Статьи

Як швидко перевірити індексацію сайту в Google і Яндекс

 1. 1. Перевірте індексацію в панелі вебмайстрів
 2. 2. Використовуйте оператори в пошукових запитах
 3. 3. Використовуйте плагіни і букмарклет
 4. 4. Встановіть сервіси для перевірки індексації
 5. Чому не індексується сайт?
 6. висновки

Як оперативно дізнатися, чи потрапила важлива для вас сторінка в індекс пошукових систем? Та й взагалі, скільки сторінок сайту «бачать» пошукові системи? Я описав в цьому пості способи, які найчастіше використовують SEO-фахівці, і приготував бонус для читачів.

При індексуванні сторінки робот пошукової системи додає відомості про сайті в базу даних. Подальший пошук відбувається по проіндексованих сторінок. Не варто плутати індексацію і сканування.

Робот може просканувати весь сайт швидко. А додавати в індекс повільно, не додавати частина сторінок або видаляти сторінки з індексу.

1. Перевірте індексацію в панелі вебмайстрів

Це базовий спосіб перевірки для веб-майстра або власника сайту.

Google. Необхідно зайти в Search Console і на вкладці «Індекс Google» вибрати «Статус індексування».

Yandex. Проходимо авторизацію в Яндекс.Паспорт, заходимо в Яндекс.Вебмайстер і переходимо по шляху «Індексування сайту» - «Сторінки в пошуку». Ще один варіант: «Індексування сайту» - «Історія» - «Сторінки в пошуку». Тут можна подивитися динаміку зміни кількості сторінок у пошуку.

Щоб використовувати цей метод, у вас повинен бути певний рівень доступу в панель вебмастера. Приклад хорошого індексування сайту. Кількість якісних сторінок зростає, і вони додаються в індекс. Щоб використовувати цей метод, у вас повинен бути певний рівень доступу в панель вебмастера Проблеми з індексацією виглядають так:

На скріншоті - сайт, закритий від індексації у файлі robots.txt

Хочете дізнатися більше про пошуковому просуванні? Підписуйтесь на розсилку:

Наші передплатники завжди отримують більше.

2. Використовуйте оператори в пошукових запитах

Пошукові оператори дозволяють уточнювати результати пошуку. Оператор «site:" видає інформацію про приблизну кількість проіндексованих сторінок. Для перевірки в рядку пошуку Google або Яндекс введіть «site: [url вашого сайту]».

Іноді велика різниця між результатами в Google і Яндекс свідчить про наявність проблем з сайтом.

Наприклад, сайт cubing.com.ua знаходиться під фільтром АГС.

Використовуючи додаткові інструменти пошуку, можна дізнатися дані про індексацію за певний період часу. Так, за останній час в індексі Google з'явилися 49 сторінок російськомовної Вікіпедії:

3. Використовуйте плагіни і букмарклет

Модулі та букмарклет (невеликі javascript-програми, які зберігаються як браузерні закладки) - автоматизований варіант перевірки. В даному випадку не треба відкривати пошуковик окремо і вводити що-небудь в пошук.

Це роблять плагіни і скрипти:

Це роблять плагіни і скрипти:

На скріншоті - плагін RDS bar для Google Chrome. можливості RDS bar для Mozilla Firefox ще крутіше. За допомогою плагіна можна перевірити індексацію поточної сторінки і загальний індекс всього сайту. Але в безкоштовних варіантах капча не дасть спокійно працювати :)

букмарклет «Перевірка індексації» . Перетягніть посилання з відкритого файлу на панель закладок. Далі просто відкрийте потрібний сайт і натисніть на цю закладку. Відкриється нова вкладка з Google або Яндекс і потрібними даними у видачі.

4. Встановіть сервіси для перевірки індексації

Це маленькі помічники SEO-фахівців. Їх безліч. Наприклад, зв'язка Netpeak Spider і Netpeak Checker .

Netpeak Spider дозволяє просканувати весь сайт. Плюс в тому, що ви отримуєте не тільки інформацію про кількість сторінок в індексі, а й список цих сторінок, а також багато додаткових даних: канонікал, код відповіді, назва, заголовки, метаописания, мета Роботс, robots.txt, редіректи, внутрішні та зовнішні посилання і інші. Також програма попереджає про помилки в цих даних.

Як тільки список всіх URL сайту був отриманий, його можна завантажити в Netpeak Checker і вже перевірити безпосередньо на факт індексації пошуковими системами.

Чому не індексується сайт?

1. Новий сайт. Іноді потрібно просто почекати. Сторінки в індекс не потрапляють все і відразу. Часто цей процес розтягується на кілька місяців.

2. Ні карти сайту (sitemap). Якісна карта сайту допоможе пошуковим роботам швидше просканувати і проіндексувати ваш сайт. Посилання на карту потрібно додати в панель вебмайстрів.

3. Помилки на сайті. Панелі вебмайстрів регулярно сповіщають власників сайтів про помилки. Помітили проблему в індексації? Дивіться, які помилки знаходить робот, і виправляйте їх.

4. Помилка з метатегах robots. Часта помилка при несвідомому зміні налаштувань CMS або хостингу. У коді сторінок сайту з'являється наступна рядок:

У коді сторінок сайту з'являється наступна рядок:

5. Помилка з robots.txt. Часто радять закривати в robots.txt все непотрібне. Особливість файлу robots.txt в тому, що один зайвий символ може відкритий для індексації сайт перетворити в закритий. Навіть якщо ви правильно закрили частину сайту, ненароком можна було зачепити потрібні речі, які знаходяться глибше. Ваш сайт закритий від індексації, якщо ви бачите у себе в robots.txt цю конструкцію:

User-agent: * Disallow: /

висновки

Мета власника сайту - щоб всі сторінки, відкриті для індексації, були в індексі пошукової системи. Досягти цього складно. До того ж важливо стежити за процесом занесення сторінок в індекс: різкі зміни в позитивну або негативну сторону - сигнал про проблему. Ми описали чотири способи перевірки індексації сторінок сайту:

 1. У панелях вебмайстрів Google і Яндекс.
 2. За допомогою пошукового оператора «site:".
 3. За допомогою плагінів, на кшталт RDS bar, і буркмарклетов.
 4. У спеціальних сервісах, наприклад, Netpeak Spider.

Часто справа не в індексації, а в підході до оптимізації. Хочете індексуватися і ранжуватися - відповідайте на запит користувача краще всіх. В такому випадку все описане вище знадобиться тільки для фіксації хорошого результату.

PS Бонус для тих, хто дочитав :)

Тримайте таблицю , За допомогою якої я працюю з індексацією сайтів. Як працювати з таблицею?

 1. Зробити копію.
 2. Вибрати доменну зону.
 3. Завантажити в стовпець А список URL-адрес.
 4. Почекати результатів (чим більше адрес, тим довше треба чекати).

В результаті отримуємо приблизно таку картину:

Потім можна виділити стовпці B, C і скопіювати дані на сусідні два стовпці. Так ви збережете результати на поточну дату для порівняння з результатами індексації через певний час. А от ще одна таблиця для фіксації результатів видачі по оператору «site:" для Yandex. Інструкція проста:

 1. Вибрати доменну зону.
 2. Оберіть свій регіон.
 3. Ввести запит (адреса сайту).
 4. Поставити «1», якщо хочете отримати адресу і заголовок.
 5. Ввести кількість сторінок видачі, які ви хочете зберегти (від 1 до 100).

Ввести кількість сторінок видачі, які ви хочете зберегти (від 1 до 100)

За допомогою цієї таблички я не раз знаходив проблемні Title або зайві сторінки в індексі.

Та й взагалі, скільки сторінок сайту «бачать» пошукові системи?
Чому не індексується сайт?
Помітили проблему в індексації?
Як працювати з таблицею?

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал