Статьи

Як вибрати доменне ім'я для сайту з урахуванням SEO

 1. Дотримуйтесь правил поточного часу
 2. Помилки у виборі домена
 3. Визначення ваших потреб
 4. Ключові слова в домені
 5. Що таке «Ключові слова»?
 6. Брендовані доменні імена
 7. Бюджет для доменного імені
 8. Ціни доменних зон
 9. висновок

Щоб вичавити максимум з інтернет-маркетингу, ви повинні бути впевнені, що вибрали правильне доменне ім'я для сайту. Ім'я домену - це те, що допомагає людям ідентифікувати ваш бренд онлайн.

Дотримуйтесь правил поточного часу

При розмові про доменне ім'я варто згадати про багатьох змінних. Мало того що їх дуже багато, так вони ще можуть варіюватися в залежності від ситуації. Я вважаю, що питання про вибір домену - це найголовніше для бізнесу.

Деякі люди створюють короткі домени для своїх сайтів, щоб споживачам було легше їх запам'ятати; інші ж, навпаки, вважають за краще довгі домени (щоб точніше описати свій сайт). Все це залежить від уподобань, як і більшість інших речей, пов'язаних з просуванням сайтів та інтернет-маркетингом .

Помилки у виборі домена

Давайте поговоримо про 7 основних атрибутах доменів, що згодом спростить роботу з ними. Вони негативно впливають на значимість вашого домену, тому уникайте їх за всяку ціну.

 • Дефіси. Дефіси - це велика проблема, яка виникає, коли справа доходить до покупки доменного імені, оскільки вони здаються більш спамние, ніж звичайний домен. Поділ слів справді не настільки важливо, оскільки доменне ім'я так чи інакше - це одне слово; в більшості випадків люди використовують дефіси, щоб поцупити чужу ідею або назва сайту.
 • Назва співзвучне від відомого бренду. Це одне з найгірших рішень, яке може прийти в голову. Мало того, що це спроба виїхати за рахунок конкурента, так ще й в суд можуть подати.
 • Невідповідні TLD (Доменна зона). TLD - закінчення доменного імені і воно відіграє важливу роль для SEO. Є регіональні домени (RU, BY, UA і т.д.), а є міжнародні (COM, NET, INFO і т.д.). Вибравши регіональний домен і вирішивши рухати його в іншому регіоні ви можете зіткнутися з труднощами (але дає невеликий плюс при просуванні в регіоні). Міжнародний домен не має таких проблем. Це до питання, що краще вибрати RU або COM.
 • Довжина. Довжина вашого доменного імені також дуже важлива, і розтягувати її більш ніж на 15 символів не варто. Короткі доменні імена допомагають споживачеві краще їх запам'ятовувати і це також дозволить уникнути будь-яких помилок.
 • Цифри. Одна з ознак Гівно Сайту. Хочете, щоб ім'я сайту було убогим - додайте цифр, та ще й чужий бренд з тире: Шмепсі-3.рф.
 • Немає складним згодним. Сюди відносимо Ш, Щ, Ч, Ж, Ц. Просто складно писати на трансліті, буде жесть 🙂
 • Російсько-англійський. Не варто поєднувати російське слово з англійським, виглядає комічно.

Визначення ваших потреб

Визначення ваших потреб

Ви хочете використовувати своє брендове ім'я в домені - це доцільно. Це буде хорошою рекламою, що не суперечить ніяким канонам. Але, якщо ви не хочете включати свій бренд в домен - нічого страшного, це теж цілком нормально.

Якщо все ж вирішили використовувати бренд, а його назва занадто короткий - пробуйте розтягнути, якщо занадто довге - пробуйте скоротити, але ні в тому, ні в іншому випадку це не повинно виглядати комічно, потворно або втрачати сенс. Хоча, домени коштують не дорого - можна купити кілька і потестить;). Ось список того, чого ви повинні дотримуватися при виборі доменного імені:

 • Яким шляхом ви йдете? Ви хочете створити комерційний сайт? Або продаєте щось специфічне і назва краще придумати незвичайне? Також потрібно враховувати форму вашого сайту і демографічну групу, до якої він звернений, інакше ніякого зростання не буде.
 • Інтернет-присутність дуже важливо в наш час. Будь і кожен потребує створення сайту; по крайней мере, якщо він хоче залишитися в бізнесі протягом більше, ніж декількох тижнів або днів. Без щільного інтернет-присутності ви не зможете звернутися до мільярдам людей, що живуть на цій планеті.
 • Доменні імена бувають всіх видів, форм і розмірів, але без попереднього планування вам не вдасться підібрати щось дійсно варте.

Ключові слова в домені

Ключові слова в домені

Ключові слова - один з елементів ранжирування. Якщо ви хочете заповнити свій сайт хоч якимось контентом - вам потрібні ключові слова; коли ви будете намагатися знайти досконале доменне ім'я, вгадайте що вам знадобиться? Правильно, ключові слова! Не секрет, що ключові слова - постійна змінна в SEO. Це певні фрази, які люди шукають в Google або Yandex; і це фрази, на яких ви повинні фокусуватися.

Що таке «Ключові слова»?

Кожне доменне ім'я або сайт можуть бути асоційовані з ключовими словами. Наприклад, ваш сайт називається «www.neveroyatnovkysnuepechenki.com» - це означає, що кожне ключове слово, що асоціюється з вашим доменним ім'ям, має мати відношення до печеньки (які неймовірно смачні).

Тут все просто. Якщо у вас немає бренду (і ви не плануєте вливати в нього гроші) - то слід використовувати ключове слово в домені, наприклад:

 • seo-romanus.ru;
 • seo-optimizacia.ru.

Заради цього можна пожертвувати деякими правилами.

Стаття в тему: Дослідження нудоти ключових слів в Яндексі і Google

Без ключових слів ви не зможете звернутися до вашої кращою демографічної групи. Доменне ім'я без будь-яких ключових слів - прекрасно, але тільки якщо воно буде брендованим.

Брендовані доменні імена

Брендовані доменні імена

Подивіться на такі великі компанії, як Nike чи Adidas, їх доменні імена дуже прості. Прості не в прямому сенсі, а в сенсі короткі і легко запам'ятовуються, тому вони настільки популярні. Якщо у вас вже є значуще ім'я в своїй галузі, то просто використовуйте його для свого домену.

Ви можете використовувати брендований домен тільки в певних випадках, тобто якщо ваш бренд невідомий (і немає в планах збільшити його популярність), цього робити не варто.

Бюджет для доменного імені

Бюджет для доменного імені

Бюджет для обраного доменного імені повинен бути прорахований заздалегідь, оскільки існує щорічна плата. Ви повинні включити це в загальний бюджет, а також будь-які додаткові витрати, які можуть з'явитися - наявність бренду може бути як благословенням, так і тягарем. Якщо ви хочете щось коротке і просте, але дуже результативне, за це доведеться викласти кругленьку суму.

Наприклад, домен «www.cool.com» - здається досить простим, однак, ці домени були продані починаючи з початку 90-х (і, можливо, ще раніше). Доменні імена, які складаються з одного слова, безумовно коштують великих грошей і вони користуються попитом! Люди готові віддавати за них суми з шістьма нулями (і це, між іншим, в доларах).

В тему: Домен з WWW або без WWW

Якщо ви не можете собі цього дозволити, то варто звернути увагу на інші параметри. Можна вибрати домен, який хороший по іншим параметрам ваших уподобань - і необов'язково це буде ціна. Вартість домена визначається з:

 • Поточної популярності. Якщо сайт дуже популярний, то купувати домен, асоційований з ним, буде дуже дорого. За допомогою цього доменного імені, ви вже будете мати успіх у потенційних клієнтів - вони вже будуть знати про нього і це перше, що буде спливати в їх пам'яті, коли вони будуть шукати продукцію з цієї галузі.
 • Довжини і терміну служби. Якщо домен довше 15 символів, то він не варто інвестицій (але це повністю ваша справа). Домен повинен служити тривалий період часу.
 • Ефективності. Якщо у вас є бізнес, пов'язаний з баскетболом, то доменне ім'я не повинно грунтуватися на футболі чи тенісі. Це не тільки збентежить людей, які відвідують ваш сайт, а ще це буде марна трата грошей. Весь матеріал на доменні імена сторінок не буде відповідати дійсності.

Ціни доменних зон

Не раджу співпрацювати з сумнівними сайтами, краще скористатися послугами reg.ru , 2domains.ru або hostia.ru (Всі домени беру у останніх, вартість популярних нижче).

TLDs Ціна за рік .RU 2.59 $ РФ 2.59 $ .INFO 9.99 $ .BIZ 10.99 $ .SU 7 $ .COM 9.99 $ .NET 10.99 $ .ORG 10.99 $ .WS 17.99 $ .COM.UA 8.99 $ .KZ 24 $ .CC 18.09 $ .PRO 13.29 $ .WIKI 32 $ .PRESS 17.99 $ .BY 23 $ .CLUB 19 $

висновок

Начебто я висвітлив усі питання, які тільки могли виникнути в уяві при питанні вибору домену для сайту. Хоча це не найскладніша річ, з якою доводиться мати справу - але ДУЖЕ важлива. Якщо хочете продати послугу або продукт за допомогою інтернету, ви повинні упевнитися, що ваше доменне ім'я відіграє вам на руку.

Ви хочете створити комерційний сайт?
Або продаєте щось специфічне і назва краще придумати незвичайне?
Якщо ви хочете заповнити свій сайт хоч якимось контентом - вам потрібні ключові слова; коли ви будете намагатися знайти досконале доменне ім'я, вгадайте що вам знадобиться?
Що таке «Ключові слова»?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача