Статьи

Як самостійно оптимізувати блог під пошукові системи

 1. Для чого потрібна пошукова оптимізація
 2. Про роботу пошукових роботів
 3. Основні етапи оптимізації блогу на прикладі WordPress
 4. Етап нульовий: усунення технічних помилок
 5. Етап перший: установка плагіна для CMS WordPress
 6. Етап другий: оптимізація Title, Description і посилань
 7. Етап третій: підбір ключових слів і їх розподіл по тексту
 8. Етап четвертий: оптимізація зображень
 9. Етап п'ятий: зовнішня і внутрішня посилальна оптимізація
 10. Підсумуємо сказане

У вас є блог. І не просто блог, а майже шедевр, над яким ви довго і наполегливо працювали: наповнили його корисним контентом і регулярно його оновлюєте. Але що б ви не робили, читачів все немає. Або вони є, але їх дуже мало.

Причин у цього всього дві:

 1. Ваш блог занадто юний - навіть при грамотній оптимізації потрібно близько 6-12 місяців, щоб сайт потрапив в топ Гугла або Яндекса.
 2. Ви не оптимізуєте блог під популярні пошукові системи.

Грамотна оптимізація дозволяє залучити безкоштовний трафік з пошукових систем і домогтися постійного припливу тисяч читачів.

Для чого потрібна пошукова оптимізація

Пошукова оптимізація сайту, блогу, форуму, корпоративного або новинного сайту (SEO - Search Engine Optimization) включає в себе ряд дій, спрямованих на поліпшення видимості сайту в пошукових системах: Google, Яндекс та інших.

А далі все просто: збільшується видимість (кількість користувачів, які побачать ваш сайт за запитом, введеному в рядок пошуку), зростає кількість відвідувачів з безкоштовного пошуку і, відповідно, зростає успіх вашого блогу або цілого бізнесу.

Пошукове просування вважається найдешевшим варіантом, але щоб побачити перші результати, потрібно проявити терпіння. При цьому ніяких гарантій вам ніхто не дасть. Про це повідомляє і Google, підкреслюючи, що «пріоритетних місць в Google не існує».

Все, що ви можете зробити - це як слід вивчити роботу пошукових роботів і випробувати найефективніші методи оптимізації на собі.

Про роботу пошукових роботів

«Ворога» потрібно знати в обличчя, тому спочатку розберемо, як саме працюють пошукові роботи:

 1. Сканують - «обходять» сторінки сайтів.
 2. Обробляють відскановані сторінки і додають їх в базу пошукової системи (індексування).
 3. Розміщують сторінки, релевантні запиту, в результатах пошуку (ранжування).

Найважливіший етап в цьому ланцюжку для вас - це ранжування. Пошукові системи оцінюють релевантність сайту по сотням факторів, серед яких може виявитися не тільки актуальність і якість контенту і відповідні запиту (ключові) слова, а й орфографія, персоналізація, рекомендації інших користувачів та інше. ця інтерактивна інфографіка більш детально розповість про те, як саме працює Google.

Основні етапи оптимізації блогу на прикладі WordPress

Процес оптимізації блогу складається з 3 основних частин:

 • технічної (створення HTML-карти сайту, редагування файлу robots.txt, настройка URL, верстка, видалення дублікатів сторінок, пошук битих посилань);
 • тематичної (підбір ключових слів, оптимізація мета-тегів, заголовків і зображень);
 • посилальної: зовнішньої (розміщення статей на зовнішніх майданчиках) і внутрішньої (внутрішня перелінковка - зв'язування сторінок між собою за допомогою посилань).

На прикладі популярної платформи для блогінгу WordPress ми продемонструємо вам точну послідовність дій. Дотримуйтесь наших рекомендацій, і ви самі зможете без будь-якого досвіду в SEO самостійно оптимізувати свій блог і усунути критичні помилки.

Етап нульовий: усунення технічних помилок

Для того щоб блог вдало просувався в пошукових системах, потрібно обов'язково приділити увагу технічної оптимізації. Це найперший або навіть нульовою етап, з якого потрібно починати всю операцію по популяризації свого блогу.

Щоб визначити, що саме вам потрібно поліпшити в своєму блозі в технічним плані, перевірте такі базові аспекти:

 • Швидкість завантаження сайту - чим довше відбувається завантаження, тим менше у блогу шансів зайняти високі позиції в результатах пошуку.

Визначити, чи потрібна блогу оптимізація швидкості завантаження, допоможе такий інструмент, як PageSpeed ​​Insights від Google.

 • Наявність «битих» посилань: регулярно перевіряйте сайт на наявність «битих» посилань - їх не повинно бути зовсім, інакше користувачі просто не зможуть отримувати потрібну їм інформацію вчасно.

Оперативно виявити «биті» посилання допоможе сервіс W3C Link Checker .

 • Дублі сторінок - некоректна індексація сайту може виникнути саме через те, що одна і та ж інформація доступна відразу за кількома адресами. Тому спочатку скоректуйте структуру свого блогу так, щоб дублі сторінок не виникали або виникали, але вкрай рідко.

Наприклад, програма Xenu Link Sleuth дозволить позбутися від дублів.

 • Правильність інструкцій у файлі robots.txt - це файл відкриває пошуковим роботам потрібні для індексації сторінки і закриває «службові», тому в інструкціях, зазначених в ньому, не повинно бути ніяких помилок, інакше все буде відбуватися з точністю до навпаки.

Перевірити вірність роботи файлу можна за допомогою інструменту «Аналіз robots.txt» в Яндекс-вебмайстрів.

 • Правильність верстки - всі сторінки блогу повинні відображатися коректно на всіх типах пристроїв, а в коді не повинно бути помилок синтаксису.

Перевірка помилок верстки здійснюється за допомогою декількох сервісів: W3C Markup Validation Service, W3C mobileOK Checker, W3C CSS Validation Service.

Етап перший: установка плагіна для CMS WordPress

Для грамотної базової оптимізації без залучення програміста вам знадобиться плагін, який дозволить:

 • створювати карту сайту для внутрішньої перелінковки;
 • проводити аналіз контенту - наскільки він ефективний для просування;
 • редагувати файл robots.txt (відповідає за видимість сайту в пошукових системах).

Найпопулярніший плагін для Вордпресс - це Yoast SEO , Його можна встановити безкоштовно.

Етап другий: оптимізація Title, Description і посилань

Title - це найперша інформація, яку отримує пошуковий робот, скануючи сторінку, тому він повинен містити найважливішу і максимально точну інформацію, відповідну змісту документа. Він повинен починатися з ключової фрази.

Ще враховуйте такий момент: Title повинен передавати зміст саме певної сторінки, а не всього блогу. Це виглядає так:

Це виглядає так:

Бачите: Title починається з назви сторінки, а назва самого блогу слід вже після. Тобто, якщо у вас блог про кулінарію (це загальне поняття), а конкретні статті присвячені приготуванню картопляного пюре або овочевого рагу, тайтл повинен висвітлювати назву конкретно взятої теми, а не загальну тематику блогу.

Мета-тег Description розповідає, про що ваш блог, більш детально і доповнює Title. Він не повинен бути довшим 140 символів (пропуски враховуються), при цьому залишатися читабельним і інформативним:

Завжди пам'ятайте про ключові фразах - вони повинні бути не тільки в заголовку і описі, але і на засланні. Тобто, тут:

За допомогою безкоштовного плагіна Rus-To-Lat ви зможете автоматично переводити заголовок на заслання англійськими літерами. При формуванні посилань важливо дотримуватися принципу ЧПУ - створювати Человекопонятние урли, тобто в тексті посилання має бути назва сторінки, а не набір випадкових букв або цифр, які збивають читача з пантелику.

Етап третій: підбір ключових слів і їх розподіл по тексту

Щоб зрозуміти, які саме ключові слова вам потрібно використовувати в вашому блозі на конкретних сторінках, необхідно сформувати ядро ​​пошукових запитів. Для цього вам, як новачкові, дуже знадобляться наступні сервіси:

Природно, ключових слів повинно бути кілька: на текст розміром близько 8 тисяч знаків має бути не менше 4-7 ключових фраз, причому одна з них (та ж, що використовується в заголовку) обов'язково повинна бути в першому абзаці. Головне - не починати текст відразу з ключового слова.

Етап четвертий: оптимізація зображень

Стаття в вашому блозі повинна повністю відповідати запиту користувача, причому це відповідність має простежуватися не тільки в заголовку і тексті, але і в зображеннях, якщо вони присутні.

Тому дуже важливо приділити увагу оптимізації зображень, так як пошукові роботи оцінюють і їх теж.

Оптимізація картинок проводиться в 2 етапи:

 1. Прописуємо назву файлу (на латиниці, замість пробілів - дефіси), включаємо в нього ключову фразу. Це потрібно зробити ще до завантаження зображення.
 2. Прописуємо атрибут ALT (російською мовою) - він дублює англійська назва файлу. Здається вже після завантаження зображення.

Виглядати це може, наприклад, так:

Виглядати це може, наприклад, так:

У картинки вказано назву на латиниці і alt-тег

Етап п'ятий: зовнішня і внутрішня посилальна оптимізація

Чим більше якісних майданчиків, схожих з вашої по темі, на вас посилається, тим швидше виросте ваш авторитет в «очах» пошукових систем.

Для зовнішньої оптимізації можна використовувати біржі постійних посилань (але гранично акуратно - не можна сліпо купувати все підряд посилання тільки заради кількості, це може призвести до санкціями пошукових систем), природні посилання з форумів, соцмереж, Q / A сервісів і т.д.

Бажано створювати такий матеріал, на який читачі будуть посилатися самі - це найчесніший і ефективний підхід.

Деякі власники блогів і інтернет-магазинів займаються закупівлею посилань. Це приносить свої плоди, але враховуйте, що покупні зовнішні посилання потрібно «розбавляти», тому що посилальна маса повинна складатися з змішаних, анкорний і безанкорние, активних і неактивних видів посилань. Все це дозволяє уникнути недовіри з боку пошукових систем.

Крім зовнішньої оптимізації, для хорошого ранжирування блогу потрібно також організувати внутрішню оптимізацію - перелинковку. Це потрібно для того, щоб роботи могли без проблем потрапляти на інші сторінки.

Посилання можуть містити ключові слова, а можуть просто вказувати на те, що за посиланням можна перейти на сторінку з більш детальною інформацією по темі (останнє відноситься більше до аматорським інформаційним блогам).

Кілька кейсів з оптимізації блогів

Вивчення кейсів дозволяє оцінити, наскільки ефективні ті чи інші дії на прикладі інших власників блогів. Ми підібрали для вас декілька прикладів для наочності:

І на закуску: базовий чек-лист по розкрутці блогу від SeoProfy.

Подивитися інфографіку повністю Подивитися інфографіку повністю

Підсумуємо сказане

Оптимізація блогу здійснюється в 5 основних етапів. Поки зосередьтеся саме на них:

 1. Перед запуском блогу усуньте технічні помилки.
 2. Правильно пропишіть мета-теги і посилання.
 3. Підберіть ключові слова, які будуть містити ваші тексти.
 4. Оптимізуйте картинки.
 5. Подбайте про зручне внутрішньої і якісної зовнішньої оптимізації.

Все інше (настройка аналітики, зміна CMS, робота з адаптованої мобільною версією та інше) потрібно розбирати вже після повного освоєння базових принципів оптимізації.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.