зашитий ваш код і вставляєте її в опис відеоролика. Ролик повинен спонукати глядача зацікавитися продуктом (наприклад, дитячим візком), а посилання - дати можливість тут же перейти на сайт, де можна оформити покупку. Унікальна посилання дозволить магазину зрозуміти, що покупець прийшов саме від вас і нарахувати вам відсоток від продажу.

Кому підходить:

Що потрібно пам'ятати:

 • найбільше підходить блогерам з відвідуваністю від 1000 унікальних відвідувачів в місяць. Блоги з меншою відвідуваністю теж можуть брати участь в партнерських програмах, але більш-менш пристойний заробіток буде тільки якщо рекламований продукт дуже точно «потрапляє» в аудиторію. Наприклад, пристосування для рукоділля в блозі про в'язання та вишивку.
 • за активної участі в партнерських програмах можна заробляти до 50 000 і більше в місяць. Правда, стабільний дохід можуть забезпечити собі тільки розкручені блогери, які вміють підтримувати постійний інтерес аудиторії.

4. CPA мережі. Не плутайте з партнерськими програмами. Логіка і алгоритми роботи дуже схожі, але при «партнерке» ви отримуєте відсоток тільки в тому випадку, якщо людина, яка прийшла по вашому посиланню, зробив покупку. У моделі CPA відсоток буде нарахований при виконанні будь-якого цільового дії на сайті партнера (наприклад, реєстрації, кліці по кнопці, заповненні опитувальної форми). За таким принципом працюють такі ресурси як M1-Shop або ad1 . В основному, такі майданчики призначені для вебмайстрів сайтів, але youtube-блогери також можуть співпрацювати з ними.

Кому підходить:

 • просунутим блогерам, які розбираються в тому, як влаштовані CPA-мережі і вміють працювати з рекламодавцями через ці майданчики

Що потрібно пам'ятати:

 • незважаючи на те, що адміністратори мереж намагаються забезпечити максимальну прозорість і надійність, в системі зустрічаються недобросовісні рекламодавці і просто шахраї, в результаті чого ви можете недорахуватися чесно зароблених грошей.
 • перш ніж починати роботу з мережами, бажано вивчити механіку роботи CPA-мереж і арбітражу, а також познайомитися з відгуками користувачів саме з тієї мережі, з якої ви збираєтеся співпрацювати.

перш ніж починати роботу з мережами, бажано вивчити механіку роботи CPA-мереж і арбітражу, а також познайомитися з відгуками користувачів саме з тієї мережі, з якої ви збираєтеся співпрацювати

Товарна CPA-мережу виступає в якості платформи, яка з'єднує рекламодавців з тими, хто готовий рекламувати їх товари.

5. Пряма реклама. Рекламодавець приходить до вас з пропозицією співпраці. Він може запропонувати вже готовий рекламний ролик, але частіше мова йде про те, щоб блогер сам розробив подачу для рекламного об'єкта. Добре працює для вже розкручених каналів , Але останнім часом багато хто почав звертати увагу і на канали з невеликою кількістю передплатників і переглядів. Головна умова - відповідна тематика каналу, наявність цільової аудиторії і залучення користувачів. Хорошим варіантом для блогерів стане реєстрація в спеціальних сервісах, таких як Epicstars . На подібних майданчиках рекламодавці за допомогою фільтрів і просунутого пошуку підбирають цікаві їм канали. І шанс отримати замовлення для блогера багаторазово зростає.

Кому підходить:

Що потрібно пам'ятати:

 • пряма реклама, як правило, забирає найбільше часу. Навіть якщо від вас вимагається всього лише згадати назву бренду в виступі, час піде на все переговори і узгодження.
 • спосіб не дуже надійний, якщо ви працювали не через біржу, а самостійно. Не виключена ймовірність, що вас "кинуть" з оплатою. Порада: завжди офіційно оформляйте договори з замовником (або працюйте через блогерського майданчики і сервіси).

6. Продаж своїх товарів і послуг. Якщо у вас є власний інтернет-магазин або можливість продавати свої послуги як, припустимо, фахівця з контекстної реклами, ви можете організувати продаж прямо на своєму каналі. Відомі також зворотні випадки, коли розкручений блогер входить на правах співвласника або акціонера в той чи інший бізнес і починає просувати його на своєму каналі.

Кому підходить:

 • блогерам - власникам (або співвласникам) власного бізнесу.
 • всім, хто зацікавлений в створенні і просуванні особистого бренду

Що потрібно пам'ятати:

 • не захоплюватися. Користувачі зазвичай приходять на канал не за рекламою чого-небудь, а за якісним і корисним контентом. Як тільки кількість реклами вийде за розумні межі, почнеться відтік абонентів.

7. Донейшн або пожертвування. Вид заробітку, при якому передплатники підтримують канал добровільними пожертвами. Можна просто пропонувати передплатникам підтримати канал матеріально або скористатися сервісами типу donationalerts.ru . Суть роботи сервісів аналогічний партнерськими програмами. На сервісі є опція «Збір коштів». Після реєстрації блогер отримує спеціальну посилання, яка поміщається в описі відео. Після кліка на посилання користувач отримує пропозицію підтримати канал. Сервіс інтегрований з YouTube і показує надходження прямо в каналі. Донейшн іноді використовують навіть такі великі канали як «ВДудь».

Кому підходить:

 • блогерам з активною і залученої аудиторією

Що потрібно пам'ятати:

 • оголошуючи донейшн, не потрібно скаржитися на важке матеріальне становище. Краще створіть мета, на яку ви збираєте гроші - наприклад, покупку студійного обладнання для зйомок. Мета обов'язково повинна мати кінцеву суму і терміни.

Мета обов'язково повинна мати кінцеву суму і терміни

Перейшовши за унікальною згенерованої посиланням, користувач може пожертвувати проекту або блогеру довільну суму грошей.

З рекламних форматів найчастіше застосовуються:

 • Банерна реклама. Показ банерів поверх відео.
 • рекламний відеоролик. Він може бути показаний перед початком авторського відео, в середині відео або (дуже рідко) в кінці (пост-рол). Гроші нараховуються в тому випадку якщо глядач подивився рекламу повністю або перші 30 секунд
 • інтеграція або нативна реклама. Автор самостійно продумує подачу і готує рекламний ролик, який природно інтегрується в стилістику всього каналу. Це самий трудомісткий шлях, але ціни тут починаються від 10 тис за хвилину.
 • прихована. У цьому форматі бренд взагалі не згадується, але «непомітно» присутній в кадрі. Наприклад, під час інтерв'ю ведучий і гість п'ють каву з чашок з логотипом рекламованого бренду.

Який би вид монетизації ви не вибрали для себе, пам'ятайте: YouTube любить унікальний, корисний і пізнавальний контент. Навіть, якщо у вас поки ще невеликий канал, але ви розміщуєте тут цінний для вашої аудиторії контент, ви вже уявляєте інтерес для рекламних систем і прямих рекламодавців. А, значить, можливості заробітку на YouTube будуть постійно зростати.

Як заробляти на рекламі в Ютуб (YouTube), способи заробітку на перегляді відео

У різних ситуаціях і в різних тематиках ефективність різних способів іноді різниться абсолютно радікально.Напрімер, то, що добре працює на каналі популярної тематики з декількома сотнями денних переглядів, може не піти на вузьконішевому каналі (нехай навіть з удвічі більшою відвідуваністю). Ми розбиралися, як вибрати найбільш підходящий спосіб.

Як заробляти на Ютуб (YouTube)? Всі способи заробітку можна умовно розділити на дві групи: а) автоматична монетизація або заробіток за допомогою рекламних систем і б) ручна монетизація, при якій блогер бере участь у відборі рекламного контента для свого каналу.

Як заробити з рекламними сервісами YouTube

При автоматичної монетизації ви не вибираєте, яку рекламу показувати, це робить за вас рекламна система. Спеціальні алгоритми визначають, яку саме рекламу показати в вашому ролику того чи іншого користувача. Ви лише, умовно кажучи, надаєте рекламні площі тій системі, з якої домовилися про партнерство. З безпосереднім рекламодавцем ви не контактуєте. Гроші нараховуються за перегляди або кліки по рекламі. На сьогодні існує два основних способи автоматичної монетизації.

1. Google Adsense . Рекламна система самого YouTube (точніше, компанії Google). Це оголошення, які спливають на екрані користувача під час перегляду ваших відео. Найчастіше, ці оголошення так чи інакше відповідають тематиці вашого відео - Google зацікавлений показувати рекламу тим, хто з високою ймовірністю клацне на неї. Ви не знаєте, який саме рекламний ролик побачить ваш передплатник, але в одному можете бути впевнені: ніяких екстремістських, шокуючих, що викликають висловлювань в рекламі на вашому каналі не з'явиться. YouTube дуже строго стежить за дотриманням правил реклами, тому робота з Adsense це, мабуть, самий безпечний і дуже надійний спосіб монетизації. Хоча і не дуже прибутковий.

Хоча і не дуже прибутковий

Сервіс контекстної реклами на YouTube не нехтує саморекламою і активно запрошує блогерів до співпраці.

Кому підходить:

 • Початківцям блогерам в якості одного з перших методів заробітку на каналі YouTube
 • Тим, хто хоче мати відносно стабільний дохід

Що потрібно пам'ятати:

 • Дохід відносно невеликий. Для тих, хто тільки підключається до системи, щомісячний дохід зазвичай становить 8-16 доларів США. Втім, і в цій системі можливі серйозні заробітки. Стверджується, наприклад, що дохід блогера Піта Кашмора, засновника порталу Mashable.coм, в Adsense складає близько 450 000 доларів на місяць. Правда, щомісячна відвідуваність блогу Кашмора перевищує 4 мільйони унікальних відвідувачів.
 • Висновок зароблених грошей не дуже зручний. Майданчик дозволяє виводити гроші тільки через платіжну систему Rapida, громіздку і погано адаптовану для російських користувачів. Не можна вивести гроші на банківські карти, електронні гаманці та інші платіжні системи. Мінімальна сума для виведення - не менше 100 доларів США.
 • Високі вимоги до контенту. В першу чергу, мова йде про вимоги до унікальності контенту. Google постійно вдосконалює свої алгоритми, спрямовані на охорону авторських прав, на «вилов» копипаста і «піратки». Не варто викладати на своєму каналі чужі відео в надії відхопити додаткові кліки і трохи підзаробити. Ютуб вміє визначати такі маніпуляції. У кращому випадку, гроші з реклами на вашому каналі підуть справжньому автору відео. У гіршому - ваш аккаунт буде забанений.

2. Реклама в медіамережі або так звані «партнерки YouTube». Майте на увазі, що можлива термінологічна плутанина: «партнерками» можуть називатися різні способи монетизації. В даному випадку, мова йде про партнерські стосунки саме з медіамережі, такими як AIR або YOOLA. Принцип роботи такий же, як і у Adsense - ви надаєте рекламної системі свої «рекламні площі». Але вимоги до контенту у мереж нижче, реєстрація в партнерській програмі простіше, багато альтернативні способи виведення грошей, мінімальна сума для виводу - від 1 долара. Тому багато блогерів вважають за краще працювати саме з тієї чи іншої медіамережі.

Кому підходить:

 • блогерам, які працюють в популярних тематиках і мають хороші показники переглядів
 • початківцям блогерам, у які вже є досвід роботи з автоматизованою рекламою
 • тим, хто з різних причин відчуває проблеми з модерацією YouTube (точніше, Google Adsense)

Що потрібно пам'ятати:

 • комісія при виведенні грошей вище, так як крім комісії YouTube, рекламна система знімає свій відсоток з доходу (до 30%)
 • за відгуками блогерів, медіамережі погано працюють в деяких нішевих тематиках і областях (наприклад, в лакшери-сегменті)

комісія при виведенні грошей вище, так як крім комісії YouTube, рекламна система знімає свій відсоток з доходу (до 30%)  за відгуками блогерів, медіамережі погано працюють в деяких нішевих тематиках і областях (наприклад, в лакшери-сегменті)

Медіамережа Yoola пропонує можливості заробітку як початківцям, так і досвідченим блогерам.

Як працювати з партнерськими програмами і прямою рекламою

Ручна монетизація відноситься до другої групи способів заробітку на Ютубі. Вона включає в себе кілька інструментів.

3. Партнерські програми. Не плутайте з партнерками YouTube, які ми розглянули вище. При роботі з медіамережі ви надаєте мережі-партнеру рекламне місце, яке мережу використовує на свій розсуд. При цьому вибір рекламного ролика на вашому каналі залишається за медіамережі.

А при партнерській програмі ви самі вибираєте продукт, який будете рекламувати. Наприклад, ви побачили що якийсь умовний інтернет-магазин дитячих товарів пропонує партнерство. Ви реєструєтеся в партнерській програмі магазину, отримуєте посилання, в якій зашитий ваш код і вставляєте її в опис відеоролика. Ролик повинен спонукати глядача зацікавитися продуктом (наприклад, дитячим візком), а посилання - дати можливість тут же перейти на сайт, де можна оформити покупку. Унікальна посилання дозволить магазину зрозуміти, що покупець прийшов саме від вас і нарахувати вам відсоток від продажу.

Кому підходить:

Що потрібно пам'ятати:

 • найбільше підходить блогерам з відвідуваністю від 1000 унікальних відвідувачів в місяць. Блоги з меншою відвідуваністю теж можуть брати участь в партнерських програмах, але більш-менш пристойний заробіток буде тільки якщо рекламований продукт дуже точно «потрапляє» в аудиторію. Наприклад, пристосування для рукоділля в блозі про в'язання та вишивку.
 • за активної участі в партнерських програмах можна заробляти до 50 000 і більше в місяць. Правда, стабільний дохід можуть забезпечити собі тільки розкручені блогери, які вміють підтримувати постійний інтерес аудиторії.

4. CPA мережі. Не плутайте з партнерськими програмами. Логіка і алгоритми роботи дуже схожі, але при «партнерке» ви отримуєте відсоток тільки в тому випадку, якщо людина, яка прийшла по вашому посиланню, зробив покупку. У моделі CPA відсоток буде нарахований при виконанні будь-якого цільового дії на сайті партнера (наприклад, реєстрації, кліці по кнопці, заповненні опитувальної форми). За таким принципом працюють такі ресурси як M1-Shop або ad1 . В основному, такі майданчики призначені для вебмайстрів сайтів, але youtube-блогери також можуть співпрацювати з ними.

Кому підходить:

 • просунутим блогерам, які розбираються в тому, як влаштовані CPA-мережі і вміють працювати з рекламодавцями через ці майданчики

Що потрібно пам'ятати:

 • незважаючи на те, що адміністратори мереж намагаються забезпечити максимальну прозорість і надійність, в системі зустрічаються недобросовісні рекламодавці і просто шахраї, в результаті чого ви можете недорахуватися чесно зароблених грошей.
 • перш ніж починати роботу з мережами, бажано вивчити механіку роботи CPA-мереж і арбітражу, а також познайомитися з відгуками користувачів саме з тієї мережі, з якої ви збираєтеся співпрацювати.

перш ніж починати роботу з мережами, бажано вивчити механіку роботи CPA-мереж і арбітражу, а також познайомитися з відгуками користувачів саме з тієї мережі, з якої ви збираєтеся співпрацювати

Товарна CPA-мережу виступає в якості платформи, яка з'єднує рекламодавців з тими, хто готовий рекламувати їх товари.

5. Пряма реклама. Рекламодавець приходить до вас з пропозицією співпраці. Він може запропонувати вже готовий рекламний ролик, але частіше мова йде про те, щоб блогер сам розробив подачу для рекламного об'єкта. Добре працює для вже розкручених каналів , Але останнім часом багато хто почав звертати увагу і на канали з невеликою кількістю передплатників і переглядів. Головна умова - відповідна тематика каналу, наявність цільової аудиторії і залучення користувачів. Хорошим варіантом для блогерів стане реєстрація в спеціальних сервісах, таких як Epicstars . На подібних майданчиках рекламодавці за допомогою фільтрів і просунутого пошуку підбирають цікаві їм канали. І шанс отримати замовлення для блогера багаторазово зростає.

Кому підходить:

Що потрібно пам'ятати:

 • пряма реклама, як правило, забирає найбільше часу. Навіть якщо від вас вимагається всього лише згадати назву бренду в виступі, час піде на все переговори і узгодження.
 • спосіб не дуже надійний, якщо ви працювали не через біржу, а самостійно. Не виключена ймовірність, що вас "кинуть" з оплатою. Порада: завжди офіційно оформляйте договори з замовником (або працюйте через блогерського майданчики і сервіси).

6. Продаж своїх товарів і послуг. Якщо у вас є власний інтернет-магазин або можливість продавати свої послуги як, припустимо, фахівця з контекстної реклами, ви можете організувати продаж прямо на своєму каналі. Відомі також зворотні випадки, коли розкручений блогер входить на правах співвласника або акціонера в той чи інший бізнес і починає просувати його на своєму каналі.

Кому підходить:

 • блогерам - власникам (або співвласникам) власного бізнесу.
 • всім, хто зацікавлений в створенні і просуванні особистого бренду

Що потрібно пам'ятати:

 • не захоплюватися. Користувачі зазвичай приходять на канал не за рекламою чого-небудь, а за якісним і корисним контентом. Як тільки кількість реклами вийде за розумні межі, почнеться відтік абонентів.

7. Донейшн або пожертвування. Вид заробітку, при якому передплатники підтримують канал добровільними пожертвами. Можна просто пропонувати передплатникам підтримати канал матеріально або скористатися сервісами типу donationalerts.ru . Суть роботи сервісів аналогічний партнерськими програмами. На сервісі є опція «Збір коштів». Після реєстрації блогер отримує спеціальну посилання, яка поміщається в описі відео. Після кліка на посилання користувач отримує пропозицію підтримати канал. Сервіс інтегрований з YouTube і показує надходження прямо в каналі. Донейшн іноді використовують навіть такі великі канали як «ВДудь».

Кому підходить:

 • блогерам з активною і залученої аудиторією

Що потрібно пам'ятати:

 • оголошуючи донейшн, не потрібно скаржитися на важке матеріальне становище. Краще створіть мета, на яку ви збираєте гроші - наприклад, покупку студійного обладнання для зйомок. Мета обов'язково повинна мати кінцеву суму і терміни.

Мета обов'язково повинна мати кінцеву суму і терміни

Перейшовши за унікальною згенерованої посиланням, користувач може пожертвувати проекту або блогеру довільну суму грошей.

З рекламних форматів найчастіше застосовуються:

 • Банерна реклама. Показ банерів поверх відео.
 • рекламний відеоролик. Він може бути показаний перед початком авторського відео, в середині відео або (дуже рідко) в кінці (пост-рол). Гроші нараховуються в тому випадку якщо глядач подивився рекламу повністю або перші 30 секунд
 • інтеграція або нативна реклама. Автор самостійно продумує подачу і готує рекламний ролик, який природно інтегрується в стилістику всього каналу. Це самий трудомісткий шлях, але ціни тут починаються від 10 тис за хвилину.
 • прихована. У цьому форматі бренд взагалі не згадується, але «непомітно» присутній в кадрі. Наприклад, під час інтерв'ю ведучий і гість п'ють каву з чашок з логотипом рекламованого бренду.

Який би вид монетизації ви не вибрали для себе, пам'ятайте: YouTube любить унікальний, корисний і пізнавальний контент. Навіть, якщо у вас поки ще невеликий канал, але ви розміщуєте тут цінний для вашої аудиторії контент, ви вже уявляєте інтерес для рекламних систем і прямих рекламодавців. А, значить, можливості заробітку на YouTube будуть постійно зростати.

Як заробляти на рекламі в Ютуб (YouTube), способи заробітку на перегляді відео

У різних ситуаціях і в різних тематиках ефективність різних способів іноді різниться абсолютно радікально.Напрімер, то, що добре працює на каналі популярної тематики з декількома сотнями денних переглядів, може не піти на вузьконішевому каналі (нехай навіть з удвічі більшою відвідуваністю). Ми розбиралися, як вибрати найбільш підходящий спосіб.

Як заробляти на Ютуб (YouTube)? Всі способи заробітку можна умовно розділити на дві групи: а) автоматична монетизація або заробіток за допомогою рекламних систем і б) ручна монетизація, при якій блогер бере участь у відборі рекламного контента для свого каналу.

Як заробити з рекламними сервісами YouTube

При автоматичної монетизації ви не вибираєте, яку рекламу показувати, це робить за вас рекламна система. Спеціальні алгоритми визначають, яку саме рекламу показати в вашому ролику того чи іншого користувача. Ви лише, умовно кажучи, надаєте рекламні площі тій системі, з якої домовилися про партнерство. З безпосереднім рекламодавцем ви не контактуєте. Гроші нараховуються за перегляди або кліки по рекламі. На сьогодні існує два основних способи автоматичної монетизації.

1. Google Adsense . Рекламна система самого YouTube (точніше, компанії Google). Це оголошення, які спливають на екрані користувача під час перегляду ваших відео. Найчастіше, ці оголошення так чи інакше відповідають тематиці вашого відео - Google зацікавлений показувати рекламу тим, хто з високою ймовірністю клацне на неї. Ви не знаєте, який саме рекламний ролик побачить ваш передплатник, але в одному можете бути впевнені: ніяких екстремістських, шокуючих, що викликають висловлювань в рекламі на вашому каналі не з'явиться. YouTube дуже строго стежить за дотриманням правил реклами, тому робота з Adsense це, мабуть, самий безпечний і дуже надійний спосіб монетизації. Хоча і не дуже прибутковий.

Хоча і не дуже прибутковий

Сервіс контекстної реклами на YouTube не нехтує саморекламою і активно запрошує блогерів до співпраці.

Кому підходить:

 • Початківцям блогерам в якості одного з перших методів заробітку на каналі YouTube
 • Тим, хто хоче мати відносно стабільний дохід

Що потрібно пам'ятати:

 • Дохід відносно невеликий. Для тих, хто тільки підключається до системи, щомісячний дохід зазвичай становить 8-16 доларів США. Втім, і в цій системі можливі серйозні заробітки. Стверджується, наприклад, що дохід блогера Піта Кашмора, засновника порталу Mashable.coм, в Adsense складає близько 450 000 доларів на місяць. Правда, щомісячна відвідуваність блогу Кашмора перевищує 4 мільйони унікальних відвідувачів.
 • Висновок зароблених грошей не дуже зручний. Майданчик дозволяє виводити гроші тільки через платіжну систему Rapida, громіздку і погано адаптовану для російських користувачів. Не можна вивести гроші на банківські карти, електронні гаманці та інші платіжні системи. Мінімальна сума для виведення - не менше 100 доларів США.
 • Високі вимоги до контенту. В першу чергу, мова йде про вимоги до унікальності контенту. Google постійно вдосконалює свої алгоритми, спрямовані на охорону авторських прав, на «вилов» копипаста і «піратки». Не варто викладати на своєму каналі чужі відео в надії відхопити додаткові кліки і трохи підзаробити. Ютуб вміє визначати такі маніпуляції. У кращому випадку, гроші з реклами на вашому каналі підуть справжньому автору відео. У гіршому - ваш аккаунт буде забанений.

2. Реклама в медіамережі або так звані «партнерки YouTube». Майте на увазі, що можлива термінологічна плутанина: «партнерками» можуть називатися різні способи монетизації. В даному випадку, мова йде про партнерські стосунки саме з медіамережі, такими як AIR або YOOLA. Принцип роботи такий же, як і у Adsense - ви надаєте рекламної системі свої «рекламні площі». Але вимоги до контенту у мереж нижче, реєстрація в партнерській програмі простіше, багато альтернативні способи виведення грошей, мінімальна сума для виводу - від 1 долара. Тому багато блогерів вважають за краще працювати саме з тієї чи іншої медіамережі.

Кому підходить:

 • блогерам, які працюють в популярних тематиках і мають хороші показники переглядів
 • початківцям блогерам, у які вже є досвід роботи з автоматизованою рекламою
 • тим, хто з різних причин відчуває проблеми з модерацією YouTube (точніше, Google Adsense)

Що потрібно пам'ятати:

 • комісія при виведенні грошей вище, так як крім комісії YouTube, рекламна система знімає свій відсоток з доходу (до 30%)
 • за відгуками блогерів, медіамережі погано працюють в деяких нішевих тематиках і областях (наприклад, в лакшери-сегменті)

комісія при виведенні грошей вище, так як крім комісії YouTube, рекламна система знімає свій відсоток з доходу (до 30%)  за відгуками блогерів, медіамережі погано працюють в деяких нішевих тематиках і областях (наприклад, в лакшери-сегменті)

Медіамережа Yoola пропонує можливості заробітку як початківцям, так і досвідченим блогерам.

Як працювати з партнерськими програмами і прямою рекламою

Ручна монетизація відноситься до другої групи способів заробітку на Ютубі. Вона включає в себе кілька інструментів.

3. Партнерські програми. Не плутайте з партнерками YouTube, які ми розглянули вище. При роботі з медіамережі ви надаєте мережі-партнеру рекламне місце, яке мережу використовує на свій розсуд. При цьому вибір рекламного ролика на вашому каналі залишається за медіамережі.

А при партнерській програмі ви самі вибираєте продукт, який будете рекламувати. Наприклад, ви побачили що якийсь умовний інтернет-магазин дитячих товарів пропонує партнерство. Ви реєструєтеся в партнерській програмі магазину, отримуєте посилання, в якій зашитий ваш код і вставляєте її в опис відеоролика. Ролик повинен спонукати глядача зацікавитися продуктом (наприклад, дитячим візком), а посилання - дати можливість тут же перейти на сайт, де можна оформити покупку. Унікальна посилання дозволить магазину зрозуміти, що покупець прийшов саме від вас і нарахувати вам відсоток від продажу.

Кому підходить:

Що потрібно пам'ятати:

 • найбільше підходить блогерам з відвідуваністю від 1000 унікальних відвідувачів в місяць. Блоги з меншою відвідуваністю теж можуть брати участь в партнерських програмах, але більш-менш пристойний заробіток буде тільки якщо рекламований продукт дуже точно «потрапляє» в аудиторію. Наприклад, пристосування для рукоділля в блозі про в'язання та вишивку.
 • за активної участі в партнерських програмах можна заробляти до 50 000 і більше в місяць. Правда, стабільний дохід можуть забезпечити собі тільки розкручені блогери, які вміють підтримувати постійний інтерес аудиторії.

4. CPA мережі. Не плутайте з партнерськими програмами. Логіка і алгоритми роботи дуже схожі, але при «партнерке» ви отримуєте відсоток тільки в тому випадку, якщо людина, яка прийшла по вашому посиланню, зробив покупку. У моделі CPA відсоток буде нарахований при виконанні будь-якого цільового дії на сайті партнера (наприклад, реєстрації, кліці по кнопці, заповненні опитувальної форми). За таким принципом працюють такі ресурси як M1-Shop або ad1 . В основному, такі майданчики призначені для вебмайстрів сайтів, але youtube-блогери також можуть співпрацювати з ними.

Кому підходить:

 • просунутим блогерам, які розбираються в тому, як влаштовані CPA-мережі і вміють працювати з рекламодавцями через ці майданчики

Що потрібно пам'ятати:

 • незважаючи на те, що адміністратори мереж намагаються забезпечити максимальну прозорість і надійність, в системі зустрічаються недобросовісні рекламодавці і просто шахраї, в результаті чого ви можете недорахуватися чесно зароблених грошей.
 • перш ніж починати роботу з мережами, бажано вивчити механіку роботи CPA-мереж і арбітражу, а також познайомитися з відгуками користувачів саме з тієї мережі, з якої ви збираєтеся співпрацювати.

перш ніж починати роботу з мережами, бажано вивчити механіку роботи CPA-мереж і арбітражу, а також познайомитися з відгуками користувачів саме з тієї мережі, з якої ви збираєтеся співпрацювати

Товарна CPA-мережу виступає в якості платформи, яка з'єднує рекламодавців з тими, хто готовий рекламувати їх товари.

5. Пряма реклама. Рекламодавець приходить до вас з пропозицією співпраці. Він може запропонувати вже готовий рекламний ролик, але частіше мова йде про те, щоб блогер сам розробив подачу для рекламного об'єкта. Добре працює для вже розкручених каналів , Але останнім часом багато хто почав звертати увагу і на канали з невеликою кількістю передплатників і переглядів. Головна умова - відповідна тематика каналу, наявність цільової аудиторії і залучення користувачів. Хорошим варіантом для блогерів стане реєстрація в спеціальних сервісах, таких як Epicstars . На подібних майданчиках рекламодавці за допомогою фільтрів і просунутого пошуку підбирають цікаві їм канали. І шанс отримати замовлення для блогера багаторазово зростає.

Кому підходить:

Що потрібно пам'ятати:

 • пряма реклама, як правило, забирає найбільше часу. Навіть якщо від вас вимагається всього лише згадати назву бренду в виступі, час піде на все переговори і узгодження.
 • спосіб не дуже надійний, якщо ви працювали не через біржу, а самостійно. Не виключена ймовірність, що вас "кинуть" з оплатою. Порада: завжди офіційно оформляйте договори з замовником (або працюйте через блогерського майданчики і сервіси).

6. Продаж своїх товарів і послуг. Якщо у вас є власний інтернет-магазин або можливість продавати свої послуги як, припустимо, фахівця з контекстної реклами, ви можете організувати продаж прямо на своєму каналі. Відомі також зворотні випадки, коли розкручений блогер входить на правах співвласника або акціонера в той чи інший бізнес і починає просувати його на своєму каналі.

Кому підходить:

 • блогерам - власникам (або співвласникам) власного бізнесу.
 • всім, хто зацікавлений в створенні і просуванні особистого бренду

Що потрібно пам'ятати:

 • не захоплюватися. Користувачі зазвичай приходять на канал не за рекламою чого-небудь, а за якісним і корисним контентом. Як тільки кількість реклами вийде за розумні межі, почнеться відтік абонентів.

7. Донейшн або пожертвування. Вид заробітку, при якому передплатники підтримують канал добровільними пожертвами. Можна просто пропонувати передплатникам підтримати канал матеріально або скористатися сервісами типу donationalerts.ru . Суть роботи сервісів аналогічний партнерськими програмами. На сервісі є опція «Збір коштів». Після реєстрації блогер отримує спеціальну посилання, яка поміщається в описі відео. Після кліка на посилання користувач отримує пропозицію підтримати канал. Сервіс інтегрований з YouTube і показує надходження прямо в каналі. Донейшн іноді використовують навіть такі великі канали як «ВДудь».

Кому підходить:

 • блогерам з активною і залученої аудиторією

Що потрібно пам'ятати:

 • оголошуючи донейшн, не потрібно скаржитися на важке матеріальне становище. Краще створіть мета, на яку ви збираєте гроші - наприклад, покупку студійного обладнання для зйомок. Мета обов'язково повинна мати кінцеву суму і терміни.

Мета обов'язково повинна мати кінцеву суму і терміни

Перейшовши за унікальною згенерованої посиланням, користувач може пожертвувати проекту або блогеру довільну суму грошей.

З рекламних форматів найчастіше застосовуються:

 • Банерна реклама. Показ банерів поверх відео.
 • рекламний відеоролик. Він може бути показаний перед початком авторського відео, в середині відео або (дуже рідко) в кінці (пост-рол). Гроші нараховуються в тому випадку якщо глядач подивився рекламу повністю або перші 30 секунд
 • інтеграція або нативна реклама. Автор самостійно продумує подачу і готує рекламний ролик, який природно інтегрується в стилістику всього каналу. Це самий трудомісткий шлях, але ціни тут починаються від 10 тис за хвилину.
 • прихована. У цьому форматі бренд взагалі не згадується, але «непомітно» присутній в кадрі. Наприклад, під час інтерв'ю ведучий і гість п'ють каву з чашок з логотипом рекламованого бренду.

Який би вид монетизації ви не вибрали для себе, пам'ятайте: YouTube любить унікальний, корисний і пізнавальний контент. Навіть, якщо у вас поки ще невеликий канал, але ви розміщуєте тут цінний для вашої аудиторії контент, ви вже уявляєте інтерес для рекламних систем і прямих рекламодавців. А, значить, можливості заробітку на YouTube будуть постійно зростати.

Як заробляти на Ютуб (YouTube)?
Як заробляти на Ютуб (YouTube)?
Як заробляти на Ютуб (YouTube)?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача