Статьи

Як створити сайт про подорожі, 10 рад по створенню блогу

 1. зміст посту Про те як створити сайт, мене часто запитують в соціальних мережах і особистому листуванні,...
 2. Обов'язково створіть блог про подорожі, якщо:
 3. Вибір туристичної ніші для сайту
 4. Як і де шукати теми майбутніх посад для блогу
 5. Вибір формату: туристичний сайт або блог мандрівника
 6. Вибір хостингу для сайту
 7. Вибір движка для сайту
 8. Вибір шаблону для сайту
 9. Розкрутка і просування туристичного сайту в інтернеті
 10. Просування туристичного сайту в інтернеті, що працюють способи
 11. Заробіток на сайті, безпечні способи заробітку на молодому туристичному сайті
 12. Аналізуємо виконану роботу над сайтом і робимо висновки

зміст посту

Про те як створити сайт, мене часто запитують в соціальних мережах і особистому листуванні, щоб відповісти на більшість ваших питань про створення сайту або блогу туристичної тематики, я вирішив написати цей пост.

Якщо вам цікава дана тема (тематика сайтобудування не є основною на цьому блозі), і ви бажаєте отримати детальний план дій як з нуля створити туристичний блог, то дайте знати в коментарях до даного посту. Там же вкажіть, що саме вам цікаво і я докладно розпишу ваш план дій в наступних постах.

У цьому пості я поділюся всім своїм досвідом про створення туристичного ресурсу, розповім про невдачі і зайву витрату часу на тій чи іншій функціонал, який як мені здавалося, був просто необхідний мого блогу.

Після кожного розділу буде вказано моя думка, воно може не збігатися з вашим, але ви можете висловити своє в коментарях до посту.

Скажу чесно, створення туристичного сайту - це заняття досить клопітка і копітка, так що наберіться терпіння і результат не змусить себе довго чекати, в іншому випадку не варто і починати.

Навіщо створювати туристичний сайт або заводити туристичний блог?

Навіщо робити ще один туристичний ресурс або писати пости в ще один блог про подорожі, яких в Інтернеті мільйони? Це найперше питання, на яке повинен відповісти кожен початківець блогер або сайтобудівник.

Існує кілька стратегій розвитку сайту і всі вони мають право на життя:

Створити інформаційний портал, блог або форум - це досить трудомістка і фінансово витратне заняття (слід регулярно витрачати багато часу і грошей), такий проект має дуже довгий термін реалізації. Спочатку, ваш ресурс буде мало відвідуємо, але якщо на ньому справді цінна інформація, то відвідуваність буде рости пропорційно цінності матеріалу на сайті. Хороший промер - це форум Вінського, колись форум вів тільки Сергій Вінський, згодом форум «обростав» читачами, які перетворювалися в співавторів, але сьогодні таких результатів домогтися дуже складно.

Створити сайт або блог для душі - багато початківці блогери ведуть «блог для себе», з часом подібний проект або переростає в хороший інформаційний ресурс (див. Вище), або вмирає. Таким чином, більшість «сайтів для душі», на сторінках яких автор пише про свої подорожі, немов веде особистий щоденник - це проміжний етап. Трудовитрати на якісний «блог для душі» можуть бути величезними, а віддача мінімальна. Як правило, автори витрачають багато сил на створення статей туристичної тематики і зовсім не витрачаються на просування.

Створити сайт для заробітку - найпоширеніший вид сайтів, більшість з яких не живуть довше одного року (термін реєстрації домену), але якщо сайт для заробітку побудований грамотно, то він може працювати довго і приносити радість його творцеві. Подібні ресурси роблять максимальний упор на пошукове просування і залучення відвідувачів. Дуже часто, автори такого сайту про подорожі і туризм, самі ніколи нікуди не їздили, а матеріали або купують, або переписують статті з інших ресурсів, або крадуть.

Думаю, що зі стратегією майбутнього сайту все зрозуміло, якщо немає, то задавайте питання в коментарях. Якщо ви ще не вирішили, який ресурс вам робити, але розповісти про подорожі хочете, то можете завести свій блог мандрівника на сайті in-trips.ru

Далі, хочу дати декілька коротких рекомендацій, які допоможуть зрозуміти, а чи потрібен вам блог про туризм.

Обов'язково створіть блог про подорожі, якщо:

 • вам цікаво писати про подорожі - писати про туризм і подорожі вам потрібно буде дуже багато, іноді навіть дуже;
 • ви багато подорожуєте і готові ділитися своїми емоціями з оточуючими - з кожної подорожі ви привозите не тільки магнітики і сувеніри, якщо ви готові розповідати свої історії на сторінках сайту, то обов'язково створіть інформаційний ресурс;
 • ви можете самостійно організувати свій час - створення сайту або блогу це досить монотонне заняття, багатьом такий вид діяльності швидко набридає;
 • ви готові багато працювати і бути цілеспрямованим - будьте готові, що роботи у вас буде дуже багато, ніяка безробіття вам не загрожує, весь свій вільний час ви будете присвячувати своєму дітищу, на жаль, чи на щастя, але по іншому ніяк.

Не створюйте сайт про подорожі, якщо:

 • не готові працювати по 14 годин на день - ваш ресурс змусить вас працювати по 14 годин на добу, а іноді і більше, у вас не буде свят, вихідних і лікарняних;
 • вам потрібен сайт для швидкого заробляння грошей в інтернеті - перший рік роботи, ваш сайт буде приносити чистий збиток (часу, грошей, нервів і т.д.), для швидкого фінансового збагачення є більш цікаві бізнес моделі;
 • у вас немає розуміння про що писати - перед тим як зробити блог, подумайте ніж він буде відрізнятися від тисячі інших ресурсів в Інтернеті і чому читач повинен його полюбити, у вас обов'язково повинна бути своя «фішка»;
 • написання однієї статті для сайту займає більше тижня - туристичний сайт або туристичний блог живе за рахунок нових постів, туристичні статті - це кров вашого ресурсу, статті повинні народжуватися легко і швидко, але при цьому повинні бути цікавими;
 • не готові чекати і слухати свого читача - перший рік життя вашого блогу буде досить нудним (мало відвідувачів, майже немає коментарів і т.д.), саме ця причина є смертю для більшості нових туристичних блогів;
 • вам не цікаво вивчати нове - ви створили сайт, тепер вам належить дізнатися багато нового, ви просто зобов'язані вивчити ази програмування, а основні теги html просто повинні знати напам'ять, вміння і розуміння що таке пошукове просування, вам теж знадобитися, і т.д.

Створюйте сайт який вам цікаво вести, не варто зациклюватися на зароблянні грошей. Як правило, якщо то чим ви займаєтеся приносить вам задоволення, то гроші рано чи пізно прийдуть.

Вибір туристичної ніші для сайту

Вибір напрямку розвитку сайту - це найголовніше з чого має починатися будь-яку розмову про створення туристичного сайту. Писати про цікаві для вас речі - це найпростіше, а якщо це ще цікаво і вашим читачам, то ви в подвійному виграші.

Слід з самого початку дуже ретельно вибрати нішу для вашого ресурсу і майбутніх статей на ньому, тут все дуже складно, але я дам кілька порад.

Вибирайте цікаві для себе і читачів теми і країни - слід розуміти, що є країни, про які цікаво писати, але вони не принесуть вам заробітку і навпаки.

Чи не розпиляйтеся - писати про все на світі можна, але вкрай непродуктивно. Наприклад, на моєму блозі більшість статей про подорожі по Індії, кожна стаття має докладний опис місця / міста / події / пам'ятки - це і є «фішка» мого ресурсу.

Особливо не заглиблюйтеся в дуже специфічні туристичні ніші - це можливо для вас є цікавим заняттям, але коло читачів вашого блогу буде занадто вузький. Як приклад, ось стаття про криваві жертвопринесення в Індії , Я міг би написати ще двісті статей про історію і походження жертвоприношень в Стародавній Індії, про ритуали, про місця здійснення жертвопринесень і т.д., але інтерес у читачів такі матеріали не викликають і заробити на таких статтях неможливо.

Пишіть простим, людською мовою - будьте на одній хвилі зі своїм читачем і він відповість вам вдячністю.

Не беріть занадто вузькі ніші, так як після декількох років роботи над своїм сайтом, у вас просто не залишиться матеріалу для його наповнення

Як і де шукати теми майбутніх посад для блогу


Як і де шукати теми майбутніх посад для блогу

Ми говоримо про новачків в блогінг, у яких ще немає призначеного для користувача фідбека (зворотного зв'язку) у вигляді коментарів і листів в личку, так що єдиний спосіб для пошуку нових тем - це пошукові системи і їх сервіси. Я користуюсь Вордстат від Яндекса , Більшість тем постів на блозі підглянуто там.

Користуйтеся яндексовского вордстат, він безкоштовний і на початковому етапі може підказати багато тем для постів.

Вибір формату: туристичний сайт або блог мандрівника

Вибрати яким повинен бути ваш майбутній проект слід на самому ранньому етапі, від цього буде залежати вибір движка сайту і загальної специфіки ведення проекту.

Якщо говорити зовсім коротко про вибір між блогом і сайтом, то:

Туристичний сайт повинен бути більш інформативним, на сторінках туристичного ресурсу складно уявити роздуми автора на відсторонені, філософські теми або огляд нової покупки на AliExpress. Таким чином, сайт трохи обмежує свободу автора. Це лише моя думка, в Інтернеті на сайтах чого люди тільки не пишуть.

Блог про туризм може містити пости не зовсім туристичні, але особливо відходити від теми туризму все ж не варто. Якщо ви вирішили завести блог, то готуйтеся до боротьби зі спамом і троллінгом, так як блогінг на увазі активні обговорення в коментарях.

З вибором формату слід поквапитися, тому що після кількох років роботи над сайтом його переформатування може бути неможливим.

Вибір хостингу для сайту


Вибір хостингу для сайту

Від правильного хостингу залежить благополуччя вашого сайту і ваша нервова система.

Цей розділ поста слід уважно прочитати блогерам, які мають проблеми з хостингом. Часто початківець блогер стикається з тим, що його сайт починає набирати популярність і тут раптом від хостера приходить лист з проханням або перейти на більш дорогий тариф, або припинити користуватися їх послугами. Знайоме таке?

Зі мною було те ж саме, я перепробував багато хостинг компанії, різні тарифи і навіть думав перейти на віртуальний сервер (VPS). Тепер це все в минулому і мій сайт літає на тарифі за 200 рублів на місяць, при цьому використовуючи не більше 10% від виділених ресурсів. Як виявилося, вся справа в хостингу і його грамотній настройці.

Так само не варто вестися на рекламу в стилі: вордпресс хостинг, джумла хостинг, друпал хостинг і т.д., як правило подібні заяви це виключно реклама. Будь надійний хостер на своєму майданчику повинен відмінно підтримувати зазначені CMS, це його робота, а не заслуга.

рекомендую скористатися цим хостингом , Так як сам ним користуюся, на ньому розташований даний блог.

На зазначеному хостингу вже встановлені основні блогерського платформи і форумні движки, тобто вам не потрібно мучаться з установкою скриптів, все встановлюється в два кліка. Все це абсолютно безкоштовно, пробуйте і тестируйте, тим більше за перший місяць використання хостингу - платити не треба (цілий місяць для тестування хостингу надається безкоштовно).

Основні блогерського движки (предустановленно і абсолютно безкоштовно):

 • WordPress;
 • Joomla;
 • Drupal.

Основні форумні движки (предустановленно і абсолютно безкоштовно):

 • phpBB;
 • Simple Machines Forum.

Навантаження сайту на хостингДля початківця блогера це кращий хостинг, він відповідає всім нижче описаним вимогам і навіть більше.

Наприклад, якщо ваш ресурс став мега популярним і навантаження сильно зросла, то ви можете використовувати механізми і сервіси для високо навантажених сайтів (Memcached, Redis, Tarantool), включаються вони в пару кліків.

На фотографії можна бачити навантаження мого блогу, середнє число відвідувачів в місяць 100000 унікальних хостів (приблизно 250000 переглядів сторінок), при цьому середнє навантаження на хостинг знаходиться в межах 5% від допустимої, а середнє навантаження на базу даних 3% від дозволеної.

Сайт працює на вище зазначеному хостингу, на найдешевшому тарифі, але при додатковій платі за послугу кешування Memcached (1 рубль на добу, 30 рублів на місяць за 128 Мегабайт Memcached). За посиланням, подробиці про настройку кешування memcache на популярних движках Wordpress, Joomla, Drupal, Bitrix, Webasyst і т.д.

Якщо один раз грамотно налаштувати кешування сайту, то для більшості туристичних блогів можна задовольнятися недорогим хостингом, а не платити за дороге адміністрування VPS (особистий віртуальний сервер з повним доступом). Звичайно якщо ваш сайт буде відвідувати 100000 чоловік в день, то слід подумати про переїзд на більш продуктивний VPS, але для тих хто тільки починає вести блог, рекомендований мною хостинг в самий раз.

Мої критерії і рекомендації для вибору хостингу для початківців сайтостроителей і блогерів наступні:

 • хостинг повинен надати безкоштовний, тестовий період для проби сервісів і зручності роботи;
 • у хостингу повинна бути хороша технічна підтримка;
 • у хостингу повинна бути можливість використання безкоштовного SSL-сертифіката ;
 • хостнге має бути зручно користуватися, навіть якщо ви до цього ніколи не користувалися хостингами;
 • хостинг повинен бути дешевим і надійним;
 • на хостингу повинні бути встановлені основні движки сайтів Wordpress, Joomla, Drupal тощо, що б їх можна було встановити в два кліка;
 • у хостингу повинна бути зрозуміла статистика по навантаженню.

Придивіться до мною рекомендованого хостингу, але найголовніше - хостинг повинен бути надійним.

Вибір движка для сайту

Сьогодні, створити сторінку в Інтернеті може будь-який користувач комп'ютера, для цього немає ніякої потреби бути програмістом або мати іншу технічну спеціальність. На ринку послуг є всілякі конструктор сайтів (tilda, викс, нетхаус і т.д.), багато хто з них умовно безкоштовні. Але їх безкоштовність існує лише для заманювання клієнтів і подальшого заробітку на них. При самому скромному підрахунку, безкоштовний конструктор обійдеться вам в 5 разів дорожче ніж вищевказаний хостинг для звичайного сайту на Wordpress, Joomla, Drupal тощо Рекомендую десять разів подумати перед створенням свого ресурсу на конструкторі сайтів.

У цій частині поста розповім про найпопулярніші Системи Управління Контентом або (CMS), нижче описані системи є безкоштовними (з відкритим вихідним кодом), кожен може вносити зміни і робити ці продукти ще краще.

Joomla - відмінна багатофункціональна платформа, на якій можна зробити будь-який сайт, від одностанічніка, до важкого інтернет магазину. Якщо ви ще не прийняли рішення з питання, буде у вас сайт або блог, то Joomla дозволить вам внести зміни прямо в процесі роботи, потрібно лише додати тієї чи іншої модуль. Розібратися з Joomla може кожен, на рекомендованому мною хостингу, Joomla встановлюється в два кліка.

Wordpress - це блогових движок, він відмінно підійде для туристичного блога, якщо подивитися найпопулярніші травел блоги, то вони зроблені саме на Wordpress. Wordpress має величезний набір модулів, від найпростіших (форматування тексту), до дуже складних рішень (масштабування і навантаження). Практично для будь-якої потреби в Wordpress вже зроблений модуль. Розібратися з Wordpress може кожен, на рекомендованому мною хостингу, Wordpress встановлюється в два кліка.

Drupal - дуже потужна і гнучка система, якщо ви робите серйозний туристичний портал, то Drupal підійде найкраще. Сайт на Drupal можна легко масштабувати і «заточити» саме під ваші потреби, по гнучкості ця система порівнянна з сайтом розробленим на фреймворке (якщо говорити грубо). Drupal складніший в освоєнні, але якщо стоїть завдання зробити складний, багатофункціональний ресурс в дуже стислі терміни, то Drupal незамінний. На рекомендованому мною хостингу, Drupal встановлюється в два кліка.

Вибирайте ту систему управління сайтом, яка для вас зручна, і в якій ви можете швидко розібратися.

Вибір шаблону для сайту

Вибір шаблону або вибір теми оформлення для туристичного сайту, одна з головних болів кожного новачка, та й не новачка теж. Я свого часу витратив багато часу для вибору шаблону для свого блогу, то мені шрифти не подобалися, то кольори і т.д. У підсумку, з часом все переробив під себе, тим самим зробив потрійну роботу, а міг би чимось корисним себе зайняти.

Моя рекомендація, беріть абсолютно будь-шаблон, якщо буде потрібно, то завжди можете його переробити або змінити. Сьогодні ми маємо тисячі готових шаблонів для сайтів, більшість з них абсолютно безкоштовні. Єдине що слід враховувати при виборі теми для сайту: зручний, читається шрифт і кольори (розмір шрифту не нижче 16px) і адаптивний стиль (що б ваш блог можна було читати на всіх пристроях).

При створенні сайту, можете з питання вибору шаблону особливо не турбуватися, його завжди можна змінити.

Розкрутка і просування туристичного сайту в інтернеті

Після того як ви зробили сторінку і залили її на хостинг, наповнили корисним і цікавим матеріалом, саме час розповісти всьому світу, що він у вас є. Скажу чесно, розкрутка туристичних сайтів справа не проста, але при наявності завзятості цілком досяжне.

Ви напевно здивуєтеся, але просто так ваш сайт не стане популярним, нехай ви навіть пишете краще ніж Пушкін, а ваші фотки купують на фотостоках тисячами. Що ж робити і як бути? Все дуже просто, про свій ресурс потрібно розповісти і тоді можна розраховувати на успіх, але нехай успіх вас не розслабляє - це тільки початок.

У Цій части статті, коротко розповім про Всілякі Способи продвижения сайтів в інтернеті. Дам свою оцінку їх корисності або марності, я не претендую на правду в останній інстанції, так що додавайте свої методи просування сайтів або коментуйте мої способи.

Просування туристичного сайту в інтернеті, що працюють способи

 • регулярне написання статей (працює на всі 100%) - контент це король, тут додати нічого;
 • постійне поліпшення сайту (працює) - робіть ресурс зручним для відвідувача і пошуковики його теж полюблять, а не навпаки;
 • перелинковка своїх старих статей один з одним (працює) - посилання в своїх старих посадах допоможуть збільшити час перебування читача на сайті;
 • використання ключових слів в постах (працює) - не варто писати в кожному абзаці ключове слово, але в тексті вони повинен бути присутнім;
 • кросспостінг на безкоштовні блогплатформи (працює, але залежить від популярності блогплатформи) - знайти працюючу блогплатформи з хорошими читачами складно, але можна;
 • коментування жж-журналів і взаімофрендінг (мляво, але поки ще працює) - є ймовірність (але невелика) що читач перейде з ЖЖ до вас на сайт;
 • коментування цікавих блогів (працює в тому випадку, якщо можна залишити посилання на свій блог) - працює якщо блог, де ви залишаєте коментар має хорошу відвідуваність і дозволяє залишати посилання (в підписі);
 • конкурси з цінними та грошовими призами (працює, але складно підрахувати рентабельність) - потрібно мати хоч якусь читацьку аудиторію;
 • анонс в чужій платній розсилці (слабо, але працює) - з кожним роком працює все гірше, з такої розсилки на ваш сайт приходять вельми не зацікавлені читачі;
 • покупка постів на інших сайтах (залежить від багатьох факторів) - якщо ресурс де ви вирішили розміститися відвідуваний, а ціна публікації низька, то можна спробувати;
 • додавання Rss-стрічки в Rss агрегатори (залежить від агрегатора) - все залежить від агрегатора, його бази передплатників і читачів, якщо додавання Rss-стрічки безкоштовно, то можна використовувати;
 • кросспостінг в соціальні мережі ВКонтакте, Фейсбук, Twitter, ГуглПлюс і т.д. (Працює якщо в соц. Мережі є активність) - залежить від рівня прокачаний сторінок, акаунтів в соц. мережі, відповідно, якщо робити кросспостінг на порожні акаунти, то ефект нульовий;
 • відповіді в мейл-ру (ще працює, але дуже слабко) - йде дуже багато часу, а ефект мінімальний.

Просування сайту в інтернеті, непрацюючі способи

 • додавання в каталоги і прогін по ним (давно не працює) - вже давно не працює, але деякі ще користуються;
 • додавання нових статей в соціальні закладки та прогони по ним (навіть не знаю, коли це працювало) - дуже давно цей спосіб був популярний;
 • реєстрація на сайтах з великим ТІЦ (пошуковики стали набагато розумнішими і цей спосіб вже не працює) - якщо ви не торгуєте посиланнями, то вигода сайтів з великим ТІЦ нульова;
 • масова закупівля посилань (може вбити ваш ресурс) - може нашкодити молодому сайту, пошукові системи можуть накласти санкції за закупівлю посилань.

Пишіть цікаві і корисні пости з фотками. Це точно працює.

Заробіток на сайті, безпечні способи заробітку на молодому туристичному сайті

Припустимо що ви створили сайт, наповнили його контентом, пішов перший пошуковий і не пошуковий трафік, тепер саме час розповісти вам про легальне заробіток на сайті.

Молодий туристичний блог має особливі умови в пошуковій видачі, для нього не можна застосовувати багато методи монетизації, які доступні для старих сайтів, такі способи можуть занапастити новачка. Так само варто дивитися на відвідуваність і ключові слова за якими читачі приходять на ваш ресурс.

Слід знати кілька простих речей для заробітку на сайті:

Цільовий відвідувач - для туристичного сайту важливо не кількість відвідувачів, а їх якість.

Конвертація трафіку - якщо говорити зовсім просто, то це ставлення відвідувачів до кліках по оголошенню або іншій рекламі.

Простий приклад, при розміщенні контекстної реклами від Google, ви отримуєте приблизно 100 рублів за 1000 переглядів або приблизно 2 рубля за перехід по банеру. Тобто ваш відвідувач клікнув по банеру від Гугла, за це ви отримали 2 рубля і все, ви цього відвідувача у себе на сайті більше не побачите.

Інший приклад, ви встановили на своєму блозі банер або посилання, пройшовши по якій можна купити авіаквиток (або будь-який інший товар або послугу), якщо турист купує на партнерському сайті авіаквиток, то ви отримуєте приблизно 5% від вартості квитка, це може бути досить велика сума.

У молодого сайту трафіку не багато, але якщо якість трафіку висока, то набагато вигідніше використовувати товарні партнерки, а не рекламу від Гугл. Це моя думка.

Ось за ЦІМ ПОСИЛАННЯ можна зареєструватися в найпопулярнішою туристичною партнерській програмі, з якою співпрацюють всі травел блогери рунету. Для новачка це дуже зручний інструмент, всі туристичні партнерські програми тут зібрані в одному місці (авіаквитки, готелі, туристичні страховки, оренда машин, таксі і т.д.).

По цьому посиланню можна зареєструватися в продуктовій партнерке, тут є все чого вам не вистачає в партнерці по першій посиланням, є буквально все від знаменитого букінг, до спортивного спорядження і наметів.

Зазначені мною партнерки працюють і є законними, Яндекс і Гугл до них відноситься поблажливо.

Аналізуємо виконану роботу над сайтом і робимо висновки

При створенні сайту обов'язково вивчайте поведінку відвідувачів на ньому, в цьому вам допоможе Яндекс Метрика або інша система аналітики. Метрика досить точно фіксує основні показники сайту, так само можна бачити що роблять ваші читачі і як переглядають сторінки (Вебвізор).

Вивчайте статистику, вона допоможе вам зрозуміти поведінку користувачів і підкаже що на сайті можна поліпшити, тим самим, ви зробите свій проект ще зручніше і краще для читачів.

Запасіться терпінням і не квапте час, все обов'язково буде як ви цього бажаєте. Всьому свій час, особливо коли займаєтеся своєю улюбленою справою.

Регулярно заглядайте в сервіси статистики (Яндекс Метрика, Гугл Аналітікс), і дивіться що там відбувається.

Залиш питання? Задавайте їх в коментарях.

Навіщо створювати туристичний сайт або заводити туристичний блог?
Навіщо робити ще один туристичний ресурс або писати пости в ще один блог про подорожі, яких в Інтернеті мільйони?
Знайоме таке?
Що ж робити і як бути?
Залиш питання?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.