Статьи

Як скласти семантичне ядро, не звертаючись до фахівця, - керівництво для власників інтернет-магазинів

 1. Навіщо складати семантичне ядро?
 2. 1. Як зібрати базові запити
 3. 2. Як розширити семантичне ядро
 4. 2.1. Працюємо з планувальником ключових слів Google
 5. 2.2. Використовуємо Serpstat або інший сервіс для аналізу конкурентів
 6. 2.3. Використовуємо Key Collector / Словоёб для створення семантичного ядра
 7. 3. Як видалити зайві ключові слова
 8. 3.1. Створіть список стоп-слів
 9. 3.2. Використовуйте швидкий фільтр
 10. 4. Як групувати запити
 11. 5. Альтернативні способи розширення семантики
 12. висновок

Якщо вам знайома біль від «нелюбові» пошукових систем до сторінок вашого інтернет-магазину, прочитайте цю статтю. Я розповім про шляхи до підвищення видимості сайту, а точніше, про його першому етапі - зборі ключових слів і складанні семантичного ядра . Про алгоритм його створення і інструментах, які при цьому використовуються.

Навіщо складати семантичне ядро?

Для підвищення видимості сторінок сайту. Зробити так, щоб пошукові роботи Яндекса і Google почали знаходити по запитах користувачів сторінки саме вашого сайту. Безумовно, збір ключових слів (складання семантики) - перший крок до цієї мети. Далі накидається умовний «скелет» для розподілу ключових слів за різними посадковим сторінкам. А потім вже пишуться і впроваджуються статті / метатеги.

До речі, на просторах інтернету можна знайти безліч визначень семантичного ядра.

1. «Семантичне ядро ​​- упорядкований набір пошукових слів, їх морфологічних форм і словосполучень, які найбільш точно характеризують вид діяльності, товар або послугу, пропоновані сайтом». вікіпедія .

2. Автори словника SEO-термінів сервісу SeoPult недалеко відійшли від визначення вище. На їхню думку, семантичне ядро ​​- база спеціально підібраних пошукових слів, їх словосполучень і морфологічних форм, найбільш точно характеризують вид діяльності, товари або послуги, які пропонує сайт.

3. Автори блогу Seoprofy.ua дають таке визначення: семантичне ядро ​​- список ключових слів, які розподілені по сайту, і за якими вестиметься просування.

Якщо узагальнити, семантичне ядро ​​- повний перелік пошукових запитів, їх форм і словосполучень, які описують вид діяльності, товари, послуги, і повністю охоплюють тематику сайту. При цьому семантичне ядро ​​враховує бажання, інтереси користувачів і відповідає бізнес-цілям проекту.

Для наближення до польових умов я розгляну складання семантичного ядра для інтернет-магазину постільної білизни. Весь алгоритм складається з п'яти кроків.

1. Як зібрати базові запити

Базові запити, вони ж базові ключі - основні слова і фрази, які відповідають тематиці інтернет-магазину. Продумайте, які ключові фрази повністю характеризують ваш продукт і що входить в асортимент.

Якщо ви опинилися в ступорі, використовуйте праву колонку сервісу Яндекс.Вордстат . Там ви зможете знайти фрази, які користувачі найчастіше вводять разом із заданим запитом. Введіть свій запит (наприклад, «постільна білизна») в поле пошуку і натисніть «підібрати»:

Введіть свій запит (наприклад, «постільна білизна») в поле пошуку і натисніть «підібрати»:

Щоб спростити роботу з Яндекс.Вордстат і позбавити себе від ручного копіювання та фільтрації фраз, встановіть плагін Wordstat Helper (Розширення для Mozilla Firefox і Google Chrome). З його допомогою ви тут же, на сторінці вордстат, зможете вибрати відповідні запити і зберегти їх в готовому списку, як це показано на зображенні:

З його допомогою ви тут же, на сторінці вордстат, зможете вибрати відповідні запити і зберегти їх в готовому списку, як це показано на зображенні:

Збережіть цей готовий список в окремому Докса. У нього можна додати фрази, згенеровані в процесі мозкового штурму:

У нього можна додати фрази, згенеровані в процесі мозкового штурму:

2. Як розширити семантичне ядро

Кожна обрана фраза з вашого списку повинна стати основою певної групи запитів. Цю групу потрібно зібрати, розширити за допомогою синонімів і перефразирования. Ваш час заощадять Планувальник ключових слів Google, Serpstat або інший сервіс аналізу конкурентів в пошукових системах.

2.1. Працюємо з планувальником ключових слів Google

В розділі «Пошук нових ключових по фразі, сайту або категорії» введіть кілька фраз, які підходять для даної групи запитів. Інші параметри залиште без зміни і натисніть «Отримати варіанти»: В  розділі  «Пошук нових ключових по фразі, сайту або категорії» введіть кілька фраз, які підходять для даної групи запитів Скачайте список отриманих фраз:

2.2. Використовуємо Serpstat або інший сервіс для аналізу конкурентів

Сайти конкурентів - додаткове джерело семантики. Щоб знайти ключові фрази, за якими ваші конкуренти займають позиції в топі, я використовую Serpstat . Але є й інші інструменти - SEMRush , Searchmetrics .

Для збору семантики конкурентів в Serpstat введіть один з ключових запитів, виберіть регіон, натисніть «Пошук» і перейдіть в категорію «Аналіз ключових фраз». Потім виберіть «SEO-аналіз» і натисніть «Підбір фраз». Експортуйте результати:

Експортуйте результати:

2.3. Використовуємо Key Collector / Словоёб для створення семантичного ядра

Якщо потрібно скласти семантичне ядро ​​для великого інтернет-магазину, без Key Collector не обійтись. Але якщо ви новачок, то зручніше використовувати безкоштовний інструмент - Словоёб (Нехай це назва вас не лякає). Скачайте програму, а в налаштуваннях Яндекс.Директ вкажіть логін і пароль від своєї Яндекс.Пошти: Якщо потрібно скласти семантичне ядро ​​для великого інтернет-магазину, без  Key Collector  не обійтись Створіть новий проект. У вкладці «Дані» виберіть функцію «Додати фрази». Виберіть регіон і введіть запити, які ви отримали раніше: Порада: створюйте окремий проект під кожен новий домен, а під кожну категорію / посадкову сторінку робіть окрему групу. наприклад: Тепер зберіть семантику з Яндекс.Вордстата. Відкрийте вкладку «Збір даних» - «Пакетний збір слів з лівої колонки Yandex.Wordstat». У віконці виберіть галочку «Не додавати фрази, якщо вони вже є в будь-яких інших групах». Впишіть декілька найпопулярніших серед користувачів (високочастотних) фраз і натисніть «Почати збір»:

До речі, для великих проектів в Key Collector можна зібрати статистику з сервісів аналізу конкурентів SEMrush, SpyWords, Serpstat (ex. Prodvigator) та інших додаткових джерел.

Рекомендуємо підписатися на розсилку корисних статей блогу:

Наші передплатники завжди отримують більше.

3. Як видалити зайві ключові слова

Ви зібрали значну базу ключових слів. Але, якщо переглянути їх детальніше, не всі слова повністю відповідають тематиці інтернет-магазину, а значить - можуть привести нецільову аудиторію. Від них потрібно позбутися.

Припустимо, наш сайт продає постільну білизну, але не продає окремо тканини для пошиття такого білизни. Отже, нам нема чого писати про «тканинах для постільної білизни». В іншому випадку користувачі перейдуть на сайт і відразу ж покинуть його, не знайшовши бажаного. Список стоп-слів створюється вручну, в результаті мозкового штурму. Можна виділити наступні типи стоп-слів для інтернет-магазину:

 • фрази «безкоштовно», «скачати безкоштовно», «б / у», «старі»;
 • згадки конкурентів;
 • згадки міст і країн, в яких ви не плануєте поширювати товар;
 • ключові слова з помилками;
 • повтори.

3.1. Створіть список стоп-слів

Перейдіть у вкладку «Дані» - «Стоп-слова» сервісу Словоёб і внесіть туди список небажаних фраз. Цей список можна вписати вручну (як ми це зробили в прикладі) або завантажити вже підготовлений перш файл. Відзначте фрази в усіх таблицях: Перейдіть у вкладку «Дані» - «Стоп-слова» сервісу Словоёб і внесіть туди список небажаних фраз Так ми видалимо найбільш очевидні мінус-слова - фрази, які точно не релевантні для нашого інтернет-магазину.

3.2. Використовуйте швидкий фільтр

Тепер потрібно детально переглянути отриману семантику і видалити зайві фрази в ручному режимі. Наприклад, видаліть всі фрази з топонімами - містами, де товар не буде поширюватися, або з найменуванням бренду, який у вас не продається. Роботу прискорить швидкий фільтр Словоёба:

 • виберіть в отриманому списку перше стоп-слово;
 • введіть в поле пошуку швидкого фільтра потрібне слово (нехай це буде топонім «Київ») і натисніть Enter;
 • виділіть потрібні рядки, видаліть їх правою кнопкою миші;
 • знову натисніть Enter в поле пошуку швидкого фільтра, щоб повернутися до колишнього списку запитів.

Повторіть цей алгоритм кілька разів і постарайтеся прочесати максимальний обсяг запитів Повторіть цей алгоритм кілька разів і постарайтеся прочесати максимальний обсяг запитів.

4. Як групувати запити

Щоб зрозуміти, як розподіляти ключові слова по окремих сторінках, потрібно згрупувати запити. Для цього треба створити семантичні кластери.

Семантичний кластер - група схожих за змістом запитів, оформлених у вигляді багаторівневої структури. Наприклад, всередині кластера першого рівня «постільна білизна» знаходяться кластери другого рівня «дитяче постільна», «ковдри», «подушки», «наматрацники», «пледи», «простирадла» та інші.

Найчастіше, ключові слова з кластерів першого і другого рівнів визначаються ще на етапі мозкового штурму. Для цього просто потрібно добре розбиратися в своєму продукті або орієнтуватися на структуру сайтів-конкурентів. Семантика інших підрівнів визначається на етапі детального складання семантичного ядра і його кластеризації. Найчастіше, ключові слова з кластерів першого і другого рівнів визначаються ще на етапі мозкового штурму Ще одна важлива умова - кожна група запитів останнього рівня повинна відповідати одній потреби користувача. Наприклад, купівля конкретного виду дитячої білизни. Використовуємо Словоёб з уже відомою нам функцією швидкого фільтра. З його допомогою можна легко впорядкувати фрази за категоріями для подальшого впровадження на посадочних сторінках.

1. Введіть в поле швидкого фільтра базове ключове слово, яке може стане назвою для категорії / підкатегорії / посадкової сторінки (наприклад, бренд дитячого постільної білизни «Непоседа») і натисніть Enter.

2. Виділіть потрібні фрази і скопіюйте їх.

3. Видаліть відмічені рядки правою кнопкою миші.

Видаліть відмічені рядки правою кнопкою миші

4. Створіть у правому меню нову групу (наприклад, з назвою «Непосиди»).

5. Щоб додати тільки що обраних фраз в цю групу, перейдіть у вкладку «Дані» - «Додати фрази».

6. Поверніться до колишнього списку натисканням клавіші Enter в поле пошуку швидкого фільтра.

7. Повторіть цю процедуру з іншими запитами. Ключові фрази автоматично вишикуються в алфавітному порядку, завдяки чому можна легко видалити зайві слова або виділити схожі фрази в окрему групу.

Ключові фрази автоматично вишикуються в алфавітному порядку, завдяки чому можна легко видалити зайві слова або виділити схожі фрази в окрему групу

Угруповання вручну вимагає багато часу (особливо в тому випадку, якщо семантика досить широка). Для автоматизації цього процесу можна використовувати платні Key Collector, Rush-Analytics , Just-Magic , Або безкоштовний скрипт Devaka.ru . Часто доводиться об'єднувати деякі групи запитів. Наприклад, такі:

Наприклад, такі:

Погодьтеся, створювати дві окремі категорії під фрази «красиву білизну» і «стильне білизна» нерозумно :) Для розуміння важливості фраз для кожної категорії / посадкової сторінки, скопіюйте їх в Планувальник ключових слів Google в розділ «Отримання статистики запитів і трендів»:

Погодьтеся, створювати дві окремі категорії під фрази «красиву білизну» і «стильне білизна» нерозумно :) Для розуміння важливості фраз для кожної категорії / посадкової сторінки, скопіюйте їх в Планувальник ключових слів Google в розділ «Отримання статистики запитів і трендів»:

Так ви перевіряєте популярність (частотність) пошукового запиту. В цілому всі пошукові запити діляться на:

 1. ВЧ-запити (високочастотні).
 2. СЧ-запити (середньочастотні).
 3. НЧ-запити (низькочастотні).
 4. Мікро НЧ-запити.

При цьому немає точних цифр, за якими можна з упевненістю сказати, що запит належить до певної групи. Все залежить від тематики сайту. В одних тематиках фраза з частотністю 1000 запитів в місяць може бути низькочастотної (фільми, музика), в інших - 200 запитів вже може бути ознакою високочастотної фрази (фінансова тематика). Співвідношення цих груп: При цьому немає точних цифр, за якими можна з упевненістю сказати, що запит належить до певної групи Найбільш високочастотні запити згодом вписуйте в метатеги. А під низькочастотні оптимізуйте сторінки сайту. Як правило, вони дуже нізкоконкурентним, і досить провести якісну роботу з текстами, щоб вивести відповідні сторінки в ТОП.

Читайте, як залучити цільовий трафік на сайт за допомогою формування максимально широкого семантичного ядра .

Після всіх цих маніпуляцій ви отримаєте детальну структуру сайту, що складається з ключових фраз для:

5. Альтернативні способи розширення семантики

Семантичне ядро ​​має зростати разом з сайтом. Збирайте ключові запити в рамках кожної окремо взятої групи - так зручніше і швидше. Існують альтернативні джерела семантики - пошукові підказки та асоційовані запити / схожі фрази.

Наприклад, для збору тем для блогу введіть високочастотний запит (наприклад, все той же «постільна білизна») в пошук сервісу Serpstat, виберіть регіон і натисніть «Пошук». Перейдіть в категорію «Контент-маркетинг» - «Пошукові питання»:

Перейдіть в категорію «Контент-маркетинг» - «Пошукові питання»:

Пошукові підказки також можна знайти за допомогою Ubersuggest , Keyword Tool , Rush Analytics і інших сервісів.

Дізнайтеся, як ще знайти теми, щоб скласти контент-план для блогу на рік.

висновок

Для складання повноцінного семантичного ядра для інтернет-магазину потрібно:

 1. Скласти список базових ключових слів, які стануть основою груп запитів (складати їх на основі асортименту свого інтернет-магазину, аналізу сайтів-конкурентів, мозкового штурму і Yandex.Wordstat).
 2. Розширити семантику в рамках кожної окремо взятої групи за допомогою вбудованих інструментів пошукових систем, сервісів аналізу конкурентів і спеціальних інструментів по створенню СЯ.
 3. Проаналізувати зібрані ключі і видалити фрази, які не підходять за змістом.
 4. Провести детальну угруповання запитів і створити структуру сайту.
 5. Регулярно розширювати семантичне ядро ​​за допомогою альтернативних джерел.

Описаний метод складання семантичного ядра не єдиний - він найзручніший, на мій погляд. Звичайно, подальше складання текстів, метатегов і поліпшення структури інтернет-магазину - тема окремої статті.

На даному етапі вам доведеться вирішувати нові питання, пов'язані зі створенням структури зрозумілих url-адрес, оформленням товарних сторінок , Підвищенням релевантності текстів. Хочете дізнатися про це більше? Пишіть «даєш продовження» в коментарях.

Навіщо складати семантичне ядро?
Навіщо складати семантичне ядро?
Хочете дізнатися про це більше?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то