Статьи

Як правильно вибрати домен для сайту, поради експертів

 1. Які бувають домени? Всі домени розділяються на домени першого рівня, другого рівня і третього. ...
 2. 1. Максимально легке і запам'ятовується назва
 3. 2. Назва повинна бути ексклюзивним
 4. 3. Намагайтеся уникати дефісів в назві сайту
 5. 4. Враховуйте тематику сайту і регіон
 6. Що ж зробити для реєстрації домену?
 7. Як вибрати реєстратора домену?
 8. Я зареєстрував домен, що робити далі?

Які бувають домени?

Всі домени розділяються на домени першого рівня, другого рівня і третього.

Домени першого рівня розділені на дві категорії: географічні домени (за належністю до островів, країнам) і тематичні (.INFO, .ORG, .NET).

Географічні домени називають ccTLD - country code top-level domains, а тематичні - gTLD (generic TLD). Наприклад, домени .UA, .RU., .BY - географічні домени, які позначають належність до України, Росії та Білорусі відповідно, а .com, .net і .biz - тематичні, які позначають належність домену до виду діяльності (тематикою): commercial - комерція, network- мережеві послуги, business- міжнародний бізнес.

Якщо ви будете реєструвати домен верхнього рівня, то він буде мати вигляд типу domain.ua. Звертайте увагу на те, що можуть бути особливі правила для реєстрації ccTLD-доменів.

Існують ще й домени другого рівня - .COM.UA, .NET.UA, .COM.DE. Фактично всі вони теж відносяться до географічних доменів, але вже з позначенням діяльності (.COM.UA - комерційний в Україні, .COM.DE - комерційний в Німеччині і т.д.). Ваш домен в цій зоні буде мати вигляд, наприклад, domain.com.ua.

Є ще й поняття "домени третього рівня". До таких доменів вже належать піддомени (субдомени) вашого основного домену. Наприклад, ви можете для домену domain.com.ua створити піддомен sub.domain.com.ua, і ось він і буде доменом третього рівня.

Домени четвертого і вище рівня використовувати не доцільно. Хоча ніхто вам цього не забороняє, і якщо в цьому дійсно є сенс - вперед.

Який домен зареєструвати для сайту?

Існує ряд критеріїв, які необхідно враховувати при виборі назви вашого сайту. Але деякі з них вже не актуальні і, далі ми підкажемо вам на які критерії дійсно потрібно орієнтуватися при виборі домена:

1. Максимально легке і запам'ятовується назва

Ми не ставимо на перше місце пункт "Максимально коротка назва" бо таких вже фактично немає й подібне завдання нездійсненна (домени з 5-6 і більше букв не відносяться до коротких назв).

У назві вашого сайту може бути і два слова (по 3-5 літери кожне), але якщо вони дуже гармонійні і легко запам'ятовуються, то "справа в капелюсі".

2. Назва повинна бути ексклюзивним

Є багато вдалих вже зареєстрованих доменів, які відмінно підійшли б до тематики вашого бізнесу. Незважаючи на це, або придумайте своє ексклюзивне назву домену, яке неможливо буде сплутати з будь-яким іншим, або спробуйте викупити цей домен у поточного власника.

По-перше, вас не будуть тягати по судах за фішинг, а по-друге, ваші ж клієнти не будуть помилково заходити на інший сайт і користуватися його послугами, а не вашими.

3. Намагайтеся уникати дефісів в назві сайту

В цілому, дефіси можна використовувати в доменному імені. Єдине обмеження - не можна його ставити замість третього і четвертого символу домену: do--main.com. Це актуально для всіх доменних імен і доменних реєстраторів.

Обмеження пов'язане з так званими "міжнародними доменами", тобто доменами, які відображаються в адресному рядку не латиницею, а, наприклад, російською (або будь-якому іншому мовою) ось так: мойсайт.ру.

У реєстратора вони будуть виглядати як xn - 80arbjktj.xn - p1ag. Щоб уникнути плутанини і неправильного відображення інших (не міжнародні) доменів, заборонили використовувати дефіси на третьому і четвертому символі. На всіх інших позиціях можна ставити дефіси.

4. Враховуйте тематику сайту і регіон

Дуже важливо реєструвати домен в тій географічній зоні, де буде ваша цільова аудиторія. Тобто немає сенсу реєструвати домен в зоні .BY, якщо ви будете продавати товар тільки в Україні.

Також якщо ви ведете бізнес на міжнародному ринку, то рекомендуємо використовувати домени без географічної прив'язки (.COM, .NET, .ORG і т.д.)

Що ж зробити для реєстрації домену?

Процес реєстрації домену дуже простий і, в більшості випадків, вам не потрібно надавати жодних документів. Вам точно знадобиться вказувати свої персональні дані (ПІБ, e-mail, номер телефону і поштову адресу), але саме скан-копії паспорта можуть запросити в досить рідкісних випадках.

Якщо вже так сталося, що для реєстрації домену потрібні копії паспорта та вам не хочеться їх надавати - поцікавтеся у техпідтримки інших реєстраторів про процедуру реєстрації обраного вами домену. Якщо це, наприклад, тематичний домен (.com), то для його реєстрації дійсно не потрібно ніяких документів, і швидше за все, це правило самого реєстратора. Але якщо це географічний домен, у нього можуть бути специфічні правила реєстрації, встановлені регістри (Registry).

Наприклад, для реєстрації .sg (Сінгапур) домену потрібні документи і це правило поширюється на всіх реєстраторів. У такому випадку ми можемо порекомендувати зареєструвати домен з іншої зони, так як зміна реєстратора не допоможе.

Для реєстрації домену вам потрібно:

 1. Придумати доменне ім'я.
 2. Вибрати компанію-реєстратора доменних імен.
 3. Перевірити доступно вибране вами ім'я домену для реєстрації. У реєстраторів доменів є для цього спеціальні інструменти, які найчастіше розташовані на головній сторінці сайту і відразу ж кидаються в очі.
 4. Якщо домен доступний для реєстрації, то оформляйте і оплачуйте замовлення. Після надходження оплати реєстратору та успішної реєстрації домена, він по праву ваш.

Зверніть увагу на те, що ви можете зареєструвати домен в однієї компанії, а сайт розміщувати в іншої. Ніяких складнощів в налаштуванні домену або протиправних дій в цьому немає.

Як вибрати реєстратора домену?

Якщо ви шукаєте хорошого реєстратора доменів, то дивіться наш рейтинг , В якому є і опису компаній. і відгуки про них. Якщо вас цікавлять хостинг-компанії, то ми також створили і їх рейтинг .

Я зареєстрував домен, що робити далі?

Далі, читайте нашу статтю про вибір хостингу , Враховуючи формат вашого сайту.

Які бувають домени?
Як вибрати реєстратора домену?
Я зареєстрував домен, що робити далі?
Які бувають домени?
Який домен зареєструвати для сайту?
Як вибрати реєстратора домену?
Я зареєстрував домен, що робити далі?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача