Статьи

Як працювати з Google Trends - докладний посібник для новачків

 1. Які завдання допомагає вирішити Google Trends?
 2. Що в тренді?
 3. Як дізнатися динаміку пошукових запитів за допомогою Google Trends?
 4. 1. Вводимо пошуковий запит
 5. 2. Як використовувати оператори пошуку в Google Trends?
 6. 3. Як порівнювати тренди запитів?
 7. 4. Як аналізувати статистку по регіонах?
 8. 5. Як вивчати тренди?
 9. висновки

Що хвилює ваших клієнтів сьогодні? Чи буде їм цікавий ваш товар через півроку? Успіх реклами багато в чому залежить від сезонності, популярності тематики та вміння оперативно зреагувати на тренд. «Спіймати хвилю» можна за допомогою безкоштовного сервісу Google Trends . У цьому пості я докладно описав його можливості та інструментарій.

Які завдання допомагає вирішити Google Trends?

Google Trends - простий і зручний інструмент для аналізу популярності і сезонності пошукових запитів. Всього за кілька хвилин ви зможете:

 1. Визначити популярність теми і існуючі тренди.
 2. Провести аналіз сезонності на своєму ринку.
 3. Оцінити вплив географічних даних на популярність певних пошукових запитів або теми в цілому.

Розглянемо використання сервісу на конкретних прикладах.

Що в тренді?

На головній сторінці ви побачите дешборд з уже готовими прикладами звітів Google Trends. На основі яких зможете скласти свої, просто змінивши геолокацію і / або ключові слова.

Там же можна побачити списки найпопулярніших пошукових запитів і релевантних новин, які оновлюються раз на годину:

Функції головної сторінки можуть бути корисні, якщо ви займаєтеся контекстною рекламою для новинного сайту. Відстежуючи динаміку популярності тим в Google Trends, ви зможете завжди показувати свої оголошення по найбільш актуальним пошуковим запитам.

До речі, якщо вас цікавлять фішки інтернет-маркетингу для бізнесу, підписуйтесь на розсилку блогу:

Наші передплатники завжди отримують більше.

Як дізнатися динаміку пошукових запитів за допомогою Google Trends?

При плануванні реклами обов'язково потрібно враховувати зростання і падіння попиту, щоб вибрати правильну стратегію і розрахувати бюджет.

Google Trends використовують для оцінки ефекту брендінгових кампаній, так як в сервісі можна подивитися інформацію навіть за останню годину. На графіку можна чітко простежити, як росте динаміка популярності брендових запитів для нового товару на ринку. Google Trends використовують для оцінки ефекту брендінгових кампаній, так як в сервісі можна подивитися інформацію навіть за останню годину Отже, перейдемо до аналізу конкретних запитів.

1. Вводимо пошуковий запит

У рядку пошуку вводимо цікавий для нас пошукової запит.

Раджу на самому початку брати загальні пошукові запити у вашій темі, щоб мати максимум даних для аналізу, і тільки потім переходити до среднечастотним. Наприклад, оцінюючи сезонність попиту в тематиці «насіння та саджанці для городу», спочатку ми введемо запит «насіння» і натиснемо Enter. Раджу на самому початку брати загальні пошукові запити у вашій темі, щоб мати максимум даних для аналізу, і тільки потім переходити до среднечастотним Ви побачите динаміку популярності даного запиту. Якщо навести курсор миші на певну точку на графіку, відобразиться більш детальна інформація про показники в той чи інший момент часу.

Важливо розуміти, як працює оцінка пошукового попиту в Google Trends: ви можете побачити тільки відносні значення.

Алгоритми Google визначають точку на графіку за обраний період, коли запит був найбільш популярний, і приймають його за 100. Всі інші точки на графіку визначаються у відсотковому відношенні до максимуму.

Повернемося до випадає меню під рядком пошуку Повернемося до випадає меню під рядком пошуку. Тут можна вибрати настройки, які будуть визначати, які дані покаже Google Trends.

1.1. Регіон. Можна подивитися статистику по всьому світу, а також дізнатися, популярність запиту на рівні країни або міста.

1.2. Період. Будь період з 2004 року.

1.3. Категорія, до якої належить пошукової запит. Ця функція буде корисна, якщо пошуковий запит має два абсолютно різних значення. Наприклад, аналізуючи запит «передача», за допомогою категорії «Мистецтво і розваги» ми уточнимо, що маємо на увазі саме телевізійну передачу.

1.4. Тип пошуку. Можна аналізувати пошук по інтернету, картинкам, новин, а також пошук в YouTube і в Google покупки.

2. Як використовувати оператори пошуку в Google Trends?

Для ефективної роботи з ключовими запитами в Google Trends передбачені спеціальні оператори .

2.1. За запитом без використання операторів ви побачите всі варіанти, які містять введені слова в будь-якому порядку, а також близькі пошукові запити, на зразок «овочі насіння», «насіння і овочі» і так далі. 2 2.2. Якщо ввести запит в лапках, ми забороняємо включати схожі запити і міняти порядок слів. Але в статистику потраплять запити, які мають додаткові слова, наприклад «купити насіння овочів», «добре насіння овочів» і так далі. 2.3. Використавши перед текстом оператор «-», ми виключимо з статистики пошукові запити, які включають певне слово, наприклад, «безкоштовно». 2.4. Оператор «+» дозволяє додати в статистику синоніми або помилкові варіанти написання. Так, наприклад, ми можемо ввести «насіння овочів + овочеві насіння», щоб охопити більше варіантів написання і отримати більш повну статистику.

3. Як порівнювати тренди запитів?

Одночасно можна додати до п'яти різних пошукових запитів. Для порівняння введемо ще слово «саджанці».

Уже зараз помітно, що кожну весну до категорій «насіння» і «саджанці» є строго виражений сезонний попит.

Скоротимо період аналізу до трьох років.

Скоротимо період аналізу до трьох років

Тепер ми можемо чітко побачити: щороку пік популярності для категорії «насіння» припадає на лютий або березень, а саджанці найчастіше шукають в квітні. Крім того, кожне літо інтерес знижується до мінімуму і починає рости восени.

Подивимося запит «саджанці» окремо. Інтерес до саджанців зростає також у вересні і жовтні, а на червень і грудень припадає максимальний спад.

Знаючи, коли очікувати піку популярності запиту, можна правильно розподілити бюджет між кампаніями і отримати максимальний прибуток.

4. Як аналізувати статистку по регіонах?

Одне з важливих переваг Google Trends - можливість аналізувати дані з детальною розбивкою по регіонах. Інтерес в тематиці «Садівництво» дуже залежить від клімату, і якщо подивитися дані окремо по одному з далекосхідних регіонів Росії з трохи іншим кліматом, ви побачите, що динаміка тут значно відрізняється від «загальної» картини

Крім динаміки популярності пошукових запитів, Google Trends дає інформацію про популярність по регіонах.

Крім інформації по країнах та регіонах, ви можете легко визначити, в яких містах найчастіше цікавляться вашою тематикою. Для цього потрібно перейти на вкладку «Міста».

Для цього потрібно перейти на вкладку «Міста»

5. Як вивчати тренди?

Внизу сторінки можна побачити ще одну корисну функцію - схожі пошукові запити і теми. Тут відображено те, що користувачі вводять в пошук разом із зазначеними вами запитами.

Варто звернути увагу на вкладку «Стають популярними» - тут відображаються запити, які тільки набирають популярність.

За допомогою цієї функції можна включити в рекламну кампанію найактуальніші ключові слова і бути на крок попереду конкурентів.

Фішка. До всього іншого аналіз запитів в Google Trends може підказати теми для постів в блозі.

висновки

Google Trends не призначений для збору або аналізу частотності великої кількості пошукових запитів, тому деякі інтернет-маркетологи його ігнорують. Але для аналізу сезонності, поточних трендів або прогнозування попиту - це один з кращих безкоштовних інструментів.

Підведу короткі підсумки:

 1. В Google Trends можна вивчити загальні тренди і інтерес саме до вашої тематики. Аналізуйте отримані дані. Почніть з найзагальніших ключових запитів, поступово спускаючись на більш низький рівень, і зможете отримати максимально об'єктивну картину споживчого попиту у вашій тематиці. Для найбільш точного результату використовуйте спеціальні оператори пошуку.
 2. Google Trends дозволяє порівнювати статистику по:
  • пошуковим запитам;
  • регіонах;
  • періодам.
 3. Використовуючи різні функції Google Trends, ви дізнаєтеся, чим живе ваша цільова аудиторія, і коли користувачі потребують ваш товар. Радимо доповнити ваш медіаплан аналітикою на підставі даних з Google Trends.

Дякую за увагу і успішних рекламних кампаній!

Які завдання допомагає вирішити Google Trends?
Що в тренді?
Як дізнатися динаміку пошукових запитів за допомогою Google Trends?
2. Як використовувати оператори пошуку в Google Trends?
3. Як порівнювати тренди запитів?
4. Як аналізувати статистку по регіонах?
5. Як вивчати тренди?
Чи буде їм цікавий ваш товар через півроку?
Які завдання допомагає вирішити Google Trends?
Що в тренді?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.