Статьи

Як просунути сайт в Яндексі самостійно і безкоштовно. покроковий алгоритм

 1. Заглушка - робити чи ні?
 2. збираємо семантику
 3. особливості кластеризації
 4. проектуємо структуру
 5. Підготовка основних текстів
 6. Чек-лист по SEO на старті: що перевірити перед запуском?
 7. Опрацювання зовнішніх чинників
 8. Як наростити кількість посилань?
 9. комерційні фактори
 10. Аналізуємо і покращуємо

Як просунути молодий сайт в Яндексі? Як наростити органічний трафік? Як оптимізувати сайт під цю пошукову систему?

На всі ці запитання відповідає Ілля Русаков , Засновник сервісу SEO-reports.ru і керівник impulse.guru в покрокової інструкції про те, як просунути сайт в Яндексі.

Передаємо слово Іллі!

Якщо ваш сайт орієнтований на російськомовну аудиторію, для вас це буде першочергове завдання, тому що Яндекс продовжує утримувати позиції лідера пошукового ринку Рунета.

І хоча частка Google повільно, але вірно зростає, все ж для багатьох сайтів, особливо комерційних, Яндекс є пріоритетним.

Є два основних способи отримання трафіку з цієї пошукової системи:

 • контекстна реклама;
 • пошукове просування.

Можна довго розписувати про плюси і мінуси конкретного каналу, але саме зростання органічного трафіку був і залишається основною метою для більшості сайтів. Тому в цій статті ми розглянемо питання SEO-оптимізації саме під цю пошукову систему з урахуванням деяких особливостей, відмінних від просування в Google.

Заглушка - робити чи ні?

Основна причина створення заглушки на домені під майбутній проект - пом'якшення впливу вікових чинників для просування в майбутньому. Що в Яндексі, що в Google просувати молоді проекти складніше, ніж ресурси з віком.

Важливо! Вік сайту пошуковики відраховують не від дати реєстрації домену, а від часу його попадання в індекс, тобто коли в пошуку з'явилася хоча б одна сторінка сайту.

Якщо перед вами стоїть завдання просування середньо- і високочастотних запитів в нішах з високим рівнем конкуренції, можна задуматися про заглушці ще на початковому етапі створення сайту. Час, який ви витратите на розробку повноцінної версії сайту, піде вам на користь.

Цей момент найбільш актуальний для корпоративних сайтів, а також бізнесу орієнтованого на послуги. Для інтернет-магазинів це менш критично, так як більшість конверсійних запитів відносяться до НЧ, і важливу роль відіграє асортимент в сукупності з опрацюванням інших комерційних факторів. До речі, їм в цій статті далі присвячений окремий блок.

збираємо семантику

Яким би класним ні ваш ресторан, відвідувачеві необхідно вручити меню, щоб він міг зрозуміти що ж цікавого можна у вас замовити. Навіть якщо на вивісці чітко вказано профіль - японська кухня.

Так і зі сторінками на сайті - якісна їх адаптація під ключові запити і грамотний розподіл семантичного ядра, дають пошуковим системам можливість чітко визначити їх релевантність. А це важливо не тільки в контексті завдання отримання трафіку, а й впливає на подальшу поведінку відвідувачів на сайті.

З трафіком все ясно, а от питання його конвертації менш очевидний. Якщо сторінка оптимізована і отримує переходи за запитами, але відповіді на питання, що цікавлять людей питання не розкриті на ній належним чином, то буде рости показник відмов. Це призведе до зниження коефіцієнта конверсії і погіршення поведінкових факторів в цілому.

Для збору семантичного ядра і подальшої його обробки, я рекомендую використовувати такі інструменти:

У кожного з перерахованих інструментів свої особливості, розібратися що найкраще підходить саме для ваших цілей, можна тільки на практиці

Якщо семантичне ядро ​​виходить занадто великим для ручної обробки, варто скористатися сервісами автоматичної кластеризації.

особливості кластеризації

Суть процесу кластеризації в тому, що на основі загального списку ключів формуються окремі групи, близькі за змістом і контексту. А вже під ці групи створюються посадочні сторінки, які повинні бути максимально релевантними.

Для цих цілей можна скористатися такими сервісами як:

Важливо пам'ятати, що для геозалежних комерційних запитів обов'язково потрібно додатково перевіряти частотність саме за цільовим регіону. Також варто розподіляти комерційні та інформаційні запити по різних сторінках на сайті, так як просувати їх в єдиній зв'язці на одній посадкової - неможливо.

проектуємо структуру

Це важливий етап створення сайту, якому часто приділяється недостатньо уваги. А даремно, так як початкові недоліки структури можуть створити чимало проблем в майбутньому, особливо якщо виникне потреба в розширенні або переформатування ресурсу.

Є три основні причини, чому варто витратити час на проектування структури:

 • підвищення якості оптимізації сайту: при грамотному розподілі семантики по сторінках сайту істотно підвищується якість його оптимізації;
 • поліпшення індексації та, що особливо важливо для проектів, на яких планується велика кількість сторінок;
 • позитивний вплив на поведінкові фактори: як правило, на якісно структурованих сайтах користувачі затримуються істотно довше ..

Ієрархія сторінок вибудовується на основі семантики, від сторінок з найбільшою важливістю до менш вагомих:

Головна -> Розділ -> Підрозділ -> Кінцева сторінка

Хорошим інструментом для візуального проектування є інтелект-карти ( Mindmeister.com). Ось приклад як може виглядати структура сайту, спроектована таким методом:

І ще кілька порад, які допоможуть вам в проектуванні якісної структури:

 • не роздувати кількість категорій, в разі необхідності для цих цілей можна використовувати сторінки фільтрів і тегів;
 • оптимальна глибина вкладеності повинна бути такою, щоб для доступу до будь-якій сторінці відвідувачеві досить було зробити три кліка;
 • не тільки семантика, а й розуміння цільової аудиторії, їх цілей і очікувань, впливають на рішення про виділення окремих елементів структури;
 • якщо у вас немає 100% впевненості в тому, що структура сайту не буде змінюватися в майбутньому (а в реальності майже завжди навпаки), будьте обережні в структурі URL;
 • обов'язково аналізуйте конкурентів, в тому числі вивчайте сайти лідерів інших ніш. Це дозволяє знайти цікаві рішення для використання на своєму сайті.

Грамотно спроектована структура сайту є хорошим фундаментом для його успішного просування в майбутньому. Час, який ви на це витратите, окупиться сповна.

Детальніше про складанні структури читайте в статті Livepage про просуванні інтернет-магазинів .

Підготовка основних текстів

Текстові фактори відіграють важливу роль для будь-якого сайту. Крім оптимізації під SEO, необхідно також подбати про їх інформативності для користувачів. Від цього залежить коефіцієнт конверсії відвідувачів в лидов / клієнтів.

Є кілька способів отримання потрібних текстів:

 • написати їх самостійно або силами співробітників компанії;
 • замовити у копірайтерів на біржі;
 • знайти авторів на стороні, які мають відповідний рівень експертизи.

Вибір залежить від ресурсів часу і бюджетів, а також необхідності в експертизі, яка теж не завжди є обов'язковою умовою. Щодо бірж копірайтингу, зверніть увагу на:

Якщо перед вами стоїть завдання просунути сайт в Яндексі, тексти повинні відповідати таким критеріям:

 • унікальність: не можна запозичувати тексти з інших сайтів;
 • оптимізація: одна сторінка або текст повинні бути оптимізовані під одну групу запитів;
 • відповідність принципам LSI-копірайтингу: крім точних і розбавлених входжень запитів, використовуйте їх синоніми, слова з підсвічування видачі Яндекса;
 • чітка структура: обов'язково структуруйте матеріал для поліпшення читабельності, так як багато користувачів читають «по діагоналі». Використовуйте підзаголовки, списки, цитати, виділення і т.д .;
 • актуальність: регулярно оновлюйте контент на тих сторінках, інформація на яких може застарівати згодом;
 • користь для читача: крім статей заточених під пошукові запити, публікуйте і «разбавочние» матеріали, орієнтовані на інтереси аудиторії. Нехай вони і не сприяють активному залученню трафіку з пошуку, але зате стимулюють залучення відвідувачів у взаємодію з сайтом;
 • аналіз конкурентів: обов'язково вивчайте аналогічні сторінки з Топа при написанні або складанні ТЗ. Це дозволить вам підготувати ще більш якісний матеріал, що позитивно позначиться на ранжируванні і поведінкових факторах.

Щодо довжини тексту чітких рекомендацій не існує, хоча і є спостереження що більш об'ємні тексти ранжуються вище. Краще відштовхуйтесь від простого принципу - текст на сторінці має бути такого обсягу, щоб розкривати тему і відповідати на питання потенційного користувача.

Якщо ви плануєте постійну публікацію інформаційних статей на сайті, пам'ятайте, що регулярність важливіша за кількість. Краще дотримуватися плану публікації двох статей в тиждень, ніж один раз опублікувати відразу штук 5-6, а потім два тижні нічого не робити.

Зверніть увагу на спеціальні сервіси, які дозволяють перевірити контент за такими параметрами як «водність», відсоток входжень ключових слів, граматичні та орфографічні помилки, штампи, канцеляризми і т.п.

Рекомендую скористатися наступними інструментами:

 • Content-watch.ru - сервіс перевірки унікальності контенту, який дозволяє перевіряти окремі статті, веб-сторінки і сайти цілком;
 • Istio.com - просунутий семантичний аналізатор, який показує дані за основними технічними параметрами тексту - обсяг з пробілами і без,% входжень ключів, водність, нудота і ін .;

;

 • Главред - дозволяє очистити текст від «словесного сміття», штампів, зробити його більш лаконічним, змістовним і читабельним;

Главред  - дозволяє очистити текст від «словесного сміття», штампів, зробити його більш лаконічним, змістовним і читабельним;

 • Орфограммка - веб-сервіс для перевірки правопису, який перевірить ваш текст на помилки, друкарські помилки, запропонує варіанти виправлення і пояснить чому потрібно писати так, а не інакше.

Є ще чимало інших цікавих інструментів, але ті що перераховані вище можна дійсно віднести до розряду мастхев.

Чек-лист по SEO на старті: що перевірити перед запуском?

Отже, семантику ми зібрали, структуру спроектували, тексти підготували. Розгорнути все це на обраному движку - це вже справа техніки і явно не матеріал для цієї статті. Тому будемо вважати, що ви вже зробили це самостійно і у вас все готово для старту.

Перед тим як додати сайт в панель вебмастера і чекати індексації Яндексом, не зайвим було б звіритися по чек-листу нижче. Це дозволить переконатися, що нічого не втрачено з виду:

 1. для кожної сторінки прописані унікальні і оптимізовані метатеги;
 2. заповнене вміст Title і Alt для зображень;
 3. створені файли robots.txt / sitemap.xml і вони є коректними;
 4. для сторінок прописані канонічні URL;
 5. шаблон сторінки 404 в наявності;
 6. підключений код Google Analytics і Яндекс.Метрики;
 7. підключений модуль Електронної торгівлі (для магазинів);
 8. швидкість завантаження сайту на прийнятному рівні;
 9. сайт коректно відображається на мобільних пристроях;
 10. підключений https (якщо це необхідно).

Метрики;  підключений модуль Електронної торгівлі (для магазинів);  швидкість завантаження сайту на прийнятному рівні;  сайт коректно відображається на мобільних пристроях;  підключений https (якщо це необхідно)

Кількість пунктів ніби й не велике, але кожен з них по своєму важливий. Період підготовки проекту до запуску - самий витратний за часом. Але уважність до деталей на цьому етапі, дозволить заощадити чимало часу і нервів в майбутньому.

Опрацювання зовнішніх чинників

Незважаючи на зниження впливу зворотних посилань в останні роки, вони залишаються важливою складовою роботи по просуванню сайтів як в Google так і в Яндексі. У конкурентних нішах опрацювання цього напрямку як і раніше важливий момент. Просто якість стало набагато важливіша за кількість.

Можна виділити кілька основних трендів при роботі з зовнішніми факторами, які актуальні в 2018 році:

 • прагнення зробити контрольний профіль максимально природним;
 • поступове зростання популярності ручного лінкбілдінга;
 • активне використання крауд-посилань замість посилальних бірж;
 • використання контент-маркетингу (гостьові публікації) як способу отримання зовнішніх посилань.

Наприклад, гостьові публікації я сам використовую для просування свого проекту SEO-Reports.ru (Автоматизація звітності по SEO, контекстної і таргетированной рекламі) і можу підтвердити його високу ефективність.

З огляду на факт наявності у пошукачів алгоритмів спрямованих на боротьбу зі посилальним спамом (той же Минусинськ), не дивно що перераховані вище методи стають основними при побудові посилального профілю. Посилання, отримані з сайтів-донорів, яких немає в популярних біржах, є особливо цінними.

Більш того, крауд-посилання і посилання з публікацій, що розміщуються в рамках роботи по контент-маркетингу, часто носять рекомендаційний характер, що сприяє поліпшенню репутації і підвищення впізнаваності бренду, а переходи по ним (реферальний трафік) ще і генерують конверсії.

Приклади посилань з статей (контент-маркетинг):

приклад 1

приклад 2

Потрібні якісні майданчики для статейних посилань? Реєструйтеся в collaborator.pro - біржі прямої реклами.

Приклади посилань, розміщених методами крауд-маркетингу:

приклад 1

приклад 2

Згадки сторінок сайту, розміщення, наприклад, в обговореннях на тематичних форумах, можуть перетвориться в стабільне джерело реферального трафіку на сайт, особливо якщо це молодий проект:

Детальніше про крауд-посиланнях можна почитати тут - http://firelinks.ru/raskrutka-i-seo/541-kraud-marketing-svoimi-rukami.html .

Одним з найбільш ефективних методів поповнення бази ресурсів для отримання зовнішніх посилань є аналіз конкурентів. Для цих цілей існують спеціальні інструменти, такі як:

Як наростити кількість посилань?

Щодо стратегії нарощування посилальної маси універсальних алгоритмів не існує. Однак, можна виділити ряд принципів, дотримуючись яких, можна домогтися гарного ефекту, звівши при цьому до мінімуму ризик санкцій з боку пошуку:

 • зведіть до мінімуму покупку посилань з бірж;
 • кількість безанкорние і брендових посилань повинно бути вище, ніж прямих входжень запитів в анкор;
 • намагайтеся розміщувати посилання там, де користувачі звертають на них найбільшу увагу, наприклад, на початку публікації;
 • підбирайте релевантні майданчики, так ви отримаєте більше переходів по посиланню.

Чим складніші методи отримання посилань ви використовуєте, і чим різноманітнішим буде посилальна маса вашого сайту, тим більшим буде ваша перевага в цьому плані перед конкурентами.

Але не забувайте, що посилання - це один з ключових, але не єдиний фактор ранжування. Тільки комплексний підхід до задачі дозволить домогтися бажаного результату - вийти в топ.

комерційні фактори

Крім текстових і різного роду технічних факторів на просування сайту в Яндексі впливає і ряд інших, які можуть позитивно або негативно позначатися на ранжируванні по комерційним запитам інтернет-магазинів і сайтів послуг. Ці параметри отримали назву «комерційних чинників».

Точна їхня кількість достовірно невідомо, але періодично від співробітників Яндекса проскакує інформація про те, що входить в цей список. До числа комерційних факторів відносяться:

 • Детальна контактна інформація (схема проїзду, форма зворотного зв'язку, контактні дані, реквізити);
 • присутність в Яндекс.Довіднику і на Яндекс.Картах;
 • наявність сторінок в соціальних мережах;
 • ширина асортименту (відноситься також до послуг);
 • повнота опису карток товарів;
 • доступність різних каналів зв'язку (пошта, телефон, скайп і т.д.);
 • фільтри, можливості сортування і порівняння товарів в каталозі;
 • наявність відгуків на картках товарів і можливості їх оцінки;
 • наявність сертифікатів, гарантій та інших факторів довіри;
 • знижки, акції та інше;

);  фільтри, можливості сортування і порівняння товарів в каталозі;  наявність відгуків на картках товарів і можливості їх оцінки;  наявність сертифікатів, гарантій та інших факторів довіри;  знижки, акції та інше;

 • відсутність реклами на сайті;
 • наявність сервісних елементів, таких як онлайн-консультант, кнопка для замовлення зворотного дзвінка, різні калькулятори і т. п.

Іноді ігнорування цих речей заважає сайту пробитися в Топ і стопорить його подальше просування.

Нагадаю, що перераховані фактори актуальні саме для ранжирування по комерційним запитам, і якщо у вас контентний проект можна не приділяти їм уваги.

Аналізуємо і покращуємо

Робота над просуванням сайту - процес постійний, так як робота відбувається в умовах мінливого зовнішнього середовища. Це стосується як алгоритмів Яндекса і активності конкурентів, так і процесу розвитку самого сайту.

Це стосується і поведінки користувачів, які теж реагують на будь-які вагомі зміни, наприклад, в плані дизайну, юзабіліті і т. Д. Поведінкові чинники - важливий момент, який часто не беруть до виду, концентруючись на контенті, технічної частини та посилальному.

Коли сайт вже близько до Топу в Яндексі, поведінкові фактори починають особливо добре працювати і їх якість може відчутно вплинути на подальше зростання. Тому потрібно працювати над поліпшенням ПФ на сайті і на видачу в тому числі. Йдеться про такі показники як кликабельность і зниження відсотка повернень до пошуку.

У цьому контексті іноді корисно не тільки не збільшувати час перебування на сайті, але і зменшувати його, щоб люди робили конверсії і залишалися задоволеними, а не поверталися до видачі. Загалом, багато речей не є очевидними і рішення потрібно приймати індивідуально для кожного конкретного проекту.

Вивчайте як змінюється динаміка зростання сайту в залежності від реалізації тих чи інших робіт, змін в стратегії і інших чинників. Це ж справедливо і по відношенню до конкретних посадковим, наприклад, сторінок послуг.

Можна аналізувати запити за якими сторінка показується в пошуку і здійснюються переходи користувачів, а потім покращувати текстову складову. Можна дивитися записи Вебвізор і на їх основі приймати рішення щодо оптимізації коефіцієнта конверсії. Роль аналітики в сучасному SEO складно переоцінити.

Сподіваюся, ця статті допоможе вам у просуванні своїх сайтів під Яндекс, і ви знайшли в ній досить корисного. Якщо є що додати від себе, пишіть в коментарях!

Поділитися з друзями

Заглушка - робити чи ні?
Як наростити органічний трафік?
Як оптимізувати сайт під цю пошукову систему?
Заглушка - робити чи ні?
Чек-лист по SEO на старті: що перевірити перед запуском?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.