Статьи

Як не потрапити в спам при розсилці email

 1. Email на доменному імені
 2. Розсилка тільки через спеціальні сервіси
 3. Розсилка тільки по своїй базі
 4. Використовуйте Double opt-in
 5. Стоп-слова
 6. Не використовуйте багато КАПСЛОКУ
 7. Робіть правильну структуру письма
 8. Дайте можливість відписатися
 9. Надсилайте максимум 1 лист в день
 10. тригерні листи
 11. Чистка бази передплатників

Спеціально для новачків я написав детальний гайд, в якому розповім про те, як не потрапити в спам і збільшити вивозили ваших листів.

Ми розглянемо дуже багато фішок, починаючи від найбільш простих і закінчуючи складними трюками для професіоналів.

Перш за все, хочу нагадати про головний принцип будь-якій хорошій розсилки - якісної базі. Ви повинні висилати листи тільки тим людям, які самі залишили вам контактні дані. Це самий базовий принцип. Без цього немає сенсу читати статтю далі.


Email на доменному імені

Для масовий email-розсилки вам потрібно використовувати "фірмовий email" з вашим доменом. Наприклад, наша пошта [email protected] , а не [email protected] . Якщо ви надсилаєте листа більше, ніж 50 контактам за один раз, то можете забути про безкоштовні поштові скриньки. Давайте подумаємо: спам фільтрии розробляють розумні програмісти-логіки в компаніях Google, Яндекс, і Mail.ru. Як вони бачать розсилку з безкоштовної пошти:

 • Ні пошти зі своїм доменом - значить немає сайту
 • Якщо немає сайту - значить немає компанії
 • Якщо немає компанії, то звідки у звичайної людини база на 100 контактів
 • Навіщо звичайній людині відправляти один лист сотні людей

Таким чином, ми бачимо, що з точки зору розробника заблокувати масову розсилку з звичайної пошти - це логічно.


Розсилка тільки через спеціальні сервіси

Масова розсилка повинна відправлятися через спеціальні сервіси розсилок. Вони мають свої власні сервера, які можуть відправляти велику кількість листів. Якщо сервіс розсилки стежить за репутацією IP-адреси свого сервера, то у вас менше шансів потрапити в спам.

Як правило, у платних сервісів репутація краще, ніж у тих, де є безкоштовний тариф на 2000 передплатників. Безкоштовними пакетами користуються новачки і спамери, які не знають як правильно працювати c базою передплатників. Виходить, що якщо на сервісі розсилок багато спамерів, це побічно впливає на вивозили ваших листів.

Багато підприємців починають робити масову розсилку прямо з вікна пошти. Додають всі наявні адреси в рядок "Кому" і роблять розсилку. Вони наївно вважають, що їхні листи дійдуть, але це не так. Якщо ви робите розсилку більш, ніж на 50 чоловік, вам необхідно користуватися послугами професійного сервісу розсилок. Про цю методологію я писав у статті "12 стадій email маркетингу".


Розсилка тільки по своїй базі

Практично будь-який підприємець або email-маркетологів починає свій шлях з розсилок по чужій базі. Вони думають, що спам-розсилка працює точно так само, як і холодні дзвінки. Але це зовсім не так. Коли ви робите холодні дзвінки, то ваш телефон не може бути заблокований телеоператором. Так, вас можуть послати на три букви, але після цього ви просто зможете зателефонувати іншому клієнту.

З email-розсилками все не так. Припустимо, ви робите розсилку по 1000 адресами, 200 чоловік відкривають цю розсилку і 100 з них клікають на "Спам". Поштовий провайдер розуміє, що це спам-розсилка і ставить блок на вашу пошту і доменне ім'я. Всі ваші масові листи будуть потрапляти в спам, а ви навіть не будете цього знати. За попередніми результатами розсилки поштові провайдери визначають рейтинг вашого доменного імені і вирішують доставляти ваші листи в майбутньому чи ні.

Говорячи коротко, однією спам -рассилкой з вашої пошти ви можете покласти репутацію свого доменного імені і навічно потрапити в "Спам".

Використовуйте Double opt-in

У всіх передплатників у вашій базі повинно бути подвійне підтвердження . Напевно ви звертали увагу, коли реєструвалися на різних сайтах, що вас часто просять підтвердити цю саму реєстрацію, клікнувши на посилання в листі, який ви отримали поштою. Це займає якийсь час, але така технологія дозволяє легально робити масові розсилки. Перед тим, як покласти ваш лист в "Спам" або "Вхідні", поштовий провайдер автоматично перевіряє наявність double opt in. Тому всі передплатники в базі повинні бути з подвійному підтвердженням реєстрації свого email-адреси.

Тому всі передплатники в базі повинні бути з подвійному підтвердженням реєстрації свого email-адреси

Переваги double opt in

Підіб'ємо підсумок списку базових речей, які повинні бути за замовчуванням. Дотримання цих правил дасть вам гарантію 80% вивозили у "Вхідні".

 • У вас повинна бути "фірмова пошта"
 • Ви повинні робити розсилки зі спеціального сервісу розсилок і бажано платного
 • Розсилки потрібно робити тільки по своїй базі передплатників
 • Робіть подвійне підтвердження

Далі будемо заглиблюватися в деталі.

Стоп-слова

Поштові провайдери моніторять зміст ваших листів і шукають стоп-слова, які можуть, найімовірніше, використовувати спамери. Подумайте самі, якщо ви будете чути ці слова, то швидше за все будете вирішите, що вам щось "впарюють". Таких слів дуже багато, і ви самі їх знаєте:

 • акція
 • безкоштовно
 • завантажити
 • недорого
 • Безкоштовний доступ
 • Безкоштовна установка
 • 100%
 • мільйон
 • Тисяча (-чи)
 • безліч
 • шанс
 • Дорогий (наприклад, друг);
 • друг
 • чудо
 • успіх
 • Безкоштовний тестовий доступ
 • Безкоштовний сайт
 • Безкоштовна консультація
 • без вкладень


Не використовуйте багато КАПСЛОКУ

Багато маркетологи зловживають caps loсk і пишуть заголовки великими буквами, щоб ОБЕРНУТИ ВАШУ УВАГУ. Так робити не можна. Також не використовуйте багато знаків оклику.

Особливо це можна робити в заголовках.

Поганий приклад заголовка: "УВАГА !!! У нашому магазині СУПЕР АКЦІЯ !!! "


Робіть правильну структуру письма

Створюйте красиві і зрозумілі листи. У попередній статті я розповів як дизайн email -пісем впливає на конверсію . Якщо у вас візуальний товар, то дуже важливо створити красиві дизайн-шаблони. Конверсія буде на багато краще. І навпаки: якщо ви продаєте послуги, які важко уявити візуально, то робіть листи без дизайну. Одержувач повинен думати, що ви особисто пишіть конкретно йому, а не просто розсилайте однакове лист всім підряд.


Дайте можливість відписатися

У всіх адекватних сервісах розсилок в листі є посилання на відписку. Вона повинна бути видна, і користувачі повинні мати можливість відписатися в один клік. Не змушуйте їх заходити в особистий кабінет вашого сайту, щось шукати і налаштовувати. Так робити не можна, тому, що люди просто будуть кликати на "Спам", і репутація вашого домену в очах поштовиків сильно впаде. Дайте їм можливість відписатися від вашої розсилки.

Дайте їм можливість відписатися від вашої розсилки

Як повинна виглядати кнопка «Відмовитися» у вашій розсилці

А ось поганий приклад сайту reg.ru :

Як бути не повинно

Надсилайте максимум 1 лист в день

Необхідно розуміти свою цільову аудиторію і не відправляти листи занадто часто. Якщо у вас є корисний, чи не продає контент, то ви можете висилати максимум 1 лист в день. Не забувайте що те, що вам здається корисним, не завжди корисно передплатникам.

Якщо у вас блог або інтернет-магазин, то можна робити розсилку 1-2 рази в тиждень.

Все залежить від специфіки бізнесу. Один з наших клієнтів продає аутсорс послуги в США і після листування з лідом висилає листи раз в 3 місяці з нагадуванням про себе. У кожному бізнесі різні інтервали відправки листів.


тригерні листи

Концепція масових розсилок в країнах СНД працює, але не так ефективно як 10 років тому. У США більшість компаній використовують автоматизацію маркетингу і тригерні розсилки . Концепція цієї технології полягає в тому, що листи відправляються тільки в зв'язку з якимось конкретним дією на сайті. Наприклад, коли людина повторно заходить на сайт або відвідує одну й ту ж саму сторінку 5 разів. Варіантів маса. Откриваеми у таких листів досягає 75%.

Раніше все маркетологи робили розсилку вручну кожен день. В сервісах розсилок не було автоматизації і бізнес просто робив бомбардування листами. Сьогодні потрібно намагатися робити масову розсилку раз в тиждень по всій базі, а в інші дні передплатники повинні отримувати тригерні листи з індивідуальним контентом. Раніше я писав про просунутої сегментації передплатний бази. Завдяки такій технології ви можете створювати персональні сценарії комунікації з вашими клієнтами.

Дізнайтеся більше про можливості просунутої сегментації на безкоштовному майстер-класі


Чистка бази передплатників

Це дуже важкий крок, але передплатників, які не читають вашу розсилку, потрібно видаляти. Якщо користувач не читає вашу розсилку більше 7 місяців, то його можна видалити. Повірте, грошей ви заробите більше. Як?

Все дуже просто. Коли ви робите розсилку, то поштовий провайдер аналізує откриваеми і кликабельность ваших листів. Уявіть, що ви відправили 1000 листів і отримали 400 відкриттів. Такий відсоток откриваеми - ознака здорової бази. І уявіть, що на ті ж 1000 листів ви отримали 30 відкриттів. Це ознака того, що передплатникам не цікаво вашу пропозицію.

Як тільки ви очистите базу, то відразу збільшите откриваеми, а це підвищує ваші шанси потрапити у "Вхідні".

Як?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача