Статьи

Як додати свій сайт в каталоги Яндекса, DMOZ, Майл.ру і Рамблера - платні і безкоштовні варіанти реєстрації

 1. Навіщо додавати свій сайт в Яндекс каталог
 2. Безкоштовна і платна реєстрація в ЯК (YaCa) - що вибрати
 3. Як додати сайт в каталог DMOZ?
 4. Додавання в каталоги Mail.ru і Rambler Top100

Привіт, шановні читачі блогу KtoNaNovenkogo.ru. Сьогодні буде стаття про платну і безкоштовну реєстрацію сайту в каталогах Яндекса, Рамблера і DMOZ. Колись було ще актуально додати свій проект в каталоги Майл.ру і Апорта , Але в першому зараз реєстрація тимчасово закрита, а останній взагалі зник з просторів інтернету.

Апорта

Так історично склалося, що пошукові системи, як правило, пропонують два варіанти пошуку інформації - за допомогою введення пошукового запиту і за допомогою вручну зібраного рубрикатора. В останньому випадку ви отримаєте набагато меншу вибірку, ніж при введенні пошукового запиту.

Але зате вебмастерам дуже хотілося б потрапити хоча б в кілька з перерахованих вище каталогів, бо це престижно і одночасно може впливати на успішність просування ресурсу, а також на зростання його показників, наприклад, Тиц. Давайте подивимося, як в них можна потрапити.

Навіщо додавати свій сайт в Яндекс каталог

Згадані вище Яндекс і DMOZ є найпопулярнішими в рунеті, і саме в них прагнуть додати свої ресурси практично всі вебмастера. Справа в тому, що успішне додавання сайту в ці супер-каталоги говорить перш за все про якість даного ресурсу, бо він зміг пройти ручну модерацію при реєстрації, що вже само по собі багато про що говорить.

До речі, особливих дивідендів у вигляді серйозного збільшення відвідуваності або значного зростання трасту чекати після додавання в них не варто. Так само як і свисту в вухах від збільшилася швидкості просування сайту в пошукових системах Яндекс і Google ви теж не почуєте.

Ефект від реєстрації в каталогах, звичайно ж, буде, але на тлі інших застосовуваних вами аспектів просування ви його навряд чи чітко відчуєте. Перш за все реєстрація в Яндексі і DMOZ носить скоріше рекомендаційний характер. Бо потрапити в один з них або в обидва відразу є бажаною умовою, але зовсім не гарантує, що після цього у вас все піде як по маслу.

Винятком із загального правила, мабуть, є каталог Яндекса (YaCa або ЯК), бо потрапляння в нього може привести до істотно більш швидкому росту ТИЦ . Тиц, до речі кажучи, і був придуманий для ранжирування ресурсів в yaca.yandex.ru.

ru

Для комерційних проектів Як може бути корисний ще й тим, що він дозволяє привласнити сайту відразу до семи регіонів, в той час як панель Яндекс Вебмастера дає можливість вибрати тільки один. Якщо ваш магазин або фірма має багато філій, то це дозволить одному єдиному ресурсу просуватися відразу у всіх цих регіонах. В іншому випадку доведеться шукати інший вихід.

Якщо у вас проект не комерційний, але ви на ньому плануєте заробляти описаними тут способами , То наявність сайту в Яндекс Каталозі і ДМОЗ може збільшити ваші доходи. Рекламодавці навіть при розміщенні банерної реклами звертають на це увагу, а вже при купівлі посилань це може збільшити їх вартість на багато відсотків. Самі можете подивитися як різняться ціни на посилання з ресурсів беруть участь в Як і не беруть участь - гогетлінкс , ГетГудЛінкс , РотаПост або Міралінкс .

Перевірити наявність сайту в каталозі можна будь-яким SEO-інструментом, хоча б і РДС-баром :

Перевірити наявність сайту в каталозі можна будь-яким SEO-інструментом,  хоча б і РДС-баром  :

Дмоз за замовчуванням є абсолютно безкоштовним, але іноді це навіть ускладнює завдання потрапити в нього, особливо для комерційних ресурсів. Додати ж сайт в Яндекс каталог можна як платно, так і безкоштовно, але останнім буде актуально тільки для тих тематик, де спостерігається явний дефіцит претендентів.

У популярних же його тематиках знаходяться тільки ті ресурси, власники яких не пошкодували за це відвалити кругленьку суму (14 500 руб плюс 2 500 ПДВ). Оплата здійснюється після того, як модератор схвалить розміщення вашого сайту. Однак, зовсім не факт, що ваш ресурс візьмуть в YaCa навіть за гроші. Все залежить від його якості та наповненості тієї чи іншої рубрики. Во как все складно.

Безкоштовна і платна реєстрація в ЯК (YaCa) - що вибрати

Безкоштовно додати сайт в Яндекс Каталог, як я вже згадував раніше, можна, але малоймовірно. У будь-якому випадку спроба не тортури, тому нічого вам не заважає подати заявку на безкоштовну реєстрацію .

Заповнюєте всі наведені на цій сторінці поля, відправляєте заявку і починаєте посилено сподіватися на диво.

Категорію варто, напевно, намагатися вибирати найменш заповнену, бо ваші шанси на додавання в цьому випадку істотно підвищуються. Постарайтеся з першого разу не помилитися в цих простих формах, бо подавати заявку на безкоштовне додавання в ЯК більше одного разу сенсу ніякого не має - вам в цьому випадку буде дан стандартну відповідь, що така заявка вже є в базі даних.

Якщо в чудеса ви не вірите, а ось дивіденди пропоновані YaCa вам отримати все-таки хочеться (престиж, швидке зростання Тиц, трафік зі сторінок каталогу та підвищення рівня доходів), то вам потрібно буде пройти на сторінку платної реєстрації в Яндекс Каталозі .

Якщо в чудеса ви не вірите, а ось дивіденди пропоновані YaCa вам отримати все-таки хочеться (престиж, швидке зростання Тиц, трафік зі сторінок каталогу та підвищення рівня доходів), то вам потрібно буде пройти на сторінку  платної реєстрації в Яндекс Каталозі

Якщо ви уважно вивчите цю сторінку, то зрозумієте, що Яндекс залишає за собою право змінити створене вами опис сайту, а також може і відхилити вашу заявку на платну реєстрацію в своєму каталозі, але гроші ви тоді вже платити не будете (сума, до речі, при оплаті буде дещо більше заявлених 14 500 рублів, бо з вас ще візьмуть податок в розмірі трохи більше 2500 рублів).

Якщо все влаштовує, то для продовження вам потрібно буде заповнити схожу на описану вище заявку на платну реєстрацію в ЯК:

Але що примітно, якщо ваш ресурс не приймуть в YaCa з першого разу, то ніхто вам не забороняє спробувати подати заявку на платну реєстрацію ще раз, бо платити потрібно тільки в разі позитивного рішення з питання прийому. До речі, зміна опису свого ресурсу в Яндекс каталозі теж можливо, але знову ж таки на платній основі (5 000 руб), хоча деякі моменти в описі все ж можна буде змінити безкоштовно.

Хочете живий приклад відомого блогера, який зважився розлучитися з обумовленою сумою грошей за реєстрацію блогу в Яндекс каталозі? Я, до речі, про нього вже писав - це Сергій Сосновський . Його Тиц (тематичний індекс цитування) після додавання блогу в ЯК почав рости так, ніби йому дали добрячого стусана (правда, потім спостерігався невеликий спад, але зараз все знову на висоті - цілих 1400 папуг).

PS Зараз ще можна додати сайт в Яндекс Дзен , Щоб отримувати з цього мегапопулярного сервісу додатковий трафік і трохи грошей. Про все це в подробицях ви зможете прочитати за посиланням.

Але давайте розглянемо процес додавання в кожен залишився каталог окремо з усіма подробицями і нюансами, які можуть мати значення. Особливо це важливо при додаванні сайту в DMOZ, бо в його російськомовному сегменті спостерігається явний дефіцит редакторів (модераторів) і, як наслідок, виникають труднощі при реєстрації.

Ну, і заодно розглянемо ще і Rambler Top100 (Апорт і Mail.ru, як я вже говорив, вже не актуальні), тому що цей каталог теж може принести вам хоч і невеликі, але все ж дивіденди.

Як додати сайт в каталог DMOZ?

Давайте продовжимо розгляд ДМОЗ, який, до речі, за сумісництвом раніше навіть виконував роль каталогу пошукової системи Google. Простіше кажучи, Гуглівський варіант повністю копіював структуру оригіналу і все додані до нього сайти. Правда, з деякою затримкою.

Наприклад, коли мене, нарешті, додали в DMOZ (після півтора років спроб і очікування), в досить престижний, з моєї точки зору, розділ SEO блогів, то в каталозі Google згадок про KtoNaNovenkogo.ru не було ще дуже довго. Власне, зараз вже і самого Гугл-каталогу немає і в помині.

Власне, зараз вже і самого Гугл-каталогу немає і в помині

Однак мені лестить, що в ДМОЗ я тепер є сусідами з такими визнаними майстрами SEO блогинга як Девакі, Сосновський, ADNE ін. Хоча навряд чи мій блог KtoNaNovenkogo.ru можна на сто відсотків вважати сеошним, бо пишу я не тільки про просування, та й не підходжу до цього питання професійно, а всього лише ділюся власним досвідом. Ну, да ладно, головне, що вдалося потрапити в нього після півтора років очікування.

Але почасти винен в тому, що блог так довго не приймали в DMOZ, виявився я сам. При реєстрації мені потрібно було уважніше придивитися до тих розділів цього каталогу, в які я намагався додатися, щоб побачити, що вони не мають редактора. І тільки після того, як я трохи погуглити здогадався написати редактору розділу вищого рівня і дуже ввічливо запитав про причини прийому в DMOZ мого проекту, проблема була швидко і успішно дозволена до мого задоволення.

Отже, що потрібно зробити для додавання сайту в DMOZ? Так, власне, нічого особливого - просто дрібниці. Я, до речі, вже приводив у статті про реєстрацію в пошукових системах посилання на форму додавання, але сьогодні хочу поговорити про це трохи докладніше. Думаю, що комусь це зможе допомогти і прискорити процес прийняття.

Для початку вам потрібно буде зайти в російськомовний сегмент каталогу ДМОЗ і спробувати знайти найбільш відповідний вашому ресурсу розділ. Але при цьому я раджу вам звертати увагу на те, чи має цей розділ редактора чи ні. Справа в тому, що при відсутності редактора розгляд вашої заявки на додавання може затягнутися на роки (можливо, що зараз розділів без редактора стало менше або їх взагалі вже немає).

На головній сторінці російськомовного сегмента наведені верхні підрозділи, при кліці по яким можна досить глибоко закопатися всередину в пошуку найбільш підходящого для вашого ресурсу подподраздела, куди сайт було б логічно додати. Структура ДМОЗ досить заплутана, не завжди лінійна і іноді пересічна, але покопавшись трохи розібратися можна.

Визначити, модерується той чи інший розділ DMOZ, досить просто. У самому низу його сторінки приведена або посилання на контактну інформацію редактора, або посилання на можливість самому стати редактором даного розділу (ви можете подати заявку). Ось саме такі розділи, які не мають модераторів, я б не радив вибирати при реєстрації. Хоча, господар - пан.

Хоча, господар - пан

Краще, напевно, буде спробувати подати заявку на додавання в батьківський розділ, що має редактора (в той, всередині якої укладено потрібний вам). Думаю, що у випадку вже сам вирішить куди доречніше буде запхнути ваш ресурс, якщо він йому взагалі сподобається. Ось на які крайнощі доводиться йти заради досягнення мети.

З приводу довгого неухвалення KtoNaNovenkogo.ru в DMOZ я писав в одній з гілок форуму mastertalk , Де мені якраз і порадили написати модератору. Там же говорилося і про те, що в деяких випадках доводилося навіть самому стати редактором, для того, щоб додати свій сайт в потрібний розділ цього престижного каталогу. У більш ж легкому випадку, після деякого часу після заповнення форми додавання сайту в цей каталог (пару місяців), можна буде спробувати написати редактору цікавить вас розділу (або більш високо стоїть) і ввічливо поцікавитися причинами відмови або затримки в розгляді вашої заявки.

Так, описуючи нюанси вибору розділу зовсім забув написати про те, як додати сайт в цей каталог. Так ось, знаходите потрібний розділ в російськомовному DMOZ і має редактора, в верхньому меню клацаєте по з'явилася в кінці «хлібних крихт» піктограммке «Запропонувати сайт в цей розділ» (а якщо хочете ознайомитися з правилами додавання, то з верхнього меню виберіть пункт «Запропонувати сайт »).

Так ось, знаходите потрібний розділ в російськомовному DMOZ і має редактора, в верхньому меню клацаєте по з'явилася в кінці «хлібних крихт» піктограммке «Запропонувати сайт в цей розділ» (а якщо хочете ознайомитися з правилами додавання, то з верхнього меню виберіть пункт «Запропонувати сайт »)

В результаті відкриється сторінка з полями, в які ви повинні будете ввести інформацію про свій ресурс (Url, заголовок, опис і контактний E-mail - має сенс використовувати для цього так звану пошту домену, наприклад, в Яндексі ).

В результаті відкриється сторінка з полями, в які ви повинні будете ввести інформацію про свій ресурс (Url, заголовок, опис і контактний E-mail - має сенс використовувати для цього  так звану пошту домену, наприклад, в Яндексі  )

Не намагайтеся перебільшувати і писати текст, - просто як можна більш ємко і просто опишіть ваш ресурс. Далі все буде залежати від редактора і його хорошого або поганого настрою.

Після того, як сайт успішно пройде модерацію, ви отримаєте відкриту для індексації пошуковими системами жирну зворотне посилання передавальну чималий траст ( без рел нофоллоу і без заборони індексації через роботс.тхт ):

Насправді, я практично відразу відчув віддачу від додавання в Дмоз (може бути це було і збіг) у вигляді суттєвого зростання кількості відвідувачів йдуть з пошукової системи Google, яка на подібні речі реагує набагато швидше, ніж Яндекс.

Додавання в каталоги Mail.ru і Rambler Top100

Раніше додати свій ресурс в каталог Mail.ru було не так вже й складно, у всякому разі у мене, та й у більшості інших блогерів на це пішло не більше тижня з моменту заповнення форми при реєстрації. правда, компанія Майл.ру Зараз приймає рішення про подальшу долю цього сервісу і він може бути замінений однойменною рейтингом. Тому реєстрацію в каталозі, на жаль, припинили:

Замість цього вони радять зареєструватися в рейтингу Майл.ру , Про який я знову ж досить-таки докладно писав і відзначав, що у цього сервісу зараз з'явилися свої родзинки, і ставлячи їх лічильник ви не просто додаєте сайт в рейтинг, а й отримуєте досить-таки зручно структуровані і наочно відображаються статистичні дані відвідуваності свого ресурсу. ИМХО.

До слова сказати (раптом знову реєстрація відновиться) комерційні та політичні сайти приймалися раніше тільки на платній основі (12 т.р.). Якщо ваш проект не відноситься до даних тематиками, то платити не треба було. Для безкоштовної реєстрації раніше потрібно було на головній сторінці каталог Mail.ru клацнути по напису «Додати сайт» (розташованої в правому верхньому куті) і ввести URL свого проекту, після чого заповнити всі пропоновані поля (опис, категорію розміщення, регіон і т.п.).

Свого часу я виявив те, що блог KtoNaNovenkogo.ru вдалося успішно пропіхнуь в каталог Майла через SEO програму Site-Auditor (Яка після року небуття знову таки почала оновлюватися, чому я щиро радий, бо звик до неї).

При проведенні експрес аналізу в Site-Auditor, в правій області під назвою «Наявність в каталогах», можна відстежувати стан справ з цим аспектом просування. Якщо клацнути по посиланню «Є» у вікні програми, то ви потрапите на сторінку з описом вашого сайту :

На жаль, зворотнє посилання з Mail.ru буде проставлена ​​через редирект і, швидше за все, не буде враховуватися пошуковими системами, хоча я чув думку про те, що вони враховують якимось чином такі хитрі посилання, але точної інформації із цього приводу не маю . Але тим не менш, саме по собі наявність вашого проекту в каталозі Майл.ру може принести вам лише невеликий трафік і якусь престижність, чи що.

переходимо до Рамблер Топ 100 , Про який я вже досить докладно писав у наведеній статті. По суті, це навіть не каталог, в чистої води рейтинг, бо позиція в ньому безпосередньо залежить від показника лічильника, який встановіть на свій ресурс. Власне, це один з небагатьох, що дожили до сьогоднішніх днів сервісів Рамблера , Який вже кілька років, як перестав бути пошуковою машиною.

Власне, це один з небагатьох, що дожили до сьогоднішніх днів сервісів  Рамблера  , Який вже кілька років, як перестав бути пошуковою машиною

У нього може додатися практично будь-який проект. Через кілька днів після проходження безкоштовної реєстрації і отримання коду та установки лічильника відвідувань, ви будете прийняті в цей каталог і зможете брати участь в рейтингу країн та міст.

Через кілька днів після  проходження безкоштовної реєстрації  і отримання коду та установки лічильника відвідувань, ви будете прийняті в цей каталог і зможете брати участь в рейтингу країн та міст

Я не буду повторюватися і розповідати про отримання коду лічильника Rambler Top100, бо ви все це зможете знайти на сторінці з поступовим зниженням трохи вище посиланням. Беклінки зі сторінок каталогу Рамблера (Rambler Top100) будуть відкриті для індексації пошуковими системами, що не може не радувати, бо у нього Тиц = 120000 - найбільше значення, яке я зустрічав в рунеті:

Беклінки зі сторінок каталогу Рамблера (Rambler Top100) будуть відкриті для індексації пошуковими системами, що не може не радувати, бо у нього Тиц = 120000 - найбільше значення, яке я зустрічав в рунеті:

Загалом, отримуєте і додаєте на свій проект лічильник від Рамблера і через пару днів ви вже опинитеся в його рейтингу. Але врахуйте, що як тільки ви зніміть код лічильника, вас через пару тижнів обов'язково видалять з цього каталогу (на пошту вам почнуть приходити попередження про те, що у вас не зареєстровано жодного відвідувача за добу).

Напевно, існують і ще досить великі безкоштовні каталоги орієнтовані на рунет, в які було б непогано додати свій сайт. Але це вже будуть, швидше за все, тематичні у напрямку вашого ресурсу.

Удачі вам! До швидких зустрічей на сторінках блогу KtoNaNovenkogo.ru

Збірки по темі

Використовую для заробітку

Хочете живий приклад відомого блогера, який зважився розлучитися з обумовленою сумою грошей за реєстрацію блогу в Яндекс каталозі?
Як додати сайт в каталог DMOZ?
Отже, що потрібно зробити для додавання сайту в DMOZ?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача