Статьи

Як правильно організувати, розкрутити і просунути новий інтернет-магазин - вибираємо маркетинговий канал - Netpeak Blog

  1. 1. Контекстна реклама визначить потенціал бізнесу
  2. 2. Бренд почнуть дізнаватися
  3. 3. Контекстна реклама створює базу для інших каналів маркетингових каналів
  4. висновки

- Здрастуйте, мене звуть Валентин. У мене є свій бренд і схвалений інвесторами бізнес-план. Ми з партнерами вирішили, що всі продажі йтимуть через інтернет-магазин (сайт ще в розробці), так що нам вже потрібно прикинути приблизні витрати на SEO в місяць. Продукція сезонна. Будь ласка, зв'яжіть нас з менеджером для обговорення деталей.

- Доброго дня. Так звісно.

Так народжуються багато антікейси. Вам здається, що ви підходите до проекту докладно і вибираєте SEO як інструмент довгострокового розвитку сайту .

Нічого подібного.

За даними Forbes , 8 з 10 компаній гинуть протягом перших 18 місяців. У США, наприклад, щомісяця відкриваються 543 тисячі нових компаній і у 75% з них ніколи не буде співробітників.

Для порівняння: перші результати від SEO з'являються протягом 5-6 місяців . Іноді доводиться чекати і рік - пошукові системи з недовірою ставляться до нових сайтів. Інтернет-магазин просто не зможе жити без прибутку так довго. Тому, звичайно, сайт при розробці варто оптимізувати, але головним каналом просування для нового бренду повинна стати контекстна реклама.

Чому?

Якщо немає часу читати далі, дивіться черговий випуск «На пальцях»:

1. Контекстна реклама визначить потенціал бізнесу

Перед запуском проекту у вас вже є готовий огляд ринку, аналіз конкурентів, дослідження купівельної поведінки, результати опитування фокус-груп. Повинні бути. І, як результат цих досліджень, повинні бути готові гіпотези: як і для якої цільової аудиторії рекламувати продукт.

За допомогою контекстної реклами можна швидко протестувати всі гіпотези, направляючи грамотно таргінг трафік на сторінки товарів. При цьому не потрібен готовий сайт - вистачить і відповідного Лендінзі.

Завдання на першому етапі - навіть не продати, а отримати якомога більше інформації про поведінку користувача на сторінці: де він зупинявся, на що кликав, чи дійшов до оформлення замовлення.

Просіть користувача виконати будь-яку дію на сторінці. Банально - дати свій email; круто - взяти участь в грі. За кількістю виконаних дій можна судити про зацікавленість відвідувачів. Кількість повернулися після закінчення кампанії користувачів також говорить про ступінь зацікавленості. Налаштуйте багатоканальні послідовності, щоб розуміти реальний ефект кампанії.

На підставі зібраних даних можна уточнювати портрет цільової аудиторії.

При цьому відсутність ранніх конверсій - не показник. У фахівців можуть піти тижні оптимізації і тестів до того, як кампанія почне окупатися. Виняток - дешеві товари, які купують імпульсивно. Другий виняток - фахівця вдалося точно потрапити в гарячу аудиторію, вже зараз готову до покупки (це складно).

Конверсії залежать від багатьох чинників: якості оголошення, налаштування мінус-слів, часу показу. Успіх перших кампаній часто визначається за непрямими ознаками - зростання прямого і брендового трафіку, збільшення числа дзвінків, кількості реєстрацій.

2. Бренд почнуть дізнаватися

Чи справді контекстна реклама впливає на впізнаваність товарів і бренду?

Приклад з кейса агентства Netpeak і Yves Rocher. Щоб перевірити, як виріс рівень популярності бренду після рекламної кампанії, В'ячеслав Бойко проаналізував частоту запитів за назвою лінійки продукції в Google Trends.
На графіку показано середнє число пошукових запитів в місяць. Зеленим виділений період проведення рекламної кампанії.

Зеленим виділений період проведення рекламної кампанії

До рекламної акції попиту на продукцію не було, він виник і досяг максимального піку в період активності. Після відключення рекламної кампанії інтерес користувачів знову спав, але продукт вже вийшов на певний рівень популярності і це проявилося напередодні новорічних свят.

До речі, якщо ви надалі захочете давати брендовий контекст, перевірте наявність зареєстрованої торгової марки. В іншому випадку може з'явитися компанія з такою ж назвою і зажадати у Google і Яндекс відхилити ваші оголошення.

Що найприємніше, ви можете вибрати конкретний регіон, де буде показуватися ваша реклама (аж до вулиці), і працювати з відомістю бренду саме на цій території.

До речі, в класичному дослідженні Moz затверджується , Що ймовірність кліка по рекламному оголошенню в 1,5 рази вище, ніж по перших позиціях з пошукової видачі. А Local Search Association додають , Що CTR контекстної реклами з геотаргетингом на мобільних пристроях вище середніх показників для всіх бізнес-сфер.

3. Контекстна реклама створює базу для інших каналів маркетингових каналів

3.1. Ви збираєте відомості про цільову аудиторію. В майбутньому людей, які перейшли по оголошенню, можна буде наздогнати ремаркетингу і запропонувати їм, наприклад, залишити свій email за знижку.

Читайте про інші методи отримати email користувача .

3.2. Ви отримаєте список якісних ключових слів. Зайшовши до звіту «Швидка статистика» в Google Рекламі, ви побачите список ключових слів з великою кількістю кліків. Це готовий список ключових слів, за які можна боротися в органічній видачі. Економія грошей і часу SEO-фахівця.

3.3. Джерело ідей для контент-плану. Ключові слова з високим CPC і нульовою видимістю в пошуку можуть подарувати цінні ідеї для контент-плану майбутнього блогу або розділу новин.

Ключові слова з високим CPC і нульовою видимістю в пошуку можуть подарувати цінні ідеї для контент-плану майбутнього блогу або розділу новин

Також, аналізуючи результати кампанії, можна знайти якісні майданчики для лінкбілдінга. Контекстна реклама дає багато бонусів .

Головним аргументом «проти» контекстної реклами як першого каналу просування може стати поширення блокувальників реклами. Але це «страшилка» 2015 року.

Поява блокувальників стимулювало фахівців робити більш якісні і «розумні» оголошення. В результаті IAB UK виявило падіння популярності блокувальників у Великобританії з 21,7% в лютому до 21,2% в липні 2016 року, німецька Bundesverband Digitale Wirtschaft опублікувала дані про падіння популярності блокувальників реклами з 21,2% в 2015 році до 19,1% в 2016 році.

Чи не зіграли на руку блокировщикам і новини про те, що AdBlock Plus сам почав продавати рекламу, а розширення AdNauseam симулювати кліки на всіх оголошеннях в мережі.

висновки

SEO - канал, який не дає гарантій і вимагає багато ресурсів (особливо - часу) з боку клієнта. Для перевірки бізнес-можливостей нового проекту ecommerce потрібна контекстна реклама. Якщо кампанія успішна, є сенс замовляти пошукове просування.

На першому етапі просування нового бренду у контекстної реклами три переваги:

  1. Рекламна кампанія допоможе визначити потенціал бізнесу.
  2. Бренд почнуть впізнавати.
  3. Контекстна реклама створить базу для інших каналів маркетингу.

Хочете дізнатися, яку рекламу запускати в першу чергу, і на що орієнтуватися при підборі ключових слів? Читайте дослідження Олексія Селезньова .

Чому?
Хочете дізнатися, яку рекламу запускати в першу чергу, і на що орієнтуватися при підборі ключових слів?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.