Статьи

Як створити електронну пошту зі своїм доменом

 1. План дій:
 2. Як створити електронну пошту для сайту в ISPManager
 3. Перший етап - реєстрація поштового домену
 4. Другий етап - реєстрація поштових скриньок для сайту
 5. Як створити електронну пошту для сайту в Cpanel

Вітаю, друзі! 🙋🏻

Давно вже я хотіла почати ділитися з вами інформацією про те, як я створюю і керую моїми проектами (сайтами / блогами), яких у мене вже 5 штук. Це мої найактивніші проекти. Кілька сайтів я недавно закрила, так як вони перестали мене захоплювати, але готую до запуску два нових, які займуть їх місце. Таким чином, сайтів у мене буде цілих 7 штук 🙂 Звичайно ж, для професійних веб розробників це - смішна цифра, але мені, чесно кажучи, цієї кількості цілком вистачає 🙂 Найцікавіше, що читачі знають мене, в основному, як експерта по Фейсбук і Інстаграм , І поняття не мають, що я самостійно створюю і веду кілька контент-проектів російською та англійською мовами.

Так ось, цією статтею я б хотіла відкрити нову рубрику про вебсайти , Де я буду ділитися інформацією про те, що і як я роблю, розвиваючи мої проекти.

Можливо, що тематика сьогоднішньої статті може здатися трохи дивною. З якого дива я починаю саме з створення пошти на своєму домені? Справа в тому, що сам домен у мене вже є - роблю новий вебсайт на старому домені. Тому наступний логічний етап для мене - придбати SSL сертифікат і встановити його на сайт, який, до речі, у мене поки ще також не створений, так що стартую я з самого початку. Ось я і вирішила, раз вже роблю новий сайт, чому б паралельно не робити інструкції тих кроків, які вживаю: раптом комусь виявиться корисним.

Ну гаразд, не буду більше мучити вас відступами, а перейду до нашої сьогоднішньої теми: як створити пошту на своєму домені. Будуть питання, задавайте їх у коментарях.

Зробити це дуже і дуже просто! Весь процес займе у вас всього кілька хвилин, якщо у вас вже куплений свій домен.

План дій:

 1. У вас є вебсайт / блог або ви плануєте його завести, то, швидше за все, у вас вже є хостинг, доступ до якого нам знадобиться для настройки доменної пошти та створення нових скриньок. Якщо хостинг поки що не набули, то рекомендую реєструвати домени і купувати хостинг у FastVPS . У них відмінний сервіс, підтримка і прийнятні ціни. Нижче я розповім вам, як і що потрібно робити, щоб створити пошту на своєму домені.
 2. Якщо вам не потрібен сайт - тільки пошта. Якщо домену у вас поки ще немає, то його можна придбати, наприклад, на reg.ru . На мій погляд це один з кращих реєстраторів доменів на російськомовному ринку, яким я і сама користуюся. Там же, до речі, можна придбати і хостинг, якщо знадобиться. З причини того, що без сайту і наявності хостингу, ваш домен не буде підключений до DNS хостингу, вам потрібно делегувати домен. Це можна зробити, наприклад, на Mail.ru , Яндексі для доменів або, підключивши домен до Gmail . на жаль, ця стаття не для вас, так як делегування домена - зовсім інша тема. Можливо, що я розкрию це питання пізніше, але, поки що, можете спробувати розібратися з допомогою інструкцій від постачальників послуг.

У моєму випадку домен і хостинг у мене вже є, а свій домен пошти мені потрібен, в основному, для покупки сертифікату SSL для нового сайту. Без пошти на своєму домені його просто на просто не придбати.

Отже, для створення електронного ящика для сайту, вам знадобиться зайти в панель управління на вашому хостингу. Зверніть увагу, що панелі управління у різних постачальників хостингу можуть відрізнятися. Найпоширеніші це: ISPManager і Cpanel, з якими, ви швидше за все, і будете мати справу. З цієї причини, покрокові інструкції по створенню імейл для домену будуть різнитися. Нижче я покажу вам, як створити доменну пошту в цих двох панелях.

Як створити електронну пошту для сайту в ISPManager

Мій сайт знаходиться на хостингу FastVPS , Який використовує панель ISPManager, тому з неї я і почну.

Перший етап - реєстрація поштового домену

Перш, ніж зареєструвати ваш перший електронний ящик з власним доменом, вам потрібно створити на сервері поштовий домен. Поштовий домен відповідає за сукупність всіх поштових скриньок, зареєстрованих на вашому домені. Наприклад, група ел. ящиків [email protected], [email protected], [email protected] і так далі.

Для того, щоб це зробити, дотримуйтесь інструкції нижче.

Крок 1. Перш за все зайдіть в панель управління вашим хостингом.

Крок 2. Зліва у вас повинна бути колона з різними функціями, як на скріншоті нижче. Вона може трохи відрізнятися від моєї, так як опції залежать від пакету хостингу, який ви придбали. У цій колоні знайдіть розділ «Пошта» і виберіть опцію «Поштові домени».

Вітаю, друзі

Зліва, в розділі «Пошта» клікніть на опцію «Поштові домени».

Крок 3. Далі, клікніть на іконку із зеленим плюсом «Створити».

Виберіть опцію «Створити», щоб приступити до створення нового електронного ящика для сайту

Крок 4. Тепер ми приступимо до створення нового поштового домену для вашого сайту. На сторінці, виконайте наступні дії:

Введіть ваш домен, IP-адреса, і поставте галочки навпроти тих полів, які вважаєте необхідними для ваших поштових скриньок.

 • В поле «Ім'я» введіть ваш домен, тобто та частина електронної пошти, яка буде йти після знака собачки «@». Ніяких www і http тут бути не повинно! Зверніть увагу, що домен, який ви сюди вводите, повинен вже бути зареєстрований на вашому сервері, інакше ви не зможете виконати цей крок. Якщо все пройшло успішно, то у вас з'явиться зелений значок з галочкою.
 • В поле «IP-адреса», клікніть на стрілочку вниз і виберіть той IP-адресу, який випаде в списку. Зазвичай це адреса з цифрами типу цього - 111.111.11.111. Якщо варіантів не пропонується, то залиште опцію «Отримати автоматично».
 • В поле «Дія за замовчуванням» виберіть відповідний вам варіант. Наприклад, що повинен зробити ваш поштовий сервер, якщо хтось відправить імейл на неіснуючу адресу з вашим доменним ім'ям, тобто замість листи на ящик [email protected] відправлять імейл на [email protected]

  Тут дається кілька варіантів:

  - «повідомлення про помилку», тобто зворотне лист відправнику, що такого ящика не існує.
  - «ігнорувати і видалити» має на увазі, що лист просто віддалиться з сервера і ніхто - ні ви, ні відправник - не впізнаєте про його існування.
  - «перенаправити на адресу» означає редирект. Лист, надісланий на хибний адреса, будете перенаправлено на ту електронну скриньку, який ви вкажете. Відзначивши цей пункт, ви можете бути впевнені, що не пропустіть важливих повідомлень, навіть якщо відправник зробить помилку в написанні електронної адреси.
  - «перенаправити на домен» потрібно вказати, наприклад, в разі зміни домену. Вибравши цю функцію, ви можете вибрати два варіанти: перенаправляти пошту на інший домен або просто відправляти імейли на вказану вами електронну скриньку.

 • Далі у нас йдуть 2 функції, які допоможуть убезпечити всі поштові скриньки домену від вірусів і спаму. Я особисто використовую тільки два перші пункти: SpamAssassin і перевірку на віруси. Останні 2 функції (DKIM і DMARC) потрібні для валідації ваших власних листів, щоб вони менше потрапляли в спам і краще доставлялися адресатам. Це більш просунуті функції, які потрібні серйозним організаціям, які відправляють, наприклад, комерційні листи і розсилку. Врахуйте тільки, що грати з цими функціями не варто і, якщо ви їх вибираєте, то повинні користуватися ними законно, тобто ніяких розсилок з якихось купленим баз і ніякого використання сіро-чорних методів - тільки етичне і легітимне поведінку.
 • Нарешті, як закінчите вибір функцій, перевірте коректність заповнення всіх полів і натисніть на кнопку «Ok».

Другий етап - реєстрація поштових скриньок для сайту

На попередньому етапі ви створили поштовий домен на сервері. Тепер ви зможете зареєструвати перший електронний ящик для свого сайту. Ви можете створювати скільки завгодно електронних адрес, якщо ваш хостинг не встановлює лімітів.

Крок 1. Перейдіть в панель управління вашим сайтом, як показано на зображенні нижче. Клацніть по імені домену, щоб воно виділилося кольором. У вас повинна буде активуватися іконка «Ящики», на яку вам потрібно натиснути.

Натисніть на ім'я домену вашого сайту і потім натисніть на іконку «Ящики»

Крок 2. У вас відкриється нове вікно з усіма ящиками, зареєстрованими вами для обраного домену. Якщо створюєте першу пошту, то тут, відповідно, буде поки що порожньо. В панелі з функціями знайдіть іконку з зеленим плюсом «Створити» і клікніть на неї.

Крок 3. Тепер вам належить заповнити всі поля в новому віконці.

Тепер вам належить заповнити всі поля в новому віконці

Для створення нової поштової скриньки на вашому домені, заповніть всі поля в віконці.

Розберемося з кожної графою по порядку:

 • В поле «Ім'я» введіть ім'я нового поштового ящика. Зверніть увагу, що тут вводиться тільки та частина електронної пошти, яка буде йти до знака собачки «@». Ім'я домену дописувати не потрібно, так як його обирають в другій графі. Якщо у вас зареєстрований тільки один поштовий домен, то ця графа буде заповнена автоматично.
 • В поле «Псевдоніми» ви можете вказати імейли, пов'язані зі створюваним вами ящиком. Наприклад, на сайті ви хочете вказати пошту, на яку люди повинні писати з питаннями по рекламі. Це, наприклад, [email protected] Але насправді ніхто цю пошту не дивиться, так як всі листи автоматом переправляються керівнику відділу реклами з електронною адресою [email protected] Таким чином, ви показуєте тільки загальний ел. ящик відділу, а не імейл певну людину. Будьте тільки уважні, так як при використанні цієї функції, вам необхідно задати правила перенаправлення в розділі управління псевдонімами.
 • Далі у нас йдуть два поля з паролем. У першому ви вводите або генеруєте новий пароль, який ще раз повторюєте у другій графі. Обов'язково запишіть пароль куди-небудь, щоб не забути. Він вам знадобиться при установці клієнта для управління поштою.
 • Поле «Слати копії листів на e-mail» говорить сама за себе. Тут ви можете ввести адресу електронної пошти, на яку будуть відправлятися копії кожного листа.
 • В поле «Макс. розмір »можна нічого не вказувати. Зазвичай постачальники послуг хостингу не ставлять обмежень на розмір поштових скриньок, тому в цьому полі автоматично варто опція «не обмежена».
 • Ну і, нарешті, поле з функцією SpamAssassin, яку краще залишити включеною, так як гірше від неї точно не буде 🙂 Після того, як ви заповнили всі поля, збережіть зміни, натиснувши на кнопку «Ok».

Ну от і все! Ви і створили електронну пошту на власному домені. Що робити далі, щоб можна було нею користуватися? Для того, щоб переглядати пошту, прив'язану до домену, вам знадобитися налаштувати її на одному з існуючих поштових клієнтів. Поштова програма дозволить вам отримувати, відправляти, переглядати пошту і здійснювати різні дії до неї відносяться.

Як створити електронну пошту для сайту в Cpanel

Мій другий хостинг SiteGround використовує панель управління Cpanel. Тут створити електронну пошту з доменним ім'ям також дуже просто. Нижче я докладно покажу вам, як це робиться.

Крок 1. Зайдіть в панель управління хостингом і перейдіть до розділу «Пошта».

Крок 2. Виберіть опцію «Облікові записи електронної пошти».

Виберіть опцію «Облікові записи електронної пошти»

Знайдіть розділ «Пошта» в панелі і клацніть на опцію «Облікові записи електронної пошти»

Крок 3. Далі все дуже просто!

- Введіть назву вашої поштової скриньки, наприклад, [email protected] або [email protected] Друга частина доменного імені вибирається зі списку.

Заповніть всі поля форми і натисніть на кнопку «Створити обліковий запис»

- Далі задайте надійний пароль і підтвердіть його. Обов'язково запишіть пароль кудись, так як він скоро вам знадобиться для входу / установки поштового клієнта.

- В останній графі ви можете ввести квоту для поштових скриньок, задавши максимальний розмір для зберігання повідомлень.

- Нарешті, як все буде готово, натисніть на кнопку «Створити обліковий запис».

Адресу вашої електронної пошти готовий до використання! Тепер ви можете використовувати імейл через Cpanel або налаштувати поштовий клієнт у себе на комп'ютері або прив'язати свою доменну пошту, наприклад, до Яндексу, Mail.ru або Gmail.

Мій хостинг SiteGround в панелі управління пропонує три email-клієнта (в меню Додаткова інформація »), але я особисто вважаю за краще використовувати пошту на комп'ютері. Якщо вам цікава ця тема, то як це робиться, я розповім в одній з майбутніх статей.

Ну що ж, думаю, що я досить розкрила сьогоднішню тему: «як створити поштовий домен і прив'язати до нього електронну пошту». Сподіваюся, що мої інструкції були для вас корисні!

Бажаю вам гарного настрою і поменше спаму в нових ящиках! 😉

З якого дива я починаю саме з створення пошти на своєму домені?
Що робити далі, щоб можна було нею користуватися?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то