Статьи

Як дізнатися відвідуваність чужого сайту онлайн? - Кращі способи перевірити трафік сайту конкурента

 1. Навіщо аналізувати трафік конкурентів?
 2. Як перевірити відвідуваність сайту?
 3. Аналіз конкурентів в Serpstat
 4. Працюємо з SERanking
 5. Оцінка сайту за допомогою SimilarWeb
 6. Додаткові сервіси, щоб дізнатися відвідуваність чужого сайту
 7. Що робити далі?

Інформація - основа успіху. Вчитися на чужих прорахунках, аналізувати дії лідерів, розуміти, чому та чи інша дія принесло користь, перевірити відвідуваність сайту - правильна тактика розвідслужб маркетологів і SEO-фахівців.

Конкурента потрібно знати в обличчя, а також точно розуміти, якими є динаміка зміни позицій. Маючи статистику, набагато простіше коригувати просування сайту, аналізувати успішність кампаній і вчитися на чужих помилках.

Як швидко і максимально точно дізнатися відвідуваність чужого сайту - про це стаття.

зміст:

Навіщо аналізувати трафік конкурентів?

Якщо у вас молодий проект, аналіз сайту конкурента - чудове рішення для тестування ніші. Інформація, яку отримаєте, дозволить зорієнтуватися і скласти маркетинговий план просування товарів або послуг, а також:

 • визначити їх слабкі і сильні сторони;
 • зрозуміти пріоритетні способи просування сайту;
 • приблизно уявити конверсію і дохід конкурентів;
 • прикинути суму маркетингового бюджету;
 • встановити, що потрібно зробити, щоб вийти на топові позиції з головних запитам.

Як перевірити відвідуваність сайту?


Шукаємо конкурентів за допомогою Google і PR-CY

Перше, що потрібно зробити - знайти конкурентів. Важливий момент - не всі компанії, представлені в пошуковій видачі по певному запиту, є прямими конкурентами.

Потрібно орієнтуватися на компанії схожих розмірів, що працюють в конкретному регіоні. Ось приклад: стартап (bbknives.com) займається виготовленням ножів для туризму, колекціонування та повсякденного використання, вводимо запит «туристичний ніж» і дивимося видачу.

За високочастотним запитам на першій сторінці пошуковика представлені великі інтернет-магазини і торгові майданчики, аналізувати які не має сенсу. Це гіганти і стартапу до них далеко, вони не є прямими конкурентами. Доведеться звузити і конкретизувати запит, наприклад: «туристичні ножі ручної роботи», «виробник туристичних ножів», «EDC ножі ручної роботи», «ковані ножі», «виробник ножів Україна» ... У результаті ми знайдемо в Google 5-10 актуальних сайтів .

У результаті ми знайдемо в Google 5-10 актуальних сайтів

Для Bbknives прямими конкурентами є невеликі виробники, які працюють в цьому ж регіоні і займають аналогічну нішу. Перевіривши головні ключові слова в різних формах, ми отримуємо базову інформацію.

Ще один спосіб зібрати попередні дані про конкурентів - сервіс pr-cy.ru . Він не належить до професійних маркетингових або SEO-інструментів, але надає в безкоштовній версії загальний огляд за кількістю відвідувачів, посилань і ключових слів, а також деякі поради щодо оптимізації сайту.

Реєстрація не викликає труднощів, далі просто вводимо адресу нашого веб-ресурсу і отримуємо результати з відкритою статистики:

PR-CY хороший при попередньому аналізі, щоб швидко отримати загальне бачення ситуації, наприклад, перегляди сайту. Природно, це поверхнева інформація і її треба переглядати. Сервіс корисний тим, що легко і швидко можна отримати дані по відвідуваності, а також дізнатися позиції конкурента по Alexa:

Alexa - професійний спеціалізований інструмент, який збирає рейтинг сайтів по всьому світу і окремих регіонах. PR-CY швидко і безкоштовно підвантажує дані з цього джерела.

Після того, як ми провели розвідку в PR-CY і уточнили інформацію в пошуковій видачі Google, пора підтягувати на фронт головні сили, задіяти спеціалізовані сервіси.

Аналіз конкурентів в Serpstat

Serpstat - популярний сервіс для SEO-аналізу сайтів. При його допомозі можна отримати масу корисної інформації. Для цього на першій сторінці сайту вводимо адресу сайту і вказуємо регіон просування.

Заходимо у вкладку «Огляд» в лівій частині меню, параметр SEO Trafic - це кількість відвідувачів нашого сайту за місяць. Точно також можна дізнатися відвідуваність чужого сайту.

Скролл загальний звіт до «Конкуренти в органічному пошуку»:

З цього звіту можна дізнатися популярність сайту (загальний рейтинг), але і масу іншої, корисної інформації:

 1. кількість ключових слів в пошуку;
 2. скільки загальних ключів у вашого і конкуруючого сайтів;
 3. показник видимості в динаміці.

Кількома мишею на сюжеті сайті і отримуємо загальний звіт по конкуренту. Serpstat вираховує відвідуваність за кількістю CTR, з урахуванням позицій у видачі та обсягу ключових слів. Як бачите, Серпстат зручний інструмент, все зрозуміло і гранично просто.

А ще за допомогою Серпстат можна порівняти два або три домену. Для цього переходимо по меню з лівого боку екрану: «Аналіз домену» - «Дослідження SEO» - «Порівняння доменів». У вікні вводимо адреси сайтів, які будемо досліджувати, і отримуємо результат:

З цього звіту ми отримаємо наочну інформацію щодо кількості загальних і унікальних ключових фраз і дізнаємося, як вони співвідносяться з кількістю і місця в пошуковій видачі. На діаграмі показано, як співвідноситься тестовий домен bbknives.com і його конкурент knife.com.ua за кількістю ключів. Як бачимо, стартап явно поступається за загальною кількістю запитів. Необхідно збільшувати семантичне ядро ​​і просувати їх в ТОП.

Навіть безкоштовна версія Serpstat надає багато корисного, незважаючи на те, що в докладний звіт входять тільки перші 10 ключових слів. Дані представлені в динаміці, що дозволяє стежити за змінами на сайті. Наприклад, ви можете розмістити фотографії текст на категорію товарів з певними фразами, після індексації можна точно визначити, як він вплинув на пошукову видачу. Це саме можна сказати і до нарощування посилальної маси. Після збору розвідданих маркетингових і SEO заходів можна отримати вичерпну інформацію по їх успішності.

Рекомендуємо завести окрему електронну таблицю і зберігати всю інформацію, яка може знадобитися для власних кампаній.

Для ознайомлення з іншим функціоналом Serpstat рекомендую прочитати статті:

Але повернемося до аналізу конкурентів.

Працюємо з SERanking

Ще один корисний інструмент - сервіс SERanking . Його сильна сторона - можливість детального аналізу пошукового і рекламного трафіку сайтів. Щоб це зробити, реєструємося і переходимо у вкладку «Competitor SEO / PPC research tool». Тут вводимо свій домен, вибираємо пошуковик, регіон і потрапляємо в загальний звіт з органічного пошуку:

Навіть він досить інформативний, можна впізнати за якими ключам йде конкуренція і хто лідирує. А також зазначено кількість кліків і орієнтовна вартість трафіку. У таблиці представлений ТОП головних суперників. За допомогою галочок можна додавати в графік і прибирати домени, з якими порівнюєте свій.

Якщо на лівій панелі вибрати «Платний трафік» - «Конкуренти», то до цієї інформації додадуться дані по рекламі.

Якщо на лівій панелі вибрати «Платний трафік» - «Конкуренти», то до цієї інформації додадуться дані по рекламі

У платній версії сервісу можна викачати повні звіти по органічним і рекламним пошуковим запитам всіх цікавлять сайтів і звести їх в єдину таблицю. Потім провести сортування і відбір ключів по частотності, затребуваності і вартості в PPC. Робота об'ємна, але необхідна. Таким чином можна не тільки дізнатися відвідуваність чужого сайту, але і розширити власну семантику, одним словом - взяти від конкурентів усе найкраще.

Для ознайомлення з додатковим функціоналом SE Ranking рекомендую прочитати статтю - огляд 4 корисних інструментів від SE Ranking .

Це вже повномасштабні бойові SEO-дії. Якщо плануєте перемогти в просуванні, рекомендуємо звернути на цей сервіс особливу увагу.

Оцінка сайту за допомогою SimilarWeb

За допомогою веб-сервісу SimilarWeb можна зібрати значну кількість даних. Особливості - помірна похибка і багатий функціонал.

Реєстрація на сайті пройде швидко - є варіант входу через Google- аккаунт. Далі вводимо свій сайт і натискаємо «Пошук», отримуємо загальну інформацію:

Далі вводимо свій сайт і натискаємо «Пошук», отримуємо загальну інформацію:

Як бачите, сайт показав, що кількість візитів на наш тестовий сайт менш 5 тис. На місяць. Це природно, тому що стартап.

У лівому меню SimilarWeb є вкладка «Соціальний трафік», рекомендуємо звернути увагу на використання соцмереж для залучення цільової аудиторії.

Як бачимо, продуктивніше всіх працює Facebook, відзначається 73% зростання трафіку з цієї мережі, але про перспективи Youtube теж варто пам'ятати.

Точно також вбиваємо в «Пошук» сайти конкурентів і бачимо їх відвідуваність і ситуацію з соцмережами. Не забуваємо переносити дані в таблицю.

В меню зліва є аналіз конкурентного середовища. SimilarWeb видає ТОП схожих сайтів, можна скористатися ним, або аналізувати ресурси, які до цього визначили іншими сервісами.

По кожному з них не складно дізнатися динаміку відвідуваності за різні часові проміжки, а також дані по географії відвідувачів і трафіку з різних регіонів. Сервіс показує наскільки активно використовуються соцмережі і інші напрямки для s ео наступів залучення цільової аудиторії.

Додаткові сервіси, щоб дізнатися відвідуваність чужого сайту

 • semrush.com - класний сервіс в першу чергу для сеошників і інтернет-маркетологів. У безкоштовної версії функціонал не багатий. Добре формує звіти за ключовими словами, по платному і безкоштовному трафіку. Ось тільки немає даних по українському сегменту пошукової видачі гугл. В ідеальних умов можна онлайн перевірити трафік сайту по Гуглу, і то тільки для сайтів які спрямовані на російську аудиторію. До Україні не застосуємо. Вартість версії PRO $ 70 в місяць.
 • bravica.net - сайт агрегатор шукає встановлені лічильники і показує дані. Відображає Alexa Rank, статистику відвідувань сайту за LiveInternet і дані з нашого першого сайту SEMRush, а ось з Яндекс Метрикою, на жаль, працювати не вміє. Цей сервіс дозволить отримати загальну картину, але нічого нового Ви не відкриє. Познайомитися з ним можна по засланні . Сервіс безкоштовний.

Що робити далі?

Ось ми скористалися цими сервісами, зібрали інформацію по відвідуваності сайтів конкурентів і внесли її в таблицю. Ми знаємо:

 1. загальна кількість відвідувань;
 2. кількість заходів, що дають різні канали залучення трафіку;
 3. географію потенційних клієнтів;
 4. які ключові фрази найбільш затребувані;
 5. яка динаміка зростання ключів, задіяних на нашому сайті.

Найважливіше тепер - правильно розпорядиться даними, тобто зробити висновки і зрозуміти, що потрібно зробити для того, щоб сайт «злетів».

Кількість відвідувань говорить про те, якою є загальна ситуація в ніші, яка кількість людей заходить на сайт, щоб ознайомитися з товарами і послугами, а також на яку відвідуваність можна розраховувати при правильному просуванні.

Аналітика по заходам з соцмереж дозволяє оцінити ефективність просування в цьому напрямку. Потужна група з великою кількістю передплатників може дати значну кількість продажів. Але і про SEO не варто забувати. Соцмережі приносять прибуток в залежності від популярності і вірусності постів, багато тут зав'язано на ефекті «вау». Органічний трафік - більш стабільний, це база, яка менш схильна до емоційних коливань. Ось ілюстрація:

На графіку нашого тестового сайту видно різкі сплески соціальної активності, SMM-менеджерів вдалося зробити кілька досить вдалих постів. При цьому органічний трафік більш-менш стабільний і поступово зростає. Рекоменду. задіяти максимальну кількість каналів просування і експериментувати.

Далі - географія. Розуміння того, в якому регіоні цікавляться вашим товаром або послугою, досить важливо. Два-три великих міста можуть принести дохід більший, ніж інша частина країни. В такому випадку має сенс зробити на сайті сторінки спеціально «заточені» під ці міста і наповнені текстами з відповідними ключами. Це саме можна сказати і до геотаргетингу.

Взагалі, знання того, які ключові слова більш затребувані - найпотужніший інструмент залучення відвідувачів. Якщо ми знаємо по яким ключам люди заходять до конкурентам, має сенс проаналізувати і грамотно використовувати ці дані.

Підготовка текстів в блог, гостьові статті та огляди на Youtube - все це безпосередньо співвідноситься з пошуковими фразами. Пишіть тексти, які відповідають на запити, знімайте ролики, робіть пости, і аудиторія зростатиме.

Аналіз трафіку, позицій сайту щодо головних конкурентів - найважливіший момент. Рекомендуємо проводити планові разведдействія збір SEO інформації регулярно. Важливо вести статистику, бачити тенденції і застосовувати їх у своєму проекті.

Як дізнатися відвідуваність чужого сайту?

4.9 (97.67%) 43 голосів

Навіщо аналізувати трафік конкурентів?
Як перевірити відвідуваність сайту?
Як перевірити відвідуваність сайту?
Що робити далі?
Як дізнатися відвідуваність чужого сайту?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача